Материални vs духовни ценности

  • 6 978
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • Sf
  • Мнения: 808
Може би Кросамая трябва да го дефинира, като автор на темата... за да имаме някаква насока за мислене, защото очевидно е, че всеки един от изказалите се тук има собствено виждане

Обединявам всички духовни ценности. И любов, и приятелство, и вяра, и доброта, и сила, и слабост, когато са нужни в различните моменти от живота ни.

А... защо темата придоби астрологична окраска, аз нещо пропуснах май  newsm78

Кикики  Mr. Green Щото тръгнахме от епохата на рибите и стигнахме до епохата на водолея и изведнъж всеки си каза зодията... Де го чукаш, де се пука.

Изводът обаче ще стигне пак до недоклатежа  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 3 447
Изводът обаче ще стигне пак до недоклатежа  Mr. Green
Естествено, я ги виж тибетците  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 3 818
Поне се надявам да продължаваме да се стремим към западния модел

Западният модел точно ми е много далеч от представите за превес на духовното над материалното Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 704
... духовността като етика, като себепознание и като познание за света.

Dona   bouquet

Духовността като етика - това е и ключът към постигане на "баланса". 

Ако изходим от личностното разбиране за Етичност - като ценност.

Себепознанието е пътят; общото правило  Mr. Green е: постигане на материалното дава илюзията за Контрол; за радост или съжаление това е само илюзия  Sunglasses и нищо повече...


 

# 64
  • Мнения: 5 539
"Блажени са низшите духом"
както и
"По-скоро камила ще мине през иглено ухо, отколкото богаташ да влезе в Рая"

Истината е другаде, приятели!  Simple Smile

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Счита се, че колкото по- богато е едно общество, толкова то е по- развито......от всякаква включително и културна гледна точка.........защото ние не се развиваме само индивидуално, а и като общество.......
Само да попитам - кой счита така? Уж това твърдение трябва да е свързано с работата ми, пък не съм го срещала досега.
Какво се разбира под богато общество?


Аз лично не съм чула за Сомалия да се говори като за развита държава........същото се отнася за всички бедни държави.........дайте ми пример за бедна и културно развита държава или бедна държава с духовно развити индивиди, общество


.........
Поне се надявам да продължаваме да се стремим към западния модел

Западният модел точно ми е много далеч от представите за превес на духовното над материалното Rolling Eyes


А накъде трябва да гледаме- към Китай, Тибет или Индия.......

# 66
  • Мнения: 3 447
дайте ми пример за бедна и културно развита държава или бедна държава с духовно развити индивиди, общество

Индия  Simple Smile

# 67
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чета се и имам чувството, че Бърди ми е писал постинга  Embarassed

дайте ми пример за бедна и културно развита държава или бедна държава с духовно развити индивиди, общество

Индия  Simple Smile

Насистина ли го мислиш.......аз не бих искала да живея там.........Гледах филм и изглежда хората там живеят като ромите по гетата в България........спят и пикаят по тротоарите........гледах как, за да ограничи раждаемостта , правителството обещава чисто нови апартаменти срещу операция на мъжете  ......те се изнесли да живеят пред апартаментите и спяли на улицата...там серат и пикаят.......готвят си на тротоара, къпят се само веднъж годишно в Ганг......бъх, благодаря за културно извисената нация.......Този филм разтърси представите ми за това място

# 68
  • Мнения: 3 447
Чакай сега, говорим за бедна държава с духовно развити индивиди, а не за комфортно за живеене място  Simple Smile
За западния човек е трудно да го разбере, друг тип мислене има.

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чакай сега, говорим за бедна държава с духовно развити индивиди, а не за комфортно за живеене място  Simple Smile
За западния човек е трудно да го разбере, друг тип мислене има.


Как се разбира, че са духовно развити  newsm78

# 70
  • Мнения: 3 447
Как се разбира, че са духовно развити  newsm78
Въпрос на усещане и интереси  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 431
Аз не разбрах за какво става дума в темата. Embarassed

# 72
  • Мнения: 4 806
Русия е по - добрият пример от Индия.

Това е силно бедна държава. В една от последните години нейният държавен бюджет аха да стигне по обем този на Ню Йорк. Правя една малка уговорка, че като казвам Русия нямам предвид Москва. А простата "глубинка" - прованс, сиреч. Е, та там можеш да срещнеш такива примери на човешка доброта, че ум да ти зайде. В допълнение - нищо по - омиротворяващо от разговор за Рьорих в кухня 2х2 с чаша чай в ръка. С хора - кой стругар, кой фрезист...

# 73
  • Мнения: 3 447
Асса, ако щеш вярвай, взе ми го от пръстите   bouquet

# 74
  • Мнения: 6 167
по темата - не мисля, че трябва да има  vs.  двете не се 'бият'.
мисля, че това vs. идва от догмата, че  'битието, определя съзнанието',
което до голяма степен е така, но не е задължително да е така.
особено в 21ви век.
не мисля, че хората трябва да са аскети, за да са духовни. обратното също важи.
средата е важна.


асса, и аз мислех да драсна нещо за широката руска душа, но ..хм не вярвам май на насадените представи. руснаците са потомствени токсикомани, духовните им прозрения мисля, че зависят до голяма степен от това  какво точно си сипват от самовара.

тоест, не съм сигурна дали русия и индия са добра извадка за духовни нации.
на пръв поглед е така, да.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 20:55 от Lennie

Общи условия

Активация на акаунт