ПЕТИЦИЯ СРЕЩУ НАСИЛИЕТО ВЪРХУ ДЕЦА- отзвуци и коментари

  • 5 400
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 181
Момичета, успокойте се Peace
Началото винаги е трудно Wink
dodo_dodo благодаря ти за отговора Peace
Аз се рових по сайта на МТСП и й бях открила тази наредба, обаче пак нещо не ми е ясно Thinking
нали тук се коментираше, че родителите получават някаква парична помощ за това, че детето се "реинтегрира".
за да получават такава помощ тя трябва да е регламентирана някъде най-вероятно в някоя програма.
според мен там трябва да се насочат усилията, ако я дават тази помощ с идеята, че семейството поради финансови проблеми не  е могло да отглежда детето, то ако въобще им го върнат и получат пари, да се следи от соц. работник за какво са изхарчени. Ако е злоупотребено с тях тоест не са оползотворени за детето да им го вземат обратно

# 136
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Много ми се сърдихте, ама като спрях да пиша и темата е на пета страница.... Sad

Получих доста ЛС за връзка с различни хора от медиите, момичетата ще пишат как се развиват нещата при тях! Hug

# 137
  • Мнения: 457
То само аз пишех напоследък и си водех монолог.
Ето дадох ви теми за размисъл и ви помолих за още теми да кажете върху които да разсъждаваме във връзка с това, което да предложим на парламентаристите.
Какво стана с Парламентарната комисия? Додо, ще ходиш ли?
В сряда, когато получих от Пипи телефон звънях на Катя от радио "Атлантик", но беше 18.00ч. и вече си беше тръгнала. Казаха ми да я търся на другия ден след 10.00ч.
Бях на семинар в сряда след обяд и вчера и днес по цял ден. Нямаше как да й звъня на стационарен и да се обясняваме. И няма на кого да се обадя, за да му кажа че ми възникна ангажимент /за семинара ми звъннаха един час преди започването му/.
Пипи, за кои момичета пишеш, че ще пишат как се развиват нещата при тях?

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Какво стана с Парламентарната комисия? Додо, ще ходиш ли?


Как да ида като нито знам кога, нито нищо конкретно?
Вчера чух по радиото, че Комисията по въпросите на децата, младежта и спорта са заседавали именно по темите за насилието над деца и са били поканени представители на всички отговорни институции - ДАЗД, МВР, МТСП, Мин. на образованието...Може би на това заседание е трабвало да има човек от тук ??

# 139
  • Мнения: 457

За срещата в Парламентарната комисия трябва да се срещнем и да обсъдим подробно нещата, защото те може би ще искат готови и ясни предложения по точките, т.е. трябва да обсъдим какво представлява тази програма за реинтеграция на МТСП; Каква е процедурата по отнемане на родителските права; Структура и дейност на ДАЗД и връзките й с други институции; Социалните работници на кого са подчинени; Защо няма осъдени родители за малтретиране на децата си?
Това са точки по които можем да разискваме или всеки да прегледа даден проблем и да може като се срещнем да обсъдим какво може да се направи за разрешаването му по сегашната нормативна база и как да се промени, ако трябва. Тук могат да се включат и момичетата, които работят и могат само по Интернет да помагат- да прочетат и да го обсъдим в темата.
Додо, кажи и други точки, по които да се залавяме и да мислим.
С Марияна Векилска се разбрахме другата седмица- петък или четвърък / когато заседават/ да отидем, ама подготвени.


Никой нищо не казва- кой иска да погледне съответния закон или наредба и да ги обсъдим тук в темата.
А, и другата седмица можем да отидем в Комисията, защото този въпрос не би трявбало да се е изчерпал с една дискусия. Марияна Векилска каза като сме готови да й се обадим, за да ни свърже с Жени Живкова. Аз сама на своя глава как да определя кой ще отиде и въобще дали сме подготвени. Дайте за другата седмица- петък да отидем, като за целта се срещнем предварително напр.в четвъртък и обсъдим исканията си по Петицията- за да им ги представим сдъвкани и изплюти, за да ни разберат и да ни вземат насериозно. Мъжът ми също може да отиде с някой от вас, защото е много в час със законите, а и ще им вдъхне доверие, че сме сериозни и заинтересувани да се вземат спешни мерки. Та, Додо, ако искаш дай да се срещнем в четвъртък другата седмица следобяд и да обсъдим тези неща? А, може и в сряда? Ама, трябва предварително да видим тези закони и наредби- особено тази за реинтеграцията на МТСП.

# 140
  • Мнения: 4 181
Тази Комисия заседава в четвъртък, ето тук можете да видите обикновено предния ден следобяд дневния ред на заседанието:
http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=165&id=2241

# 141
  • Мнения: 457
Kleo, мерси за линка Hug

Ето я точката от дневния ред, по която са заседавали:
2. Предоставяне на информация от ръководството на МОН, МВР, МТСП, ДАЗД относно случаи на насилие над деца.

Май добре е станало, че не сме отишли вчера, защото доколкото разбирам са искали сведения от ръководствата на съответните институции. Хайде тогава за другия четвъртък! Значи да се видим в сряда най-късно Peace

# 142
  • Мнения: 457
Има ли развитие някакво по Петицията?
Аз се свързах с радио "Атлантик" и им я изпратих.
Кога смятате да я пуснем на инстанциите, до които сме я адресирали?
Ще ходим ли в четвъртък в Парламентарната комисия?
Аз се запознах с някои Наредби и очаквах и вие да се включите Sad

# 143
  • Мнения: 457
Току- що дадох интервю по телефона за сутрешното предаване на Елена и Даниел в радио "Атлантик" по темата им за насилието над децата.

# 144
  • Мнения: 4 181
Току- що дадох интервю по телефона за сутрешното предаване на Елена и Даниел в радио "Атлантик" по темата им за насилието над децата.
  bouquet

Имай предвид, че ако някой ходи на заседание на Комисията то не става просто ей така.
трябва да представлявате някого, за да отидете.
Ако не сте юридическо лице нямате право да си изказвате.
Ако отидете от името на инициативен комитет или нещо от сорта, може да присъствате.
Освен това трябва да се обадите поне предния ден, тоест утре, за да включат в списък и да ви пуснат.
Не знам тази комисия и тя ли заседава в сградата на Дондуков newsm78
Сега гледах на сайта, но още няма даден дневен ред на заседанието за четвъртък.
Трябва първо да излезе, за да знаете дали въобще има смисъл да ходите Peace

# 145
  • Мнения: 457
Знам, клео  bouquet
Понеже сама се готвя за Комисията с помощта на мъжа ми, няма да съм готова за тази седмица. Чета закони и наредби Tired
Свръзката ни е чрез г-жа Векилска. Според нея, ако й се обадим понеделник-вторник, ще може да уреди среща за четвъртък в Комисията. Това важи за всяка една седмица. За тази седмица няма да смогна, но за другата-обезателно. В понеделник ще изпратя имейл на г-жа Векилска с конкретни предложения, съобразени с нормативната уредба, като продължение на нашата Петиция. Г-жа Векилска знае, че не сме юридическо лице, ама дали е казала това в Комисията newsm78 
Ще пусна и тук имейла, за да си кажете мнението.
Дано да има повече хора, които да ги интересува!

Общи условия

Активация на акаунт