Изпуснах влака

  • 15 239
  • 395
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Аз подкрепям личното ти мнение, според мен също за няколко месеца е много трудно да се прецени ще издържи ли една връзка или не. Но предполагам точно защото чувстват, че нямат много време за чакане, се решават на такава стъпка. Авторът е на 39. Ако си намери приятелка на 33-34, нито им е голяма разликата, нито е невъзможно да имат деца.

# 31
  • Мнения: 29 762
Така е. Обаче авторът не каза нищо по-конкретно за положението си, тук само си гадаем.

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 334
Кой влак, 20-годишните студентки ли? Ами иди на фитнес, маникюр, педикюр, ползвай гребенче,  Ахе и Колгейт за бляскава усмивка, ако трябва и лайф коуч си вземи, има начини, ама с оплакване не става, не са популярни тъжните чичковци сред младежта.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 358
А на какво основание смятате, че той няма право да желае жена без деца?



На основание, че всеки има право да иска за себе си, каквото си реши (казвам го като сам родител с едно дете). Може би не е осъзнал, че една жена, която е преминала през  майчинството и то сама ще е много по-силна и изискваща (или точно това е разбрал) и компромиси със себе си или още повече с детето/децата си няма как да направи. На мъжете не им трябват отговорни и силни жени, а в повечето случаи искат послушанки. Но и каквото и да е, пак казвам, всеки има право да има претенции, каквито си иска. Сега, (аз в много теми съм казвала, че връзка повече НЕ искам и предпочитам да съм сама) и аз примерно няма да приема човек до мен който да не е вегетарианец. Не ме разбирайте погрешно, половината хора около мен са месоядни и се разбирам с тях чудесно,  не ми пука кой какво яде, обаче аз месо не мога да готвя . Разбирате ли, не мога.  Трябваше да купя някакво месо от щанда на магазина за котката, е, не можах да купя. Щях да повърна като го гледах, съвсем сериозно. И какво, тоз човечец, партньор мой, гладен ли да го държа. Ми не  е честно.
Или пък, не искам да имам връзка с човек, който слуша чалга.
Или пък... мисълта ми е, че всеки има правото да има своите претенции, особено, когато става въпрос за партньор до теб.
Иначе, авторът не смятам, че е закъснял, просто трябва да осмисли какво желае, какво предлага и да го потърси. Заради биологичния часовник на жените, повечето, водени от желанието за дете, вече са предприели тази стъпка, един мъж може и на 50г да стане баща (вуйчо ми стана на 62г).
Но и не бива да се влиза във връзка само за да се създаде дете (моя позната направи така и резултатът беше разделени възрастни, озлобени един към друг, психически травми за децата, защото нашият дошъл с полиция да взим а детето, понеже тя не му го давала с 39Т в 02:00ч през нощта, дела, нерви...). Е, за чий!

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 12:11 от Светулчица

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
Какво лошо има в разведените с деца?
Може би няма да искат нови деца, например?
Разбирам, че сред някои жени е популярно мнението, че един нормален мъж не държи на собствени деца (а ако държи, е нарцис и изобщо психар), но е вярно толкова, колкото и за една нормална жена.

На автора нямам какво да му кажа, не знам защо не му се получават връзките, има и такива хора, при които е по-трудно; реагирах само на този въпрос. Иначе нищо лошо, ако например и мъжът е разведен с деца или ако жената иска и нови деца, или ако той не иска собствени деца изобщо, което е рядкост.

Но иначе да, разбира се, и това е вярно - всеки има право да иска, каквото прецени.

Последна редакция: пт, 08 апр 2022, 12:10 от Магдена

# 35
  • Мнения: X
Какво лошо има да е разведена с деца?

Не очаквах да се изтълкува по този начин. Ще направя уточнение. Няма нищо лошо в това. Това което ме притеснява е преминаването от една крайност в друга. Към момента уравнението е просто, но когато към уравнението се вмъква и деца, то става сложно.

# 36
  • Мнения: X
Значи и собствени не искаш да имаш, така ли? В този случай не виждам защо да си закъснял с каквото и да било.

# 37
  • Мнения: 29 762
Магдена, разведените могат да имат и още деца. Дали искат се заявява в самото начало, за да няма изненади.

Дио, уравнението вече е станало сложно, предвид възраста ти и изискванията ти.

# 38
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Какво лошо има да е разведена с деца?

Не очаквах да се изтълкува по този начин. Ще направя уточнение. Няма нищо лошо в това. Това което ме притеснява е преминаването от една крайност в друга. Към момента уравнението е просто, но когато към уравнението се вмъква и деца, то става сложно.

Няма лошо с деца... Ама... Мрън, мрън, мрън... Преминаване от една крайност в друга и прочие. Ясно, оставаш си сам.

# 39
  • Мнения: 12 865
Какво лошо има да е разведена с деца?

Не очаквах да се изтълкува по този начин. Ще направя уточнение. Няма нищо лошо в това. Това което ме притеснява е преминаването от една крайност в друга. Към момента уравнението е просто, но когато към уравнението се вмъква и деца, то става сложно.
Ти си си в правото да си търсиш жена без деца.
Изобщо не си представям да няма подходяща жена за мъж на 39, по принцип.
Ти сякаш си се предал без бой. Човек, ти си млад! Просто действай.

# 40
  • Мнения: X
А навици на стар ерген имаш ли?

Това не го разбирам. За какви навици питаш?

# 41
  • Мнения: 18 638
Simple Smile Щом децата са крайност, може изобщо да не иска деца. Ако няма и други особености, ще си намери партньорка, има и жени, които не искат.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 694
"Действай" не става. При някои хора просто не се получава или трудно се получава. По някаква причина или комбинация от причини - характер, умения за флирт, за общуване, външност, (не)съответни очаквания..., ...
При много от тях си става в един момент рано или късно, но не защото са започнали да "действат" (как?). Макар че знам ли...

# 43
  • Мнения: X
Има предвид най-общо да си свикнал, че нещата стават по определен начин, да не си склонен да правиш отстъпки, да те дразни да се нанесе още един човек в жилището ти и да започне примерно да преподрежда, да те натоварва дори присъствието на такъв човек, да не си свикнал да живееш с друг човек и да се съобразяваш с навиците му, такива неща.

# 44
  • Мнения: 12 865
"Действай" не става. При някои хора просто не се получава или трудно се получава. По някаква причина или комбинация от причини - характер, умения за флирт, за общуване, външност, (не)съответни очаквания..., ...
При много от тях си става в един момент рано или късно, но не защото са започнали да "действат" (как?). Макар че знам ли...
Има го и другият вариант - да седи, да се вайка и да чака.
Гледах в прогнозата, че другата седмица се чака дъжд от булки - е тогава може да падне от небето някоя за него. Wink

Общи условия

Активация на акаунт