Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 6

  • 47 110
  • 891
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 4 606
А даде ли рецепта за желязото? Аз доколкото знам, то не се продава свободни в аптеките?
Хематолог ми е казвал, че се изследват и тълкуват заедно желязо, феритин и ЖСК.

# 841
  • Мнения: 1 324
А даде ли рецепта за желязото? Аз доколкото знам, то не се продава свободни в аптеките?
Хематолог ми е казвал, че се изследват и тълкуват заедно желязо, феритин и ЖСК.

Не, не ми е дала... ох, то се видяло, че пак ще ходя при Хематолога и преди + теста. Благодаря все пак.

# 842
  • Мнения: 11 894
Феритина са железните запаси на организма, докато изследването на желязо показва активното такова в кръвта. Това е несериозно ...Вземи си да пиеш. Има толкова различни препарати, различна доза се изписва при едни нива, различна при други нива. Смени си лекаря!

Преди бременност щом си, провери си вит.В12 и вит.Д

# 843
  • Мнения: 1 324
Феритина са железните запаси на организма, докато изследването на желязо показва активното такова в кръвта. Това е несериозно ...Вземи си да пиеш. Има толкова различни препарати, различна доза се изписва при едни нива, различна при други нива. Смени си лекаря!

Преди бременност щом си, провери си вит.В12 и вит.Д

Блогодаря, аз я питах относно изследвания на вит. Б12, фолиевата и вит. Д. Каза ми, че ще излезе неверен резултат понеже аз откакто разбрах, че съм с тромбофилия (имам фактора, с който не усвоявам фолиевата киселина) си ги пия. Каза ми, че за да ги изследвам трябва да имам "чисти" 14 дни, а аз не искам да ги спирам за толкова, защото правим опити и ми е по спокойно да си ги пия.

# 844
  • Мнения: 56
Здравейте, от известно време имам някои симптоматики, които ме провокираха да пусна някои изследвания за ЩЖ. Преди 3 месеца пуснах и само тсх беше малко над референтната границата и реших, че не е там проблема. След много четене реших пак да пусна за ЩЖ и ИР.  Това което ме притеснява е, че масово хората твърдят, че щом резултатите са в референтните стойности еднокринолозите не обръщат внимание, а тсх този път ми е добре според референтните стойности. Все пак след празниците ще търся добър ендокринолог.  И тук ми идва питанката как ви се струват изследванията и дали да не пусна още някакви преди да посетя ендо? Момиче на 26 г съм.




Весело посрещане на Новата година!

# 845
  • Мнения: 10 322
TSH е много висок, инсулина и той.

# 846
  • Мнения: X
lvts, търси добър ендокринолог след НГ, инсулинът ти е доста висок.

# 847
  • Мнения: 427
Високо ТСХ, инсулин, глюкоза, и има и ИР.
Права сте, трудно се намира истински лекар, аз наскоро ходих на ендокринолог, уж хвален тук във форума, но беше пълна скръб. Нищо не искаше да обсъди с мен, буквално искаше да ме изгони от кабинета след като всичко ми беше в "реферетните стойности".

# 848
  • Мнения: 56
Благодаря ви, дами! И аз имах същите опасения. Дали имате препоръка за съвестен ендо, който не претрупва? Аз съм от София, но бих отишла и до друг град.

# 849
  • Мнения: X
Благодаря ви, дами! И аз имах същите опасения. Дали имате препоръка за съвестен ендо, който не претрупва? Аз съм от София, но бих отишла и до друг град.

Има една голяма тема за ендокринолози в София. Има много мнения там.

Скрит текст:
Аз съм доволна от Влахов и от Таня Атанасова във Вита.

# 850
  • София
  • Мнения: 1 550
+1 за д-р Таня Атанасова от Вита

# 851
  • Мнения: 4 606
Аз съм доволна от д-р Красимира Димитрова. Посещавала съм я в Софиямед, но знам че работи в още една болница. При нея обаче час се записва за около месец напред.

# 852
  • Мнения: 9
Здравейте! При изследване на кортизол в 24-часова урина, имат ли разлика референтните стойности при дете и възрастен?

# 853
  • София
  • Мнения: 1 500
Здравейте, правих си профилактични изследвания на щитовидни хормони и се чудя дали да ходя на преглед при лекар. Жена съм, на 43 години. Прилича ми на хипофункция, започнах да пия повече витамин D, B12 още се чудя в каква форма да бъде. Преди година ми гледаха жлезата на ехограф и всичко беше наред. Какво се прави при хипофункция освен спорт, диета и по-здравословен начин на живот?

# 854
  • Мнения: 1 050
По-добре метилкобаламин, метилирана форма на В12, със сигурност ще се усвои. Другата е цианкобаламин, но ако имате мутации не се усвоява.

Общи условия

Активация на акаунт