АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 9)☀

  • 24 916
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 797
Благодаря за новата тема Simple Smile и нашия тати не идва с мен на прегледи,също казва като се роди ще си го гледкаме,важното е че всичко е наред,аз пък ако има кой да ми помага ще съм щастлива,ама няма никой покрай нас и ще се оправяме сами,важното е да се роди живо и здраво детето и аз да съм добре,оххх почна се обаче съветването от роднините за името,да не бях им казвала Grinning
Много се чудя за АГ какъв подарък да взема,за болницата е ясно почерпка.
И при мен не се очертава да има помощ. Бих се радвала да оставам малката за по няколко часа и с мъжа ми да се пошлаем или да си излезем някъде. Аз на АГ нз кво да взема,ама нали се очертава да раждам при него и ще му плащам за това че държа да е той.За болницата ще взема почерпка то е ясно ☺
Аз гласувах че бих желала да съм естествено раждане,но моят АГ не се наема понеже първото раждане ми е секцио и най-вероятно ще съм пак секцио.

# 31
  • Мнения: 701
Аз не мисля да взимам някакви подаръци. Като гледам кабинетите им са пълни с какво ли не. Какво ли не са им подарявали. Ще им направя по една картичка, аз правя Pop Up  картички и ще им взема нещо за хапване, пийване.

Благодаря за новата тема Simple Smile и нашия тати не идва с мен на прегледи,също казва като се роди ще си го гледкаме,важното е че всичко е наред,аз пък ако има кой да ми помага ще съм щастлива,ама няма никой покрай нас и ще се оправяме сами,важното е да се роди живо и здраво детето и аз да съм добре,оххх почна се обаче съветването от роднините за името,да не бях им казвала Grinning
Много се чудя за АГ какъв подарък да взема,за болницата е ясно почерпка.

Последна редакция: вт, 05 апр 2022, 19:29 от M_lady

# 32
  • София
  • Мнения: 5 617
И аз не бих купила. За мен е излишно и почерпката при раждането. Моя баба е била акушерка и изрично ми каза да не купуваме бонбони и торти. Каза ми да купим 1кг Софийска баница и наистина акушерките се израдваха 🤣. Аз обаче държах на уиски за анестезиолога, жив и здрав да е той и епидуралната упойка и специално го търсих на изписването.
Иначе във Фейсбук в групата на майките на деца с увреждания има доста интересни предложения за следящия.

ММ е много досаден за прегледите и сякаш чака ФМ повече от мен. Само ми се кара да спирам работа, да почивам, да внимавам с корема (понеже помни как с баткото така и не си свикнах с габаритите и чат пат се бутах в някоя врата или шкаф).

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 793
Колко сте писали, че и нова тема сте пуснали.. 🙂
Обсъдили сте свекървите- моята беше невероятна жена, но за съжаление вече не е сред нас. Имахме много хубави отношения и съм сигурна, че много щеше да се радва. Толкова неща научих от нея и се радвам, че имах възможност да я познавам..

ММ не мога да кажа, че не се вълнува от моята бременност, но още му е странно. Сега като ме гледа с по-голямо коремче, започва лека полека да осъзнава, че съвсем скоро ще бъдем трима. Дойде веднъж на преглед с мен и беше забавно изживяване и за него, и за гинеколога.
И двамата имаха изцепки 😁
Аз съм малко претенциозна и колкото пъти съм влизала в outlet-а на Уайкики в Пловдив, нишо не мога да си харесам. А ако успея, никога няма мой номер (стандартно съм XS).

# 34
  • Мнения: 2 797
Моя мъж пак ми идва в повече. Само ми гали корема,пей и песни и постоянно ми побутва корема за да си играели. В смисъл бебка да мърда. Вбесяваме😡Аз го разбирам че се радва и той ама тези болки и контракции ми идват в повече

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Благодаря за темата!Днес бях на Фм,ще имаме момиче..Много се зарадвах..така мечтаното момиче дойде..Разплаках се..По темата за свекърви,аз нямам,починала е,но не съм оставяла детето си на никой..И аз мисля,че който има деца,да си ги гледа.А и нямам доверие на родата на моят..Моите са от друг град,на тях имам доверие.

# 36
  • Мнения: 146



Ето и нашите нови покупки,толкова са малки и сладки.😍Не мога да спра да ги гледам .

# 37
  • Мнения: 1 454
Благодаря за темата! Hug
И аз много четох и нямах търпение да се похваля. Извоювах си спокойствието Blush свекърва ми ще дойде за малко да ни види след 30тия ден. Майка ми и тя там някъде (пак за малко) и дотогава сме си сами.
Имаше коментари, че ще имам нужда от тях ако родя секцио, за което съм съгласна, но мъжа ми е като за три майки не като за две, така че не се притеснявам.
И още едно щастие последен работен ден 7ми май Stuck Out Tongue, а дотогава ще работя по два дена в седмицата.
Хубавото при нас е, че работната седмица е 4 дена, и 4 почиваме. Аз имах 10 дни почивка и ги пръснах в 5 седмици, които нямам търпение да свършат.
Ние нямаме проблем с присъствието на таткото от самото начало е бил на всички прегледи. Най забавен, шокиран, втрещен и незнам как да го нарека още, беше на прегледа за пола. Grinning А той самия, не ми е залепен на корема, не се интересува от покупки, но гледа да изслушва и кима с глава, за да има мир.
Много неща не са му ясни, не знаеше, че на бебета се правят 40дена, незнае какво е пращапулник, колко ядат, колко спат, като цяло нищо нищо Grinning ... Ама няма и от къде да знае, първо дете ни и той е на 27 г, средата му не е била такава,  ще се учим Grinning
Стига съм писала Blush
Браво на всички с хубави новини и прегледи Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 5 617
Меджик, а при вас колко е майчинството като период?

# 39
  • Мнения: 1 454
Меджик, а при вас колко е майчинството като период?
Много разочароващо... 9 месеца платени, като само 3 от тях (в случай моя рабодател ще плати на 90%), останалите 6 месеца 50%.
И мога да го удължа 3 месеца - неплатени. Безкрайно съм разочарована!
Имам право да излезна 11 шифта преди термин ( шифта ми е както казах 4х4 почивка /работни).
Това е хубавото, че аз ще го удължа с отпуска, защото декември ще се занули и ще имам 22 дена... А 22 дена отпуска при нас са почти 2 месеца. После, ще се окаже, че съм "стресирана" ще пусна болничен 3 месеца за стрес (него го плащат 80%) .  И така ги докарам до юни догодина. Persevere  Малчо няма да има годинка, по груби сметки. И от неплатените, ще се вълпозвам, мъжа ми ще се измъчи малко, аз ще измисля нещо да правя от вкъщи, но го предпочитам пред това да си оставя детето толкова малко, някой друг да се грижи за него толкова много часове.
Имам и вариант, който е последен- с мъжа ми да забравим един за друг. Той да работи 4 дена в едната смяна, аз вкъщи, и после аз в другата 4 дена той вкъщи. И така да се виждаме за два часа вечер... Нашето работно място, се води "фемили фабрика" и е с такова работно време заради хората с деца, и всички са така - разделени на шифтове... Имаме още време да го измислим. Но като цяло не е добре Neutral Face
Леле олях се, извинявам се Worried

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Леле,Меджик,много гадно с това майчинство..Моето сега скоро ще свърши,аз не усетох 2 г кога минаха,но не си представям да си оставя детето толкова малко..Поне тук това е добре,че има 2 г,въпреки,че вторатат до скоро не беше много платена,надявам се да си остане пак колкото МРЗ

# 41
  • Мнения: 1 454
Много е гадно! Няма да обръщам в лева и £. Но представете си да ви плащат майчински примерно 90% от заплатата 1 200 лв само 3 месеца, и половин година по 600 лв... И край! Ако го кажа в £ ще ви изглежда много, защото ще го обърнете в лв, но всъщност е смешно и плашещо даже.
Затова всички се натискат да работят до 8-9 месец. Оставят си бебенцата, по на 7-8 месеца и се връщат.
Днес ми казаха за една колежка, която е била на работа и вечерта е родила (в 9ти месец) - исках поне до 8ми да изкарам, но наистина не мога. За мен (знам и за всички нас), парите не са най важното в момента, ще се изкарат пак.

# 42
  • Мнения: 921
Много тъпо е това. Когато детето е най-малко и има най-много нужда от грижа, трябва да  го оставиш, заради пустите му пари. До колкото знам и яслите са доста скъпи. И тя заплатата, отива за яслата. Поне така са ми казвали други познати, които живеят там.
В това отношения България е прекрасно място! И не само в това де Simple Smile

Бях се сетила да ви питам, четете ли някакви книжки за бременни и бебета?
Искам да си взема някакви полезни четива. Можете ли да препоръчате заглавия?

# 43
  • Мнения: 771
Бебето ми днес е хиперактивно. Мъжът ми извади късмет да го усети. Много е щастлив. ❤

# 44
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Е аз писах, писах, и накрая ми падна батерията на телефона и всичко се изтри... не ми се пише на ново.🙄😂 И без това днеска съм с постоянна смяна на настроенията, утре ще пиша.🤣

Общи условия

Активация на акаунт