Кога пробихте ушите на вашите моми4енца

  • 2 663
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 229
Аz не бих пробила у6ичките на детето...На мен лично не са ми ги пробивали и аz го направих чак като станах на 20г.Не мисля,че съм пропуснала кой zнае колко беz обеци дотогава...

# 16
  • Мнения: 7 803
Никога не бих при4инила това на детето си . Ами ако го дръпне или го зака4и ,  все пак е бебе? Когато стане достатъ4но голяма и го пожелае сама , Ще и направя 20 дупки на уШите , ако иска...
това е и моето мнение  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 177
нашата баба решила и пробила ушите на дъщеря ми и сега тя е все още с мед.обеци,но явно не и понасят,около дупчиците са и станали ранички които текат и засъхват и не можем да махнем обеците.Моля ви ако някой знае как се процедира в такива случай,тоаст к какво да намажем ушенцата или как да и ги махнем.?

# 18
  • Мнения: 4 915
Дали да има дупки на ушите е решение само на човека, когото касае това. Така че, когато дъщеря ми порасне, ще реши сама дали да носи обеци или не.

Други причини -
- Малките деца в игра лесно могат да си разранят ушенцата.
- Не смятам, че заради моята суета трябва да перфорирам ушенцата на детенцето си. И така то е най-прекрасно.
- Накити не прилягат на деца.





# 19
  • Мнения: 4 915
нашата баба решила и пробила ушите на дъщеря ми и сега тя е все още с мед.обеци,но явно не и понасят,около дупчиците са и станали ранички които текат и засъхват и не можем да махнем обеците.Моля ви ако някой знае как се процедира в такива случай,тоаст к какво да намажем ушенцата или как да и ги махнем.?

Ами аз бих махнала обеците, защо да не можете?  Rolling Eyes
Дезифенкцирайте леко раничките със спирт, ако тече гной. Ако е само чиста кръв - явно скоро ще заздравеят. Не слагайте лепенки, въздухът лекува също. Питайте и педиатърката за всеки случай.

# 20
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз съм чувала,че ушите се пробивали на християнския празник Благовец,тогава по-лесно зараствали ушите,та смятам тогава да ги пробием.Малката тогава ще стане на 2 год.Иначе от лекар знам,че в студеното време по-трудно зарастват раните.Дано съм била полезна!!!!
   ThinkingИнтересна информация, благодаря!

# 21
  • Мнения: 63
Благодаря ви.Аз  и ги пробих по4ти не плака.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 230
Никога не бих при4инила това на детето си . Ами ако го дръпне или го зака4и ,  все пак е бебе? Когато стане достатъ4но голяма и го пожелае сама , Ще и направя 20 дупки на уШите , ако иска...
това е и моето мнение  Peace
И моето  Peace

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Няма да й ги пробивам до момента, в който сама не пожелае  Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Като навърши 7 месеца. Плака защото се стресна от пистолета. До вечерта вече нищо не я болеше. Рани също няма. Реших, че е по-добре сега да свикне с обиците и да не ги пипа - изобщо не и прави впечатление, че има обици.

# 25
  • Мнения: 388
Пробихме ги като беше на 8 месеца.Сега с малката ми дъщеря смятам да ги пробием като стане на 6 месеца,тъй като тогава се пада Благовец.

# 26
  • Мнения: 4 451
Държах да е на Благовец. Мими беше на 11 месеца. Вече е на 4,5г. и до сега не се е случвало разраняване на ушенцата при сбиване или дърпане. Тя си харесва много обичките.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 941
на 4 г.

# 28
  • Мнения: 764
На 4 г. беше,сама пожела и сама влезе при лекаря,защото и казах,че умирам от страх и ще припадна.

# 29
  • Мнения: 4 362
Мисля да и ги пробия другата седмица  Rolling Eyes понеже си мисля,че когато е по голямо детето е по вероятно да си ги дърпа,а сега ще свикне и няма да и правят впечатление
А празника не се ли казваше Благовещение? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт