Как издържа тази мама, ОКТОМВРИйчетата щури са за двама!!!

  • 14 103
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 209
Здравейте и от мен в новата ни темичка!!!


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МОМИЧЕТА! МНОГО СТРАСТ, ЛЮБОВ И РАЗБИРАТЕЛСТВО В СЕМЕЙСТВАТА ВИ!!!
 
С една приятелка Wink бяхме на мамолог и да ви се похваля-всичко ни е наред. Казаха ни вече задължително веднъж годишно да ходим на профилактичен преглед и мисля да го спазвам.
Да я издам Мишленце, че тази една приятелка бях аз! Да ви кажа честно отдавна се канех да отидя на такъв преглед, много несериозно от моя страна, но напоследък се наслушах на разни случки и веднага тръгнах към мамолога, та и Мишленце повлекох. Laughing

Ер-ка, честитооооо, да са живи, здрави и много послушни малките мушмороци на дружките ти.. Wink

Надинка, страхотна питка си измайсторила. Ние прощепулник правихме, но мисля, че е време и аз като една добра домакиня да спретна една за мъжо.

Джулка, дано зараства бързо раничката на малкия мъж Яни...

Миринда, значи ти отглеждаш малък човек на изкуството, много красоти да майстори тази чаровна красавица.

Zoroto, и аз съм голяма мераклийка за плуването на децата, но нямам възможност да събирам инфо. Дано да не прозвучи нахално, но ако намериш нещо моля те да го споделиш с нас. 10-х предварително

ZLATO, ти добре ни подсещаш за подаръците, но аз да си призная все още не съм мислила. Ще се разходя някой ден по магазините да посъбера малко идеи, нали работя в центъра и ми е много удобно.

Малко и за нас да напиша, но то всъщност няма нищо ново. Със зъбите не сме мърдали отдавна, имаме 8 + 2 кътника. Крумчо е добре, гледат се с баба му много добре, прави дребни пакости, има страхотен апетит от витамините които пие, имаме лек напредък с гърнето, за сега само акаме в него, предстои ни и на нас ваксина та за това се опитвам колкото мога да го запазя здрав.

Лек ден и приятна и сплотена семейна вечер на всички!!! Laughing

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 12:24 от Veri4

# 16
  • Мнения: 1 046
Добре дошла, на новата мама, малко да драснеш инфо за себе си .  bouquet
Хехехе като ви четях ей сега постингите и незнам ми стана едно такова ревливо, може и заради празника да е ама/............
За подаръците и аз незнам с този рожден ден вече има какво ли не , бях решила да му взема халат за Коледа, че той е все още с бебешките хавлиики и само докато споделих с едната баба , веднага ами аз такова вече съм му взела за Коледа и ми отпадна идеята. Подариха му и конструктор с много големи части, честно да ви кажа доста си играе с него. Сега ако някой не ми открадне идеята от бабите съм решила дъска за рисуване с магнитните химикалки дето с едно движение и се изтрива всичко гледах в Данета че има на чико за около 15 лева така че,,имам поне шанс ако не намеря, да си поръчам от нета.
за плуването във Варна има само в един хотел на Дружба , но взимат по-големи деца от 2-2.5 годинки и морския град увисва само с една възможност.А тъй като мъжът ми не знае що е това носене по водата и съм твърдо решила да науча дребчо да плува.
Облаче - за кормуването УСПЕХ, и аз съм така бях най-добрата, ама преди 7 години и оттогава само се возя, преди да забременея бях се поактивизирала малко, ама ...........и ме е яд, то не че ми и трябва кола като съм до градината ама все пак налага се .
Ами мамчета чао, че е време да храня мъника.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 578
Добре дошла на новата мама. Пиши повече за вас.   bouquet
Вери4, бързо издай за неядящите какви витамини пиете.
И аз бях на мамолог, ама си ходя вече 3-та година поред.
За подаръците още не съм измислила newsm78. Ще е нещо малко, щото място вкъщи вече няма ooooh!.

# 18
  • Мнения: 1 209
Вери4, бързо издай за неядящите какви витамини пиете.

От две седмици му давам "Саностол", нашата педка му е голям фен! Аз я питах да Киди-то, но тя отсече "Саностол".  Wink На брошурата пише, че възбужда апетита, но аз си викам, че няма накъде повече от това да му го възбуди, защото Крум храна не връща. Но се оказа, че може и по лаком да бъде, след като се е нахранил обилно с разни манджички пак те гледа като гладен...

# 19
  • Мнения: 285
Миринда, радвам се, че диетата има ефект и при теб. На мен ми я дадоха със 100% гаранция, че ще действа и абсолютно беше така.
Виждам, че и нещо колеги ще сме с Невенка. Добре дошли в лоното на меценатите на изкуството! Heart Eyes Hug

Мишленце и Верич, аз съм много незапозната и невежа. Кажете къде ходихте на мамолог? Как става изобщо - трябва ли ти направление от джипи, каква цена е прегледа, какво ти правят, боли ли?????
Аз съзнавам, че след спирането на кърмата е добре да започна да ходя на такива прегледи, ама ме е хванало едно шубе... Вие добре подхванахте темата, дайте подробности сега!  Embarassed
А и Мишленце, като ходите в Кюстендил - много внимавайте. Там един БАЙЧО щеше да ни набие, задето сме със софийска регистрация. Засече ни, отне ни предимството, щеше да ни блъсне и после спря и ни вика "Това да не ви е София бе? Това е Кюстендил!".
Без коментар. Ашколсун, ефенди! Юропиън Юниън, майно льо...

tbekiarova , добре дошла при нас и бъди по-смела! Щом отдавна четеш, знаеш че при нас е весело - кога се хокаме, кога се обичаме, и смях, и кавги. Всичко има тук! И в това му е чара. Вие кога се родихте? Как се казва бебето? Мерки? Ти коя зодия си, на каква възраст? Нека те впиша и теб в заглавната ни страничка...

За подаръците - още не съм мислила. Все се надявам, мотаейки се из някое коледно изложение, да попадна на нещо интересно.

Облаче, стискам палци да ти е спокойна ръката на волана и спокоен крака на газта (и на спирачката)! Ти ме върна в далечните времена от зората на моята шофЕрска кариера, когато карах с две големи удивителни залепени на стъклата и колата ми гаснеше на всяко трето кръстовище! Simple Smile

Танче, относно 2,800 лв на стая - колко е голяма стаята? Ако може да побере 100 човека, цената си става съвсем прилична Wink  Mr. Green Mr. Green

Айде чао ви, нямам с какво да се похваля Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 4 578
Верче, мерси. Ама ние изпихме няколко шишета Мултисаностол и освен, че почна да повръща, не пожела да яде. Вече се замислям дали нещо му няма на това дете. Скоро се оказа при една мама със същото злоядо дете, че има проблем в мозъка след полио-то Confused. Чак почвам да се замислям дали не сме и ние за преглед.
Смеете се за Пампорово, ама е така. Стаите са апартаменти, в стар /приватизиран и ремонтиран/ хотел /не искам да споменавам име/. И не са за повече от 3-4 човека Twisted Evil. Горе са ужасни цифри, на всичко отгоре навсякъде е резервирано от чужди агенции до април 07г. Както беше в началото на 90-те с Балкан - Холидей Money.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!!!

Малкия заспа по никое време, а аз чакам майка и татко да си дойдат. Глад ме мори няк'ъв и ще упостоша всичко к'вот мога да погълна  Crazy Накрая на постите пак ще съм се усвинила с тоя хляб и тем подобни въглехидрати, а после идват и празници.......  261uu Туй щЪ де е резултата!!!

Злато, и аз също постя и да ти кажа днес също можеш да ядеш риба, освен и на Никулден. На 100% съм сигурна! Аз ще се възползвам и съм си приготвила едни омарчета  Mr. Green
Джулка, Краско е добре, правиме някакви упрежнения с очето, но дали има ефект ще разбера чак май месец. Simple Smile А относно кучето, напълно те разбирам при нас ситуацията е подобна! Понякога се чудя защо си сложиш такъв трън в гащите!
Аз витаминки за хапване не давам, апетит не ни липсва  Mr. Green . В началото се мръщеше на кухнята, но аз го отдавам това на зъбите. Сега си я хапваме и понякога иска и още!  Crazy
За гърнето ние правиме някви опити, но резултата е 15 мин. висене като цифка, а гърнето празно!!!
В предишната тема гледам, че обсъждахте и млякото вечер. Ние сме от тези дето още си го пиеме, някаде между 150 - 200 мл., понякога и по малко от 100 мл. изпива.
Ходиме като луди, а колко хубаво беше като си лежеше на активната гимнастика по цял ден.....  Whistling
За подаръците, онзи ден харесах на Краси една работна количка с инструменти - гайки, пирони, чукове, бор машина и какво ли още не и за сега май това ще е! За мъжото, незнам какво ще взимам. За останала част от фемилито също идея си нямам. Може би сестра ми ще я огрее един крем на Палмарс за тяло от какаово масло. Поръчала съм го, но тъй като ми го пращат от Щатите не съм сигурна дали ще дойде до Коледа, а тук за съжаление дори и не са чували в козметичните магазини за такъв!
Танче, хич и не ме учудват тези цени, тъй като и аз се порових тук там и цените почват от 800 лева нагоре. Ние може би ще се ориентираме към Доспат, ама незнам.
Облаче, успех!!! И скоро да ни почерпиш!!!  Mr. Green
И не на последно място добре дошла на новата мама  welcome

Лека вечер!!!     bouquet

# 22
  • Мнения: 167
Честит празник и от нас! Благодаря за топлото посрещане! Аз се казвам Таня, родена съм на 26.03.1971 г. Имам дъщеря Ралица - 08.04.1998 г. и син - Лъчезар - 19.10.2005 г. И двата бебешора родих с едни и същи размери: 2400 гр. и 48 см.  Thinking На 1 година Лъчко вече е "голям" 8960 гр. и 74 см  hahaha, /само като прочетох какви големи октомврийски мъжлета има/, но важното е да сме здрави. Много ще се радвам, ако ни включите в списъците. За сега не мога да се справя с лентичките и снимките, но се надявам, че някой ден и това ще стане. /Преди малко се опитах да пусна нещо, но не се получи, или поне аз неразбрах какво стана Rolling Eyes - Моля за извинения предварително, ако сътворя някоя глупост/

# 23
  • Мнения: 391
 welcome и от мен на новата мама, пиши нещо повече за вас!

Надинка, ходихме на мамолог в Св.София, при доктор Василев. Не сме взимали направление, защото е голяма хамалогия и чакане - на 1ви декември ще записват часове за януари и ако не ти е изтекло до тогава направлението може да отидеш и да си повисиш няколко часа пред кабинета. Срещу 20лв, работата ти е чиста Grinning. Не боли изобщо, първо те опипва доста старателно и после с ехографа. Ако искаш ще ти дам моб. му тел. да се разберете кога да отидеш. На други места сигурно не е толкова трудно с направление, но там били едни от най-добрите мамолози.

Наде, тези магнитните дъски са много забавни, поне за Ралица. Аз й рисувам и тя ги гледа с голям интерес и уж казва какво съм нарисувала. Ама така ме изпорти - на пеперудата ми вика ГАГА, всички ми се смяха каква пеперуда съм нарисувала, че детето да я вземе за гарга. Явно единствените крилати същества, които познава са ГА-ГА и ПА-ПА. На всеки РД в двете феи ни подаряват по една такава дъсчица, ама е мънчка, ще трябва да купим по-голяма.

Хехее Танче, сега виждам, че и твойта щерка е Ралица-супер Laughing

# 24
  • Мнения: 2 282
Срещу 20лв, работата ти е чиста Grinning. Не боли изобщо, първо те опипва доста старателно и после с ехографа.
Абе срещу 20 лева, па и без тях, всеки ще се навие да ти опипа старателно гърдите  Mr. Green

Танче, добре дошла и от мен! Децата ти имат чудесни имена, все между любимите ми! Сега остава да се престрашиш и да пуснеш и снимки Simple Smile
Отчитам се: първия час кормуване мина доста прилично, явно доста сте стискали палци. Аз не се стресирах, той не се отказа, и никой никому не вика Simple Smile пък и никого не ударихме. Надинка, ще взема да се възползвам от идеята за 2те възклицателни, че една няма да е достатъчна.

# 25
  • Мнения: 1 440
Здравейте,момичета!
Живи и здрави сме,слава Богу!Не съм се вясвала месец и нещо,но както преди ви се оплаках с Натали никак не е лесно.Навсякъде съм след нея,прави пакости по много,пада,става...Ако все пак се заиграе сама,щом ме види пред компа,веднага е при мен,та настава едно дърпане на мишката,щракане и ми се отщява да чета и пиша.
Както и да е и това ще премине.Важното е,че сме здрави!Между другото,познайте какво хвана на прощъпулника-мишката! Grinning

Днес е много хубав ден!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ СЕМЕЙСТВА!БЪДЕТЕ ЗДРАВИ,МНОГО ЩАСТЛИВИ! family6
НЕКА ЛЮБОВ,НЕЖНОСТ И ТОПЛИНА ВИНАГИ ДА ИЗПЪЛВАТ СЪРЦАТА ВИ!
Two Hearts
Целувки на всички сладури-палавници! Kissing Heart
Обичам ви!Ще гледам да влизам отвреме на време.

# 26
  • Мнения: 268
Здравейте момичета и от нас с Жорето,

Ние малко се поизгубихме от хоризонта,но сега ще наваскам Wink
Живи сме и сме здрави,което е най-важното.Малкият човек си върна апетита и се оказа че причината е била от зъбките.Сега сме с 2 нови резеца долу.Като ви слушам че някой и сладури кътници имат Whistling на мен ми се струва мнооооого далечно.
Иначе се подвизавахме из "добрата стара Англия" за няколко дни.С една дума-бяхме на гости на нашата кума ,а тя живее с мъжа си в югозападната част на Англия.Областа в която са те се казва Самърсет и е извесна че е  една от много красивите,зелени и с много архитектурни забележителности.Наблизо до тях е Стоунхендж.(мистериозните каменни блокове ,подредени в кръг) Спирахме да ги разгледаме и снимаме,само защото Тошето не ги беше виждал.
На следващият ден посетихме едно огрооомно имение в което е снимано последната версия на филма "Гордост и предрасъдаци".Имаше дълга алея на входа,красиви градини,фонтани и много зеленина наоколо.Тази гледка ме върна поне с 200 година назад.Започнахме да си мечтаем за приеми,каляски,дълги рокли,тайни любовни срещи в градината...абе само за хубави неща Wink
Много обикаляхме и много видяхме,а имах чувството че още 2 пъти толкова неща пропуснахме.
Жорето много добре понесе пътуването и престоя там.Те ни бяха осигурили легълце за него,столче за хранене и столче за колата,и ни спестиха много багаж.
Аз пък я изненадах с родни български подаръци-бях и купила гювечета ,лютеница,шипков мармалад,чубрица...Тя милата направо се просълзи от щастие и веднага си намаза една филия с мармалада.
Голямо удобство ми е на мен факта,че имаме 2 български склада в Лондон и така се снабдяваме с всичко "нашенско" Crazy
Направо не ми се прибираше ,ноооо няма как.
Сега залягам да чета,но  много бавно напредвам.А има толкова специфични термини,че се налага често да прибягвам до речника.Добре че си имам на пс-то,че не си е работа да разлиствам дебелите речници и да губя време.
tbekiarova,добре дошла и от мен.Увеличаваме се Таничките тук Embarassed
Златце,много хубаво правиш че ни подсещаш за подаръци.Аз също не знам какво ще купувам и подарявам.За в къщи,имам предвид за в България съм измислила вече,но трябва да намеря някои който ще си пътува за Коледа.Така вдигнаха цените на пощенските услуги,че не ми се говори Crossing ArmsНие определено ще пропуснем да се приберем за Коледа и Нова Година.Самолетните билети за този период са с тройни цени и според мен не си заслужава да се дават толкова пари.А само месец по-късно ще се нормализират,така че евентуално ще решим нещо за тогава.
Танче,какви са тези цени по НГ newsm78.Че аз за тази сума ще си уредя някъде в чужбина да празнувам.

Да ви е честит днешният празник.Много да са ви сплотени семействата и много да се обичате!!!

# 27
  • Мнения: 832
Здравейте и от нас с Вики,
Честит празник и от нас

Мишленце, и аз там ходих на мамолог, наистина там са най - добри.
Ние още си кашляме и Вики и аз, пием си сиропи и така. Нищо ново при нас.
Добре дошла на новата мама и бебе Лъчо.
Хайде всичко най - хубаво на всички.

# 28
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Привет мамчета  Hug бабка ви жабка се завърна от... къде почивка , къде работа........ С две думи ходихме на Доспат при наши приятели да сложим малко телешко в буркани , та малко, малко - 62 буркана. Ще преживеем зимата.  smile3521   Е т'ва ми беше почивката и по-точно днес , че си поспах до 11 преди пътуването към София. smile3503    Краско ми се видя мноооого пораснало мъжленце.  newsm03
Надинка супер темичка.  newsm10
 Лека вечер и целувки на малчовците.   love001


Добре дошла на новата мама Таня и Лъчко!  newsm51

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 22:07 от babka_jabka

# 29
  • Мнения: 167
Когато нормалните хора спят, неуките се опитват да се обучават #Crazy Ето някакъв недотам сполучлив опит, но обещавам да се постарая повече.http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=23123&AlbumId=75151
               Лека нощ ! baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт