АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 10)☀

  • 25 531
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 962
Аз искам да родя отново нормално. Стига да нямам някакви наистина сериозни предписания, не бих се подложила доброволно на секцио.

# 706
  • Мнения: 3 332
Аз баткото го родих секцио пожелание - не съжалявам ама грам, пак бих избрала същото. Възстанових се супер бързо, нямах никакви проблеми.
След това в отчетната група такива неща чух от майки раждали нормално, че още повече не съжалявах за избора си. Страшни неща направо... ама то си е и до късмет.
Според мен всяка една от нас усеща вътрешно кой е правилния избор за нея и бебето.
Бих дала само съвет - не четете истории на вече раждали, защото могат да ви разколебаят от избора ви.


И аз така казвах след първото секцио, ама второто бешеееее.... сега съм се настроила, че 3то не боли ха ха
Мен първия път ме болят повече, но не самото секцио. Сглупих и изпих много вода наведнъж и реално ме боля корема. И от двете се възстанових бързо. Сега да видим как ще е. Поне за водата знам, че не се пие наведнъж половин литър колкото и да си жаден, а по малки глътки на често.🙂🙂🙂🙂

# 707
  • Мнения: 931
Още малко майски промоции.
http://averoom.bg/

Търся си ето такива пеленки.https://www.baby.bg/product/antistres-pelena-za-novorodeno-sevi- … DVN0aAl1tEALw_wcB Виждали ли сте във физически магазини някъде? Ще ми се да ги видя на живо.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 10:40 от NI_CI

# 708
  • София
  • Мнения: 371
Ние не сме говорили с доктора, в момента няма предпоставки за секцио, предполагам че пак ще е нормално, ако нещо не се обърка.
За мен няма грешен избор, има кофти случаи при секцио и при нормално, тежко възстановяване и при двете се случва. Няма как да предвидиш, за мен дори веднъж да си раждал, втория път няма да е като първия. Аз лично искам пак нормално, единствената операция която съм правила е лапароскопска и въпреки, че е лека операция, се чувствах ужасно и си казах, че никога не бих си причинила нещо подобно 😬

# 709
  • Мнения: 47
Момичета в страницата на Списание Кенгуру във фейсбук и ютуб днес цял ден има лекции☺

# 710
  • Мнения: 3 332
Ние не сме говорили с доктора, в момента няма предпоставки за секцио, предполагам че пак ще е нормално, ако нещо не се обърка.
За мен няма грешен избор, има кофти случаи при секцио и при нормално, тежко възстановяване и при двете се случва. Няма как да предвидиш, за мен дори веднъж да си раждал, втория път няма да е като първия. Аз лично искам пак нормално, единствената операция която съм правила е лапароскопска и въпреки, че е лека операция, се чувствах ужасно и си казах, че никога не бих си причинила нещо подобно 😬
За мен лапароскопската за отстраняване на жлъчката беше по лека от секциото. 24ч след нея буквално нищо не ме болеше, след като ми махнаха дрена и болката изчезна. След като се прибрах постоянно трябваше да си напомням, че съм оперирана и поне за известно време трябва да се пазя. След секциото за да ми изчезнат болките ми трябваха 3-4 дни и след това пак при определени пози и движения чувствах дискомфорт.

# 711
  • Мнения: 3 962
Още малко майски промоции.
http://averoom.bg/

Търся си ето такива пеленки.https://www.baby.bg/product/antistres-pelena-za-novorodeno-sevi- … DVN0aAl1tEALw_wcB Виждали ли сте във физически магазини някъде? Ще ми се да ги видя на живо.

От рая тойс съм купувала.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 908
Аз имам 2 операции с пълна упойка и реално не ме страх от операция по принцип, но все пак мнооого ми се иска да е естествено. Чак се притеснявам да не се разстроя, ако се наложи по медицински причини да е секцио. Още не сме го коментирали с лекаря изобщо де, било рано ... предполагам другия месец.

Но и много зависи какви са били операциите, моите въпреки че бяха в пълна упойка, бяха доста леки и още същата вечер бях добре, но гледах да лежа и да внимавам много. Все пак секциото е коремна операция и със сигурност е по-различно. Знам само, че метода Щарк е мноооого по-щадящ и ако има възможност за такъв, е най-добрия вариант.

# 713
  • Мнения: 2 822
Аз имам лош спомен от секциото. Раздвижването ми беше ужасно и първите три дни бяха ад за мен. Не съм раждала тук и обезболяващо ми сложиха само веднъж след операцията. Имах чувството,че ще умра. От ден 2 бебето бе при мен в болницата. Разреза ми е супер голям,но може би защото след 9 час мъки се наложи спешно секцио и явно за бързали доста накрая. Почнах да изпадам в безсъзнание и така се наложи и ножа. Сега пак ще съм секцио макар,че исках естествено имам достатъчно голям период между двете бремности. Тук в провинцията никой не се наема обаче да ме изроди нормално. Питах трима лекари и тримата са на мнение да съм си секцио отново. Вече имам дата запазена,но както се казва”Неведоми са пътищата Господни”. Може би генетично съм предразположена към това. Майка ми и трите ни е родила със секцио,като голямата ми сестра е на 44 и тогава преди толкова години не са правели секцио ей така. Сестричката ми и тя роди секцио🤷♀Важното е бебчетата да са добре пак,така или иначе все ще има болка от вида на раждане,но сякаш клоня към естественото раждане повече.☺

# 714
  • Мнения: 771
Аз ще пробвам естествено. Чувала съм, че в повечето случаи възстановяването е по-леко, а и никога в живота ми не са ме оперирали и малко ме е страх. Но при най-малкия проблем, предпочитам да ме срежат, а не да се правя на герой и да рискувам усложнения. В смисъл, не ми е фикс идея.

Аз съм поръчала повечето неща от немския Амазон точно. Първо ги доставят в Германия. Като всичко се достави там, после с мой транспорт ще ми ги докарат. Но за някои по-големи неща трябва да почакам. Може да мине и месец. Ако някой иска, мога да поръчам нещо и за него. Във Варна се намирам.

# 715
  • Асеновград
  • Мнения: 1 377
Аз ще раждам секцио по мое желание. Попринцип имам и здравословна причина, имам диоптър, но и да нямах пак щях да съм секцио по желание. За мен това е по-малко стресиращия вариант. То винаги ще има болка, няма как.  
Аз съм на мнение всеки да избере това което го кара да се чувства малко по-сигурно. А пък вече за възстановяването си е до организъм и до нагласа според мен.

# 716
  • Мнения: 71
Аз съм с предпочитание за нормално, първо ще ми е живот и здраве, та нямам база за сравнение. Обаче изобщо не се навивам, за да не се разочаровам, ако в последствие не се случи по моя план. В крайна сметка най-важно е накрая и двете да сме здрави, пък останалото ще го изтърпя Simple Smile
Днес бях на лекар, 25та седмица съм и бебето е 750гр, доктора каза, че си е застанала по учебник за нормално раждане, макар че е рано - явно обича да е подготвена от рано, като майка си Grinning

# 717
  • София
  • Мнения: 5 621
Момичета, от нощес съм с висока температура, варира до 39, свалям с парацетамол и след 4 часа отново се вдига. Нямам никакви други болки и оплаквания. Къде да отида на преглед за София, искам да е многопрофилна болница с добро АГ?

# 718
  • Мнения: 606
Неизвестна, бих ти препоръчала да се насочиш към Окръжна щом искаш да е много профилна. Жекова е завеждащ отделение АГ и бих казала, че е невероятна. Тази температура е опасна за теб и бебето. Срискам палци да се оправиш бързо! Пиши, как си! 🤞

Още малко майски промоции.
http://averoom.bg/

Търся си ето такива пеленки.https://www.baby.bg/product/antistres-pelena-za-novorodeno-sevi- … DVN0aAl1tEALw_wcB Виждали ли сте във физически магазини някъде? Ще ми се да ги видя на живо.

Има ги е Айко. Аз съм си я купила.

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 798
Относно начина на раждане, очаква се да проведа разговор с АГ-то, не знам той ли ме проверява, да види колко е широк вътрешния ми таз и дали мога да родя естествено.
Към този момент нямам нагласи как искам да родя.

Общи условия

Активация на акаунт