Съвет, от вас като родители.. относно моите родители

  • 3 502
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Само едно мога да кажа - слушай сърцето си!

Така е ,прави това което чувстваш,че сърцето ти казва!  bouquet 

Напълно съм съгласна, просто се вслушай в сърцето си и прецени. Родителите винаги мислят доброто, но не винаги това, което мислят че е добро е добро за децата им. Ти ще живееш с този човек, не те, така че изборът е твой.

# 46
  • Мнения: 1 840
Мило момиче, не пиши, че няма изход и не се отчайвай, защото проблемът не е толкова сериозен, колкото ти се струва в момента. Била съм в сходна ситуация - родителите ми всячески да се опитат да ме накарат да направя това, което те смятат за правилно. "Аз ще получа инфарт, ако не направиш това, което искам. Ще ме вкараш в гроба и ти ще си виновна за това" - вярвай ми, никой не умря... Пътят към ада е послан с добри намерения. В случая според мен дали този мъж е подходящ за теб или не - не е толкова важно - ти ще си го прецениш. Истинският проблем за мен е с родителите ти, които ти разиграват всякакви театри, за да клекнеш и да направиш това, което те искат. Ти си голям човек, финансово независима. Те просто знаят как да ти въздействат на чувството за вина и дълг, така че да стане тяхното. Това си е жива манипулация, на която не трябва да се връзваш. Игнорирай ги за известно време - те няма къде да ходят - ще се посърдят известно време и ще им мине. Ако не им мине - толкова по-зле за тях. Трябва обаче твърдо да им покажеш, че със собствения си живот ти ще се разпореждаш, колкото и да се тръшкат. Не плачи напразно и не се тормози - ще мине време и ще видиш, че това е буря в чаша с вода. От собствен опит го знам.

# 47
  • tardis
  • Мнения: 329
... В случая според мен дали този мъж е подходящ за теб или не - не е толкова важно - ти ще си го прецениш. Истинският проблем за мен е с родителите ти, които ти разиграват всякакви театри, за да клекнеш и да направиш това, което те искат. Ти си голям човек, финансово независима. Те просто знаят как да ти въздействат на чувството за вина и дълг, така че да стане тяхното. Това си е жива манипулация, на която не трябва да се връзваш. Игнорирай ги за известно време - те няма къде да ходят - ще се посърдят известно време и ще им мине. Ако не им мине - толкова по-зле за тях. Трябва обаче твърдо да им покажеш, че със собствения си живот ти ще се разпореждаш, колкото и да се тръшкат. Не плачи напразно и не се тормози - ще мине време и ще видиш, че това е буря в чаша с вода. От собствен опит го знам.

Много   202uu

# 48
  • Мнения: 595
Това за подобни съвети във форума не го одобрявам много.......нещата винаги са далеч от самата истина.
Ще ти дам два примера:

1.Моя близка беше всъщата ситуация .Влюбена,кавги до бога.До последно родителите отказваха да чуят каквото и да било.Но нещата се развиха от самосебеси(и не само)-разделиха се.След време намери друго момче с кото е много щастлива в момента.Родителите и са много щастливи а тя не спира да им благодари....

2.Аз лично преди много време бях в подобна ситуация,но моите родители постъпиха точно обратното."Казаха ми само-"Не ви виждаме заедно след време" и толкоз.След това обичайния развой-раздяла,сълзи,депресия,кофти спомени и преживявания-неизбежно е.
Оставиха ме да реша сама-добре.Но сега когато имам дъщеря не съм убедена че бих постъпила като тях-ако попадне (не дай боже)в такава ситуация бих направила всичко възможно да и помогна да си спести разочарованията.

Според мен има 2 неща които трябва да приемеш:

-Родителите ти те обичат много,независимо дали се намесват или не,искат най-доброто за теб.

-Човек има път който трябва да извърви.



# 49
  • Vienna
  • Мнения: 519
гадна работа, и а3 имах подобна ситуация преди много години. родителите ми ме побьркаха, само и само да се ра3деля с него, е а3 и3бягах с него в 4ужбина и бяхме общо 5 години 3аедно. ако те ме бяха подкрепяли много по рано щях да скьсам с него. сега погледнато напьлно прави са били, но реакцията им беше абсолютно погрешна....
но вьпреки това а3 не сьжалявам 3а ни6то! сега ве4е 3нам от какво да се па3я и какво отношение кам мен и каква врь3ка в НИКАКЬВ СЛУ4АИ НЕ ИСКАМ!!!
смятам оба4е 4е ТИ сама трябва да намериш своя пьт и никои не може така да те контролира и да определя как да проте4е твоят живот. ТИ сама си решаваш, ти сама си преценяваш дали искаш да си с него или не!!!!

# 50
  • Мнения: 127
За съжаление това е май доста срещан проблем за много млади хора, включително и за мен. Лично аз не успях да угодя на моите родители, така че да им се хареса онова което правя, и в крайна сметка се сдобих с два брака, един развод, лоши отношения, нерви и ..... никакво разбиране от тях. А паралелно с това измина и доста време което можех да изпозвам за много по полезни работи. Сега вече си дадох сметка, че ако аз не живея живота си такъв какъвто искам да е, и ако не следвам мечтите и любовта си, никога няма да намеря себе си и онова което ме прави доволна, сигурна и спокойна.
С това исках накратко да ти кажа мила, че ти трябва да поставиш правилата в живота си, и на никой да не позволиш да ги наруши. Обичай себе си, помни че всеки човек преди всичко обича себе си и действа изхождайки от собствената си позиция,без да помисли дали това е добре и за друг. Твоите родители , разбира се че мислят най-доброто за теб, но някаде дълбоко там сигурно стои мисълта....какво ще кажат хората......нямаше ли едно момче което не е разведено и без дете......не заслужаваш такъв човек, обременен с дете.....
Не им се сърди, но никога не се подчинявай! Имаш личен живот и собствени решения, нека ги уважават след като казват че толкова мислят за теб. Успех!

# 51
  • Мнения: 1 475
аз съм в същата ситуация живея с разведен мъж с дете, който е по-малък от мен, но с една голяма разлика, моите родители все още незнаят, че той е имал предишен брак и дете! Познават го, много добре го приемат, но аз не мога да се осмеля да им кажа, защото незнам какво може да последва! А съм голям човек, но нямам смелост да им кажа!Дори съм мислила, ако остана с тзи човек , до живот, никога да не научат истината!Знам, че това което правя е ужасно грозно така да лъжа, но не бих рискувала да им кажа! ooooh!

# 52
  • Мнения: 431
А съм голям човек, но нямам смелост да им кажа!Дори съм мислила, ако остана с тзи човек , до живот, никога да не научат истината!Знам, че това което правя е ужасно грозно така да лъжа, но не бих рискувала да им кажа! ooooh!

Колкото по-рано им кажеш, толкова по-добре. България е прекалено малка, за да се държат такива неща в тайна. За родителите ти ще е много унизително да научат този факт от чужди хора, вместо от теб, и то след време. А и все пак вашите бъдещи деца ще имат полубратче или сестриче, и този факт ли ще се крие, и децата ти ли ще трябва да лъжат, защото ти не си имала смелост да отстояваш избора си?

# 53
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Не се втурвай да правиш напук на родителите ти.Те ти желаят доброто но явно нямат подход.Не казвам и да зарежеш човека.Всички ние не бихме могли да ти дадем точен съвет,защото незнаем всички обстоятелства.
Трябва да мине време за да си дойде всичко на мястото.Бъди спокойна времето лекува всичко.Ще видиш че не е толкова страшно.Може би трябва да помислиш за себе си -всеки разведен мъж носи неволно след себе си последствия./отношения с бивши,деца,общи приятели и т.н./Помисли дали си готова да поемеш всички усложниния,които биха съпътствали вашето съжителство и дали наистина искаш точно този живот за себе си.

# 54
  • Мнения: 323
Мило момиче, не пиши, че няма изход и не се отчайвай, защото проблемът не е толкова сериозен, колкото ти се струва в момента. Била съм в сходна ситуация - родителите ми всячески да се опитат да ме накарат да направя това, което те смятат за правилно. "Аз ще получа инфарт, ако не направиш това, което искам. Ще ме вкараш в гроба и ти ще си виновна за това" - вярвай ми, никой не умря... Пътят към ада е послан с добри намерения. В случая според мен дали този мъж е подходящ за теб или не - не е толкова важно - ти ще си го прецениш. Истинският проблем за мен е с родителите ти, които ти разиграват всякакви театри, за да клекнеш и да направиш това, което те искат. Ти си голям човек, финансово независима. Те просто знаят как да ти въздействат на чувството за вина и дълг, така че да стане тяхното. Това си е жива манипулация, на която не трябва да се връзваш. Игнорирай ги за известно време - те няма къде да ходят - ще се посърдят известно време и ще им мине. Ако не им мине - толкова по-зле за тях. Трябва обаче твърдо да им покажеш, че със собствения си живот ти ще се разпореждаш, колкото и да се тръшкат. Не плачи напразно и не се тормози - ще мине време и ще видиш, че това е буря в чаша с вода. От собствен опит го знам.
[/quot  202uu

# 55
  • Мнения: 1 422
Може би трябва да помислиш за себе си - всеки разведен мъж носи неволно след себе си последствия./отношения с бивши, деца, общи приятели и т.н./ Помисли дали си готова да поемеш всички усложниния, които биха съпътствали вашето съжителство и дали наистина искаш точно този живот за себе си.

Много се чудя на такива коментари. Ако някой е имал брак, да го отречем като потенциален партньор. Ако обаче не е имал, дори и при многогодишно съжителство, какво пък толкова, всичко е наред. Ами аз имам зад гърба си 8 годишна връзка, мъжът ми има 7 годишна. И сега какво да се бяхме низвергнали един друг ли? Нима наистина се омъжвате (жените) за ученическите си закачки или пък го правите на 20 години, та нямате история  #Crazy #Crazy

# 56
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако евентуално се ожените ще мирясат, гарантирам ти. Сега опитват всичко защото виждат шанс да ви разделят. И аз преживях нещо подобно с бившето си гадже разделихме се, но не заради тях разбира се, но имаше голям натиск. Както казват хората всяко чудо за 3 дни. Ожените ли се ням да имат избор, освен да го приемат. Няма да коментирам факта, че мъжа е женен с дете (все пак никой не вярва и не иска да му се случи това). За родителите всеки мъж има кусури и никой не е достоен за дъщерите им. Особено творите родители, които са имали големи очаквания за теб. И сега едва ли не ще им разбиеш очакванията, за какво ще се хвалят, вече дъщеря  им не е толкова съвършена. Не се връзвай, в едно семейство най важни са мъжа и жената и в последствие децата. Там няма място за други роднини. Особено ако се бъркат и месят в чуждото (вече) семейство.
Запознах се с една баба (покрай децата), която имаше подобен проблем на творите родители проблем, само че тя имаше син, който се ожени за разведена жена с дете, докато ходили направила всичко да ги разделят, е не успяла (тя ми разказва това, докато дундурка по цял ден внучето си, родено от брака между омразната разведена жена и любимият и син.) Живеят врата да врата и вече е мирясала, харесва не харесва, той си решил и тя не успяла да промени този факт (нейни думи).

# 57
  • Мнения: 1 446
Щом си взела живота в ръцете , живей го и не се съобразявай с никой. Ти си господарна съдбата си. Успех!  bouquet

# 58
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
Не се тревожи.. нито си 'метреса', нито... каквото там са те нарекли. Има и други жени в твоето положение, интелигентни, стабилни момичета, с акъл в главата. Това, че са тръгнали с женен мъж не ги прави глупачки... освен ако не страдат от това, че той е женен и въпреки това стоят.
Една моя братовчедка забременя наскоро. Живее с приятеля си на семейни начала, а той е само разделен с жена си, още не са разведени, т.е. още е женен. Братовчедката е вече в 7-мия месец и си живеят адски щастливо. Тя е единствено дете на родителите си, цял живот са я носили на ръце, имали са огромни очаквания от нея... Но приеха нещата нормално, макар и с малко тревога в началото. Сега вече се правят планове за след като се роди бебето, как ще се редуват да идват в София да й помагат (таткото пътува много), радват се хората .... и така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт