трябва ли да го дохранвам?

  • 1 363
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Bazel, не само че няма да те оплюем, ами аз лично ще те поздравя за упоритостта и за това че след толкова проблеми в началото не си се отказала  bouquet
Наистина помпата стимулира производството на кърма, аз просто твърдя че факта че не можеш да изцедиш нищо с помпата не е показател дали имаш кърма. Някои майки (включително и аз) просто не могат.
Също и за отбиването- аз мисля, че повечето бебета няма да се отбият ако сучат от шише.
Просто при описаните от ев4ето81 симптоми не мисля че има причина да дохранва.
Все пак, за да се предпазя от взимането на категорично мнение и описах симптомите, по които да прецени сама.
Смятам че всяка майка е експерт по отношение на собсвеното си бебе и сама може да прецени най-добре.

# 16
  • Мнения: 3 760
bazel, поздравления!
Искам обаче да уточня, че цеденето трябва да се извършва често и достатъчно продължително, за да има ефект. Освен това много рядко с цедене може да се увеличи лактацията. В най-добрия случай може да се поддържа известно време.
Някои бебета се отбиват от едно единствено хранене със шише!!!!! Други успешно съвместяват двата вида хранене. Затова се казва, че с даването на биберон се рискува да се стигне до отбиване, а не, че със сигурност ще последва такова.   bouquet

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 23:49 от Мъни

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ако може намери електронен кантар. Аз мерех бебето преди кърмене и след всяка гърда и виждах колко е яла. Сравнявах с таблицата за възрастта и когато се оказа че не достига то знаех точно колко трябва да додам - 20 мл, 30 мл ....

Момичета къде е тази таблица на възрастта?
Моите зърна са много разранени и за да поддържам кърмата сега цедя с помпата и и давам - тя си яде и си суче, засега така ще процедирам докъто ми се оправят гърдите, но няма да се отказвам!
Все пак бих искала да сравня това което и давам - 60 мл. на хранене дали отговаря на възрастта и - 12 дни? Дали не е малко, респективно много?
Благодаря Ви предварително за отговорите   bouquet

# 18
  • Мнения: 390
С риск да бъда оплюта, най-сетне и аз ще споделя мнение. Бебето ми стана вече на 3 месеца. В началото и аз нямах достатъчно кърма, а и бебчето имаше малка устица и не можеше да захапе огромните ми зърна, та камо ли част от ареолата. И така 1,5 месец кърмих и дохранвах с по 40-60-90 мл. Същевременно се цедях упорито с помпата на Авент. Така кърмата ми се увеличи постепенно и сега даже замразявам по 200мл на ден.Категорично искам да оборя мненията, че тя не може да повиши лактацията. Напротив, тя цеди много добре така че те съветвам да я ползваш.
Другото ширещо се мнение е , че бебето се отбивало като се храни от шише. Според моят скромен опит, 1 месец с дохранване не може да отбие бебето. Ето сега пък мойта шушулка не иска биберон, а я дохранвах докъм месец и нещо.
Хубаво е да се чете във форуми, има много полезни неща, но в крайна сметка всичко е индивидуално и интуицията те води как да постъпваш.
Само мога да кажа, че са щастливи майчетата, които от първия ден са почнали да кърмят, имали са кърма и бебетата им са засуквали добре. Но май вече това се среща рядко. Останалите се борим по-какъв ли не начин да установим нормално кърмене. Много се радвам, че аз успях. Е, успех на всички Grinning
Блазе ти,защото аз си купих помпата на Авент,цедя с нея през 3ч,постоянно и упорито,пия течности до повръщане,сега съм на лактогонен чай,за уточнение-бебката ми е на 1 седмица и е в кувиоз от самото раждане-не е засуквала.Цедя на едно изцеждане по 60мл,и не ще повече от това.Да видим нататък....но вече се отчайвам.Всъщност  Златна много добре е попитала-добре ли е това за такова бебе-на такава възраст?

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 13:28 от ajva

# 19
  • София
  • Мнения: 1 570
ajva не се отчайвай  Hug, минала е само 1 седмица, аз тогава изцеждах по 20-30мл, продължавай все така.
Бебето трябвало да яде така - умножаваш деня по 10 - напр. 3 ден - 30 мл, 9ти ден- 90мл, 10 ти ден 100мл и до края на 1-вия месец -100-110 мл, после втория месец 120 мл, третия- 130 мл и т.н. Това ни го казаха на курса за бременни.

# 20
  • Мнения: 3 092
ajva искам само да ти кажа че ме е необходимо да пиеш течности както си писала ти --до повръщане.Спокойно.Моето бебе засука на 6-тия ден без проблем.Бебенцата си имат сукателен рефлекс още от утробата!Ще стискам палци при вас всичко да е наред PraynigПо 60 мл е добре.Трябва да стимулираш лактацията на гърдите , но не бива и да се прекалява , защото после може да се изправиш пред друг проблем -хиперлактация.
Използвай времето , в което бебчо не е при теб -пишеш е е в кувиоз и прочети някой полезни статии в Библиотеката.
Пожелавам скорошно завръщане на малката душица и дълго и успешно кърмене! Hug

Общи условия

Активация на акаунт