Как издържа тази мама, ОКТОМВРИйчетата щури са за двама!!!

  • 14 104
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 930
                    Честит празник, Плами!
Много, здраве, късмет и всичкото щастие на Земята!
 


Да разкажеш как е минал купона  Wink.

Йони и Рали бързо да се оправят Praynig.

Аз онзи ден бях на гинеколог, щото цикъла ми е много смотан и ту ми идва, ту не, големи болки, пъпки, косопад.....сякаш съм пубертет. Оказа се, че е от кърменето и ще трябва да спираме, ако искам да се регулира всичко. Моята докторка ми каза" всичко е добре в рамките на разумното", време било да помисля за себе си, ако искам да имам и второ и все пак имам мъж до себе си, трябва да се грижа за самата себе си.
Още не съм решила какво ще правим с тва цицосване с Преската, човека като ме види гола и пощурява, ако пък съм по сутиен, дърпане, бъркане  ooooh!.
Но трябва да започна с противозачатъчни, а не ми е ясно как ще стане тая работа.
Снощи докато го приспивах и айдеееее, и аз съм се приспала..та в 2 се събуждам, той виси захапал млекоцентралата, баща му спи в хола Mr. Green.
Дрехите му пера със Сано Максима винаги отделно, все още гладя всичко задължително- че даже и чорапките му. Ми кеф ми е да гладя и покрай него и баща му намазва  Mr. Green.
Започнахме да се къпем през вечер, и половин час аз съм свободна - къпят се по мъжки в банята.
Аз не си спомням дали ви казах, но на Преската пишката му е дръпната и човека вече си е мъж Mr. Green.
Кажете в тва гадно време какви ги вършите? .Ние не можем да си изразходим енергията и чак към 22.30 заспиваме.
Целувки в тоз мрачен ден   bouquet.

# 61
  • Мнения: 2 282
Здравейте, момичета!
Първо искам да ви почерпя, за здравето на двете ми Екатерини - мама и щерка. Да са ми здравички, щастливи и да не ме нервят много  Wink
Честито и на Катерини и на мъничката Катрин! Да са здрави и щастливи, само хубави неща да им се случват!
И отново - Плами, освен другите хубавини, пожелаваме ти и успехи в ученето и хубава, радваща те, интригуваща и добре платена работа!


Помните ли колко се шашках наскоро? Сега ми се иска да се похваля, че нещата не са чак толкова страшни. Засега кормуването върви без особени проблеми, покарах дори и джипката вечерта из града. Е, определено е трудно да сменяш коли с различни съединители и скоростни кутии, но се оп0равям. И другото - успяхме да направим страхотен подарък на Катето за именния ден. Няма да ви казвам какъв, само ще ви я покажа каква е нахилена с него. Мислех го като обикновена покупка за благотворителния карнавал, а стана разкошен подарък  Simple Smile толкова беше щастлива тази сутрин... Heart Eyes
За мама, естествено, пак не съм измислила нещо. Сега, като се събудя дреболяка, ще излезем да потърсим. Ако някой пише скоро и има добра нескъпа идея, ще съм благодарна. Снимки и семейни колажи твърде много станаха напоследък.
Ох, толкова ми стана празнично днеска покрай синята фея  Heart Eyes вече чакам рождения ден с нетърпение. Вчера написахме (двете) поканите за приятелчетата за купона, а днеска трябва да поръчаме тортата за градината. Вече поръчах двете за купона - една с вкусен замък, карета, принц и принцеса, и една със сърце Rolling Eyes а за детската градина май ще съм поизчерпана откъм идеи, може би просто ще е с картинка newsm78 ще видим... и нова дрешка за РД трябва да купувам, че горкото износва до дупка и няма нищо новичко и празнично.

Гея, тъжно ми звучи това, което казваш. Явно наистина организма ти е разстроен, но изобщо не е задължително това да е свързано с кърменето. Колко момичета имат хормонални проблеми без дори да са забременявали... а като кажеш, че кърмиш, всички обвиняват кърменето. Като гледам обаче, между дългокърмещите никой не се оплаква от такива проблеми. Виж, от честа липса на сексуално желание се оплакваме наред Simple Smile Естествено, всеки гледа от своята камбанария... Лошото е, че ако трябва да се лекуваш, наистина може да се противопоставят лечението с/у кърменето. Каквото и да е, и каквото и да решиш, желая ти да се възстановиш бързо - и здравето, и самочувствието.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 12:38 от Сребърен облак

# 62
  • Мнения: 832
Гея, и с моя цикъл е така, сама че аз не кърмя. Този месец не ми дойде. Аз естествено си направих тест - отрицателен. Отивам на гинеколог, той ме прегледа на ехограф за кисти - нямам. Оказа се хормонално нарушение и сега пия хапчета. И аз незнам от какво се е покучило, досега никога не съм имала такива проблеми. Аз пъпки нямам, но ми прави впечатление, че косата ми нещо не както трябва - стой ми една такава тънка, сплескана, скубе ми се повече, дали е от хормоните. Незнам какво се повредих и аз.
Днес излязохме, уж не валеше, аз обикновено винаги взимам дъждобрана на количката, ама тоя път не го взех и ни наваля, докато се приберем и двамата с Вики бяхме  мокри, дано само да не се разболее, че още не му се оправила съвсем кашлицата.
И Вики в това лошо време полудява вкъщи. Той си свикна всеки ден да ходим навън и сега му е терсене, пък и на мен.
Хайде лек ви ден.

# 63
  • Мнения: 2 282
Моят цикъл, откак се появи, беше като часовник. И точно тази седмица взе, че закъсня 3-4 дни. Почти се замислих за тест. А моя мъж цяла нощ сънувал как караме ски на Пампорово. Като ми го каза това, поизтръпнах, нали и двете деца ги направихме при единствените ми 2 ходения на ски  Grinning Слава богу, днес ми дойде...

За спането - и Еличка ляга около 10, а заспива към 22:30. Инач почва да се криви от 9, но опитите ми да я приспя по това време са неуспешни.
И аз пера бебешкото с чаршафи, моите блузи и сутиени и каквото се сетя по-чистичко, потниците на Катето например. И без това за останалите неща използвам по-агресивни препарати.

# 64
  • Мнения: 391
Облаче, да са ти живи и здрави Катетата!  bouquet

Много е сладка синята фея, голяма красивица е станала, а за кормуването ми беше ясно, че ще ти стане готино.
Ние сега с колегата се комбинираме в превоза до работата и да ви кажа честно, всяка вечер имам екстремни преживявания, веднъж направо се видях в отвъдното, но за щастие се разминахме. То може би човека така си кара и си преценява ситуацията, ама мен ужасно ме е шубе.

Гея, Бубс, много са неприятни тези проблеми, уж казват, че до 1г след раждането се регулират нещата. За косопада - аз бях аздски зле, имах чувството, че ще остана без коса, но миналата седмица си взех шампоана на PHITO п/в косопад, ампулите и геритамин. Верно оставих доста пари в аптеката, но съм много доволна от резултата, веднага спря да ми пада косата и стана лъскава.

Дано се оправят болничките мишлета, че е ужасно.


# 65
  • Мнения: 167
[b]ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ ДНЕС[/b] newsm51
 С ПОЖЕЛАНИЯ ЗА МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ И РАДОСТ!!!

# 66
  • Мнения: 56
Привет, мамчета Heart Eyes
Малкия дзвер заспа и аз реших да драсна ред-два Grinning
Първо да честитя ( макар и със закъснение) на Кламерчето и на ММЗ- Момичета, да сте живи  и здрави, много щастливи, много обичани и уважавани, да се радвате на малките си слънчица и и нека животът ви да  е най-хубавото приключение, в което участвате Heart Eyes  bouquet
Честито на днешните именници  bouquet
Гледам обсъждате гинеколози, мамолози и разни тям подобни, аз в това отношение съм много немарлива честно казано, но мисля да взема мерки и в най-скоро време да посетя поне гинеколога си Rolling Eyes
За папането, когато не сме в гладна стачка, ядем каквото сготвя, но пасирам, разбира се. сега зимата наблягам на супите и Рая си ги хапва с удоволствие. Иначе някой беше питал за витамините, аз давам Киди, доволна съм, благодарение на тях проядохме Laughing
Преди седмица пробвах да я сложа на гърне, ей така на майтап  и за мое най-голямо удивление оттогава нямаме пропуск Shocked Когато я сложа върши работа, иначе все още не може да си каже и аз затова не съм свалила пампата, пък и сега зимата май не е подходящия момент, но и това ще стане.
Още не ходим, макар че може да стои права с часове и прави по няколко крачки сама, но май още не е съвсем готова. Абе ще бъдем от последните проходили, но какво от това, да е жива  и здрава Heart Eyes
За прането- все още гледам да пера нейнитедрешки отделно, макар че понякога ги смесвам с някои наши дрешки, но общо взето това го правя в краен случай.
За подаръци още не съм мислила, но ще е някаква играчка, ще ми се люлка някаква да й вземем  и дрешки, разбира се.  Wink
Меги, Мишленце да оздравявате бързо, че празници се задават, трябва да сте в кондиция да щуреете и да празнувате Laughing
Добре дошла на  мама Таня, надявам се да ти хареса при нас welcome
Кламерче, стискам палци да си намерите хубаво и уютно жилище Wink
Ер-че, ама много бебоци около теб, да са живи  и здрави Heart Eyes
Бини, пробвай да даваш витимите Киди, при нас проработиха, както писах по-горе, дано и при вас имат ефект Praynig
Сребърен облак, като чета за кормуването май и аз ще трябва опреснителни да взема, че не съм карала от сума ти време. Shocked Иначе е голям кеф, спор няма Wink
Ако съм пропуснала някой, да ме извини, но пиша на пресекулки, щото малкото е до мен вече и се опитва да докопа клавиатурата Crazy
Лек ден от нас и целуфани на всички Heart Eyes



# 67
  • Мнения: 1 187
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на всички прекрасни дами, носещи това хубаво и усмихнато име - Екатерина


Bubs на това време му става нещо - във Варна термометъра на Пикадили отчита в момента 21 градуса. Навън е за по къс ръкав и тънко якенце, приятно и хубаво, слънчево време, а в София казваш че вали  ooooh!
Сребърно облаче прекрасна ти е мъничката именничка. Новата прическа и стои зашеметяващо просто. Ако не е тайна от къде е тази тъй бляскава и синееща прелест и колко парички искат за нея? И благодаря ти още веднъж за готините пожелания. И аз се надявам да си намеря хубава работа, да си купим слънчев апартамент, да сме здрави... въобще много желания ми се събират напоследък  Mr. Green Затова и духах цели 25 свещички... ако може за всяка една да си пожелая по нещо, няма да е зле....  Whistling Хехехе...
Бъдете здрави всички вие приятели добри и само хубави неща да се случват с вас и около вас!  Heart Eyes

Гея приятелче засмяно, нормално е да ти се регулира този ми ти цикъл доста след раждането. И косопада е нормално явление. Повече витамини според мен ще свършат хубава работа. А с кърменето дано да го измислите така, че и на двамата с малкия да ви е конфортно и приятно.  Heart Eyes
valeria1 овцата е мнооооого яка. Направо ми останаха очите като ги видят тези симпатични люлки животинки в Хиполенда. Дано много да се зарадва малката сладурана. А перлата е много идеен подарък. Ето облачето дето го мисли, да вземе да купи на майчето си една такава перличка за късмет  Grinning Бързо да оздравява слънчицето мило.
megan@ миличко, пак ли болести и при вас. Много неприятно, ама много. Тези ясли наистина разсипват здравето на мъниците. Дано бързо да се оправи Йоничка и като дойда да си я нацелувам в София да няма и помен от гадната температура.  Heart Eyes
Nadina не се притеснявай за яденето. Така са - веднъж ядат по много, а в следващия момент отказват всичко предлагано. Въобще през много такива периоди се очаква да минават дребните. Аз вече съм се отказала да се тормозя за неяденето на Вики и Криси. Когато им се яде - ядат, когато не - не. Знам че е период и отминава за известно време, после пак отново... Но така са. Да са ни живи и здрави.
Усмихнато Танче, в приказка живеете вие, заобиколени с толкова много вълшебни и красиви местенца. Искам и аз да обиколя света и да се докосна до всяко красиво кътче.  Hug Хиляди топли целувки за малкото Жоре.
Злато....  Hug Heart Eyes слънчеви поздрави от морето

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 13:48 от klamerche

# 68
  • Мнения: 1 930
ох, че съм паткааааааа ooooh!.

Честит празник на всички Катета!!!
Здрави и много щастливи!!!


Облачка,аз пък от липса на сексуално желание изобщо не се оплаквам. Даже след като споделих на Форката с къв ехограф ме огледаха обстойно, той вика- да вземе да те гледа по-често ,че да мирясаш  Mr. Green. Ми кво да направя, мен все  любов ми се прави, кат не може да ми смогне да търся още един, да се менкат  Mr. Green.
Та исках да кажа, че кърменето изобщо не влияе на секса и желанието.

Мишленце, аз тоя шампоан съм го нацелила, ама като взема на 1 паричките, засега само домашни маски си слагам на главата...верно лъскава е, хубава, ама 2 косъма  Sad.
Ние гърнето го ползваме за шапка я на мен, я на него...акаме в памперс.
Не бързам, толкова време ще седи на тоалетна, ако пък е като баща си с пецето във вецето.....барем позабавим Mr. Green


# 69
  • Мнения: 439
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ НОСЕЩИ ПРЕКРАСНОТО ИМЕ ЕКАТЕРИНА!

Облачка да са ти живи и здрави и само положителни емоции да ти носят и прекрасни неща да ви се случват!
..а за подаръка-приказна е Катето и със страхотно излъчване,Слънчево момиче си има слънчево Кате...
Дано всички болнички бързо да оздравяват Hug Praynig
Ние гърнето също не го използваме по предназначение все още.
А за спането,в най-добрия случай заспива към 22.30ч спи един час и става с усмивка и иска да играе.Снощи например пък играхме  от 3 до 4ч.
  #Crazy
Лек ден на всички и целувки от нас с Васката! Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 285
Честит имен ден на именниците!!!

Ани (R-ка) - кажи ми моля те къде си гледала този комплект с инструментите - много добре ми прозвуча. Моето диване проходи заради един чук, така че много добре ще му се отрази такъв подарък. Помниш ли каква му е цената?

Облаче, като гледах Катето в ролята на принцеса си заплюх да имам момиченце и един ден и на нея да й купя такава принцеска коса! Много красива!!!

Гея, душа, за косопада моля те пробвай хомеопатично - аз имах ужасен проблем с косата и такова ме спаси без да се налага да спирам да кърмя.  Ама не помня името му - нещо беше като PARA TRYPHOIDINUM CH 15. Тази дългата дума може да съм пообъркала някоя буква, но така звучеше. Пазреждането със сигурност е 15 и е на BOIRON. Пиши ми на лс, ако искаш да ти дам повече инфо.

Сутринта пускам прането и по някое си време по-късно се заглеждам в пералнята и съзирам една кола, която се върти, центрофугира и очевидно си взема вана наред с дрехите ни. Моят хубостник не знам кога и как ме е издебнал - дали в коша я е бил пуснал или я е пъхнал направо в пералнята, докато се суетях около Вениша.

За втори път яде пръст от саксията на Ехмеята ми. Първия път беше миналата седмица и явно му се е осладила, щом днес имаше повторение.

Да ви се похваля и аз със заучаването на иностранни езици - днес започнах един самоучител по китайски и научих да пиша 20 китайски йероглифа. Нито ги знам как се изговарят, нито как се превеждат. Но такава била първата стъпка - да пишеш тези неща. Със всичкия съм си, не съм пила портвайн, и не съм прекалила с кафето. Просто отдавна лелея за поне елементарни знания по японски или китайски.

Амбицирала съм се да махам памперса на Вики. Тук една мама, дето се засичаме на кухнята е махнала пампа и на двете си деца (момче и момиче) на по 11 месеца. Само дневния памп става дума, нощния е до 2 год. Вики така или иначе ака и пика в гърнето, остава да се научи да не пика повече в памперса (т.е. в гащите). Тя ми даде първи насоки, и само да му купя нормално бельо (от по 2 части - потник и гащи) и ще започна. Бодитата не ставали вече, защото няма памперс да пази и копчетата търкат и дразнят пишката. Това силно ме демотивира да му купувам повече бодита... Ще ви пиша как върви като започнем.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Ние днес ходихме до Пирогов да ни дръпнат пишока. Порева съвсем малко и се успокои. После го заведох да го почерпя пица и не му личеше особено, че идва от Пирогов. Като пишка леко проплаква, но ще отмине! В понеделник сме на контролен преглед.
Туй около нас.

Честит праник на всички празнуващи днес!!!   Hug

Облачка, катето е много сладка, а очите са и страхотни!
Наденце, гледах го в Чико (това до Южния парк), а за цената ще те излъжа, не съм обърнала особено внимание,  но май не беше никак скъпо.
Гея, за косопада аз също горещо ти препоръчвам това което ти е казала Надинка. Не е никак скъпо 2.15 лв мисля, че беше, но е много ефикасно. Пие се веднъж седмично, мисля по 10 перлички.
За прането, пера с персил. Омекотител не слагам, защото имаме някаква алергия от някоя от съставките им. Не мешам с нашите дрехи. Гладя само ако има нужда.

Не ни се седи много вкъщи, но на това скапано време голям избор нямаме. Обикаляме с колата нагоре надолу по приятелки, ама не е като да хванеме да се разходиме пеша нанякаде. Изразходваме достатъчно енерия, защото докато е буден само обикаля стаите и не си сяда на гъзето дори за 5 мин. Като почнат реклами застава мирен, но не сяда, изглеждаги и газ да го няма!  ooooh! Сега спинка мъника и после пак  почва моято чудо!

Целувки!!!    bouquet

# 72
  • Мнения: 212
Здравейте момичета!

Ей, много пишете, бе, от половин час не мога да си публикувам отговора, личи си че навън вали  Mr. Green

Честит имен ден на всички Катета - малки и големи! Да се живи и здрави!

Облаче, твоето Кате е направо страхотно! Ти си една щастлива майка  Hug

Честито на патерици а на рождениците от изминалите дни!

И добре дошла на новата мама Таня   bouquet

Нещо тези дни са ми много смотани. Тази седмица само неприятни неща се случват около нас. Нали ви бях казала, че свеки е тук за изследвания... Сега е в болница със съмнения за рак на дебелото черво, има супер завишени стойности на тромбоцити (три пъти повече от нормалните  Sad) и ние сме в постоянна тревога. На всичкото отгоре на Илия сестра му остана без квартира и докато си намери е у нас. Пълна лудница, големият ми 55 квадратов апартамент се пука по шевовете... Невена изкарва зъб след зъб и спането ни е почти невъзможно - онази нощ сме си играли от 12 до 3, последните две вечери не си ляга преди 11ч... ужас. Е, поне сутрин спи до 10  Mr. Green

Това не ни беше достатъчно, ами установих, че моя 40 годишен мъж действа като 4 годишен - преди три дни довлече вечерта едно кученце  Shocked От улицата. Ами седяло си цял ден при него в сервиза, вечерта било легнало под гумите на колата и на него му станало жал. Мислел си да го прати на село със свекър ми като идва в събота. Обаче след постъпването на свекърва ми в болница стана ясно, че свекър ми няма да идва в събота и въпроса с кучето увисна. Верно, че е много сладко и мъничко, обаче за два дни ми опика и осра (с извинение) цялата къща. Затворихме го в кухнята, че там е балатум, а то квичи... Невена го оскуба, то я ухала (не че има много зъби, ама са едни такива острички...) ... Невена му изяде храната и му разсипа водата по целия под, то в знак на протест и се изпика пред креватчето...  ooooh! Направо луда ме направиха. И вчера вечерта ми падна пердето и му посочих вратата. Сутринта Илия го заведе пак там при сервиза, да го гледат там докато го прати на село. Не си мислете, че не обичам животните, напротив, ама в комбинация с бебе ми идват вповечко.

Това е, излях си душата, олекна ми малко.

Довечева смятам да разпусна по женски с две приятелки, зълва ми е обещала да си дойде по-рано от работа и да гледа Невена  Naughty

Да ви кажа за мойта мома - от вчера е с обички. Доста се колебаех, но козметичката ме посъветва да е по-рано, за да не разбира много-много, че после става по-трудно. Скоро ще я снимам и ще ви покажа малката госпожица.

И да се включа по темите.
Прането на Невена се пере в повечето случаи отделно, понякога като не ми запълва пералнята (аз нямам 1/2 пране) го смесвам с чаршафи или кърпи. Всичко пера с едни прах - Тайд за супермайки  Mr. Green и слагам бебешки Ленор.
Яденето не ни е особен проблем, ядем си кухнята, само на десертите нещо не се кефи.
Лекарите - срам ме е, но не съм ходила скоро на такива  Blush Все не мога да намеря време...
Валерия, овцата наистина е страхотна. Аз съм се замислила за подаръци, но все за Невена се сещам  Mr. Green Вече съм й поръчала от каталога на Орифлейм едно шалче и раничка с жирафче (от същата серия имаме метър за височина), иска ми се да й взема и от тези надуваемите фотьолчета с масичка... Или бебешка количка за бутане... Люлка си имаме отдавна и вече не й е интересна  Confused
Иначе в това гадно време рядко излизаме, е, за кухнята не го броя, че тя е през един блок от нашия. Имаме под нас едно момченце на 1,6 год. и се редуваме да си ходим на гости. Така хем си играят заедно, хем изразходват енергия, хем ние си клюкарстваме на воля... И по други деца ходим, и те идват вкъщи...

Аз пък да ви кажа, че от другата седмица най-вероятно Невена ще е ученичка  Mr. Green Трябва само да й направя необходимите изследвания и Васерман на мен и тръгва на ясла. Дано всичко да е наред там и да минава по-леко с болестите, че от първи януари тръгвам на работа и просто няма начин...

Аз май се унесох, спирам, че ще запълня темата  Joy Лек ден момичета и приятни почивни дни  Hug

# 73
  • Мнения: 832
Мишленце, мерси за информацията. Още днес ще си ги взема да ги пробвам. Аз като цяло нещо не се чувствам добре - едно такова отпаднало ми е, нервно, все гледам да полегна, нямам желание за нищо, по - точно нямам сили. Явно е някаква комплексна отпадналост на организма. Трябва да взема май някакви имуностимуланти.

# 74
  • Мнения: 1 440
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ЕКАТЕРИНИ! newsm51
ОБЛАЧЕ,ДА СА ТИ ЖИВИ И ЗДРАВИ КАТЕТАТА!ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!
Меги,дано тези температури на малката Йоничка да са инцидентни и скоро всичко да е наред при вас! Praynig
Да я нацелуваш от нас. lovekiss
Бързо оздравяване и на Валерия! Praynig
Надинка,ти ме уби с този китайски!Е,това е,който си е умен! Wink
Успех на Вики с вършенето на големи,малки работи в гърненцето!Натали все я изпускам.Или твърде рано,или късно.Е,имаме няколко успешни работи,но има време да се научи.
Мириндичка,честито обички на Невенка!А,за кучетата и аз съм категорична-не в къщи!
Приятна вечер на всички и весел уикенд!
Целувки от мен и Натали. Kissing Heart


Общи условия

Активация на акаунт