Отговори
# 135
  • Мнения: 6 417
Онзи хахо, екстрасенсът Деси от Пелово взел да реве, че го сбръчквали от гаври в затвора. Там педофилите и изнасилвачите са на особена почит и на ей такива не трябва да им се дава смъртна присъда, а доживотна без право на замяна.

# 136
  • Мнения: 306
Вече почти всяка емисия новини ни информира за агресията у децата.Минути по късно,в рекламния блок,ни показват, как момче блъсва в реката приятелката си, заради 2 ФаФли!!! #CrazyЕ,за какво говорим!Гледаме само хАмерикански екшъни,жълтурски анимации,Actionman-и,Batman-и и пр.,ами... ooooh! Praynig Praynig Praynig

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Онзи хахо, екстрасенсът Деси от Пелово взел да реве, че го сбръчквали от гаври в затвора. Там педофилите и изнасилвачите са на особена почит и на ей такива не трябва да им се дава смъртна присъда, а доживотна без право на замяна.

ето една добра новина на фона на черната тема

# 138
  • Мнения: 3 886
Незнам защо така но все повече са малолетни престъпници.Голям ужас.Горките родители.Просто не вярвам на очите си ,че едно 9 годишно е способно на това ooooh! Shocked Tired

# 139
  • Мнения: 4 447
Вчера пък дете остана без далак, пребили го съученици! Продължава черната серия! Време е за яки мерки, нещо трябва да се прави! Деца убийци, побойници, замалко да го убият!

# 140
  • Мнения: 1 615
А видяхте ли какво казаха по въпроса родителите на побойниците?!?!?!
И как самодоволно поглеждаха в камерите 2-ма от тях самите?!?!?!
2-ма потенциални 15-годишни убийци се изживяха като медийни звезди в новините снощи... Sad

# 141
  • Мнения: 312
А видяхте ли какво казаха по въпроса родителите на побойниците?!?!?!
И как самодоволно поглеждаха в камерите 2-ма от тях самите?!?!?!
2-ма потенциални 15-годишни убийци се изживяха като медийни звезди в новините снощи... Sad
То онова лайно (с извинение) девет годишния убиец показваше среден пръст на журналистите.... но така е, аз обаче мисля, че в силовите мерки на една държавата се крие разковничето. Много стари демокрации показват, че не могат да се справят с процеса на насилие, по простата причина,че когато няма адекватно наказание за даденото престъпление, няма и спирачка за престъпника. Това с превъзпитанието е хубаво като замисъл, но е само за книгите, за да се гради илюзията,че и в най-голямото зло има нещо добро и обратното, уви реалносста е друга. От една гадина няма как да стане балерина.
Аз съм за смъртно наказание (Европа ще ни приеме без него, но ще ни молят да го въведем обратно), драконовски мерки за всяко извършено силово престъпление над личността. Малолетните убийци с доживотни присъди в поправителни затвори или както там искат да ги нарекът - отговорност от родителите, финансови наказани и пр.
Силата определя поведението в недораслите общества, за по нататък ще му мислим Stop

# 142
  • Мнения: 431
Малолетните убийци с доживотни присъди в поправителни затвори

А ти съгласна ли си ако твоето малолетно дете извърши убийство да лежи доживот? newsm78

Не знам защо всички си представят, че тяхното дете ще е жертва, а тъй малко хора се замислят какво ще стане, ако тяхното дете е агресорът. Мисля, че никой родител колкото и да възпитава и колкото и книжки да е прочел не е застрахован, че точно неговото дете няма да посегне. Иначе на присъди сме мноооого крайни и много бързи.

# 143
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз лично съм съгласна ако детето ми извърши умишлено убийство,  да си понесе последствията.... ако не е при самозащита.......аз съм за смъртното наказание........

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 19:46 от secretgarden

# 144
  • Мнения: 288
Малолетните убийци с доживотни присъди в поправителни затвори

А ти съгласна ли си ако твоето малолетно дете извърши убийство да лежи доживот? newsm78

Не знам защо всички си представят, че тяхното дете ще е жертва, а тъй малко хора се замислят какво ще стане, ако тяхното дете е агресорът. Мисля, че никой родител колкото и да възпитава и колкото и книжки да е прочел не е застрахован, че точно неговото дете няма да посегне. Иначе на присъди сме мноооого крайни и много бързи.
   А защо трябва да си представяме нещо?  Ами ако си представя, че някой ден аз убия някого, може да реша, че за убийство трябва да ми се поскарат и да ме пуснат да си вървя по живо и по здраво.
 

# 145
  • Мнения: 431

   А защо трябва да си представяме нещо?  Ами ако си представя, че някой ден аз убия някого, може да реша, че за убийство трябва да ми се поскарат и да ме пуснат да си вървя по живо и по здраво.
 

А на какво се дължи тази стръв при желанието за смъртно наказание и доживотен затвор на деца Shocked, ако не страхът(представата), че можеш лично да бъдеш пострадал - ти или близките ти? Иначе не мога да си обясня този хъс и жестокост да се иска затваряне до края на живота му на дете например на 10 години. Кому е нужно?

# 146
  • Мнения: 288
   Дори да е страхът, че може детето ми да пострада, щом такива хора ходят свободно по улиците, не е ли достатъчно? А какви трябва да бъдат мотивите ми- вселенски и космически ли, аз не съм Дядо Боже.
   Достатъчно съм живяла на този свят, че да не вярвам в това как ще "попаднеш на хора и ще станеш ЧОВЕК"

# 147
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

   А защо трябва да си представяме нещо?  Ами ако си представя, че някой ден аз убия някого, може да реша, че за убийство трябва да ми се поскарат и да ме пуснат да си вървя по живо и по здраво.
 

А на какво се дължи тази стръв при желанието за смъртно наказание и доживотен затвор на деца Shocked, ако не страхът(представата), че можеш лично да бъдеш пострадал - ти или близките ти? Иначе не мога да си обясня този хъс и жестокост да се иска затваряне до края на живота му на дете например на 10 години. Кому е нужно?



Едното дете се е опитало веднъж да убие 2 годишни и втори път е убило 8 годишно......не съм за смъртната присъда за деца, но не мисля, че трябва да го пускат .......

# 148
  • Мнения: 431
   Дори да е страхът, че може детето ми да пострада, щом такива хора ходят свободно по улиците, не е ли достатъчно? А какви трябва да бъдат мотивите ми- вселенски и космически ли, аз не съм Дядо Боже.
   Достатъчно съм живяла на този свят, че да не вярвам в това как ще "попаднеш на хора и ще станеш ЧОВЕК"

Такива хора ВИНАГИ е имало и винаги ще има. Няма правосъдие, полиция, войска, закони, наказания, крути мерки, които да ти осигурят каквато и да е сигурност. Дори да хващат 99 от 100  престъпника и да ги екзекутират на място, нови престъпници ще се раждат и насилие ще има.

Не знам какви трябва да са ти мотивите, ти си знаеш... Все пак си жена, майка, и наистина ли нищо не ти трепва при мисълта едно дете да стои зад решетки докато остарее и умре?


Едното дете се е опитало веднъж да убие 2 годишни и втори път е убило 8 годишно......не съм за смъртната присъда за деца, но не мисля, че трябва да го пускат .......

Да, четох за това, ужасно е, бих искала да знам повече за семейната му история и среда. Смятам, че детската психика не е укрепнала и може да му се въздейства, да се възпитава и да му помогнат професионалисти. Да бъде метнато в някое подземие е много лесно, другото изисква пари и усилия, които държавата ни едва ли ще вложи... а би трябвало. Според мен.

# 149
  • Мнения: 4 555
А ти съгласна ли си ако твоето малолетно дете извърши убийство да лежи доживот? newsm78
Извинявай, но това е абсолютно нелепо  ooooh!
Според теб какво трябва да мислим, че щом е нашето дете, значи трябва да го пуснат? Или да няма наказания за убийство, че току-виж нашето дете се окаже в ролята на убиец и тогава няма да можем да си живеем волно и щастливо както до момента!?
Съгласна съм, че един родител трябва да възпитава детето си не само как да не стане жертва на насилие, но и как да не е агресивно. Обаче да не искам да има сериозни наказания, защото можело да е моето дете...
Ако детето ми убие друго дете, повече ще ме притеснява факта, че това се е случило, отколкото да се надявам наказанието да му се размине... Не знам дали се изразих ясно.
Макар че неслучайно децата под определена възраст не могат да бъдат подведени под наказателна отговорност, защото такава отговорност носят родителите им.

Общи условия

Активация на акаунт