Детски ясли...храна..отношение....очаквания 3

  • 11 221
  • 260
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 179
Здравейте!
Досега не съм писала тук, но се включвам и аз в темата - днес беше първия ден на Гери в яслата. Поплакала си е доста, през цялото време е стояла до вратата и е чакала да си я взема Sad Много ми е притеснено, макар че лелките ме успокоиха, че почти всички деца минават през такъв период. Дано да мине по-бързо.
Хубав ден на всички!

# 226
  • Мнения: 3 356
mamavassi,и Боби беше така първите 2 месец.Не контактуваше нито с децата,нито с персонала.Не участваше в заниманията,само гледаше отстрани.В началото ядеше само по коричка хляб,но с времето се отпусна и започна директно да яде сам (със съответното омазване до ушите  Sunglasses)Всичко със времето си,не се притеснявай.

# 227
  • Мнения: 48 052
сега при нас положението е така- яде сам, иначе крещи, играе си сам , сутрин не реве, а влиза сам , общо взето свиква май  newsm78
ох, много ми  беше притеснено, ама май ще свикне  Praynig

# 228
  • Варна
  • Мнения: 3 261
И аз да се отчета - Мони свикна вече, не реве изобщо, влиза спокойно и раздава целувки. И най-важното почна да се храни вече като голяма, т.е. да дъвче. Много съм доволна, напредъка й се дължи според мен на яслата, и на подхода на госпожите там  Laughing Отпусна се и да приказва повече.

# 229
  • Мнения: 48 052
Alexandra  браво! все такива новини да се чуват!
Бъжева  всички сме така първите дни, дано свикне по- бързо Hug

# 230
  • Мнения: 2 237
И моята Калина взе да свиква.Малко се тръшка сутрин,но щом влезе в занималнята и минава.Само дето отказва да се храни в яслата,заради което не искат да я вземат за по цял ден.Но дано и това отмине.Вечер обаче е видимо весела и доволна ,което е най-важното.И вече ходи две седмици а да чукна на дърво още не се е разболяла /пу-пу/
А мен ме е малко срам че нито веднъж не съм се вяснала в тази ясла /освен първия ден де/,мъжът ми я води а я взима свеки.....Ама нали съм много рано на работа и не мога.

# 231
  • Мнения: 700
Здравейте и от нас!
Аз си имам една малка Ема на 1 година и 5 месеца и след 3 седмици ни предстои да тръгваме на ясла.
Много се радвам че открих този подфорум, защото доста се притеснявам за адаптацията й. Тя е много контактна, а в градинката по-големите я блъскат и дерат и не знам в какво състояние ще си я взимам.
Освен това съм на работа и трябва детегледачката да я води и прибира и не знам кога и как ще научавам от лелките как се справя.
Надявам се да ни приемете в отбора на ходещите на ясла Hug

# 232
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Lo, не се притеснявай, ще инструктираш детегледачката да разпитва  Laughing Мони също я води и взема гледачката, аз досега съм успяла веднъж да я заведа. На нея й казват всичко, тя си пита допълнително ако има нещо; Понякога съм звъняла на госпожата на мобилния да я питам лично нещо  Laughing
За това че може да я блъскат, също не се притеснявай, все пак там има лелки, които следят за тези неща, това им е работата. На площадката обикновено обстановката е по-различна, и няма такъв контрол от родителите  Laughing Мони също тръгна на година и 5 месеца, и е най-малката в групата, но досега не сме я взимали ударена или одрана.

# 233
 Laughing

Здравейте всички,

Много се радвам, че мога да обменя мнение с поопитни от мен майки:-)). Аз имам дъщеря на 7 месеца, казва се Божидара. Както можете да си представите е страхотна.

Както повечето работещи майки, аз започнах работа, когато тя беше на 5 месеца. Сега е с детегледачка. Взехме решение със съпруга ми да я дадем ха ясла.

Бих искала да Ви попитам, дали някой от Вас има впечатления от Детски комплекс "Светлина".
С нетърпение чакам Вашите отзиви.
NIX

# 234
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И моя син от утре е в отбора на ясленчетата Simple Smile. Надявам се да приеме лесно промяната и да не плаче много. Днес в кабинета на завеждащата се отпусна и си игра с играчките, докато аз разговарях с жената. Дано и утре да няма проблеми. Малко ме притеснява, че той ще е най-малък в групата и другите деца ще са там само месец още. Тъкмо ще свикне с тях и те ще ходят на градина, но пък така ще има повече контакти с различни деца.
Хубав ден на всички ви!

# 235
  • София
  • Мнения: 396
ех, мами, аз съм на път да се предам и да се откажа от желанието Теди да ходи на ясла. Откакто е тръгнал през ноември, ходи по 4-5 дни на месец и останалото време боледува. Не знам дали това няма да се отрази по-късно на здравето му... До колко време според вас е периодът на преодоляване на болестите?

# 236
  • Мнения: 3 537
ех, мами, аз съм на път да се предам и да се откажа от желанието Теди да ходи на ясла. Откакто е тръгнал през ноември, ходи по 4-5 дни на месец и останалото време боледува. Не знам дали това няма да се отрази по-късно на здравето му... До колко време според вас е периодът на преодоляване на болестите?
и ние бяхме така #2gunfire

# 237
  • София
  • Мнения: 396
И Els, какво става? Колко време издържа?

# 238
  • Мнения: 3 537
И Els, какво става? Колко време издържа?
Тръгна на 28 август.Пи АБ след АБ.Педката постоянно ме караше да я отписвам.Миналият месец за пръв път платих пълна такса,но разбира се имахме леко зачервено гърло,което лекувах с тантум верде и др. подобни ,обаче се разминахме с АБ. Но от вчера сме с темп. и даже сега има. CrazyСнощи дежурния ни изписа Аугуметин и сега се гледаме в къщи.
Определено си е изградила имунитет,но няма как да не боледува изобщо.

# 239
  • София
  • Мнения: 396
миличката, да оздравява бързо. Моят също е с Т, но аз и лекарката даваме АБ в краен случай...

Общи условия

Активация на акаунт