Операция на щитовидна жлеза - 19

  • 37 625
  • 778
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 350
Благодаря на отзовалите се.Вчера излезна биопсията, не сме решили къде да се оберира.Ендокринолога ни праща при проф.Димов в Каспела.Аз четох и за проф.Пандев в гр.София.Незнам.
При проф. Пандев е трудно да си запишете час, а и не му се занимава с обикновени случаи. Опитайте! Със сигурност ще ви успокои. Хубавото е че при заболяванията на ЩЖ прогресират бавно и не се налага да се взимат неотложни мерки. Но щом прогнозата е лоша ще трябва да се оперира.

# 721
  • Мнения: 412
Здравейте!
През април 2022г., тогава бременна в 6-ти месец, посетих ендокринолог пофилактично, който откри два възела в десен лоб с р-ри около 4мм., долепени.  Тогава ми каза да се върна отново след около година и половина, за да ги проследим. И така до вчера, когато с ужас за мен се оказа, че са пораснали и вече са към 7мм, като единия го е описал с микрокалцификати. Препоръча биопсия при доц. Шинков. Днес звънях и ми казаха, че има час чак за май, попитах за платено, тогава можело и другата седмица. Та платено ще ходя, не мога да чакам чак до май, особено след като от снощи чета, че тия микрокалцификати показват точно това, от което най-много ме е страх. Не знам с какъв въпрос се включвам, просто май имах нужда да го напиша. В момента съм ужасна паника и не знам какво да мисля. Вече съм си написала присъдата.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Здравейте!
През април 2022г., тогава бременна в 6-ти месец, посетих ендокринолог пофилактично, който откри два възела в десен лоб с р-ри около 4мм., долепени.  Тогава ми каза да се върна отново след около година и половина, за да ги проследим. И така до вчера, когато с ужас за мен се оказа, че са пораснали и вече са към 7мм, като единия го е описал с микрокалцификати. Препоръча биопсия при доц. Шинков. Днес звънях и ми казаха, че има час чак за май, попитах за платено, тогава можело и другата седмица. Та платено ще ходя, не мога да чакам чак до май, особено след като от снощи чета, че тия микрокалцификати показват точно това, от което най-много ме е страх. Не знам с какъв въпрос се включвам, просто май имах нужда да го напиша. В момента съм ужасна паника и не знам какво да мисля. Вече съм си написала присъдата.
Успокой се! И при мен, а и при доста други момичета биопсията беше лоша, а накрая - доброкачествен възел. Няма страшно! Само няма да се паникьосваш. Минава и заминава това, каквото и да е! Самият доктор ми каза, че от всички лоши биопсии 30% са злокачествени. Споко и си живей живота!

# 723
  • Мнения: 302
Не се тревожете krisstiA. Дори и резултата след биопсията да не е какъвто искате. Казвам ви го като човек минал по този път и срещнал доста лекари. Според някои до 1 см може и да не се маха, а само да се следи. Според други е хубаво да се махне, а след това човек да се проследява. Диагнозата не е присъда! Ще имате още много време с детенцето си /знам, че това ви минава през главата/.  Всички лекари, през които съм минала ми казаха, че над 90% от пациентите с карцином на щитовидната жлеза не умират от него Simple Smile Знам, че ви е много притеснено, но слагайте усмивката и мислете позитивно. Дори и да е лоша биопсията, това не е края на света.

# 724
  • Мнения: 87
Благодаря на отзовалите се.Вчера излезна биопсията, не сме решили къде да се оберира.Ендокринолога ни праща при проф.Димов в Каспела.Аз четох и за проф.Пандев в гр.София.Незнам.

Аз съм оперирана от професор Димов в болница Каспела. Изключителен специалист и човек. Успех!

# 725
  • Мнения: 412
Благодаря ви за отговорите! Тези дни изчетох доста от старите мнения, много съм притеснена. Изобщо има ли от вас такива, на които на ехограф са описали възел с микрокалцификат в него и после да се е оказало доброкачествено?

# 726
  • София
  • Мнения: 11 515
Има. На мен за най-големия възел след ехограф ми бяха написали, че има калцификати, в последствие след операцията се оказа, че няма нищо злокачествено.

# 727
  • Мнения: 127
🤗🤗🤗

Аз от известно време насам се чудя има ли някакъв шанс новите уплашени момичета (и момчета) да минават направо на КТ (скенер) и от него да се разбира има ли наистина някакъв сериозен проблем, или не. 🤔

Както е при мамографа...

Защото ето че вече от няколко поста насам, няколко момичета споделят, че нито ехографът е бил точен, нито пък биопсиите. 🤷
И резултатите след операцията са се оказали "добри".

А докторите бързат да ни изпращат в хирургичните кабинети. 🥺
С евентуални плашещи диагнози...

Да, вярно е, че понякога на скенера също може да "светне" нещо, което да стресне докторите, но после да се окаже, че е било просто някакво възпаление или по-специфичен, но "доброкачествен" възел.

Защо я няма тази практика да се разчита на изследването от скенера - като на нещо надеждно и сигурно, а се мъчат толкова много хора да си блъскат главите с ехографии и биопсии, които не винаги съвпадат с реалното състояние на жлезата? 😥

Изобщо има ли някакъв шанс да се разбере какво се случва вътре в нас, без да се стига до оперативна намеса? 🙏🍀

Просто си разсъждавам "на глас" и се чудя, защото виждам колко много объркани и притеснени момичета все по-често се сблъскват с този проблем.
И седмици, и месеци наред се лутат, тревожат и "давят" в собствените си мъчителни мисли и "сценарии". 🥺

Има ли някакъв шанс да се разберат нещата по друг начин?
И операционната зала ли е единственото правилно и разумно решение? 😟

Простете за наивните ми и "лаишки" въпроси - просто ми се иска да помогна по някакъв начин на тези объркани и тревожни душици...
🌺🍀🙏

Последна редакция: пн, 22 яну 2024, 19:17 от Непоправима романтичка

# 728
  • Мнения: 734
Някой може ли да ми каже с прости думи какво е "суспекция за папиларна неоплазия"? Не получих отговор в прав текст нито от лекуващия лекар, нито от този, който направи биопсията.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 515
Суспекция сигурно е - предположение, съмнение за.

# 730
  • Мнения: 127
Да, точно това означава - "съмнение", "подозрение" за...

Може би на повечето ехографии и биопсии пише така, когато докторите се съмняват за нещо.
Изписват го по този начин - само като евентуално "предположение", а не че в действителност е такова.

И оттам нататък ни прехвърлят на други доктори...

🙏🍀🌈

# 731
  • Мнения: 734
"Папиларна неоплазия" обаче продължава да не ми е ясно какво е. Когато търся в гугъл резултатите винаги водят към сайтове за тумори, но в никой от тях всъщност не срещам думата "неоплазия". Затова и не съм сигурна дали резултатите са коректни за моето търсене.

Все повече започвам да се притеснявам. От една страна лекарите мълчат загадъчно, а от друга - оказва се, че и сама не мога да се информирам. Мре ли се от това? Само оперативно ли се лекува? Как ще живея след това? Въпроси, въпроси... Дори не знам от къде да започна. Предполагам, че питането ми е дискутирано някъде във всички 19 теми, но при първоначалното си търсене не открих нужната ми информация, а паниката вече ме наляга.

# 732
  • Мнения: 302
Папиларна неоплазия = папиларен карцином. Суспекция както са написали момичетата е "съмнение за". Умира се, но то и от пресичане на пътя се умира Simple Smile Бях писала по-горе, че според лекарите, при които съм била 90% от хората с тази диагноза не умират от карцинома. Не се натоварвайте излишно с въпроси как се живее с това, операция и тн, първо проверете със сигурност. Дори и да се потвърди - не се паникьосвайте, има живот и след тази диагноза Simple Smile))

# 733
  • Мнения: 127
Оххх, душичка... 🥹

Както ти е написала вече и "Avocado" - не се натоварвай предварително с плашещи "главоблъсканици".
Не бързай, а проучи внимателно дали наистина е такова. 🙏

"Неоплазия" най-простичко казано означава някакъв вид "новообразувание", което се е появило в щитовидната жлеза.
Съмнение, че някои от нейните клетки са се изменили и вече не работят добре.
Че са "лоши" калпазани, които докторите се опитват да изпъдят от нас.
Най-вече чрез хирургична намеса...

Ако ти се чете назад в темата - погледни наистина какво са писали и другите момичета.
Само, моля те, съвсем приятелски - не бързай и не се шашкай предварително! 🤗

Опитай се да подходиш внимателно и разумно.
Не всяко съмнение на докторите е вярно...
Пази се и се щади.
Най-вече нервите и психиката.
🌺🍀✨

# 734
  • Мнения: 734
Много благодаря за милите отговори на всички!

Сега съм си дала няколко дни време да свикна с идеята и да си наместя мислите.  Свързах се с доц. Сечанов и в близките дни ще го посетя, за да чуя той какво ще ми каже. После, ще видим.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт