Материални vs духовни ценности

  • 6 982
  • 137
  •   1
Отговори
# 120
  • Sf
  • Мнения: 808
Така ли го приемаш...
Жалко.
Остана да се похвали този, който е успял да чуе плясъка на една ръка  Mr. Green

 it's that wind noise that the hand makes through the air  Mr. Green

Усмихни ми се, Кейс Simple Smile Не ме потупвай по главата...

# 121
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Видяхте ли това:

http://ntv.bg/news/show_news.php?id=11844


 #Crazy


......коментира се в темата за новините........

# 122
  • Мнения: 7 837
Ех, кросамая... Изобщо не държа да  ме разбереш и ти...
Съвет, към тези, които искат да си подобрят и развият енергията и вътрешното равновесие (пък дори и да намалят кг) - започнете напр. с тайдзи цигун...
Четенето на книги  е едно... Включването на движения, дишане, контрол върху вътрешната енергия, е незаменим старт...

# 123
  • Sf
  • Мнения: 808
Добре.

Карай да върви. На един човек насила можеш да му вземеш, но насила нещо от себе си да му дадеш, не можеш...

Нито кариесите, нито кг, нито тантрата правят някого оригинален.

# 124
  • Мнения: 7 837
Реших да споделя във връзка с темата... Нали говорим за постигане на друг вид ниво, а не за  оригиналничене...
Иначе и аз съм чела много за Изтока, Азия и т.н.... Романтика и още нещо...

# 125
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, всичко дотук беше да споделим.
Духовно да се извисим, надали...

Че тръгнахме към Тибет и Русия, бяха лични виждания на включилите се в темата Simple Smile

Че сме чели, чели сме сигурно. Но бихме искали да се разбираме и да се достигаме една друга Simple Smile

 Peace

# 126
  • Мнения: 7 837
Но бихме искали да се разбираме и да се достигаме една друга Simple Smile

 Peace

ОК
В това е разликата. Това е вече следващото равнище... Защото пък, аз не чувствам нужда да достигам до някой друг, преди да успея да достигна до себе си. А за това няма да ми стигне и цял живот време  Grinning

Имах щастието, тази година да говоря с човек, който е бил в Тибет за 5 г. Та според него, това което ние можем да прочетем и издирим като информация, съставлява 5% от същината. Това ме посъветва и той - виж себе си първо, защото е най-трудно... И разбира се, за да е изнервящо, нищо повече не казва  Laughing Но, той чува плясъка и аз му вярвам  Grinning

пийс  Grinning

# 127
  • Мнения: 1 212
Реших да споделя във връзка с темата... Нали говорим за постигане на друг вид ниво, а не за  оригиналничене...
Иначе и аз съм чела много за Изтока, Азия и т.н.... Романтика и още нещо...

Да, подкрепям.....и аз така разбрах темата и се учудих за "уклона" и' към Тибет, Индия, себепознание, оргиналничене и прочие
Духовните ценности ... ами то може да не си завършил курс за йога или да си изчел томове литература за техниките на себеопознаването и релаксацията / не че вреди ! / и да си духовна личност....
Тук по важни са СЯКАШ ПЪРВИТЕ 7 ГОДИНИ , АКО ГОВОРИМ ЗА ДУХОВНОСТ !

# 128
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Както минели те /първите 7/ И особено даже първите 3 - так авървял живота...
Който е гледал телевизия и са му прибирали играчките на 50 пак бил така..
който бил деен и самостоятелен преди 7, бил такъв и на 90....
Няма връзка с продължителността на живота, фигративно.., но е изследване, Само не помня къде и от кого правено.

# 129
  • Sf
  • Мнения: 808
Да, но достигайки себе си, аз не съм сигурна. Не съм сигурна в това дали успявам. Ако не съм с хората, как да разбера? Не мога да бъда сама със себе си и да се открия.

Точно когато успея да надмогна материалните трудности, да се преборя с тези, които искат да стъпят отгоре ми и да съхраня себе си, това наричам да намеря и достигна себе си.

След толкова години в търсене на себе си сама, ми трябваше точно една седмица да видя, че не съм направила нищо, за да се развия духовно. Нито книгите, нито пътуванията, нито медитациите не помогнаха, когато се върнеш от своя "Тибет"

Звукът се чуваше. Там. Но не тук. Тук звукът е като от металургично стихотворение на Вапцаров. Защото, ще прозвучи като клише, но е джунгла.

Но Ошо и всички други лични начини, които момичетата писаха по-горе, помагат да се съхраниш.

Пък не пречи да търсиш другите Simple Smile Гледайки и търсейки себе си. Това се опитвам да кажа: нито материалното, нито духовното стоят на два отсрещни бряга.

За отклонението Тибет и останалите съм съгласна!  Mr. Green

Да, подкрепям.....и аз така разбрах темата и се учудих за "уклона" и' към Тибет, Индия, себепознание, оргиналничене и прочие
Духовните ценности ... ами то може да не си завършил курс за йога или да си изчел томове литература за техниките на себеопознаването и релаксацията / не че вреди ! / и да си духовна личност....

# 130
  • Мнения: 5 370
Преди време имах гадже, чиито родители изцяло разчитаха само и единствено на него за финансовата издръжка на цялото семейство-той, много по-малката му сестра , майка му и баща му. Имаше и още един брат, но той си беше завършен егоцентрик и си живееше неговия живот.
Та....по същество.
Един ден бях на гости заедно с приятеля ми на цялото семейство в една тяхна къща на село.....и бащата, както винаги, развиваше някаква теория точно за Духовното....и за това как според някаква източна философия-май японска, не съм сигурна, далеч не претендирам за познавачество-било достатъчно човек като се събуди сутрин, да погледне Слънцето, зелените тревички и да възтържествува колко е прекрасен животът. Един вид, как духовното трябва да властва над материалното.
!5 минути по-късно ги чувам да си говорят "СИнко, ти сега като вземеш заплата, ще трябва да купим еди-какво си, да платим тока, водата, да купим за сестра ти.....".......и т.н.
Ха сега де? Кое е първичното-яйцето или кокошката, питам аз?
 Flutter
П.С. Само не ме замеряйте с цитати на Ошо, Бошо и Гошо. Не съм родена в Индия, нито в Япония или Китай. И далай Лама не ми е кръстник. Flutter Crazy

# 131
  • Мнения: 11 319


Вечернице, моите щипки са цветни и четен брой, ако ме разбираш за какво говоря Wink


По щипките ще ги познаете! Joy
Нали знаеш приказката за краставите магарета.  Wink Hug

# 132
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз не бях съвсем права..........гледах едни снимки на NGM от целия Свят.......толкова са хубави и във всяка една има толкова  духовност...... има го в очите на всички хора, от всякъде......според мен смисъла е в това да сме добри.......просто да сме добри......това за мен изчерпва нещата......парите са необходимост

# 133
  • Sf
  • Мнения: 808
............... П.С. Само не ме замеряйте с цитати на Ошо, Бошо и Гошо. Не съм родена в Индия, нито в Япония или Китай. И далай Лама не ми е кръстник. Flutter Crazy

Извинявай, ама се изказа много неподготвена...

И аз не бях съвсем права.
Според мен смисъла е в това да сме добри.......просто да сме добри......това за мен изчерпва нещата......парите са необходимост

Съгласна Simple Smile И всички сме прави, зависи от гледната точка  Wink

# 134
  • Мнения: 3 423
Но Ошо и всички други лични начини, които момичетата писаха по-горе, помагат да се съхраниш.

Бе, това, че убавицата Цеци Красимирова
го цитира тоя Ошо, не значи, че всички се
разхубавяваме, дърпайки го за брадата.
Ай, сиктер, начин да се съхраниш... Имам
един състудент, роден и израсъл в комуната
на въпростия двойник на Дядо ви Мраз, е,
не е съвсем така розово, както си го представяме.
Поне по разказите, които съм чула от първа
ръка. И все пак, за да тръгнат толкова луди
глави по гъза му, значи са намерили това,
което им е липсвало. Кеф ти духовно, кеф
ти материално, кеф ти от протест срещу
всичко сигурно, което ги е обграждало.
За статистиката - и аз като Достоевски
съм от изчанчената зодия, мисленето ми е
перверзно, не обичам да спя на палатка,
ям като за последно и обичам алкохола.
Понякога ставам и духовна, като попрекаля
с последния. Почвам да говоря за Предренесанс.
Кросамая, темата ти е много хубава!

Общи условия

Активация на акаунт