ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО ВЪРХУ ДЕЦА- отзвуци и коментари

  • 5 408
  • 145
  •   1
Отговори
# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Забравих да отбележа, че снощи на общофорумсакта среща 80 % от момичетата не бяха чували  за петицията #Crazy при положение, че я напусках НАВСЯКЪДЕ!!!

Какво ви говори това?! Че като видим заглавие ПЕТИЦИЯ и не отваряме....

Вече се чудя....
Нямам време сега да изчета другото, но това ме шашна #Crazy

# 106
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
И друго се чудя- тази тема ли ни обединява повече, че има събрани почти 8500 подписа?

Не че умаловажавам написаното там, но все пак касае се за децата ни ,а не за запазване на О'Шипка , например.... newsm78

# 107
  • Мнения: 457
Пипи, мисля че трябва да си отстояваме позициите, които са залегнали в Петицията- точка по точка. Евентуално по тях може да разсъждаваме.
Arliin, Закона за закрила на детето може да претърпи леки корекции, но иначе е добър, стига да се прилага. Проблема е, че не се прилага, защото няма кой да контролира социалните служби, Прокуратурата трябва да си върши работата, обикновения гражданин, както и не на последно място лекарите, които лекуват малтретираните деца. Ето затова искаме пред Институциите да разрешат да има граждански контрол в/у социалните служби и по-конкретно да помагат в наблюдението на рисковите семейства.
Тук може и Нев да се изкаже, дали те като гражданско сдружение могат да изискват такива функции.
Мисля си, че ако сложим Петицията на места посещавани от родители и деца, трябва да има човек, който да седи и да кани хората да се подписват, иначе никой няма да й обърне внимание. За тази цел трябва да се включат хора, които имат магазини и пр. за да се заемат с това. Аз имам познати, ще говоря с тях, но трябва да е масова организацията. Да няма човек, който да не е чул за тази Петиция. Така ми се иска поне.

# 108
  • Мнения: 457
Регистрирах  в www.mailnew.com нова поща- юзър bgmamma и същата парола както в gmail пощата. Направих това, защото някои от писмата, като това до "Здравей България" е върнато, защото е разпознато като спам. Писмото, което им изпратих заедно с линка към Петицията е същото, но е на кирилица изцяло. 
Несъществуващи e-mail са следните:
ceo@eurocom.bg
bulgarian@bnr.bg
n_vasileva@tvevropa.com

# 109
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Забелязвате ли че вече все по-малко хора влизат в темата за петицията....

# 110
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Нова жертва ужас
http://dnes.dir.bg/2006/11/20/news963984.html


Забелязвате ли че вече все по-малко хора влизат в темата за петицията....

И от други теми е пуснат линк и влизат за подпис. Лично аз за пръв път пускам постинг тук.

# 111
  • София
  • Мнения: 938
Аз също съм я подписала, но не съм писала в темата. Не се поддавайте на песимизъм, много от момичетата са направили така! Следим развитието и сме готови да се включим!

# 112
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много народ още са я подписали, ама се оказа, че ги няма още в списъка. Мен също втори път се опитах но ми даде че съм я подписала

# 113
  • Мнения: 457
Пипи, в сряда на срещата с журналиста от БТВ ти ли ще ходиш? Какво ще говориш? Той не ти ли даде някаква насока?

# 114
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://dnes.dir.bg/2006/11/17/news954779.html

Май се започна - междудругото от две седмици насам намирам затишие в училището на синът ми, някакси като че децата са по-спокойни. Имат палави деца в класа, но аз например казвам на синът ми, че трябва да се опитат да ги приобщят. Да ги накарят да мислят заедно с тях. Да ги накарат да учат. Да им помагат.

# 115
  • Мнения: 2 292
горкото малко момиченце. като го гледам на снимката колко е мъничко ... дано майката бди повече над братчето.

# 116
  • Мнения: 457
ПИПИ, СВЪРЖИ СЕ НАЙ-НАКРАЯ С МЕН! пОЕЛА СИ АНГАЖИМЕНТ ЗА КОНТАКТИ С МЕДИИТЕ, А НИКАКВА ТЕ НЯМА. ОТ ЧЕТВЪРТЪК ВЕЧЕРТА НЕ СЪМ ТЕ ЧУВАЛА. ИМАМ ВЪПРОСИ!
Ето, Марияна Векилска пита за срещата ти с журналиста от БТВ. Пита кой е и да знае дали да се бори с нас или той поема темата?

Относно срещата й с г-жа Жени Живкова:
Момичета, разбрали са се да излъчим представител, който да отиде в Парламентарната група за децата, младежта и спорта, където да разискват проблемите, залегнали в Петицията. И това трябва СПЕШНО да стане, докато е наболял проблема. Депутатите сериозно ще ни изслушат!
Додо, аз мисля, че ти като човек с големи познания в юридическата област и имащ опит чрез сдружението ви, би могла да бъдеш Представителят, на всички нас подписали Петицията.
Какво ще кажеш? Имам нужда от помощ  bouquet
Реза, на кой още да пишем? На кой да изпратим подписаната Петиция?

# 117
  • Мнения: 3 091
Подкрепям предложението на Бинито за додо! Само че не бива да прехвърляме цялата отговорност само върху нея - искам да кажа, че няма да е хубаво тя да отиде сама.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 15:59 от Ламята НЕСПАСКА

# 118
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, на кой още да пишем? На кой да изпратим подписаната Петиция?


За мое съжаление въобще не се чуствам компетентна да давам съвети по въпроса.
Мога да помагам с някакви практически неща само.

Медиите искат драма, живо предаване със сензация ако може.
Когато им се пише трябва да се има предвид това и е добре да се знае предварително кой ще поеме тази част.

Ако някой журналист реши да развие темата мисля, че ще е добре от гледна точка на това че ще има времето, познанията и контактите, които на нас явно липсват.

# 119
  • София
  • Мнения: 18 679
Много ми е кофти, че съм по цял ден на работа и не мога да помогна с нищо повече Confused

Общи условия

Активация на акаунт