НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 4

  • 56 435
  • 677
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 662
rado76, много са стриктни и последователни. Таксата за транспорт е задължителна за всички. За отсъствията искат веднага да се каже как ще се извинят. Работят с Школо.
Иначе притесненията ви са нормални. И аз минах през тях. Разбира се,в началото беше трудно, имаше моменти,в който си мислех да го върна в стаята детска. Но до Нова година нещата влязоха в ритъм. Доволна съм, на детето му харесва,а това е най-важното.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 00:03 от alayne

# 661
  • Мнения: 59
Мисля че само дечица, които са навършили 4 в месеците преди изпита (тоест януари, февр., март) могат да кандидатстват с тригодишните, като реално ще са най-големи в групата. Тоест те няма да могат да кандидатстват догодина ако детето навършва 4 лятото.
Да, така е, аз съм в грешка.


И вие грешите. Ако детето е навършило 3 г. към 31фмарт може да кандидатства за ДГ, или децата навършващи 4 г. в годината на кандидатстването. Давам пример моят син е роден май, тази година към момента на кандидатстването (април месец изпита) беше на 2 г. и 11 месеца и няма право да кандидатства, до година ще е на 3 г. и 11 месеца и ще може да кандидатсва. За децата които са родени януари, февруари или март примерно и навъшват 3 примерно са могли да кандидатстват и тази година, ще могат да кандидатстват и следващата година.

# 662
  • Мнения: 4
Здравейте, може ли да споделите ориентировъчно какви са цените за допълнителните дейности.
Също така заплаща ли се храната?
И има ли нещо друго за което се плаща освен транспорта?
Благодаря предварително Simple Smile

rado76, много са стриктни и последователни. Таксата за транспорт е задължителна за всички. За отсъствията искат веднага да се каже как ще се извинят. Работят със Школо.
Иначе притесненията ви са нормални. И аз минах през тях. Разбира се,в началото беше трудно, имаше моменти,в който си мислех да го върна в стаята детска. Но до Нова година нещата влязоха в ритъм. Доволна съм, на детето му харесва,а това е най-важното.

# 663
  • Мнения: 1 662
Детето ми е първа група в момента. Плащаме транспорт мисля 230 лева на месец, храна 6 лева на ден. Тук се връзва около 300 лева на месец. Платена дейност Лего Роботика 25 лева на посещение и Английски 500 лева+ учебниците на година. От втора група и със много допълнителни действия,но не мога да кажа цена за тях.

# 664
  • Мнения: 5
[quote author=Crociati Имаше още една дама тя ни заведе до стаята за първи клас и ни развеждаше по залите , Биляна Иванова водеше презентацияга в залата и на нас ни се видя много добра и страхотен професионалист.link=topic=1439900.msg48058994#msg48058994 date=1716188051]
Здравейте.

Тя е новият директор, ако за същата госпожа става въпрос, която водеше денят на отворените врати. Ето линк: https://www.nukk.org/nukk-prepodavateli/direktor-bilyana-ivanova.html. Преди това май е била зам. директор на 1-4 клас. Изглежда ми доста по-топъл човек от Капурдов, без да я познавам

Здравейте ,
Честито на приетите деца ! Въпроса ми е за госпожите за първи клас , някой има ли отзиви ? На мен лично ми хареса дамата на отворените врати , която ни развеждаше , надявам се да се паднем при нея
[/quote]

# 665
  • Сф
  • Мнения: 4 785
Кога успяха да я назначата новата директорка? Имаше ли конкурс. други кандидати? Пак всичко задкулисно се случва...

# 666
  • Мнения: 4 082
Може да е временно изпълняващ длъжността, трябва да застъпи някой, когато непредвидено се отстрани титуляр.

# 667
  • Мнения: 59
Кога успяха да я назначата новата директорка? Имаше ли конкурс. други кандидати? Пак всичко задкулисно се случва...

Само във вашето въображение Blush
Предишният директор, беше отстранен от длъжност със заповед на Министъра на културата, постът се заема от заместник директора, до провеждането на конкурс и избор на нов директор.

А иначе мога да кажа, че е преподавател по италиански, страхотва усмихната позитивна, можеща и децата много я обичат.

# 668
  • Мнения: 121
Кога успяха да я назначата новата директорка? Имаше ли конкурс. други кандидати? Пак всичко задкулисно се случва...
Тя е един от най-обичаните и добри начални учители в училището и тази година я направиха Зам.директор на начален курс. Междувременно преподава и по италиански на 2-4 клас. Невероятно харизматична, мила и спокойна жена. След скорострелното уволнение на директора точно преди НВОтата и края на учебната година, може би най-смисленото беше да я назначат за директор. Тъй като е позната на всички, мисля че доста безпроблемно и без стрес се прие нейното назначаване и веднага започна активно да изпълнява новата си роля. Толкова много я харесвам, че само мога да се надявам да няма отново някакви жалки подобия на обществен конкурс за директор и да продължи да изпълнява длъжността.

# 669
  • Мнения: 4 082
За мен също тази жена е правилният избор и си пасва на мястото. Според мен ще го промени към по-добро.

# 670
  • Сф
  • Мнения: 4 785
Благодаря, че споделихте. Не я познавам дамата, затова може би е по-редно да обозначат на сайта, че е временно изпълняваща дейността. Дано под нейно ръководство нещата да поемат в правилната посока.

# 671
  • Мнения: 4
Здравейте, ако прегледате работата на детенцето си, бихте ли споделили какви са били задачките, ако става въпрос за детската градина.
От чисто любопитство, тъй като моята дъщеря е доста пестелива на информация.
Единствено ми сподели, че е имало лабиринт, поискали са да им подаде червения молив, да им каже какъв цвят е друг молив. Ритала е топка, подхвърляли са си я, помолили са я да си измие ръцете и мисля беше това.

Някой беше писал по-нагоре, но само да напомня, ако искате да видите работата на детето си, подаването на молба е днес и утре лично в училището. Не може онлайн. Аз мисля да се възползвам. Ето съобщението пак от сайта:

"Родителите на приетите деца за първа група на ДГ и първи клас за учебната 2024/2025 г. да се явят в деловодството на училището в работен ден от 20.05 до 31.05.2024. от 08:30 ч. до 12:30 ч. и от 13:30 ч. до 16:30 ч. за записване. Бланка заявление за записване можете да изтеглите ТУК.

Родителите на неприетите деца, които желаят да разгледат изпитните им работи, могат да се запишат час, лично на място в училището (в тенис залата в ляво от входа на администрацията) на 20.05 и 21.05 в интервал от от 08:30 ч. до 12:30 ч. и от 13:30 ч. до 16:30 ч. Самият достъп до изпитните работи ще бъде организиран по часове на 22, 23 и 27 май"

# 672
  • София
  • Мнения: 154
И на мен би ми било интересно ако може някой да сподели.
Иначе ето още една жълтуреста статия, този път доста дългичка 😁

https://boulevardbulgaria.bg/articles/italianskiyat-litsey-v-sof … eyaniya-ili-smart

# 673
  • Мнения: 4
Благодаря! Май е най-добре да отидем пак на изпит, тези под чертата.

# 674
  • Мнения: 46
Здравейте.

Аз се обърках преди като си мислех, че сте за първи клас (не съм прочел правилно) и даже малко се учудих като ми казахте, че сте се готвили по Какво знае детето, което е за по-малки деца, вместо по Готови за училище на Надя Симеонова. После видях, че сте за детската градина. Иначе ние кандидатстваме за първи клас. Днес бяхме на проверка на работата. Мисля, че и на вас ще ви е полезно, ако след няколко години кандидатствате за училището.

Задачите са следните:
Първа част:
1. Фонетичен анализ - да се сложи знак хикс в съответното квадратче на мястото, където е буквата О във всяка дума.
2. Звуков анализ - първо да се намерят две думи (по картинки), които започват със същата първа буква като посочена дума, а след това на други две думи да се намерят пак по картинки тези, които завършват със същия звук като посочени две думи, които явно се прочитат на глас.
3. Сметни операции - къщички с цифра на покрива. Отдолу трябва да се оградят операциите, които НЕ дават числото на покрива, а верните не се ограждат
4. Наблюдателност - само тази не запомних каква точно беше
5. Лабиринт - нормален, с не особено широки, но не и тесни стени.

Втора част:
1. Работна памет - картинки, които се показват на децата, трябва да се запомнят и да се оградят в лист с много картинки
2. Вербална памет - разказ за майка, която е трябвало да напазарува четири неща, но при прибирането вкъщи се оказва, че е взела само три, които се показват на децата на картинки и те трябва да оградят четвъртото нещо, което е забравила (в случая е банан)
3. Конструктивно мислене - огледално дорисуване на четири (може и шест да бяха) фигури (лявата част я има и трябва огледално да се дорисува дясната, но без да има решетка или квадратчета, в които да се рисува)
4. Пространствено мислене - разделяне на листа на четири части с прави линии и във всяка част трябва да остане по една пеперуда. Между пеперудите има детелини, между които трябва да минат линиите, без да ги пресичат. Има и образец, който е с три линии, но реално верният отговор е с две пресичащи се прави линии, тъй като в него четирите пеперуди са разположени по различен начин от образеца.
5. Коректурна проба - фигурки, в които липсват чертички и трябва да се сложат правилните спрямо образеца

Забравих да запиша максималните точки на всяка задача


Здравейте, ако прегледате работата на детенцето си, бихте ли споделили какви са били задачките, ако става въпрос за детската градина.
От чисто любопитство, тъй като моята дъщеря е доста пестелива на информация.
Единствено ми сподели, че е имало лабиринт, поискали са да им подаде червения молив, да им каже какъв цвят е друг молив. Ритала е топка, подхвърляли са си я, помолили са я да си измие ръцете и мисля беше това.

Някой беше писал по-нагоре, но само да напомня, ако искате да видите работата на детето си, подаването на молба е днес и утре лично в училището. Не може онлайн. Аз мисля да се възползвам. Ето съобщението пак от сайта:

"Родителите на приетите деца за първа група на ДГ и първи клас за учебната 2024/2025 г. да се явят в деловодството на училището в работен ден от 20.05 до 31.05.2024. от 08:30 ч. до 12:30 ч. и от 13:30 ч. до 16:30 ч. за записване. Бланка заявление за записване можете да изтеглите ТУК.

Родителите на неприетите деца, които желаят да разгледат изпитните им работи, могат да се запишат час, лично на място в училището (в тенис залата в ляво от входа на администрацията) на 20.05 и 21.05 в интервал от от 08:30 ч. до 12:30 ч. и от 13:30 ч. до 16:30 ч. Самият достъп до изпитните работи ще бъде организиран по часове на 22, 23 и 27 май"

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт