Откакто махнахте нощния памперс

  • 1 315
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Ню, моите се напишкваха нощем ако им е студено. Опитай да я завиваш малко повече, може да е това.
И Габи беше така, цяло лято почти без гафове, като застудя почна всяка вечер да се напикава, сложихме чувала и памперс, и в резултат всяка вечер памперса е сух, ама не го махам още, ако се напикае не ми се сменят всички катове дрехи, юрганчета и т.н.

# 16
  • Мнения: 1 645
Ние също махнахме нощният памперс преди 6 месеца,заедно със дневният.
Преди ми казваше, а сега и това не прави.
Много рядко се изпуска,но аз за по сигурно го вдигам по някое време за да пишка.Така няма фалове.
За връщането на памперса и дума не може да става Naughty
Ако е пил много течности,дори го будя по 2 - 3 пъти през нощта.
Хубавото е че нито мрънка, нито протистира, и веднага заспива

# 17
  • Мнения: 5 468
Лятото нямаше гафове, но като тръгна на детска й се случва... 
И от това ме е страх. Да не тръгне на ясла и там да я наказват, заради това, и проблема й да стане истински вече newsm78. Как реагират госпожите в детската, като направи така?
Не че ще ти дам отговор на въпроса, но да споделя какво се случва при нас.
Аз точно това питах, дали има и други такива случаи, за да си направя някаква сметка, до колко е "в страни" от децата моето:). Благодаря ти, че сподели в темата за вашите прижевявания.

Според мен две са възможностите - пило е много течности преди да заспи или му е хладно по време на сън.
Тя наистина, още си заспива със шишето, в което има или кисело мляко или боза Blush, не можем да я отучим от този навик.... за сега. Но преди в 2 ч. някъде ставаше и пишкаше, а сега нещо взе да се напикава първо, а после да реве и вика: Мокро!


# 18
  • Мнения: 5 468
Ню, моите се напишкваха нощем ако им е студено. Опитай да я завиваш малко повече, може да е това.
И Габи беше така, цяло лято почти без гафове, като застудя почна всяка вечер да се напикава, сложихме чувала и памперс,
Дали пък наистина й е студено newsm78!? Хич не мога да повярвам в това, но защо пък не... не спи вече в чувал... въпреки че се каним да й купим голям чувал от 2 месеца вече... ooooh!. Но ако е в чувал и каже в 2 ч. "Имам пиш", както до сега казваше... ще стане голямо събличане и обличане после. Не знам...

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И при нас се случва, когато е пила много течности. Над 500 мл. сок + вода се събират за нощта, без да броя това, което изпива преди да заспи. Ако се пробуди около 1-2 часа и пишка - няма проблеми, но ако е заспала по - дълбоко се изпуска. Не е често, но се случва.

# 20
  • Мнения: 1 425
Ох, ами какво да кажа аз!Сина ми е на 4год.и ако не го събудя през ноща да се изпиша, си се напишва и нищо не усеща.Дори не се и събужда ,а спяйки върви до тоалета и ако не го държа ще падне и ще заспи на земята!Спи като пън и пие течности направо с литри.Какво да правя аз кажете?????????? ooooh!

# 21
  • Мнения: 294
Здравейте,
нямам време да прочета всичко /че малката ме дърпа да ходим да се къпем/, но да кажа и аз:)
Мисля, че ние имахме голям късмет. Имаше един момент, когато си мислех, че въобще няма да махнем памперсите, но на 1г.5м махнах памперса през деня. И съм много горда, че само след 3 дни /ако искате вярвайте - и на мен не ми се вярваше/ - тя сама почна да казва кога има пишу. Е, случваха се "инциденти", но то си е съвсем нормално. След месец махнахме и нощния памперс.
Ели много плачеше, когато вечер й го слагах. Така една вечер, когато бяхме на гости при баба тя каза да не съм мъчела детето повече - и от тогава сме без и през нощта.
Много съм доволна, детето също. Направо не очаквах така бързо да се справим, като се има предвид, че тя плачеше само като видеше гърнето:(


Успех на всички в борбата с гърнето и памперсите. Peace


# 22
  • Мнения: 108
Ню този период при баткото продължи приблизително 1месец не помня точно колко Беше отдавна, но съм го запомнила защото тогава нямаше памперси а само пелени и очаквах с нетърпение да ми намалее прането. Тогава той беше на около 2г плюс минус 1,2месеца В началото говорих с него и ужким се разбирахме че вече всичко ще е ОК и на другата вечер пак същата работа Пробвай да не и забелязваш тоест не го коментирай известно време тогава така направих и постепенно нещата се оправиха Успех Hug

# 23
  • Мнения: 2 125
Чета, чета и стигам до извода, че всяко дете се развива строго индивидуално. Едни дечица на 2 са без памперс  Shocked, други на 3 са още с.....

Явно децата ни в един момент ще ни покажат кога са готови за махането на памперса. Ние от 2 месеца сме без дневен в градината и в нас, но през нощта, толкова много пишка, че сутрин памперса е пуснал и леглото и всичко наоколо е мокро #Crazy ooooh! ....не се събужда и няма начин да го накарам да стане през ноща да пишка в гърнето. Смятам през пролетта (ако ни държи до тогава) да предприема по-сериозни мерки и методи за махането на нощния памперс.
Успех на всички  Hug

# 24
  • Мнения: 410
Лятото правихме опит да махнем този от следобедния сън. Събуждаше се след 1 час ужасен, че е мокър и ревящ ВИНОВНО! Реших, че е по-добре да не го карам да се чувства виновен, без да е така и пак си сложихме Пампито. А и без друго стана хладно. Сега е с памперс и след обед и през нощта. Случва се да не се напиша въобще 2 поредни дена, случва се и памперса да тежи от пиш. Случва се да ме буди "Има пиш", да пишка и да е сух сутрин, или пак да е мокър...Step by step!
Аз като малка имах до късно проблеми и не смятам да го карам на сила.
Та от опит личен:
- да, студа провокира пишкането. Вие като ви изстинат краката, не ходите ли често, често в тоалетна? Аз съм пикла и без това. Борис спи с чорапки. Под долния чарш слагам една вълнена завивка. Това остана от бебе. Като се прибрахме у дома от родилното плачеше много. От едно дебело вълнено одеяло му направихме "гнездо". Ставаше му по-уютно и комфортно.
Също, Може да помолите някоя баба да ви изплете вълнени гащи, които да слагате върху бельото, дори и в ДГ и през деня. Кръста ( бъбреците) да са топлички.
- Прекаляването с течности, плодове ( диня особено) преди лягане, също са предпоставки. Моя син може да изпие по 1 шише вода нощем.
- умората от деня и топлото креватче ги кара да спят дълбоко
1crib

# 25
  • София
  • Мнения: 607
И Боби е все още с памперс. През лятото се събуждаше сутрин сух. Но сега е някакъв ужас - вечер пие много течности, яде ябълки и портокали, спи дълбоко и на сутринта и памперса, и пижамата, и леглото са подгизнали. А детето ми спиииии и не усеща кога се е изпуснало.  ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 468
Откакто съм пуснала темата, Гери не се е напикавала. Казва си, както преди и всичко е наред Praynig.
Не й е студено. Снощи я пипам, докато спи - ръцете й топли, бузките й червени..., когато й метна едно одеяло върху юрганчето, след малко се е отвила. По което съдя, че й е топло.
Да й слагам пак памперса, след почти половин година без него, мисля че изобщо не е разумен вариант. Съвсем ще се обърка, а и едва ли ще го иска вече.
Благодаря на всички, включили се в темата Hug. Както винаги, ме успокоихте и ми помогнахте с мненията си.

Общи условия

Активация на акаунт