Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 37 626
  • 778
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 350
Много благодаря за милите отговори на всички!

Сега съм си дала няколко дни време да свикна с идеята и да си наместя мислите.  Свързах се с доц. Сечанов и в близките дни ще го посетя, за да чуя той какво ще ми каже. После, ще видим.
Повечето тук във форума сме преминали през това. Или сме с част от жлезата или без и продължаваме да живеем. Спокойно, няма лоши прогнози при заболявания на ЩЖ. Разбира се трябва да се вземат мерки. Ако е папиларен карцином няма как да се разминете с операция. Докато при другите се следи с години и тогава се репава.

# 736
  • Мнения: 412
Тези от вас, които си правиха биопсията в Майчин дом, при даването на резултатите имахте ли среща с доц. Шинков за коментар?

# 737
  • Мнения: 302
Моята я изпратиха по Еконт, но когато сестрата ми звънна да ме информира, че е готова ме пита кога ще ми е удобно да дойда за да обсъдя с доцента резултата.

# 738
  • Мнения: 412
Защото на мен неговата специализантка ми каза, че тя ще ми ги даде, доцентът нямало да бъде там..

# 739
  • Мнения: 350
Тези от вас, които си правиха биопсията в Майчин дом, при даването на резултатите имахте ли среща с доц. Шинков за коментар?
Аз пратих друг да ми вземе епикризата от биопсията. Прави ми я д-р Шинков, а отговарящият ми лекар беше д-р  Димитров.

# 740
  • Мнения: 378
Здравейте!Някой влизал ли е на операция с тсх 0(базедова болест)и колко време беше необходимо след това за да се покачи?

# 741
  • Мнения: 2 902
Аз бях с TSH 0,001, но в началото, когато ме диагностицираха. След това с метизола всичко си беше в норма. Не си спомням с какви стойности ме приеха за операция.

# 742
  • Мнения: 3 124
Моето тсх бе високо, това се целеше. Дори не мисля,че с 0 ще направят операция
Трябва да проверя, но мисля бе над 10
За месец след операцията всичко си бе в норма.
Иначе при открито заболяване бях с 0.0003 нещо такава ...с три нули беше...тотално забито в нулите ми беше
6 месеца се подготвях за операцията, т като е нужно да не е така активна жлезата

# 743
  • Мнения: 350
Здравейте!Някой влизал ли е на операция с тсх 0(базедова болест)и колко време беше необходимо след това за да се покачи?
За отчитане на резултат след пиене на медикаменти са нужни два месеца. След операцията докторът ще ви каже дали да пиете хормон или да изчакате.

# 744
  • Мнения: 112
Здравейте, искам да попитам - има ли хора в темата които са си направили операция на здрава ЦЖ и са я премахнали. Под здрава жлеза разбирам, няма възли, няма увеличение, няма никакви изменения, чисто здрава жлеза. Обаче има Базедова болест и под влияние на антителата жлезата се побърква и почва хиперфункцията. В момента съм с втори рецидив на Базедова болест и напълно здрава, но поради антителата, хиперактивна жлеза. Пия метизол, за да се успокои жлезата, но доктора ми каза сериозно да се замисля за операция или радиоактивен йод. След като имам втори рецидив на хиперактивност, то почти е сигурно че ще има трети, четвърти и т.н.
Общо взето жлезата ми е като увеселително влакче. Когато съм в хиперфункция, пия метизол, жлезата се успокоява, но минава в хипофунция. Така си карам в хипофункция докато по някаква причина се появят антителата на Базедовата болест и пак хормоните хвърчат нагоре. И така нагоре-надолу, нагоре-надолу и съм или в хипо от лекарствата или в хипер когато съм без лекарства.
Ако метизола беше напълно безопасно лекарство нямам против да го пия цял живот, обаче той си е жива отрова. Първия път като го почнах и чернодробните ензими скочиха два пъти над нормата, сега пак същото. Кръвната ми картина също се промени, абе изобщо гадна химия си е метизола.
Та сериозно се замислям да премахна жлезата и да спрат вече тези нагоре-надолу, хипо и хипер състояния. Но искам да чуя и други хора които са имали напълно здрава жлеза която се побърква от Базедова болест, дали са я махнали и как се чувстват.
Благодаря за вниманието.

# 745
  • Мнения: 2 902
Аз бях с Базедова болест, но жлезата ми не беше здрава. Беше увеличена и хиперактивна. Не разбирам въпроса ти.

# 746
  • Мнения: 127
Да, Mia Rulana, Базедът, за съжаление, си е болест и всъщност жлезата на Darvo12 е болничка. Pensive
Просто както тя е споделила - засега няма някакви изменения по нея (поне видими на ехограф) - нито е увеличена, нито има възли, но...
Щом създава такъв дискомфорт - това не е "здрава" жлеза. Unamused
Макар да изглежда такава...
И да й се иска да бъде такава. 🥺

Дано да се включат и другите момичета с вашия проблем и да споделят повече подробности и разяснения по темата. 🙏

И оттам нататък Darvo12 ще си реши какво да прави...
Всичко зависи от това как се чувства.
🤗🍀🌈

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 23:52 от Непоправима романтичка

# 747
  • Мнения: 3 124
Чак когато те оперират се вижда конкретно какво е състоянието й и често хич не е това на ехографа, а метизолът е пълен ужас, да

за жалост, операцията и премахването е лечението ...

При мен на епикризата бе написано състоянието на отстранената жлеза и не бе ок, то тези хормони я променят като текстура и тя далеч вече не е здрава и няма нищо общо със здрава щом минаваш през това

# 748
  • Мнения: 112
Аз бях с Базедова болест, но жлезата ми не беше здрава. Беше увеличена и хиперактивна. Не разбирам въпроса ти.
Под здрава разбирам, не е увеличена, няма възли, няма никакви изменения на ехограф. Няколко доктори са я гледали и са ми казвали, че със самата жлеза проблеми няма. Единствения проблем е че имам Базед, имам антитела, които дразнят жлезата и я карат да е хиперактивна. С времето сигурно това ще увреди жлезата, постоянното дразнене от антителата, но засега не се вижда увреждане.
Та това ми е въпросът - да избързам ли да оперирам жлезата и да не чакам да се увреди от антителата или да пият метизола няколко години и след три, четири, пет рецидива тогава да я махна. Чета тук, че има хора които са се борили с Базеда пет, шест години и чак тогава са оперирали жлезата. Аз съм на втори рецидив, втори път съм на метизол и  това ми е дилемата - дали този път ще се излекувам и няма повече да има рецидиви или да махам жлезата и да си живея живота на тироксин без жлеза.
Чета че има хора които има възли и изменения по жлезата и пак не я махат, пазят я, оставят я половината, отлагат максимално операцията, а моята жлеза няма никакви изменения по нея и много се чудя.
От друга страна доктора каза, че ще пия хапчетата две години, ще се тровя с тях и след като ги спра 90% е сигурно, че ще има нов рецидив. Може да не е веднага, но Базеда е хронична болест, организма си отделя антителата и рано или късно жлезата ще бъде пак атакувана. Чудя се какво да я правя все още здравата ми жлеза. да се прощавам ли с нея или да я чакам да се увреди от антителата и тогава.

# 749
  • Мнения: 3 124
Такъв съвет не мога да дам, мога да споделя,че при мен от 2013г пускам изследвания за хормони пълни, плюс ехографии, в началото само симптоми постепенно, все още нямах промяна в структурата, но 2018г (5г аз я следя и не намираме причина да не забременея, всичко ни бе ОК) вече всичко се прояви ...Жлезата помни и затова прави рецидиви.
Аз лично имам страх от метизола и целях бр-ст, като ме бе страх да не загубя бр-ст или да се прояви отново хиперф-я по време на бременност...
Но да, да се махне жлезата също не звучи приятно, но ...

От метизола се чувствах зле, качих асат и алат доста, наглясахме дози на метизола, през две седм изследвания, качих 5 кг които свалих супер бързо после, но просто си е кофти

Общи условия

Активация на акаунт