помощ за басня

  • 8 648
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 082
ооо,какъв майтап бе-това е нищожна част от нещата ,които се налага да правя  yes другото за днес беше рисунка на училището от поглед на птица и поглед на жаба/но госпожата не обяснила,къде точно  е застанала жабата,което е много важно ,нали/  Joy извън шегата-наистина много ''свалиха ''учебния материал и понякога има неща,които просто не са по силите на децата.НО добре,че има интернет...  Grinning

# 16
  • Мнения: 3 835
................... от поглед на птица и поглед на жаба/но госпожата не обяснила,къде точно  е застанала жабата,което е много важно ,нали/  Joy .........................................................

Е,  smile3505 нямам думи.  ooooh! Не е истина. Боже, какво ще правя като ми дойде до главата? Rolling Eyes Ще разчитам само на милите мамчета тук, и ще благославям деня и часа, в който съм се регистрирала. :  newsm17  Laughing

# 17
  • Мнения: 25 620
Хе, що не каза отначало, че е на Кулеков? Пък аз се чудех що е такава сбъркана баснята.  Laughing Явно е правил пародия на известната басня на Ст. Михайловски:

Орел и охлюв

На върха на една липа
сред Стара планина
орелът съгледал гадинка нищожна,
гърбата,
рогата,
по-мръсна от змията,
от дявола по-грозна!...
- Какво ли е туй нещо тука? -
извикал Царят на въздуха. -
А, виждам, охлюв!... Игралото
на естеството,
животец във една черупка,
подвижна кратунка,
гневът или смехът на Божеството...
Кажи ми, жалко то творенье,
как се покачи тъй високо?
- С пълзенье! -
извика
рогатата гадинка.

А тук вече поуката е съвсем друга!  Wink

# 18
  • Мнения: 3 835
Е, това е вече нещо друго. Браво на как'Сийка. С поуката от тази басня, мисля, че и сама можеш да се справиш. Grinning

# 19
  • Мнения: 2 082
тази басня я изрових още в началото,но реших ,че не става за детето.така или иначе много ми помогнахте   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
а домашното всъщност кой го пише - детето или майката newsm78

# 21
  • Мнения: 3 835
а домашното всъщност кой го пише - детето или майката newsm78

Ами то както виждаш, в случая и майките не могат да се справят, камо ли детето. Обаче Nano, аз си мисля, че детето по би се справило с варианта на Михайловски, и с твоя помощ, би се сетило за поуката. В тази басня има смисъл и логика, докато другото....... ooooh!  Tired
Абе я ги зарежи тия басни и си сипи нещо, я винце, я нещо друго. Да им се незнае и басните и чудото. Айде наздраве!   cheers

# 22
  • Мнения: 985
Хей, nano , какво стана с баснята? Страх ме е да попитам в кой клас сте? Наляга ме тих ужас какво ме чака....
Поздрави !  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
а домашното всъщност кой го пише - детето или майката newsm78

И аз това бих попитала Laughing
Да не стане като с баща ми и баба ми - Баба ми пошива едно каре на баща ми за часа по "Труд и творчество". Баща ми се прибира с двойка. Отива баба ми при учителя и му казва - ама как може да пишете двойка, вижте какво е хубаво, цяла нощ съм се мъчила. А учителят отговорил - Ами точно за това, де. Иначе на Вас Ви пиша шестица Laughing

# 24
  • Мнения: 2 082
Хей, nano , какво стана с баснята? Страх ме е да попитам в кой клас сте? Наляга ме тих ужас какво ме чака....
Поздрави !  bouquet
[/quot
e]още не знам-чакам го да се върне от у-ще
Цитат
а домашното всъщност кой го пише - детето или майката
детето си пише домашната,но много неща не са съобразени с възраста-освен,ако не е малко генийче,а моето не е/въпреки,че е отличник... засега.../

Общи условия

Активация на акаунт