Как издържа тази мама, ОКТОМВРИйчетата щури са за двама!!!

  • 14 093
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна, България
  • Мнения: 736
  bigdance2Честит рожден ден, миличко сладко Кламерче!
Пожелавам ти да си все така сияйна, пръскаща живот и настроение около себе си, много щастлива с хубавото си семейство!
 family
Много целувки и весел празник! 
   ura

Надинка, мерси за линка към диетата. Ще я пробвам от ... понеделник Wink
За прането- на Самуил му пера отделно дрехите, така смятам и да продължавам.
Вчера ви се оплаках от детенце, че не спи, а той ме зарадва-снощи цяла вечер не се е събуждал, сега още спи  Shocked

Дринка, мерси за филмчетата  Heart Eyes! И Сами, и аз много им се кефим. Засега съм изтеглила само 2, че сме на ограничен трафик, но другия месец ще ги дръпна всичките!
Толкова засега, после пак!
Хубав ден

# 46
  • Мнения: 346
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , КЛАМЕРЧЕ!

Желая ти много любов, щастие и късмет!

За прането: пера дрехите отделно, от време на време с някои дрешки на баткото, но без бельото.

За мамолога: аз все още кърмя , но спра  ли задължително ще отида.

Мами да Ви питам : бебоците  ви ядат ли вече обща храна? Моята принцеса, ако хапне 2 лъжички съм хепи, иска си пюрето, в което задължително трябва да има тиква , за да и сладни.

Лек ден

# 47
  • Мнения: 391
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН КЛАМЕРЧЕ, ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ   bouquet

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ММЗ!  bouquet с малко закъснение, БЪЗИ МНОГО ОБИЧАНА И ЩАСТЛИВА!

Тази сутрин ходихме до докторката да ни преслуша отново. Няма вече никакви налепи по сливицата и гърдичките са се изчистили доста. До петък ще продължаваме със сиропа за разширяване на бронхите и след това още няколко дена ще даваме Мукопланта. Дано се оправи напълно. Това ни е първото боледуване и се надявам скоро да няма друго. Пак добре, че минахме без Т и АБ.
Да ви кажа за едни капки за нос - НазоХил С- много са ефикасни, приемат се през устата и за 2-3 дена минава хремата. Не са обаче както другите да отпушват на момента нослето, но явно лекуват постепенно.

Вчера ходихме по детските магазини. Естествено за нас най-подходящ момент е когато има мач и задръстванията са на ниво  Laughing Магазина на V-baby в Красно село са го развалили и съм много разочарована, защото й бяхме харесали оттам една грейка.
Ходихме до Комсет, има страшно много играчки и страхотни подаръци за Коледа, ама от цените вми се зави свят. Едно сервизче и то с малко части беше 50лв Shocked, верно страхотно направено, в една кутия като сандъче и с панделка, но не го взехме. Пластмасови зеленчуци - по 40-45лв, пак ми се видя много. Взехме само един кол, на който се нанизват рингове и като го клати-свири. Много й беше забавно вчера да ги реди.

За прането-нейните ги пускам отделно, но изобщо не съм се замисляла да сложа и нещо друго, защото нейните дрехи ми пълнят изцяло пералнята, държа й ги в отделен кош и като се напълни ги пускам само тях и с бебешки прах.

Гери, Рали яде храната от кухнята, общо взето почти всичко яде, но ние готвим с повечко подправки и затова за нея отделно се готви. Иначе яде като ламя и мислех, че е минала 10те кг, но сега докато чакахме докторката я премерихме на кантара и беше 9600гр., явно е много дива, но аз такава си я харесвам.

# 48
  • Мнения: 1 440
Здравейте,мами!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН,МИЛА КЛАМЕРЧЕ!!! bdbaloni
БЪДИ ЗДРАВА,РАДОСТНА,МНОГО ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА!
newsm67
ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ХУБАВИЯ ПРАЗНИК!
ММZ,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ТЕБ! newsm59
ЖЕЛАЯ ТИ ЦЯЛОТО ЩАСТИЕ И ЛЮБОВ НА СВЕТА!
lovekiss
Добре дошла на мама Таня и сладурчетата! welcome
Ер-че,честити бебенца на приятелките ти!Да са им живи и здрави!
За пранетоПозволявам си да смесвам на Нати дрехите само с не толкова замърсени от нашите.
На мамолог задължително ще отида,щом спрем да се кърмим.
Гери,при нас положението е същото.Обща храна-да,но задължително пасирана! Naughty
Да ви се оплача,като цяло ядем трудно.Давам Мултисаностол.Но,ако продължи гладната стачка,която периодично прави моята принцеса,ще минем на Киди.
За подаръка на Нати съм мислила отдавна,та реших люлка ще да е,както и разни дрешки.Много се кефи милата на люлките,пък идва зима и ще трябва да монтираме една в къщи.
Мишленце,дано Рали да се възстанови бързо!И никакви болести вече!
Целувки и приятен ден!

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 11:13 от bini_og

# 49
  • Мнения: 167
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, КЛАМЕРЧЕ!!!
 
Много здраве, щастие и късмет!

Може ли да пуснете малко повече инфо за мамолога? Необходимо ли е предварително записване, приемно време и къде. Благодаря предварително Embarassed

# 50
  • Мнения: 167
Аз нали съм малко новобранка, та пропускам разни неща Crazy.
За храната: Лъчко много обича да се храни. Яде всичко, което му се поднесе, непрекъснато следи какво ядат другите и дали и той получава от същото newsm78. Не напуска мястото си на масата, докато не се изяде всичко, чинийте трябва да са празни и никой да не е останал на масата. Не знам дали някога ще спре да яде, защото се е нахранил. Непрекъснато ние трябва да го спираме, но какво да се прави каката ни също е много добре хранеща се. Всички казват, че ще ни изядат ушите, но какво да се прави, само да са здрави. Laughing Grinning

# 51
  • Мнения: 1 046
На Кламерче всичко най-най-   bouquet  bouquet
С пожелание за все така добра майка и усмихната жена   bouquet
За яденето ,Коко и той до скоро беше ламя винаги ядяхме след като си е легнал, че искаше да е нон стоп с пълна уста , ама като ви кажа непрекъснато значи непрекъснато ядеше.Плодове, сокове и яденето с по -2-3 сухара и всеки път му беше като за първи път от месеци, но какво му стана незнам сутрин закуската почти насила я изяжда, обяда даже и в момента му седи наполовина в купичката, най-активен е със следобедната закуска , млякото му го намалих пак на 180мл. че до скоро му давах по 260 , Не че се опитвам да успокоявам някой, ама явно е нещо като криза на растежа ли и аз незнам супер лакомия до почти пълно безразличие от това дали е ял или не.

# 52
  • София
  • Мнения: 203
Сърдечно ви благодаря за пожеланията, момичета   bouquet! Страшно ме трогнахте! Кламерче, ЧРД и от мен! Бъди здрава и много щастлива!

# 53
  • Мнения: 1 209
Здравейте момичета и от мен в днешния дъждовен ден!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТЕБ УСМИХНАТО КЛАМЕРЧЕ!!!
БЪДИ ВСЕ ТАКА РАДОСТНА И МНОГО ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА МАМА!!!


ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И НА ТЕБ ММZ С МАЛКО ЗАКЪСНЕНИЕ!!!
ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО, МНОГО ЛЮБОВ, ЩАСТИЕ, ЗДРАВЕ И МНОГО ПРЕКРАСНИ МИГОВЕ С МАЛКАТА ПРИНЦЕСА!!!


За храната: Аз мога само да кажа, че Крум яде всичко и постоянно, а не наддава дори отслабва. Ще го проверяваме за глисти  Laughing
За прането: На малкия дрехите ги пера отделно и не мисля да ги смесвам с нашите, а като си помисля то винаги няма място в пералнята. Пера ги с прах и омекотител на Сано Максима.


Може ли да пуснете малко повече инфо за мамолога? Необходимо ли е предварително записване, приемно време и къде. Благодаря предварително Embarassed

tbekiarova копирам ти информацията за мамолога, която Мишленце написа преди няколко дни. Болница Св.София се намира в кв.Красна поляна, това е бившата Тина Киркова. Предварително записване можеш да си направиш, като директно се уговориш с доктор Василев по gsm-то му за удобно за теб време /0888 93 20 38 - Др Василев/. Приемното му време е всеки ден от понеделник до петък, но без сутрините на вторник и четвъртък, защото тогава прави операции. Прегледа струва 20 лв.
Надинка, ходихме на мамолог в Св.София, при доктор Василев. Не сме взимали направление, защото е голяма хамалогия и чакане - на 1ви декември ще записват часове за януари и ако не ти е изтекло до тогава направлението може да отидеш и да си повисиш няколко часа пред кабинета. Срещу 20лв, работата ти е чиста Grinning. Не боли изобщо, първо те опипва доста старателно и после с ехографа. Ако искаш ще ти дам моб. му тел. да се разберете кога да отидеш. На други места сигурно не е толкова трудно с направление, но там били едни от най-добрите мамолози.

Лек и усмихнат ден момичета!!!

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 15:16 от Veri4

# 54
  • Мнения: 167
Veri4, много благодаря за инфото.
Хубаво е когато има мили хора за такива като мен, дето все нещо не са разбрали Embarassed

# 55
  • Мнения: 2 494
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ПЛАМИ!!!!!!!!!! Много щастие, любов и късмет ти желая!!!!!!!!!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на ММЗ на патерички!!!!!И на теб много щастие и любов желая!!!!

Добре дошли на мама Таня и сладките Любчо и кака Рали!!!! Много мило ми стана, моята сестра се казва таня и племенничката е Рали!!!  Hug

Йони пак е с Т, предната нощ не съм спала, че ми се искаше като предния път да минем без лекарства, но не стана. В 2.30 вдигна 38.8 и аз откачих  Shocked Crazy Веднага дадох Нурофен и след 1 час я свали и вдигна чак днес в 14 наобед. Иначе нищо друго и няма, вторият кътник е почти излязъл, моля се този път да е от това! Утре, ако продължава да вдига Т ще ходим до педито.
По принцип си яде храната от кухнята, но последните дни не яде почти нищо, освен портокали  Crazy Иначе аз не пасирам, само намачквам, ако са големи парчета.
За прането-нейните отделно, с бебешки прах. Понякога и аз си позволявам да ги пера с нашите, но без бельо разбира се  Peace
За мамолога - и аз трябва да ходя. И на гинеколог също, другата седмица се каня.

Айде мамчета, лека и целувки!!!!!!!

# 56
  • Мнения: 67
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Кламерче!

Нека има много светлина, любов и хармония в дома ти. Пожелавам ти  всяка дръзка мисъл или мечта да се реализира.

Днес бяхме на консултация Сиси тежи 11,300кг.(+800гр.)учудващо, че е наддала толкова като не се спира, постоянно е в движение. Вече се опитва да върви с всеки изминат ден е все по-смела. Вчера вървя след батко си и измина цени 13 крачки. Направо рекорд.Ще трябва и аз да се организирам тези дни и да направя погача на детето.Дърпа ме и като не я взема - щрак копчето и аз ще не ща ...

# 57
  • София
  • Мнения: 203
Много добре правите, че се грижите за здравето. Аз покрай моите урологично-гинекологично-хормонални проблеми съм много доволна от д-р Николай Генов от мед. център "Панацея". Внимателен и всичко обяснява. Но в този мед. център му частната практика и всичко си се плаща, но за здравето винаги бих дала пари.

# 58
  • Мнения: 5 315
Привет момичета!
Нещо ме отнесе вихъра и не видях новата темичка  Embarassed.
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАМИ ММZ И КЛАМЕРЧЕ  bdbaloni! МИЛИ МОМИЧЕТА, БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ, ЗДРАВИ И МНООООГО ОБИЧАНИ!

                                         
 
Ер-ка, честито бебешорки на твоите приятелки   ylinfant  ylinfant! Очаквате ли още  Joy?
Надинка, Облачка, благодаря за рецепта! Ще пробвам аз тези вкуснотии   chef!
Добре дошла, мама Таня  welcome! Ново попълнение в момичешкия отбор   bouquet!
Меган, Мишленце, бързо оздравяване на малките сладуранки  hug!

И ние сме във вашия отбор от вчера. Валерия е с вирус и беше с температура 37,4. Аз съм, съответно в паника, и веднага дадох 7 мл Панадол. Изпадам в ужас да не вдигне пак 39. Бяхме на преглед в Пазарджик - предписаха ни профилактично още три пъти през осем часа Панадол, промиване на носленце със Стеримар, много течности и пак на преглед. Тази нощ съм "навивала" алармата на телефона на всеки час - да меря температура. Чувствам се като робот  smile3517. Така че, ще ме извинявате, ако пропусна някой.

За прегледи, правя гинекологичен два пъти в година, на мамологичен (ходя в Пловдив при хирург-онколог Валентин Иванов) - веднъж годишно, тази година още не бях. Знам, че е добре да мине поне 10 дена след менструация, гърдите да бъдат в "спокойно" състояние.
За дрешките - пера отделно от нашите с бебешки гел на Персил и пак бебешки омекотител.
За обща храна - правих няколко пъти супички, не е много очарована. Все още сме на купешки  Heart Eyes.
Плодове които много обичаме - банан и мандаринки, малко ябълки и спряхме да харесваме круши ooooh!.
Къпане - всеки ден, изключение ваксини и температури.
И най-приятната част коледните подаръци - вече купих и скрих (от себе си) - мнооого симпатична овчичка-люлка http://www.babyshouse.de/images/big/schaukel_schaf.jpg, сигурно ще харесам още-нещо, за баткото - МР3-ка, но нямам представа каква. Джулка, малко помощ, плийз  Praynig! За мен си купих една перличка-късмет в мидена черупка http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=13119, но ще я отворя на Коледа - да си видя късмета  Wink. За таткото - Валерия си му е най-големия подарък  Heart Eyes!
И да се похваля - вече бях на четвъртия урок по испански  newsm44, направо балсам за душата! Много е  красив езика и действа направо разтоварващо  newsm19!

# 59
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви приятели за сърдечните поздрави
Изкарахме хубаво празника с всички близки приятел и освен рождения ден отпразнувахме и заминаването ми за София. Купих си билет за тази неделя и колкото повече наближава, толкова по-свито и свидно ми става, че ще оставям децата и милото ми момче.  Heart Eyes А с такъв ентусиазъм се записах. Главната причина да карам магистратурата в София е точно тази - имам нужда да разнообразя ежедневието си и да се заредя пак с положителен заряд, че в последно време се нервирам от най-дребните неща и чувствам, че влияя отрицателно и на любимите хора около мен. А не искам да е така. Както и да е. Ние сме в нов етап от живота си - търсим си жилище и се надявам да намерим нещо наистина добро където да си живеем щастливи четиримата, а живот и здраве след още десетина години може и петима да станем.  Crazy Хехе, така де, нищо не се знае.
С малко закъснение искам да поздравя и ММZ за рождения ден
Боги много мъчно ми стана за твоето моряче. Много е неприятно и изнервящо това чакане и отлагане накрая. Винаги съм се чувствала като на тръни когато по сто пъти отлагат връщането на татко. А на тях милите на това желязо, направо не мога да си представя какво им е. Дано бързо да се върне при теб и слънчевия Сами. Боги а ти качвала ли си се на рейс?
Желая бързо оздравяване на болните мъничета.
По-късно ще ви прочета и ще пиша пак, че сега бързам да си прибера дечицата от бабите, където бяха снощи, докато ние купонясвахме  Blush

Общи условия

Активация на акаунт