Кой ви е по-близък - половинката или приятелите?

  • 3 827
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Знам, че не бива да бъдат сравнявани половинката и приятелите. Но, също знам, че хората сме така устроени, че имат любим човек - половинка, приятел, родител и тн.
Не знам как правилно да си задам въпроса, но искам да си сверя часовника. Кой ви е по-близък и кой ви е приоритет - половинката или приятелите?
Правите ли компромис с връзката си, заради приятели? Споделяте ли с общи приятели проблемите си с половинката и своите коментари към тях? За мен, такова споделяне, си е чисто клюкарене. Ама тя това, ама той онова, ама така ми каза, ама иначе направи...
Аз направих грешка да споделя някои наши разговори с общ приятел, който видиш ли се притеснил за МП и веднага отишъл да му обясни точно какво съм споделила (не съм правила оценки и заключения, разказала съм ситуация). И ми се струва, че този "приятел" си е приятел само на МП.
От своя страна, МП се е отпуснал да каже, че ако въпросната ни разправия продължава, няма да издържи дълго и може и да приключи нашата връзка. Само дето думите не са точно такива, а малко по... груби да речем. При което, въпросният "приятел" един вид го подстрекава.
Ами гадно ми стана много. Аз не съм си позволила да обяснявам как ще го разкарам и тн, просто споделих ситуацията, за да ми поолекна.
За да завърша този роман, ще кажа, че за мен, половинката е най-важна, особено ако съм в наистина сериозни отношения. Та това е човекът, с който си деля трапезата, с който лягам и ставам. За него очевидно (не само от този случай) приятелите са по-важни, не знам дали от половинката по принцип, или от мен конкретно.
P.S. Случаят се е развил преди повече от половин година, а от тогава до днес отношенията между мен и МП са повече от отлични.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 657
Нямам половинка, тъй като не съм половин човек, имам съпруг.

В някои отношения той ми е по-близък, в други – приятелите. Те са двама, познаваме се откакто се помним и сме изключително близки.

П.П. Много е важно да се прави разлика между (много) добри познати и приятели.

# 2
  • Мнения: 4 013
Отговорите за това, кой ни е по-близък на нас, няма да оправят вашето положение с клюкарещи познати и отношението на вашия приятел към вас и тях. Това е някаква граница, която трябва да поставите между вас си, кой къде и защо се бърка, и на кого и колко може да се споделя.

# 3
  • Мнения: 612
ММ ми е най- близкият човек. Той ми е и половинка, и най- добър приятел. Та разбира се, винаги ще бъде на първо място.
Приятелите ми са си моя отделен свят, като избягвам да им споделям прекалено лични неща, свързани със семейството ми.. колкото и да са близки… аз не съм най- доверчивия човек 😅 Нямаме особено много общи приятели, по- скоро познати, колкото да излизаме заедно. Именно, за да избягнем такъв тип проблеми и интриги, аз не общувам особено с най- близкия му приятел, нито той с моя. 😆

# 4
  • Мнения: 1 995
Лично съм против споделянето на лични неща с приятели. Проблемите трябва да се решават между партньорите, приятелите винаги могат да ти дадът грешно решение, особено ако не са навътре с нещата и да доведат до конфликт.

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 436
"Половинката" е най-добрият ми приятел, на него казвам всичко.
С приятели не споделям проблеми от връзката ни, това са си наши лични работи и не засягат никого другиго. За каквото има да спорим , решаваме си нещата сами. Какво се случва в семейството ни не обсъждаме извън него.
Не обичам да ни се месят със съвети, не се знае дали правилно ще разберат проблема,а ако приятелите са общи рано или късно ще изберат страна в спора и това само ще влоши нещата.

# 6
  • Мнения: 14 900
Ще прозвучи интригантски, ама такова споделяне се прави само и единствено ако искаш да стигне до коментираното лице. Приеми го като размяна на предупреждения с вестоносец. И занапред ползвай вестоносеца по предназначение и без учудване.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 710
Половинката е първи приоритет, но разбира се, трябва да остава и време за приятелите. Но съобразявам тях с него, не него с тях.

Споделям си с приятелите, те са затова. Ако ходят да ме издават зад гърба ми, не са ми приятели.

Гледам да не излагам половинката в споделянето и да му вра в лицето, как съм обсъдила еди какво си. Тоест, има някакво ниво на дискретност, но човек има нужда от отдушник, иначе е вредно.

# 8
  • Мнения: X
Близки са ми по различен начин. Мм е най-близък. С него споделям всичко. Ако имаме проблем го решаваме вътре, не се оплакваме на приятелите си. Срещите с приятрлите са ценни, не си губим времето в оплакване едни на други.

Ако искам нещо да споделя, разбира се и той, и приятелите винаги биха ме изслушали. Особено относно известни проблеми, които имам около майка ми и баща ми, споделям, олеква ми, приятелите ми знаят доста лични неща. Аз с приятелите си съм много близка. С тези на мм също много, постоянно излизаме. Но ако му се ядосам за някоя глупост, говоря с него, а не с тях.

# 9
  • Мнения: 6 162
Това да тръгнеш срещу приятелите му е най-голямата грешка, която младите булки допускат мислейки си, че той ще предпочете теб пред тях. Да, ама не.
Така че, ситуацията за мен е напълно нормална. Много ясно, че въпросния приятел ще му каже и че е по-близък с него. И пак е много ясно, че ти ще опереш пешкира. Несъпоставими неща се сравняват.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 282
Съпругът ми е най-близкият ми човек и не смятам, че е редно хора извън семейството ни да бъдат приоритет и/или да споделяме с тях.
Отношенията ни с приятелите са на друго ниво. Те са ни важни като двойка. С тях споделяме хубави моменти и си помагаме в тежки, но до семейната ни граница.

Последна редакция: пн, 23 май 2022, 15:04 от Fever Ray

# 11
  • Мнения: 206
Мъжът ми е най-добрият ми приятел. Той ми е приоритет. Отдавна порастнах и разбрах, че ако допуснеш чужди хора да се месят във връзката ви, проблемите ще се задълбочат.
Всеки има нужда от приятели- да се разсее, развесели, сподели, НО проблемите, ако имаме такива, между мен и ММ си ги решаваме помежду си.
Много съм си патила от приятелки, на които съм споделяла уж да ми олекне...

# 12
  • София
  • Мнения: 5 140
Подредила съм си живота така, че да не ми се налага да избирам.
Приятелят ми е човекът, до когото първи стигат наистина важните за мен новини - здравословни, провали, успехи, всичко. Живеем заедно и на него споделям най-много, защото така ми идва отвътре и защото му имам доверие.
Приятелките, на които мога да споделя нещо по-лично, се броят на пръстите на едната ми ръка. Имам своето време за тях, за да се видим и да си поклюкарим както ние си знаем. Имаме си и общ чат, в който разговорът върви почти нон-стоп и сме в час с коя какво се случва.
Описаното обаче не отговаря на името на темата. Ако приятелят ми се заобяснява, че ще ме зареже (и то с "груби" думи, както е написано), ако даден проблем продължи, то няма да се занимавам да се чудя кой ми е по-важен.

# 13
  • Мнения: 206
Извинявай, но всъщност на колко години си?
15,16 или?

# 14
  • Мнения: 12
Там е работата, не сме на 15. И не съм тръгнала срещу приятелите му, както пишеше по-горе, даже напротив.
Ситуацията е само повод да се замисля. За мен, човекът до мен винаги ми е на първо място и исках да знам дали грешката е в моя телевизор. Очевидно не, след като много от вас споделят същото мнение. И да, обеца на ухото ми е вече, че не се коментират лични неща с ничии приятели.

Общи условия

Активация на акаунт