АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 10)☀

  • 25 085
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 227
Разбирам,че има и такива моменти да не можеш да се изкъпеш,ама цял месец 😱😱

Последна редакция: сб, 23 апр 2022, 08:01 от Rosinkaaaaa

# 31
  • Мнения: 1 111
Багодаря на Королева за новата тема! Много красиво е е направена.

Болибон, съболезнования за баба ти!

Това с некъпането и мен ме потресе, чак с ММ го коментирах. Малко на мързел ми бие тук на мен, ако е истина това и не е преувеличено.😅
Гледам за добавки си говорите, на мен така ми е писнало да взивам всякакви витамини, че през просото съм я подкарала. Магнезия го взимам ако усетя стягане и нужда и изобщо не спазвам никакви правила. Хемоглобина и ерктроцитите ми са страшно паднали и те обаче до днес отказвах да пия желязо понеже запича.
А при мен положението със запека е просто безобразно, нищо не е в състояние да ме разхлаби поне малко, освен класическия натриевпикосулфат или бизакодил, тях обаче няма как да рискувам да ги взимам мака да не влиаят директно на бебето. Не ми се рискува да получа контракции.
Направо завист ме хваща към момичетата, който го разхлабва магнезият....Wink)

Леле Меджик, ако дойдат у нас ще се хванат за главата, нищо няма купено освен дрешки. Чудя се каквинса тези проверки, че и Май месец, направо след положителния тест да бяха дошли. Тези англичани съвсем са излискали легена. Голяма грижа голямо нещо ама от прегледи няма нужда иначе. Аз както ме стяга корем ако се разчистя по основно, не ми се мисля да ми се изипят такива на главата да ме стресират само излишно.
Вчера бях на голямия глюкозен тест и на връщане ми хръмна великата идея да бягам, сакън да не изпусна автобуса на връщане, да не ви казвам за 20 метра какви болки получих. Добре че ми мина за няколко минути.

# 32
  • Мнения: 701
Момичета, в озон бг има намаления до 26ти. В baby.bg също. Аз си харесах тази раница.
https://www.baby.bg/product/chanta-za-kolichka-chipolino-asfalt/ … mPCGK--UbNTvxd6WU

# 33
  • Мнения: 2 421
Lizi, за сега да и въпреки това ТСХ ми е скочило от 1.3на 2.2 след като почнах желязото и магнерота 😕...
4.00ч-Еутирокс
8.00ч-Енокс (турски Клексан)
8.00ч-Магнерот 2
11.00ч Билкова кръв
14.00ч Магнерот 2
До 15.00ч гледам да взема витамин  Д
17.00ч или18.00ч Билкова кръв
21.00ч Магнетот 2
22.30-23.00ч Натаспин
За сега е това схемата за да се вместя
(Еутирокса от Магнезия трябва да има 4ч )

# 34
  • Мнения: 2 797
Lizi, за сега да и въпреки това ТСХ ми е скочило от 1.3на 2.2 след като почнах желязото и магнерота 😕...
4.00ч-Еутирокс
8.00ч-Енокс (турски Клексан)
8.00ч-Магнерот 2
11.00ч Билкова кръв
14.00ч Магнерот 2
До 15.00ч гледам да взема витамин  Д
17.00ч или18.00ч Билкова кръв
21.00ч Магнетот 2
22.30-23.00ч Натаспин
За сега е това схемата за да се вместя
(Еутирокса от Магнезия трябва да има 4ч )
Аз съм със седем аларми за хапове. За първи път чувам че трябва да има разстояние от Магнезия и Еутирокса. Аз пия Еутирокса в 7,а Магнезия в 9🤔

# 35
  • Мнения: 2 421
https://m.bg-mamma.com/?topic=1417300
Темата за Хашимото.
На първа страница е инфито.

(През телефона не мога да скривам снимките)

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
И цял ден звъни една аларма Confounded , интересно е че до сега нито един доктор не е казвал за разстоянието между еутирокс и магнезий..

# 37
  • Мнения: 71
Момичета, запис и от мен в новата тема, много е красива Simple Smile Видях, че ми е вписан термина, казвам допълнително, че очаквам момиченце 💝
Имам въпрос, ако можете да ми помогнете. От сутринта ме боли ниско долу вдясно корема основно при движение, но имам чувството, че се усилва постепенно с течение на деня, а не съм се натоварвала днес. Първоначално помислих, че е нормалното разтягане на лигаментите, но вече започвам да се притеснявам в посока апендицит. Бебето си рита, с нея изглежда всичко е наред, но за мен е сложно да стана от дивана и дори да се обърна в леглото. Нямам други неразположения, като температура, липса на апетит и т.н. В 21+2 съм днес, ако има значение. Какво може да е според вас и какво е редно да предприема?

# 38
  • Мнения: 1 219
Hahaha bolibon как кана за айран , утрепа ме !
Канелена бисквитка,дори и да е преувеличила и седмица - две е много без миене на коса.А за автобуса и аз така няколко пъти бягам , но вече гледам да избягвам,пази ве щом получаваш болки.
За еутирокса и магнезия и аз не знаех.Попринцип еутирокса го пия в 4 - 5 през нощта , а магнезии в 9часа , но напоследък имам само два часа разлика - ще се постарая да поправя това.
Джой , 2,2 за този триместър ми се вижда добре.
За проверките в дома на Magic...
Скоро си четох бебешкия/детския картон и на всяко посещение от акушерка  пишеше - чисто и подредено вкъщи, добра температура и разни такива.Явно едно време и при нас се е гледало, но сега вече не чак толкова.Предполагам дори да има "нередности"само ще дадат насоки и ще дойдат пак на проверка, надали ще има кой знае какъв проблем,че няма всичко още. Иначе , Magic1720, браво за тази мидуайфка - явно е по - съвестна и си разбира от работата.Следващия път пак ли при нея ,  или където се паднеш?

# 39
  • Мнения: 47
Миналата седмица имах болки точно като апендицит за около 20-30 минути вечерта, беше ми много дискомфортно да стоя права и да се движа.. при мен преминаха от самосебе си. Ако продължават цял ден и утре те боли може би е добре да се консултираш с АГ. Мисля че можеш да пробваш с ношпа или магнезий за тази вечер и дано те отпусне 🤞
Момичета, запис и от мен в новата тема, много е красива Simple Smile Видях, че ми е вписан термина, казвам допълнително, че очаквам момиченце 💝
Имам въпрос, ако можете да ми помогнете. От сутринта ме боли ниско долу вдясно корема основно при движение, но имам чувството, че се усилва постепенно с течение на деня, а не съм се натоварвала днес. Първоначално помислих, че е нормалното разтягане на лигаментите, но вече започвам да се притеснявам в посока апендицит. Бебето си рита, с нея изглежда всичко е наред, но за мен е сложно да стана от дивана и дори да се обърна в леглото. Нямам други неразположения, като температура, липса на апетит и т.н. В 21+2 съм днес, ако има значение. Какво може да е според вас и какво е редно да предприема?

# 40
  • Мнения: 3 326
Орехче ММ има страшно много изцепки. Основно аз купувах мляко и памперси на големия. Като излезем на разходка и минавах и си вземах. Обаче забравих единия път мляко и не бях сигурна дали ще имам и за другия ден. Обаждам му се като се прибира да мине да вземе и му казвам какво. И от там се почва.
ММ: в аптеката съм. Какво беше млякото?
А: Каква аптека? Отиди в най-нормален детски магазин и вземи от там.
След малко, явно пропуснал половината изречение.
ММ: в Пикадили съм. Какво беше млякото?
А: ти нормален ли си бе, какво Пикадили. Еди къде си е детския магазин колко пъти да ти го обяснявам. От там е млякото?
ММ: разбрах.
След малко пак.
ММ: в детския магазин съм. Какво беше млякото?
А: ти сигурен ли си, че си в правилния магазин? (До магазина за мляко и памперси има магазин за детски дрехи и също памперси)
ММ: така мисля. Има памперси, кърпички и мляко. Трябва да съм уцелил вече.
И чувам продавачката: господине, по-добре дайте аз да си говоря със съпругата ви. По-лесно ще стане.
Разбрах се със жената и си получих и млякото, че използвах и други неща да вземе така и така е отишъл с колата.

Влизам да раждам второто. Оставям вкъщи едни неща, който да ми донесе след като родя ако ми трябват. Едното е помпата за кърма. Абсолютно отделени са от другите неща. Тогава използвахме детската за килер. Скрила съм стерилизатора, защото си го познавам и като нищо ще помъкне него. Идва ММ уж с помпата и така се случва, че се засича със свекърва ми, която ми звънна да дойде да ме види и че тя ще ми донесе това, което и поръчах да ми наготви. Имала работа до Варна и ако съм можела да изляза да дойдела. Викам и ела. Та излизам аз и какво заварвам. ММ тъкмо казва: Сигурен съм тя така каза. Явно става въпрос за мен нещо, но какво тогава не схващам. Поглеждам какво ми носи ММ и какво откривам, той помъкнал стерилизатора, който явно не съм скрила добре. Питам: това защо ми е?
ММ: нали ти го поръча и ми го показа.
А: не съм. Това е стерилизатор, аз ти поръчах помпа. Намира се на дивана. Показах ти я. Ти откъде го изрови това.
ММ: абе чудех се аз защо си го скрила като трябва да ти го нося.
А: добре, бе човеко. Как не намери това, което се вижда отвсякъде, а намери това.
ММ: ми не знам. Реших, че това си ми поръчала.
Свекърва ми: казах ти аз, че едва ли иска това ама ти беше упорит, че е това.
ММ: добре де разбрах. Пак ще дойда.
И докато си говорим гледам как всички мъже дето чакат започват да ровят по чантите и да проверяват какво носят. Докато бях навън още един беше насметен, че носи грешно нещо. Викам си: добре, не е само моя дето не внимава какво му се обяснява.

# 41
  • Мнения: 1 454
Орехче по принцип трябва да е същата. Но има и случаи в които ги сменят. Сега идва и отпускарския сезон сезон навсякъде. Дано не избяга нанякъде. На първото ми посещение беше друга Grinning
Направо незнам... Консултантката на 9ти май ми е по важна...

# 42
  • Мнения: 771
От два дни имам напрежение в гърдите и лека болка. На някоя от вас случва ли ѝ се? Мислих, че това е само в началото.

# 43
  • Bulgaria
  • Мнения: 46
От два дни имам напрежение в гърдите и лека болка. На някоя от вас случва ли
ѝ се? Мислих, че това е само в началото.

На мен доста често ми се случва,но в повечето случаи вечер през деня са добре и вечер става страшно натежават направо ще се пръстат и ме болят и при най- малкия допир.

# 44
  • Мнения: 1 454
От два дни имам напрежение в гърдите и лека болка. На някоя от вас случва ли
ѝ се? Мислих, че това е само в началото.

На мен доста често ми се случва,но в повечето случаи вечер през деня са добре и вечер става страшно натежават направо ще се пръстат и ме болят и при най- малкия допир.
Аз също съм така от няколко дни , от дрехите ме боли. А сега мъжа ми ме кара по цял ден със сутиен да стоя вкъщи заради брат му. Pensive

Общи условия

Активация на акаунт