COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 10

  • 318 855
  • 5 255
  •   1
Отговори
# 5 205
  • Мнения: 4 141
Моя позната, на 60 + внезапно разви белодробна емболия. Лекарите са и казали, че вероятно е от ваксината. Тя си сложи Пфайзер.

# 5 206
  • Мнения: 4 047
И баща ми разви БЕ, за нас беше внезапно, но тогава нямаше нито ковид, нито ваксини. Не могат да се хвърлят предположения, без истински доказана причинност.

# 5 207
  • Мнения: 54 638
Масово хората с КОВИД умираха от емболия, то всъщност това беше най-коварното. Затова се пиеха разреждащи при първите варианти.

# 5 208
  • София
  • Мнения: 5 150
Издислав, според мен не си случил на лекар/и.
И при мен една самозвана кардиоложка, която я мързеше да гледа, побърза да тропоса всичко на ваксините, че ѝ беше най-лесно. От каквото се оплаках - всичко от ваксината било, че даже понечи и да ме разкарва по другите кабинети.
Впоследствие, разбира се, се оказа, че не са компютри, а компоти, така да се каже.

# 5 209
  • Мнения: 3 138
Ти си известен/а с антиваксърските си настроения от времето на ковида, когато се подвизавах в тази тема. Така че не съм изненадана, че точно на теб са ти са се случили тези премеждия, точно от ваксината срещу ковид. Ето ме на, с 2 дози и 3 бустера, вярно и два ковида, но пък след ваксиниране, без никакви странични ефекти. Вероятно трябва да четеш повече и да имаш вяра на медицината. Препоръчвам ти го!

Бъркаш ме с някой. Никога не съм имала антиваксърски настроения. Ако ги имах, нямаше да си сложа ваксината. Не ти ли се струва логично?

Четенето или нечетенeто повече или по-малко как щеше да предпази сърцето ми от перикардит?
Всъщност имах прекалено много вяра на медицината, затова съм увредена сега. Ако имах по-малко вяра, нямаше да си я сложа, и щях да съм ок. Препоръката ти не прави смисъл.


Sunshine_Reggea аз се подух видимо като балон 15 минути след ваксината, плюс останалите симптоми се развиха от минути до часове също, така че няма как да се отрече от какво е.

Роналд, не съм създала аз тези теми. Обаче пуснах темата за дълъг ковид/пост-ковид.
Това ми една от 20+ нови придобити диагнози благодарение на пфайзер, като главните, които водят след себе си повечето от другите са най-вече: Пост-ковиден синдром след ваксина, мастоцитна активация и цитокинова буря след МРНа ваксинация. Сега му сменят името на пост-вакс, за да се различава причината, въпреки че симптомите са общо взето същите.
https://www.medpagetoday.com/neurology/generalneurology/107644
https://www.drugdiscoverytrends.com/long-vax-phenomenon-gets-clo … n-recent-studies/

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 02:02 от Издислав

# 5 210
  • Пловдив
  • Мнения: 4 733
Някой знае ли защо в сайта на НСИ вече трети месец не се качват данните за месечната смъртност? До скоро се качваха регулярно всеки месец, а сега след януари графиките не са нанесени.
ПП. Реших да питам тук (въпреки, че не е съвсем по темата), тъй като в тази тема нееднократно са били коментирани тези данни.

Последна редакция: сб, 06 апр 2024, 18:51 от marzeliva

# 5 211
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Как трети месец, ние сме първата седмица на април.
За целия януари и първата седмица на февруари са нанесени.
Най-вероятно за февруари и март ще ги нанесат наведнъж.
https://www.nsi.bg/sites/default/files/files/pages/covid/D_1_2024_W5.png

# 5 212
  • Пловдив
  • Мнения: 4 733
Така е, втори месец няма данни. Но досега се нанасяха всеки месец, а първата седмица на месеца също се вписваше заедно с предходния месец.
Както и да е, въпросът ми беше дали някой знае защо няма данни за февруари.

# 5 213
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 760
Издислав, винаги съм си мислела, че си мъж. Astonished

# 5 214
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
Страхотно, едната говори за килограмите, другата, че е мъж…обиди няма.

# 5 215
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 760
Никой с нищо не съм обидила. Wink Останала съм с такова впечатление явно заради ника...и явно не само аз. Wink

# 5 216
  • При семейството си
  • Мнения: 6 626
По същество, има ли значение мъж или жена?!

# 5 217
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 760
Абсолютно не. Wink

# 5 218
  • Мнения: 264
Така е, втори месец няма данни. Но досега се нанасяха всеки месец, а първата седмица на месеца също се вписваше заедно с предходния месец.
Както и да е, въпросът ми беше дали някой знае защо няма данни за февруари.
Има ги в Инфостат до 13-а седмица.

# 5 219
  • Пловдив
  • Мнения: 4 733
Благодаря, Еркюл.

Общи условия

Активация на акаунт