АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 10)☀

  • 27 201
  • 746
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 227
Аз предпочитам пак нормално,много ме е страх от секцио,все пак си те режат,имам фр още ги боли кръст след спиналната,ама каквото стане, дай Боже да сме живи и здрави,пък каквото това Simple Smile

# 721
  • Мнения: 190
Относно раждането-смятам да е нормално, ако няма медицинска причина.
Купихте ли помпи? Какви? Мисля, да заложа и на ръчна на Авент, но не знам дали не са много пари, в предвид това, че може и да не се кърмим 🙄

# 722
  • Мнения: 701
На мен ми подариха ръчна помпа на Медела, четох добри отзиви.
https://aiko-bg.com/product-42465130009
Относно раждането-смятам да е нормално, ако няма медицинска причина.
Купихте ли помпи? Какви? Мисля, да заложа и на ръчна на Авент, но не знам дали не са много пари, в предвид това, че може и да не се кърмим 🙄

# 723
  • Мнения: 60
Аз съм за естественото раждане, защото така ни е заложено в природата, мисля че и при двата случая може да има усложнения и да се възстановява дълго време. Първият път родих естествено и после 1 месец не можех да си седна на дупето, но пак бих избрала същото. Тогава родих за 4 часа и си мисля че сега ще родя сигурно за 2 да минава и да заминава.
Вчера моя приятелка роди и милата е изживява възможно най-лошия сценарии според мен, но слава богу и двамата са добре. Имала е контракции 24 часа разкритие 6см и накрая са направили спешно секции и сега се възстановява, реално това са си 2 раждания.

# 724
  • София
  • Мнения: 5 622
Приеха ме в Окръжна с бъбречна инфекция. ЦРП ми е 290. Бебето е добре.

# 725
  • Мнения: 2 605
Оххх, бързо възстановяване и да не те държат много, Неизвестна! Успяха ли да свалят температурата?

# 726
  • Мнения: 543
Неизвестна16, скорошно оздравяване!
Аз с помпа няма да избързвам. Ще изчакам да родя и да видим накъде ще наклонят везните - АМ или ще кърмя.
Относно избор на раждане - бях много притеснена по едно време, защото нямаме тука на кого да разчитаме да гледа малката и предложих на мъжът ми да говоря с моят доктор и да е секцио за да знаем деня и хем той ще е с нея. Но една приятелка като разбра за плановете ми категорично каза и през главата да не ми минава без медицинска причина  да искам секцио и че тя ще вземе каката когато дойде момента. Но и естествено да е ще е без епидурална. Първият път родих без, не ми се мисли как и колко надълбоко я забиват тази игла...

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 23:22 от ancho_82

# 727
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Бързо възстановяване Неизвестна16!

Помпа ще взема електрическа на Медела, а ако не ми върши работа и не кърмя мисля че ще мога да я продам.

Това с природата и раждането не ме устройва, хаха. Природата не мисли дали ще сте добре попринцип и точно заради това едно време са умирали бебета и майки, защото важи закона на джунглата-по-силния оцелява. Разбира се не говоря за днешно време когато се ражда в болница и има лекари които се грижат за нас. Просто според мен това, че "природата го е измислила" не е довод да искам да родя нормално, и да се доверя на естествения подбор..😁.
Мен много ме беше страх от операция, но като ми направиха лапароскопия при извънматочната миналата година ми мина страха и не е толкова страшно, колкото си мислех. За възстановяването също не се притеснявам, настроила съм се че всичко ще мине гладко. Разбира се като му дойде времето ще ми треперят коленцата от влънение и страх едноверемннно, но пък по никакъв повод не мога да си помисля да родя естествено, и клипчета съм гледала. Секциото ми изглежда по-малко страшно. В крайна сметка важното е да са ни живи и здрави бебчетата и ние пък другото съм сигурна наистина че се забравя.

# 728
  • София
  • Мнения: 353
Неизвестна, бързо оздравяване! Дано скоро се оправиш напълно. Много неприятно.
За раждането, на мен ми е за пръв път и се надявам да е естествено. Много съм страхлива от операции, инжекции и така нататък и не си представям сама да си избера секцио, ако няма медицинска причина. Засега няма индикации за операция, но ще видим следващите месеци. Имам позитивна нагласа и се надявам всичко да мине естествено и нормално, без излишна намеса Simple Smile Пък ако се наложи спешно секцио, нека така бъде Simple Smile Най-важно е бебето да е добре, всичко друго се преживява. Толкова дълго съм го чакала, сигурна съм, че ще изтърпя и болка и операция и всичко, ако се наложи. Вярвам, че с всички е така Simple Smile

# 729
  • Мнения: 606
Приеха ме в Окръжна с бъбречна инфекция. ЦРП ми е 290. Бебето е добре.

Бързо да се оправяш! Свали ли температурата?

# 730
  • София
  • Мнения: 5 622
Свалиха ми я с банка парацетамол. Ще ме включат и на антибиотик утре. Добре че дойдох на преглед, не ми се мисли иначе.

# 731
  • Мнения: 701
Стискам палци да минава бързо и скоро да си вкъщи. Знам, как е в болница и ти съчувствам. ❤️
Свалиха ми я с банка парацетамол. Ще ме включат и на антибиотик утре. Добре че дойдох на преглед, не ми се мисли иначе.

# 732
  • Бурса
  • Мнения: 649
Бързо оправяне Неизвестна! Добре че си отишла навреме да те прегледат. Имаше ли някакви оплаквания свързани с бъбреците?

# 733
  • София
  • Мнения: 215
Свалиха ми я с банка парацетамол. Ще ме включат и на антибиотик утре. Добре че дойдох на преглед, не ми се мисли иначе.
Пожелавам бързо възстановяване. Браво наистина, че си отишла! Радвам се, че сте добре и ти и бебчето.

А за раждането.....аз съм за естествено. Докторите също казват, че по-добре естествено при мен. Нали си имам две операции и съм рязана точно където режат за секцио(с тази разлика, че матката ми не е рязана). Всички лекари, които попитах до сега казаха, че понеже не се знаело какви сраствания има от двете операции при разреза и за мен и за тях било по-добре да родя естествено.
Мисля ако няма предпоставки за секцио да си раждам естествено аз. Но не всичко е на всяка цена. Каквото дойде ще е и не ме е страх нито от секцио, нито от естествено. ☺️

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Бързо да минава, Неизвестна! 🍀

Ох, аз искам нормално, но докторката каза, че има много предпоставки, с които може и да се мине на секцио.Най-вече тесния ми таз.Ама каквото е, ще го изтърпя.В болницата за нормално не слагат никакви упойки, а уж обещават, че ще има.Секциото ми е страшно някак, и заради сланинките ми по корема, и заради стастванията, и заради пазенето 2 години след това...😇😅 Ние нямаме такива навици и ще е трудно ☺ Това треперене всеки месец дали ще дойде М ..🤪Щото ние сме инвитро, но пък всичко си ни е на място и не е изключено да стане нещо 😊
Не се настройвам нито за нормално, нито за секцио, за да нямам неприятни изненади.Важно ми е да избутам поне до 36 г.с.
Хълцането на бебето е много сладко 😍
И често напипвам едно по-твърдичко нещо около пъпа, дали му е главата?Защото не е винаги на едно и също място 🤔 Не го усещам като се върти обаче 🤔
Снощи отидохме до магазина и не си взех телефона и майка звъняла в това време и като не вдигам и веднага звъни на ММ 🙄🤦‍♀️ Викам аз веднъж да не вдигна и се почва издирването и в крайна сметка 15 минути ме няма... и тя вика ами нали знаеш за оня лаф,  нека се случва това, което мисли жената, а не майката.. 🤦‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт