АВГУСТ 🤱🏻 2022 🌸 👶🏻 (Тема 11)

  • 27 610
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 622
Аз си бях купила един лигнин и ми беше супер за първите дни. В болниците дават, ама ми беше удобно да го имам и да си слагам под мен.
Козметика от личен характер е необходима, тези травъл шишета са супер. Кърпи за баня.
Също подплънки за кърма, чехли. Зависи от болницата.

# 61
  • Мнения: 3 332
В болницата за себе си, освен списъка, който ми дават от там нося: еднократно бельо за родилки, мое си бельо за всеки случай, поне 2 нощници за кърмачки, сутиен (какъвто имам), превръзки за родилки и обикновенни превръзки, мокри кърпи или мокра тоалетна хартия, кърпи за баня и по малка за ръце и лице, чорапи, чехли за баня, козметика, прибори (предния път ММ ме зареди с такива за еднократна употреба), тоалетна хартия, подплънки за кърма, зарядно (първия път го бях забравила). В списъка за болницата има лигнин и еднократни подложки за легло, те са много удобни. От болницата искат задължително да има под теб, но аз ползвах и да преобличам бебето върху такава, хем си е на чистичко, хем ако се изпикае я хвърляш и готово.

# 62
  • Мнения: 606
Багажа за мама до голяма степен зависи от това в частна или държавна болница ще раждаш. Списъците, които дават от там обхващат всичко нужно.
Предния път аз бях в държавна и отидох с 3 нощници, джапанки, зарядно, документи, сапун, бельо + превръзки (обикновени носих аз, нощни, защото имам непоносимост и не ми се рискуваше с нещо не изпробвано, но ми бяха пее достаъчни, като големина), тоалетни принадлежности, хавлии 2 бр и вода. Стоях 7 дни и накрая едвам се изнесох. Мм и майка ми всеки ден носеха по нещо, което уж м и трябва. Пакет еднократни подложки. Аз си ги ползвах и за мен и за бебето.

# 63
  • Мнения: 543
Момичета, извинявам се малко ще ви отклоня от темата. Имам въпрос - от два- три дни имам болки тип менструални, но не силно болезнени. Нормална, поносима болка. Някой има ли подобни усещания?
Аз нещо излязох " несериозна" и от известно време не си пия магнезият та контракциите си ги усещам, понякога повече, понякога по- малко. Но тези болки са  нова екстра в момента.
Относно болницата - тук имаше всичко необходимо предният път с изключение на подплънки. Но си спомням, че ми беше некомфортно с нощница понеже бяхме две в стаята и като вдигах да кърмя и тя имаше посещение от роднини се чувствах доста кофти. Сега с корона вирусът не знам как се процедира, дали се допускат много хора в родилното.

# 64
  • Мнения: 3 963
Има нощници, които са подходящи и за кърмене. Мисля, че вече позволяват виждания, поне така ми каза АГ за болницата, където аз ще раждам.

# 65
  • Мнения: 3 332
В болницата, с която аз раждах в нормалните стаи не се пускат посетители, само във ВИП стаята, но там си сама. Не знам сега дали пускат вече свиждания, но те си бяха в коридора.
Има нощници, които са за кърмене и са много удобни не само за в болницата, но и за вкъщи.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 622
Аз вече на всички препоръчвам да си изследват магнезия. Аз уж пиех и пак на долна граница.

# 67
  • Мнения: 543
Аз вече на всички препоръчвам да си изследват магнезия. Аз уж пиех и пак на долна граница.

Неизвестна, как си сега? Успяхте ли да овладеете температурата?

# 68
  • София
  • Мнения: 5 622
Пу, пу, да. Не съм вдигала температура от вчера следобяд. Явно антибиотика подейства вече. Предполагам, че утре ще ми пуснат контролни изследвания и се надявам като изтече петдневната пътека да ме пуснат.

# 69
  • Мнения: 1 025
Имам питане относно това дали ще спирате по-големите от ясла/градина като родите? Какво ми е мнението за спирането заради болестите, заради адаптация на каката/баткото?

# 70
  • Мнения: 3 332
Имам питане относно това дали ще спирате по-големите от ясла/градина като родите? Какво ми е мнението за спирането заради болестите, заради адаптация на каката/баткото?
Баткото ще е 1кл тази година, няма как да го спра, а и нямам намерение. Той лятото ще е повече при бабите и дядовците. От сега прави сделка, че ще се върне като се приберем с бебето, но после иска пак да ходи при тях. Нали има опит милия с бебе вкъщи.
Малката ще я спра след като ни изпишат за седмица за да свикне с бебето и да не се чувства изгонена. Тя ще е 1гр. Ако започне градина от 1.09. може да си я оставя и до края на август, но ако ще започне по-късно ще си ходи на ясла. Тя е родена ноември и не съм сигурна кога ще започне градина. Със сигурност не мисля да и забавям започването на градината заради бебето. Като се роди тя спрях батко й точно за една седмица и после пак си ходеше на градина.
Няма как да държа бебето изолирано по никакъв начин. Всеки ще си ходи по задълженията. Хубаво е, че и градината и училището са ми близко, че като ги водя аз няма да е чак такъв голям проблем, поне се надявам.
От сега обяснявам на малката, че ще имаме бебе, че мама ще си е вкъщи с бебето, а тя ще ходи на градина, батко й на училище. Така си говорехме и с батко й, но той беше на 4г и половина тогава, а тя е на 2г и половина сега, не знам колко разбира. Почти я убедих да си даде леглото доброволно, може би помага и това, че вече започва да и идва малко. Батко й и обяснява същото и че трябва да е нежна с бебето, защото то е малко, а нейната любов още е доста груба.

# 71
  • Мнения: 696
Голямата ще е ваканция, малкият ще си ходи на ясла, ще почива вероятно от 1ви до 15ти септември, защото ще сменяме детската градина и на 15ти си продължава.

# 72
  • Мнения: 1 230
M_lady За дрехите от Sinsay ми казаха , че са умалени, а и като се изперат се свиват, та ако не държиш на изписването да са с нещо уауу може да вземеш ей такива комплектчета с боди:

И по една по - голяма пелена и си готова.
За болницата ще приготвя и аз от малките шишенца за път пълни с моята си козметика, джапанки гумени за баня, чехли имам и меки, но отворени от джъмбо за 5лв евентуално за в стаята, тоалетна хартия - две малки ролки в пакет пак от джъмбо, мокри кърпи ще взема , еднократно бельо, може и два чифта нормално, подложки за преповиване за мен и бебето, 2бр. Нощници за кърмене ,2 бр.сутиени , клечки за уши(купих мини опаковка от дм и ще сложа половината бебешки - половината за мен обикновени,подплънки за гърди , помпа не съм решила още ,превръзки, прибори и чаша , малък сгъваем сешоар, преса за коса ако имам място в багажа , две кърпи- за тяло и за лице ,чорапи, връхна дреха , ластик за коса , зарядно, документи ест , вода , шоколад, може и едни солети....и така като гледам ще ми трябва кран , а не куфар 😀

# 73
  • София
  • Мнения: 371
Голямата ще е ваканция, малкият ще си ходи на ясла, ще почива вероятно от 1ви до 15ти септември, защото ще сменяме детската градина и на 15ти си продължава.

И аз ще съм така с каката, от 1ви до 15ти септември, мисля да си е вкъщи, тя ще сменя яслата с нова градина. Ако родя в края на месеца както се очертава де, иначе, като цяло мисля да я спрем от момента, в който ни изпишат до започването на градината в новото място Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 5 622
И аз влязох със сак, а ме изписаха със сак и 46 торби. Все нещо забравяме, все нещо още ще потрябва. Сега ще гледам да съм по-компактна, но и сезона е важен. Тогава раждах есента и носех дебели дрехи.

И аз сигурно ще спра баткото за седмица и ще продължи да си ходи. И той знае, че ще бъде при неговите приятели, татко му ще е на работа, а мама ще е вкъщи с бебето.

Общи условия

Активация на акаунт