Подготовка за малкия човек - тема 18

  • 34 138
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 219
Не мазах в града и аз, но на басейн - задължително. Пусках сенника на коша и беше достатъчно, за да не пече. Веднъж бебето беше с баща си и не се беше сетил да сложи - вечерта беше пламнало Simple Smile

Не е добре преди 6 месец казват и без химични филтри трябва да е кремчето. На Мустела само знаех, че става за новородено и от него бях купила. Сега виждам този на юриаж и въпреки че за мен не ми допада тяхната слънцезащитна серия, това ще е следващ продукт.
Вероятно ще видя и на ДМ какво слънцезащитно има за бебета, че вече е голямо детето и няма как да я държа в количката.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 3 444
По принцип е хубаво преди 6м да не се ползва слънцезащита, но по-добре да го намажете отколкото да изгори. А и слънцезащитен крем с минерални филтри е по-добрата алтернатива на хим. филтри 👍🏼

# 17
  • Мнения: 2 585
Да питам преди да се роди бебчето купува ли се някаква козметика - лосион за тяло и т.н. или винаги е след консултация с педиатър?

# 18
  • Мнения: 4 855
Предполагам, че повечето майки купуват предварително. Аз бях взела на Мустела, но се оказа със суха кожа и педиатърът изписа други. Мустелата аз я използвах 😆

# 19
  • Мнения: 2 585
Предполагам, че повечето майки купуват предварително. Аз бях взела на Мустела, но се оказа със суха кожа и педиатърът изписа други. Мустелата аз я използвах 😆

Заглеждам точно Мустела и видях, че имат намаление

# 20
  • Мнения: 3 758
Сега, ако имам второ дете няма да купя абсолютно никаква козметика (и мн други неща де) предварително.
Бях накупила какво ли не на Мустела. Пълен боклук е за мен за тази козметика. Нищо не ползвах и заминаха в коша. Повечето неща са дори излишни. За новородено повече от измивен продукт и мляко за тяло не е нужно. В болницата ползваха на Юриаж и аз взех същата. Вече дъщеря ми е на 2.6г и продължавам да я къпя с душ гела на марката. Млякото го ползвах до към 6-7месец.
Да не говорим пък, ако детето има кожни проблеми, хич не се знае какво ще му повлияе добре.

# 21
  • Мнения: 2 175
Здравейте, днес купих някой дрешки и искам да ви попитам какво количество трябва да купя, чакам близнаци, имам един списък от книга, дали е достатъчно или е много и ако трябват още някакви дрехи, моля да ми кажете ?



П.с. Списъка е общо и за двете деца!

# 22
  • Мнения: 4 855
Най-добре сама си направете списък. Този ми изглежда абсурден, честно казано 😆 Не знам какви са тези памучни фланелки... Бебетата носят бодита с къс или дълъг ръкав поне първите няколко месеца, а не фланелки. Те са за доста по-големи според мен и изобщо не са задължителни. Бодита ще ви трябват доста, както и ромпъри/гащеризони/пижами (с различно наименование ги продават).  Пише по 8 тънки и 8 дебели, което за мен също е излишно. Купете тънки или дебели според сезона. Защо ще са необходими дебели през лятото например? Гащеризончета с къси крачоли може и да не трябват, освен ако не са летни бебета. Ако не обличате панталони без крачоли, то и чорапите са излишни. Бройките ми се струват доста измислени иначе 😆
Зависи и кога ще се родят.

За новородено през зимата аз ползвах примерно 6-7 бодита с къс ръкав и още толкова ромпъри. Една хавлия за баня, една шапка. Общо взето това ми беше всичко необходимо. Връхни дрехи като яке не е имал, беше в плюшен гащеризон и в количката завит. Като започне да седи вече в летния кош, тогава ще трябва връхна дреха. Лигавничета почти не сме ползвали, не мисля, че чак толкова много са необходими.  Пелени над 20бр за мен също са излишни, 5бр биха ми били достатъчни.
Ако имах близнаци, всичко това по 2.
Имам сушилня, което е важно уточнение, защото  всичко се пере и изсъхва за час и половина, та не съм закъсвала.

# 23
  • Мнения: 648
Ние сме още с кош за новородено и от месец насам мажа личицето със слънцезащитен крем на Wooden spoon, защото доста й пече в лицето.
За козметика по-скоро всичко е на принципа проба-грешка. Вкъщи има доста препоръчвана козметика, която не допадна на моето бебе. То и Памперс не й паснаха и тръгна да зачервява дупето, и веднага ги смених. За памперси препоръчвам Либеро с две ръце.

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 839
За дъщеря ми през първите 3 месеца ползвахме точно:
По 6 ромпъра (първо 56, които окъсяха след 3 седмици, а после 0-3, които носи до средата на 3ти месец);
6 малки муселинови пелени, които ползвам да я оригна на рамо и до днес, също й постилам под главичката в леглото и 3 големи 90х90 муселинови, които слагам над хавлията за баня, за да е мекичко, а и попиват добре;
1 бр хавлия за баня с качулка;
1 бр суитчер, когато излизаме навън
1 бр ватирани панталонки за навън
1 бр плюшен космонавт за навън
1 бр плюшена шапка за навън
1 бр тънка шапка за първите дни вкъщи, като й измием главата
1 бр бархетна пелена, която слагах на коша за кола отпред, като я водехме навън по консултации зимата
Имах още 5 бодита с дълъг ръкав и 3 бр ританки, които съм обличала, ако нямам чист ромпър, тоест надали по 2 пъти и 12 бр с къс, които изобщо не сложих, защото на дъщеря ми й беше все топло и я избиваха червени петна, 2 бр ватирани панталонки, които дойдоха излишни, чорапи сложих на 2.5 месеца, когато започнах да й обличам панталони, блузи и бодита. Според мен ако е зимно бебето, 7-8 комплекта дрешки са напълно достатъчни. Просто всичко го израстват страшно бързо. Имам 3 големи торби с дрехи, нови и ползвани, а дъщеря ми е на една 4 месеца. Просто повечето неща са излишни. Купувайте само удобни и функционални дрехи в минимални количества. В момента имам 4 блузки с дълъг ръкав, 4 бодита с дълъг ръкав, 4 памучни панталончета, 5 чифта чорапи, 1 буйки, 2 плюшени горнища,1 жилетка и един космонавт тип преходно яке, тоест не дебел, но вече й е топло с него дори сутрин. Това ползвам.

# 25
  • Мнения: 627
Много зависи и от бебчетата какво ще ви трябва. Ние сме с момченце, което нон стоп опикава хавлийте и себе си, докато го преобуваме. Оттам имам 3 големи хавлий и няколко кърпи. В бонус има и рефлукс, та ползваме над 10 лигавника и доста пелени,  с които забърсваме и подлагаме при спане. Най-добре купете минималното, пък после винаги може да вземете още или да си поръчате.

# 26
  • Мнения: 4 855
Да, много зависи от бебето. Моят можеше да изкара и седмица с едно боди и един ромпър - нямали сме пропуснали памперси, не е връщал много, всичко си му беше чисто. Не съм сменяла по пет комплекта на ден.
Също и напикаване при преобличане почти не сме имали за 1.6г.
Сега вече го преобличам по много пъти, защото се цапа навън, като се храни става мазало, мокри се като пие вода... Но като новородено не ми трябваше почти нищо 😆
Аз също избрах удобното- боди и ромпър, към 5ти месец вече като почна да се мъчи да лази, минахме на боди и панталони и чорапи.

# 27
  • Мнения: 1 804
Много зависи и от бебчетата какво ще ви трябва. Ние сме с момченце, което нон стоп опикава хавлийте и себе си, докато го преобуваме. Оттам имам 3 големи хавлий и няколко кърпи. В бонус има и рефлукс, та ползваме над 10 лигавника и доста пелени,  с които забърсваме и подлагаме при спане. Най-добре купете минималното, пък после винаги може да вземете още или да си поръчате.

Напълно подкрепям. Моят син е с рефлукс + обича да пишка като сваля памперса, а и понякога да ака 😅🤦‍♀️.
Постоянно сменям блузки/ромпъри, бодита и тн. Ползваме и страшно много пелени.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 619
Момичета, аз бебе, което да изгори на слънцето не съм виждала. Сигурно има, но всички майки взимат достатъчно мерки и си пазят дечицата. Затова ако няма да водите детето на плаж, използването на слънцезащитен е излишно. Много се колебаех и аз, но не ползвах със сина ми. За козметиката - бях взела на Здраве, не ги препоръчвам. Но всичко е проба и грешка, той е вече на 4 и използвам само на Mixa продукта, който е душ-гел и шампоан. Не ги заменям за нищо. За дрехите не съм ги броила, но се наложи да купуваме още след родилното. Затова там съм на принципа да има повечко, без презапасяване.

# 29
  • Мнения: 3 325
Аз честно казано не отказах никакви от предложените дрешки от приятелки и роднини, дори и тези в по- момичешки цветове взех, просто ги носеше вкъщи. Много ми беше удобно да си имаме много дрехи.
Един единствен път сме изгаряли от ГРАДСКО слънце, май изобщо не беше и лято даже още, и то точно със слънцезащитата на Мустела. А беше толкова скъпа... повече нищо друго не съм купила на тази марка.
Слънцезащитата на Бочко много я харесвам, и сега не съм в България и ми липсва искрено. Какви ли не скъпотии купувам и ни сълзят очите от тях или изсушават кожата.

Lizi:) Simple Smile, гледам списъка и аз лично бих го променила така на твое място.
8-10 фланелки
10 + бодита
6 + пижамки, определено бих избягвала тези с ританките, просто ги израстват много бързо. За твое удобство цели с ципове, но ако искаш максимално да те изкарат- от 2 части
За това дали да са тънки или дебели пижамките- според сезона и според това какви градуси държите у вас. Ние имахме северна спалня и бях накупила плътни български пижамки от 2 части, страхотни и много достъпни, има ги във всяко малко магазинче.
Чорапи наистина накупи, постоянно се губят, толкова са малки и ги изритват също доста.
Лигавници не ти трябват веднага толкова много, пък и това е малко парче плат, което може да изпереш на ръка за минута.
Шапчици е хубаво да имаш някакви според сезона. 4 предполагам стигат.
По 1-2 топли дрешки пак зависи от времето какви ще са.
8 дрешки за излизане, пак зависи от времето, не купувай предварително за новия сезон, виж първо как се развиват децата.  Гащеризончетата са наистина много удобни за бебе, просто си спестяваш това прекарване на блуза през главата.
Хавлийки за баня и аз бих взела по 2
Толкова много пелени не знам за какво ще са ти, аз имах толкова но защото ползвах многократни пелени и постоянно ми влизаха в употреба.

Според мен от дрешките на първо време купи половината от списъка и след като се родят и получиш подаръци виж какво още е останало за купуване.

Общи условия

Активация на акаунт