Момичета имам малко притеснение!

  • 1 939
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 183
Здравейте!Накратко да кажа за какво става дума- от дестина дена като стоя малко повече права или като вървя започва да ми прималява много и ми причернява,ония ден даже в автобуса ми стана много лошо и за малко да припадна,едвам се прибрах,измерих си кръвното защото си мислех,че ми е паднало,но беше нормално.Та така вече ме е страх да изляза сама да не ми стане пак така и незнам...,иначе като легна и ми минава.Моля ви за съвет,на някой друг случвало ли се е?

# 1
  • Мнения: 1 409
Изследвала ли си си скоро хемоглобина?

# 2
  • Мнения: 1 183
Ами точно за хемоглобина незнам,но миналата седмица ми направиха пълни кръвни изследвания и всичко беше О.К.

# 3
  • Мнения: 1 409
Ако са ти правили пълна кръвна картина,там има и хемоглобин.
Ако и той и кръвното са ти нормални най- добре се консултирай с гинеколога ти
На мен също ми става така,но при мен е от кръвното,пада ужасно много

# 4
  • Мнения: 8 917
И при мен се получи на 2 пъти така - от кръвното е.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз мисля,че най-вероятно е от кръвното. На мен от него ми причернява и прималява понякога.
Най-добре се консултирай си гинеколога си. Simple Smile И не се притеснявай. На мен така като ми стане, хапвам по нещо сладко или пийвам айран със сол и се оправям Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичето ви казва, че си е мерило кръвното и не е от него, а вие пак - от кръвното е  Confused

Сега на въпроса - на мен ми прималяваше така, защото от натиска на плода не ми стигаше въздух. Не можех и по гръб да лежа, само настрани.
Пробвай в такива случаи да дишаш дълбоко, да пиеш течности и ако можеш да почиваш повече.

# 7
  • Мнения: 958
Здравей и на мен ми стана два пъти така почти изгубих съзнание, свлякох се на стола причерня ми и ме обля студена пот, мина за около 5 минути пристъпа, по време на него колежката ми измери кръвното беше 50/70
след 5 минути беше нормално за мен 60/100
така че може и да е било от кръвното просто ако не си го измерила в момента на пристъпа няма как да разбереш. На мен лекарката ми каза че е нормално за бременна и да пия повече вода, консултирай се с твоя лекар

# 8
  • София
  • Мнения: 4 588

така че може и да е било от кръвното просто ако не си го измерила в момента на пристъпа няма как да разбереш. На мен лекарката ми каза че е нормално за бременна и да пия повече вода, консултирай се с твоя лекар
И аз точно това имах предвид Peace

# 9
  • Мнения: 3 116
Здравей и на мен ми стана два пъти така почти изгубих съзнание, свлякох се на стола причерня ми и ме обля студена пот, мина за около 5 минути пристъпа, по време на него колежката ми измери кръвното беше 50/70
след 5 минути беше нормално за мен 60/100

 smile3521 Просто се случва кръвното да падне рязко и после да се възстанови бързо. При мен също имаше подобни изпълнения. Но, все пак се консултирай с лекар  Hug

# 10
  • Мнения: 1 183
Здравей и на мен ми стана два пъти така почти изгубих съзнание, свлякох се на стола причерня ми и ме обля студена пот, мина за около 5 минути пристъпа, по време на него колежката ми измери кръвното беше 50/70
след 5 минути беше нормално за мен 60/100
така че може и да е било от кръвното просто ако не си го измерила в момента на пристъпа няма как да разбереш. На мен лекарката ми каза че е нормално за бременна и да пия повече вода, консултирай се с твоя лекар
Мерси мила,точно така ми става Peace,причернява и ме облива пот,питах лекарката,но когато тя ми мери кръвното винаги е нормално и съответно не може да ми каже нищо,сега ме е страх да изляза сама и да не ми стане така и да колабирам на пътя,значи повечко вода да пия,благодаря много   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 026
 Да не е от кръвната захар? Консултирай се с лекар за изследвания.

# 12
  • София
  • Мнения: 298
След като изследванията са добри, остава да е от моментен спад на кръвното, или от притискане, както пише Таталина.
При мен също се получаваше в този срок на бременността. Не мисля, че има нещо притеснително.

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
От кръвното ще да е! Пий повече течности, ако може!

# 14
  • Мнения: 6 461
Гледай да почиваш повече и да пиеш течности .
Най- добре си направи консултация с лекар .

# 15
  • Мнения: 2 274
   Или кръвното ти пада рязко или събираш границите! Обикновено става за кратко и ако точно в този момент си премериш кръвното - ще разбереш причината, но ако го  мериш след това - най-вероятно ще ти се е нормализирало вече! Аз имам този проблем от години, но за мое щастие не се прояви докато бях бременна! Пий повече вода, винаги имай шоколад / за предпочитане черен/ в чантата и пий айрян със сол в такива моменти!
  Лека бременност   bouquet!

# 16
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
При мен се случваше същото при нормално кръвно и прекрасни изследвания. Док каза, че трябва да пия мнооооого течности и ще се оправя. Така и стана, наливах се няколко дена с вода и се оправих. Успех  Peace

# 17
  • Мнения: 1 183
Благодаря ви мили момичета,ще се  наливам с вода и се надявам да ми мине,че съм много уплашена Cry

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ако не ти размине обаче ,отиди на лекар да ти изследват кръвната захар. Надявам се да ти мине като на мен обаче  bouquet

# 19
  • Мнения: 232
И аз мисля,че най-вероятно е от кръвното. На мен от него ми причернява и прималява понякога.
Най-добре се консултирай си гинеколога си. Simple Smile И не се притеснявай. На мен така като ми стане, хапвам по нещо сладко или пийвам айран със сол и се оправям Wink
PeaceДано не се повтаря! newsm10  love001 newsm51УСПЕШНО РАЖДАНЕ!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 577
И при мен е имало такива моменти, докато бях бременна.
Както са ти казали момичетата - айрян със сол. Мен само това ме оправяше. Hug

# 21
  • Мнения: 5 362
И при мен е имало такива моменти, докато бях бременна.
Както са ти казали момичетата - айрян със сол. Мен само това ме оправяше. Hug
Peace

# 22
  • Мнения: 1 183
Ами то хубаво айран със сол,но какво да правя като съм на вън,в метрото или в автобуса,тогава ме е страх иначе като съм в къщи и като ми стане така си лягам и то ми минава Rolling Eyes

# 23
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Мила най-добре се консултирай с лекар.Носи си ако можеш вода и бонбони или шоколадче,те и двете вдигат и кръвното и кръвната захар.На мене лично не ми се е случвало,но миналата година на една бременна и прилоша на спирката на трамвая,така,че явно не е само при теб този проблем.Не се притеснявай,дано всичко да е наред и успешно раждане newsm10

# 24
  • Мнения: 109
Опитай с пакетче захар. Носи си винаги в теб и когато почувстваш, че ти става лошо хапни 1-2 захарчета.
Успех.

# 25
И при двете ми бременности ми се е случвало.дори доста често.всички изследвания,кръвно наягане, хемоглобин ми бяха нормални.Винаги нося със себе си минерална вода за всеки случай и като усетя че ми става лшо вървя бавно или спирам на място докато отмине

# 26
  • Мнения: 1 183
Мила най-добре се консултирай с лекар.Носи си ако можеш вода и бонбони или шоколадче,те и двете вдигат и кръвното и кръвната захар.На мене лично не ми се е случвало,но миналата година на една бременна и прилоша на спирката на трамвая,така,че явно не е само при теб този проблем.Не се притеснявай,дано всичко да е наред и успешно раждане newsm10
Консултирах се по тел.,но тя ми каза ако ми е много зле и не усещам бебока да отида там,ама аз постоянно си я усещам момата и за това не отидох,ще отида другата седмица когато имам контрола,мерси ви  мили мами за съветите   bouquet

# 27
  • Мнения: 13 807
Не е от кръвното от състоянието ти е Simple Smile
Не забравяй че в момента дишаш като спортист по време на състезание - учестено, пулсът ти е ускорен и това води до премаляване. Кръвното ти обаче може да е нормално, дори нисичко . Аз днес така припаднах в кабинета на зъболекаря на дъщеря ми. Кръвното ми беше нормално но пулсът ми беше се качил на 95. По същият начин ми премалява и припадам и в автобус, случва се често и на други места и по различни поводи. Просто гледам да внимавам и ако мога веднага да седна, като усетя симптомите на премаляване.  Не се притеснявай - аз бях така и когато бях бременна с дъщеря ми но после ми мина..
Така че помисли ако  е възможно да понамалиш пътуванията, особено в градския транспорт ...
Пази се и леко бременеене
Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Случваше ми се същото, докато бременеех - по принцип съм с ниско кръвно, но не беше от него, а от рязко падане на кръвната захар. Носех си винаги шоколадче или бонбон, пий също сладки сокове, пакетче захар върши също работа.

# 29
  • Мнения: 259
За спадане на кръвното е ясно.

На мен направо ми призлява като съм гладна, а не мога веднага да хапна /пътувайки, примерно/, случи ми се 2-3 пъти.

# 30
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
И на мен ми се случи няколко пъти, и съм обедена че е рязко падане на крувното- на мен ми става така като съм в много задушни помещенения и когато ми взимат кръв също .  Като осетя че почва да ми прилошава пия вода(Така ми каза лекарката) и се оправям много бързо.
Желая ти леко раждане. Peace

# 31
  • Мнения: 1 183
И на мен ми се случи няколко пъти, и съм обедена че е рязко падане на крувното- на мен ми става така като съм в много задушни помещенения и когато ми взимат кръв също .  Като осетя че почва да ми прилошава пия вода(Така ми каза лекарката) и се оправям много бързо.
Желая ти леко раждане. Peace
Мерси миличка за съвета и пожеланието,и аз така започнах-наливам се постоянно с вода и без нея не излизам,слава богу от тогава не ми е прилушавало толкова много Simple Smile

# 32
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Момичето ви казва, че си е мерило кръвното и не е от него, а вие пак - от кръвното е  Confused
Е да де, но нали не мислиш, че кръвното е едно и също в автобуса в навалицата и след известно време като се прибереш newsm78

# 33
  • Мнения: 3 835
И на мен ми се е случвало, като бях бременна, да ме облива пот и да ми прималява. Много е ВАЖНО!!!, в такива моменти веднага да седнеш или легнеш, някъде. На всяка цена, ако трябва и на земята седни, или на тротоара. Защото в това състояние (а и изобщо) е особено опасно, ако припаднеш. Можеш да се нараниш сериозно!!!! Внимавай! Лека бременност!  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 44 115
И на мен така ми ставаше към края, но аз по принцип съм с ниско кръвно, та при мен от това ще да е било, мн е неприятно наистина, посъветвай се и с лекар за вс случай. Днао не ти се случва повече. Wink

Общи условия

Активация на акаунт