ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

  • 17 363
  • 284
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 320
Честито на майките с бебоците!  Hug

Момичета, търсих ви една статия на която попаднах скоро, но не я намерих. Там пише, че последните 6 -8 седмици лигавицата се подува и часто носа се запушва или ушите заглъхват. На мен лично носа не ми се запушва, но от 3 седмици ходя със заглъхнали уши.
Тъй, че се очертава да похъркате още малко на мъжете си, да видят те!!!

# 31
  • Мнения: 654
Ура, имаме си младоженци  bouquet! Да сте живи и здрави и все така да се обичате!!! Hug
pontes, ако се притеснямаш за водите, кажи когато ти мерят тоновете в Т.Киркова- имат нянакъв реагент, който слагат на тампон, след като ти вземат вагинален секрет, доколкото знам и грешка не може да има. Но не се притеснявай- доктора от у-щето за родители в Т.Киркова каза, че ако се притесняваме, че ни изтчат водите, лягаме за около половин час (на една страна- познай на коя Wink), като предварително сме си сложили превръзка и после като станеш, не можеш да го сбъркаш- като леко (или не толкова) пишване било. Но , не че искам да те плаша, но знам за два случая, при които водите са им изтекли без изобщо да разберат, но поради факта, че са били останали съвсем малко. Щом скоро  си ходила на фетална, ако водите ти бяха толкова малко, щяха да ти кажат, така че спокойно и не се плаши. Hug
Специални поздрави на нашия модератор напоследък- Верджито Wink- за темата
 И да се похваля-вече съм ентусиаст!! Flutter

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 19:14 от zizzu

# 32
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте:-)
Да ви се похваля, че си имам приятелка ноемврийка, която днес през нощта роди дъщеричка Йоана, мн са щастливи с таткото- да им е живо и здраво фъстъчето:-)
Честито на младоженците, мн дълъг семеен живот и най- сладурското бебче ви пожелавам  bouquet
Понтес миналата седмица ходих на тонове в Т.Киркова (без никой да ме е пращал), кабинет 106.
Взимаш си талон от регистратурата, после в кабинета лягаш на една кушетка и ти слагат два колана на коремчето с едни апаратчета, които следят сърдечните тонове и контракциите, има и един бутон, който натискаш при всяко мърдане на бебето Wink И така 20на минути, дават ти кардиограма после с графики и ти казват дали са в норма границите. Аз мисля във вторник след лекцията в Ъпстеърс пак да ида (тъкмо ще си посетя приятелката), само дано няма мн хора  Wink
Лека вечер, ние с мъжо отиваме да уважим гордия татко на по питие   bouquet

# 33
  • Мнения: 3 323
Добар вечер!
Да ви се похваля, с клуба на Многодитните майки към сдружение Майки - бъдещи и настоящи, днес имахме медийна изява. Даваха ни по новините в 19.30 по БТВ , имаше и други телевизии.
Темата беше - Демографската криза у нас.
Понтес, може да изтичат по малко, без да разбереш. В тина киркова напълно безплатно изследват влагалището със лентичка и веднага ти казват има ли изтичане.
Започнахме ремонт, така че ще пиша когато и ако мога. Предвид факта че предишния завърши в нощта когато ни изписваха с Кардам, този направо си е рано!
Пебъл , не му се плаши, ще мине и замине! Внимавай какво става около теб щото очакваме подробен доклад като те пуснат.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 893
мацки не знам да се оплаквам ли или да се радвам....
днес най-после погледнах бебешкия дневник дето ми го е водила мама....
родена съм 3,800  Shockedмъж ми е роден 3,750  Shocked )
ако генчето си изиграе картите не ми се мисли какво ми се пише на гъзата  #Crazy
хем хубаво че ще е едро бебе ама пък на мойто "дупе" се пече  Confused
иначе съм седяла сама на 3 месеца,на 4 вече съм имала 4 зъба, проходила съм на годинка,като питах татко кога съм проговорила той каза: - Рано!   Joy

ох темичката ще я оправя утре вече обещавам  Embarassed днес не мога да се вредя на компота от мъж ми.той си взе неговия на работа и сега е обсебил моя  Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 6 798
Pontes, няма какво да го мислиш, ти си в 38 седмица вече...съвсем си на финала. Аз съм намислила другата седмица да отида до Фемина. Чувствам доста странно бебето, не като предната бременност. Много ... уф, как да го обясня?  newsm78 Много твърдо...мисля че водите са намалели и за това. Искам и да ми кажат като размери как се движим. По принцип съм на преглед, мож би вторник, но мисля още едно мнение да сондирам.  Confused Иначе нямам никакви оплаквания, даже контракции най-много по 2-3 на ден, хем почти не пия магнезий, я се сетя по веднъж на ден, я забравя.

# 36
  • Мнения: 333
ClanG, що не каза да те гледаме?
Вержи, моя милост се е родила 2.700 и може би не трябва да се чуди защо бебето й е по-малко уж  newsm78.
Момичета, стискайте ми палци да оживея до края на седмицата когато ще ни мине инспекцията и ще влезна в деветия месец. Не мога да повярвам, че се види края на този работен щурм  smile3523 smile3529
Прегръдки  Hug

# 37
  • Мнения: 333
нещо май направих спам - повтори ми се съобщението заради спиране на нета и единствената ми опция бе да напиша нещо друго, но не и да го махна. Защо не ми дава да го изтрия вместо да задръствам  newsm78 .Сори

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 23:22 от detelini

# 38
  • Мнения: 572
Момичета, успокоих се, че наистина е от бременността това със запушването на носа, нали ще се оправи после!?  #Crazy
А ако знаете само аз какви подути крака имам, просто не мога да ви опиша. Особено десния - чак ме боли от подуване!!!! Също и на дясната ръка са ми перманентно изтрпънали. Явно цялата ми дясна половина е супер оттекла. Изследванията ми били добри, нямала съм албумин, но това подуване...и изтръпване...все оттдясно...не знам какво е и докога ще е #Crazy!!!???

Утре сутринта съм на преглед пак (втори за месеца, в 8-ми месец май е така, а в 9-ти май е всяка седмица...) и pontes, на мен там ми гледат тоновете на бебо, но ми дават ден и час...

А, освен това резултатите от миналите изследвания - било ми малко желязото  #Crazy та трябва да пия Сорбифер... #Crazy и да отида на зъболекар - и утре съм и на това... #Crazy #Crazy #Crazy

А, забравих да ви пиша, че и ръцете ми са супер изсъхнали и крема за ръце не помага (смених го и пак!)??

# 39
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Честито и от мен на младоженците!

# 40
  • Мнения: 669
добро утро каде стеее аз се стягам за ЖК та да видим до каде сме стигнали с разтежа и дали ще е скороо срещата с бебо

# 41
  • София
  • Мнения: 375
Добро утро и от мен Simple Smile

Klemy, Pontes искам да ви питам за Фемина при д-р Димитрова ли си записвате час или за който доктор има свободен час? Защото и аз мисля да ида ам за още едно мнение, но като знам за Димитрова какъв наплив може и да родя докато ми дойде часът  Rolling Eyes

mama-shushi , не си писала скоро, как си  Hug

И успех pebble - здраво и сладко бебче  Heart Eyes

# 42
  • Русе
  • Мнения: 150
Добро утро на всички!
sarra и моите крака са страшно подути.И то още от сутринта.А до вечерта стават като  на слон  261uu няма коляно няма глезен,равни от горе до долу. smile3506 и болят гадничко.Явно задържам вода,въпреки че се ограничавам с соленото Cry
Мале,като ви гледам колко често ходите на ЖК,моя доки ме вика точно от дъжд на вятър.Ходих преди 2-3 седмици и ме иска чак сега на 27- ми. И добре ,че бременоста ми е добра и ,че всичко е ОК.По голямата част не я усетих.Иначе да бях го сменила отдавна yes

# 43
  • София
  • Мнения: 6 798
Аз в 19г.с. седмица ходих при Марков, сега не знам при него ли да отида пак, или при Враглева, много ми я похвалиха и нея.

# 44
  • Мнения: 4 967
Здравейте момичета! Sarra, и аз днес съм на зъболекар, ужас.  Голямо съм мрънкало що се отнася до зъболечението.  Винаги настоявам за упойка, но като съм бременна моите зъболекари не ми позволяват  Cry  Дано днес мине бързо и безболезнено! Надявам се дупчицата в зъбчето да не е много страшна.  Приятен ден на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт