АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 9)☀

  • 24 915
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Здравейте момичета! Не пиша често, но ви чета всеки ден! Надявам се всички да сте добре. Аз преди малко имах доста силни болки в корема и диария. Трябва ли да се притеснявам и да ходя на лекар или не е опасно

# 16
  • Мнения: 3 326
Здравейте момичета! Не пиша често, но ви чета всеки ден! Надявам се всички да сте добре. Аз преди малко имах доста силни болки в корема и диария. Трябва ли да се притеснявам и да ходя на лекар или не е опасно
Ако е чревен вирус те не са опасни за бебето. Опасно става ако се обезводниш. Обаче ако е от храна - не знам.

Гласувах в анкетата за секцио, ама решението не зависи от мен. За съжаление трябва да е секцио.

# 17
  • Мнения: 701
И аз да се запиша, отново прекрасна тема. ❤️
Отново микробиологията ми не е ок и пак съм на лечение. Съответно Утрогестан отново мина през устата. Много пада кръвното така и АГ каза да пия кафе. Така и направих тази сутрин. Хапнах, пийнах кафе, пак ми се виеше свят, а бебките полудяха. Големи танци на народите. Аз от трансфера бях спряла кафето. До днес съм пила общо 3 кафета и то половинки. Но днешното си го изпих Wink На гости сме и нямаше, как да снимам клипче, но утре ще се подготвя, вече знам, какво ме очаква след сутрешното кафе.

# 18
  • Мнения: 1 111
Да цопна и аз в новата тема:))).

Такмо се прибирам от феталната морфология, всичко изглежда чудесно с нашето малко момченце. Доктора през цялото време докато го разглеждаше казваше, че е чудесно бебе.Heart Eyes Малко е по дребничък, но това е защото аз съм миньонче и няма къде да се побере иначе в матката ми. Вече е 557 грама, аз само дето не се разхлипак като му видях сладката муцунка на 4д. От сега проявява и характер, паднахме от смях с доктора като го видяхме да ни размахва показалец.

Обаче аз днес изобщо не съм добре, от сутринта повръщам жлъчен сок и ми е зле на стомаха.  Имам чувството, че ми вибрират вените. Все едно имам тежък махмурлук и съм  си задминала доста границите  предната вечер. ( малко срамно описание, ама през студентските години не ми убягна и тази простотия).

# 19
  • София
  • Мнения: 371
За географския език - моя мъж има от време на време, Четка се с грапава част (гърба) на четката и жабури устата със сандрин Simple Smile

Аутлет на Уайкики аз знам за един, защото е близо до нас 😬 ЕлСи Уайкики аутлет, Sofia, Bulgaria 2 Skopje str, втория мисля че е на Ботевградско, но не съм сигурна.

Аз днес бях на преглед, казах на доктора, че повръщам и ми се гади всеки ден, предписа ми деган и ми пусна някакво изследване на черния дроб, заради премахнатата жлъчка, пусна ми пак и другите изследвания, заедно с антитела Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 5 617
Аз съм с географски език откакто съм се родила, нищо не му правя, нищо не са ми изписвали.

# 21
  • Мнения: 1 219
Отново благодаря на Королева за хубавата тема ! Аз също съм 22 + 2 и днес измериха бебето около 470грама
Saudadeкак е хемоглобина , задъхването може да е от нисък такъв?
LinkaДобре дошла  , май и аз съм с този термин , поне така пише в амб.лист от днес.

По темата " който си има деца да си ги гледа " съм съгласна с вас , но и ще оставям бабите/дядото понякога да се гледат /сменят памперси ако искат ,ако им е мерак дето се вика.

Аз днес бях на Фетална морфология и искам да се похваля , че доктора няма забележки към бебо(да чукам на дърво).Отговаря си и на седмицата , шийката ми е писана 43мм , плацентата леко се е вдигнала ,което също ме радва ,но все още не достатъчно.
Да похваля и поликлиниката(България) и доктора , че имат нов ехограф , най - модерния в България вече по неговите думи , та от това да ми разкаже за функциите му се разсеях и забравих да питам за пола! Остава си женски в амб.лист и се надявам да не се променя вече, защото продължавам с покупките.
Днес за награда на малкото човече , че е добре му купих лампа за стена с лед лента , която свети лилаво и също два комплекта с по 4броя пелени от Джъмбо - хубави са на допир.

Имаме си и хубава снимка на личицето и таткото е много щастлив ! 🥰🥰🥰

# 22
  • Мнения: 3 326
Явно само нашия татко не се интересува от снимки от ехограф дори и на 4д. И този път след ФМ го питах искали да види снимките и отговора си беше същия. "Не, какво да им гледам, нищо не разбирам. Мен ми стига, че всичко е наред и сте добре. Ще си го гледам като се роди". Така беше и предните пъти. С баткото успях да го замъкна почти насила на първата ФМ, тогава на 3д и това беше. Единственото, което постигнах тогава беше, че след това ми отряза секса. Щом не иска да гледа снимки не ми е проблем. Такъв си е и съм го приела.

# 23
  • Мнения: 696
Здравейте момичета! Не пиша често, но ви чета всеки ден! Надявам се всички да сте добре. Аз преди малко имах доста силни болки в корема и диария. Трябва ли да се притеснявам и да ходя на лекар или не е опасно

Ходи на лекар, всичко дето прилича на стомашен проблем може да е от контракции, аз бях с болки в стомаха и диария в 6ти месец с първата бременност и се оказаха силни контракции и трябваше система, естествено може да си е нещо стомашно и безобидно, но аз бих отишла.

# 24
  • Мнения: 606
Мина ми ФМ. 22+4 бебка е добре, наблюдава се задържане на урина в единия бъбрек, остава за следене. Обнадеждени са, че малко се е е вдигнала плацентата, вероятно няма срастване по разрез на старото секцио, както се съмняваха преди 3 седмици, но ще ме гледат пак в 28 седмица.
Миналия вторник бебка беше 500 гр според следящия, а сега на ФМ в измериха 650, много ми се вижда, но казаха, че е добре. Шийката била доста дълга по думите на доктора, колко не ми каза.
Заради обрива, който ми излезе пуснаха чернодробните ензими, и те са в норма, както и захарта. Няма да ме обогатяват с глюкоза, за обрива ме насочват към дерматолог.
Микробиолигия чиста само хемоглобина е 119.
Като цяло малко се успокоих, но само малко. Доктора, каза да му дам спокойствие на това бебе. Ама то не е толкова лесно, все изниква нещо, което ме панира.
В анкетата гласувах секцио заради предното такова. То си ми беше и по медицински причини.
Показвам ви сладка муцунка 🥰

# 25
  • Мнения: 151
Явно само нашия татко не се интересува от снимки от ехограф дори и на 4д. И този път след ФМ го питах искали да види снимките и отговора си беше същия. "Не, какво да им гледам, нищо не разбирам. Мен ми стига, че всичко е наред и сте добре. Ще си го гледам като се роди". Така беше и предните пъти. С баткото успях да го замъкна почти насила на първата ФМ, тогава на 3д и това беше. Единственото, което постигнах тогава беше, че след това ми отряза секса. Щом не иска да гледа снимки не ми е проблем. Такъв си е и съм го приела.
Bolibon не си само ти😊и нашия татко така ми каза, като се роди нали ще го видя.На снимките все не може да оприличи къде му е ручичката, къде му е пишлето(а толкова ясно се вижда).

# 26
  • Мнения: 701
Много сладка снимка. Усмихната и с трапчинка Wink
Мина ми ФМ. 22+4 бебка е добре, наблюдава се задържане на урина в единия бъбрек, остава за следене. Обнадеждени са, че малко се е е вдигнала плацентата, вероятно няма срастване по разрез на старото секцио, както се съмняваха преди 3 седмици, но ще ме гледат пак в 28 седмица.
Миналия вторник бебка беше 500 гр според следящия, а сега на ФМ в измериха 650, много ми се вижда, но казаха, че е добре. Шийката била доста дълга по думите на доктора, колко не ми каза.
Заради обрива, който ми излезе пуснаха чернодробните ензими, и те са в норма, както и захарта. Няма да ме обогатяват с глюкоза, за обрива ме насочват към дерматолог.
Микробиолигия чиста само хемоглобина е 119.
Като цяло малко се успокоих, но само малко. Доктора, каза да му дам спокойствие на това бебе. Ама то не е толкова лесно, все изниква нещо, което ме панира.
В анкетата гласувах секцио заради предното такова. То си ми беше и по медицински причини.
Показвам ви сладка муцунка 🥰

# 27
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Да се запиша и аз в новата тема.Днес излязоха резултатите от микробиологията всичко е наред и няма да пия нищо.Резултатите от изследванията също каза доктора че са добри.Утре ще си взимам болничния.На ММ сестра му тъй като има две момчета и май почти нищо нямаме да купуваме.Освен за болницата.Пък аз също вече се изкушавам .

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Всеки е различен, не им се сърдете на татковците, важното е след това да си ги гледкат Blush .
Аз още в началото нищо не разбирах, а ММ все викаше, е как нищо не разбираш? 😂

# 29
  • Мнения: 227
Благодаря за новата тема Simple Smile и нашия тати не идва с мен на прегледи,също казва като се роди ще си го гледкаме,важното е че всичко е наред,аз пък ако има кой да ми помага ще съм щастлива,ама няма никой покрай нас и ще се оправяме сами,важното е да се роди живо и здраво детето и аз да съм добре,оххх почна се обаче съветването от роднините за името,да не бях им казвала Grinning
Много се чудя за АГ какъв подарък да взема,за болницата е ясно почерпка.

Общи условия

Активация на акаунт