До всички майки - нещо за размисъл...

  • 3 002
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 620
Много се чудех дали да копирам тук тези думи на едно 13-годишно момче от друг форум, но понеже силно ме разтърсиха, реших да ги споделя с вас. Има върху какво да се замислим, нали?  Confused

Проблемът е че всички цветя са изгонени на терасата,защото тъпия приятел на майка ми неги иска,зщото правели влага-нещастник! 
И най-вероятно е имръзнала,но няма какво да направа-ще трябва да се адаптират!
Ще се пробвам да убеда майка ми по някакъв начин да ги топлим!
тя как вижда през зимата да оцелеят!?
Има един радиатор (на ток) и ще се постарая да я убеда нощем д го включваме на най-ниската степен!
Ужас майка ми е откачила вече неим дреме за цветята изцяло аз се занимавам с тях и на нея неим пука дали ще изсъхнат или не!
Даже един път ми се скара защо съм ги поливал и уросявал,защото съм направил голяма влага и мръсотия-ужас немога да я понасям с постояното и мрънкане и хленчене!
..........................

Ами да така ще направа,защото има още по-голям риск да ритнат камбаната!Но все ще се измисли нещо неможе така!Ами зимата?Какво ще права не е ясно с таказ твърдоглава майка!

П:П:Искам да ви кажа само едно-не е тук мястото,но хайде с това мнение да бъде да не флууда повече!
Работата е там,че аз несъм неграмотен както повечето от вас смятат,защото немога да пиша-щото примерно съм написал вместо "правя" "права";вместо "флуудя" "флууда" и променям нали правописа на думите!
искам да ви кажЪ,че го ПравЪ нарочно,защото така ми харесва!В Ловешкия край си говорим малко по-твъро и повечето думи в разговяорната реч завършват на "Ъ" и "А",а не както би трябвало при янкои думи на "Я"!
И също го правЪ по още една причина немога да понасям тези надути добърджански пуйки,които постояно ми правЪт забележка,че несъм говорил на номрален БГ език и затова аз напук продължавам да си говорЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъ твърдо...
.............................

Оф писнЪ мии  ! 
То растенийцето си беше отдавна за пресаждане,защото когато го урязах и му поникнаха новите млади листенца трябваше да го пресадЪ,ама майка ми "Да бе сега и за него ще харча пари"  иначе дава пари за какви ли не глупости!  То ако няма няква си там смотана машина за правене на ноктопластика за 200 лв. де ша бъде!  УЖАС вече ще взема да неси харча парите за закуска!
И без това ми дават на ден по 1,2 а когато имам 9 часа със СИП-а по математика и Школата по английски ми дава 4 ще си ги паза,ще ме поболи някоя др. седмица корема и ще събера пари за нова саксия и ще го пресада (знам че сега нему е момента,но ако не е умряло до тагава ще опитам!И ще се пробвам докато се хване да го държа в комшиите)
Ама има едно увивно растение дето е тръгнало да пълзи по целия простор да няма да го изсуша я?Ако майка ми имаше сърце,а не парче скала на енгово място щеше да стои вратата отворена,но...


 Cry Cry Cry

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 14:10 от Как`Сийка

# 1
  • Мнения: 9 990
Ами аз съм го казала хиляди пъти-ще я скъсвам от диктовки моята.Ще я науча аз да пише правилно.От доста време съм вече тук в този форум, много е нищена темата за правописа/ който няма общо с диалекти/Аз лично в училище имах оценки за правопис, ако темата ми е добра като съдържание, но е с грешки-едвам тройка връзвах...Сега нямам идея как е в училище, ще ми стане ясно някой ден. И ако видя, че там не успяват-аз сама ще науча детето си.Какво друго да кажа, не знам...

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Тъжно ми стана, но не заради правописа...

# 3
  • Мнения: 25 620
Да, правописът е маловажен в случая... Cry

# 4
  • Мнения: 14 654
това момче ми стана симпатично веднага- сетих за цветята на малката ида
наистина има много неща в думите му, върху които да се помисли, само че собствената му майка явно не се замисля никак, останах с впечатление , че синът и я смята за тъпа

# 5
  • Мнения: 1 581
Напомни ми за малкия принц  Confused
Всъщност не ми е толкова тъжно. Детето има много мил поглед върху света, много сърдечен. Гадното е, че вече идва ред на яда.

# 6
  • Мнения: 1 492
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.

# 7
  • Мнения: 135
Има много за размисъл..и не за правопис, това е ясно.От тези малки за някои неща се поражда отрицанието, враждата, а защо не и бъдеща агресия Sad Sad

# 8
  • Мнения: 7 723
Разтърсих се цялата, но правописът беше последното нещо, което ми направи впетчатление.
Не знам дали  смята майка си за тъпа, или по- скоро се чувства самотно.........

# 9
  • Мнения: 9 990
Хм, ами аз заради изречението на края реших, че темата е за правописа, но както и да е.В лични драми не мога да се впусна без да ги познавам от близо.Не мога да взема страна...някак, всичко може да е пречупено през погледа на пубертет, за който целият Свят да е против него и да няма общо с действителността...Аз поне и на тракива случаи съм ставала свидетел/ деца изкарват родителите си изроди и казват че са малтретирани без да са/ и от тогава съм спряла да взимам всичко за чиста монета.Хора всякакви.
Та-не мога да отсъдя по няколко реда в нета за ситуацията.Ако е истина-жалко за детето, но също така знам, че такива хора израстват силни и борбени...така че-пожелавам му успех.

# 10
  • Мнения: 338
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.


 smile3521

# 11
  • Мнения: 1 568
Тъжно е това майчета...................децата са ни умни и чувствителни,трябва да си отворим закърнелите очи и да погледнем малко по-далеч от носовете си!!!

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тъжно е това майчета...................децата са ни умни и чувствителни,трябва да си отворим закърнелите очи и да погледнем малко по-далеч от носовете си!!!
Peace

# 13
Не съм психолог, но мисля че в случая е засилен Едиповия комплекс.

Ако някоя от вас има илюзии за това какво си мисли дете на 13 години за нея, значи не вижда очите на детето си. Описаното по-горе го улавям ясно в погледа на моя 11 годишен наследник всеки път, когато му се карам за нещо. Интересното е, че ако някой обаче се опита да говори нещо лошо за мен пред него, той веднага ще се наостри ще ме защитава - не помните ли вие поне някой случай от това ваше време?

# 14
  • Мнения: 4 053
мисля,че момчето е самотно,без приятели,без вниманието от стана на майка му,
и просто намира утеха в цветята като се грижи за тях Thinking

# 15
  • Мнения: 3 861
домъчня ми за детето...незнам какво да кажа...

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Много, много тъжно е, когато на света най-добрият ти приятел, с когото можеш да споделиш страховете и болките си, е едно цвете. Правописът тук е просто най-маловажното нещо.  Sad

# 17
  • Мнения: 2 724
Разтърсих се цялата, но правописът беше последното нещо, което ми направи впетчатление.
Не знам дали  смята майка си за тъпа, или по- скоро се чувства самотно.........
Почувствах се по същия начин, много ми домъчня за момчето, колкото до правописа -май не му е проблем ,просто така изразява своя протест.

# 18
  • Мнения: 3 268
Стана ми тъжно за това мило чувствително момче.И колко много тъжни деца има по света...

# 19
  • Мнения: 9 990
Не съм психолог, но мисля че в случая е засилен Едиповия комплекс.

Ако някоя от вас има илюзии за това какво си мисли дете на 13 години за нея, значи не вижда очите на детето си. Описаното по-горе го улавям ясно в погледа на моя 11 годишен наследник всеки път, когато му се карам за нещо. Интересното е, че ако някой обаче се опита да говори нещо лошо за мен пред него, той веднага ще се наостри ще ме защитава - не помните ли вие поне някой случай от това ваше време?

Разбира се, толкова черна съм представяла родителите си, че чак да се чуди човек.А истината тогава е била съвсем друга, и сега от разстоянието на годините го осъзнавам. Confused

# 20
  • Мнения: 491
Благодаря, Как'Сийке, това наистина е за размисъл.
Няма смисъл да правим психологически портрет на лирическите герои и техните чувства. Не можем да му помогнем на това дете по този начин. Само че си мисля, че след като прочетох това, станах с мъничко по-добра майка.

# 21
  • Мнения: 15 619
Господи, как растат децата?
Мисля, че ние много бързо забравяме, какви са ни били чувствата, усещанията, мислите, вълненията, когато сме били на тази възраст.
Тотално разминаване в поколенията винаги ще има.
Май прекалено се вживяваме в ролята на пораснали, зрели, отговорни...майки и бащи.
 newsm78 Я да спра дотук, че кой знае до къде ще ме отведе нишката?

# 22
  • Мнения: 25 620
Че е объркан и нещастен пубер, от разбито семейство, е ясно. Че мрази на моменти майка си, е нормално.
Това, което най ме потресе беше подписът, който си беше сложил, докато пишеше горните редове. В червено беше написал някаква мисъл, че мечтае да е насред бойно поле, пълно с ранени и умиращи хора, а той да се радва на страданията им и ... не си спомням точните му думи, но беше много страшно, като от филм на ужасите. За съжаление (или по-точно за радост) подписът му вече не съществува, предполагам, че някой модератор се е намесил.

А гледано отстрани, това сигурно е едно "перфектно" семейство...  Cry

# 23
Това за страданията и състраданието, понаприличва ми тук писането въвфорума, или както някой беше обобщил "моят мъж е най-добрият" в една тема, а в друга "моя хич не ми помага, гадинка такава". Та при писането във форума повечето, дори и аз се опитваме да си създадем определена представа за нас такива, каквито се виждаме отвътре и такива каквито искаме да бъдем в зависимост от желаната реакция от здругите - т.е. похвала. Аз лично не очаквам дете на тази възраст да признае състрадание към родител - нали това ще го унижи пред приятели, които насвой ред не биха признали. Ако не изпитва състрадание, той няма да изпитва и жал към цветята.

Но не мога да сипредставя 13 годишен, който ще е дбро дете на мама и приятеля и, ще помага на баба Цеца от входа да си изхвърли боклука, и не на последно място - ще показва привързаност. Синът ми е (пак споменавам) на 11, но поне от 2 години той не дава на публично място дори да го хвана за ръката, не става изобщо въпрос за го целуна по бузата за някой успех, за да не му се смеят. Радва ме факта, че в къщи ми позволява  Grinning ... все още....
Така че "перфектното" семейство буди съмнения, поне у мен.
Досега съм се радвала на възгледа ти по много въпроси, но тук вече мисля различно от теб, вероятно защото имам голям син, не знам за възрастта на твоите деца.
Или просто мислим различно.

# 24
  • Мнения: 9 990
Е, то излиза, че подписът е бил впечатляващият, но аз не съм го прочела... Confused

# 25
  • Мнения: 25 620
=, ( newsm78) синът ми е с година по-голям от това момче, затова толкова ме развълнуваха думите му.
За "перфектното" семейство... От снимки и други писания останах с впечатления, че семейството е заможно, детето не е малтретирано, може би е поразглезено даже... Притесниха ме изблиците му на агресия, засега само словесна, дай боже да остане само такава...
Правя някаква подсъзнателна връзка с темите за детската агресия и споровете, които се водеха тогава. Дали само малтретирани деца стават агресори, дали само деца от бедни семейства избиват комплекси... или просто какъвто и да е семеен проблем може да отключи тъмната половина на човека...
Пак повтарям, дано агресията на това точно дете се излее само в думи, а не да премине в дела!  Praynig Много ярост има в него, много...
Не само в тези му думи, а и в други, писани преди и изтрити от модераторите, защото ги счетоха за скандални.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Чувства се пренебрегнат. Нехайството към цветята го усеща и върху себе си. По някакъв начин се отъждествява с цветята. Липсва му грижа и внимание. Подтекста, който прочетох беше: "Не й пука за мен" Това за подписа....жалко за детето.

Преди време един потребител Людмил , беше пуснал линк за една книга "Детето - как да го обичаме" от д-р Рос Кембъл, свалих си я и я чета. Точно такива случаи се разглеждат - идеалното семейство, идеалното дете, което в пубертета се превръща в чудовище. В основата на проблемите стоеше липсата на внимание.

# 27
  • Мнения: 9 990
Как Сийке, само ти знаеш и си чела и си добила някаква представа.От извадката, която си публикувала тук аз лично оставам със съвсем друго впечатление-че това е дете-отхвърлено от родители, материално много зле, майката си хванала любовник/ приятел/ и т.м. и т.н.Агресия не виждам, само малко озлобление, че майката си купила нещо, а неговите цветя увехнали, защото нямало с какво а ги грее....

Много тийнове се чувстват пренебрегнати без да са в действителност...

Тъмната половина може от  много неща да се  отключи.Ти си чела някакви постове, които ние няма как да прочетем.... Confused PeaceВ това, което си публикувала аз проблем особен не виждам, ама де да знам... Confused

# 28
За агресията, яростта...
Да ти кажа най ми подейства охлаждащо, когато трябваше да се научи в училище да се бие.
На градина е ходил само предучилищна, и беше едно добро дете, неизпълнено с агресия. Компютърните игри са му ограничени като време, защото след тях виждам претоварената му нервна система и изблиците на истерия.
Та доброто послушно дете първи клас започна да се връща всеки ден и да ми разказва как някой го ударил. Ми мисля се за нормално интелигентен човек и не се доверих на първо четене, че не е предизвикал съответната реакция, затова всеки път се интересувах точно от ситуацията. В половината от случаите наистина не беше провокирал насилие. Класната му казвала да не си връща ако някой го удари, нещо което детето започна да компенсира оплаквайки и се. Още втората седмица тя му казала, че тойкато по умен на отстъпва. Е, предпочетох сина ми да не е чак толкова умен и да си връща вместо да е тъпкан. Ето така от едно добро дете поради мързела или нежеланието (или и двете) на госпожата да въведе ред в класа, детето ми започна на свой ред да проявява насилие. Разказва ми повечето неща от деня и това ме убеждава, че там е поставен на оцеляване - или е в общия кюп, или е против него. Средно положение няма и той е изБрал да оцелее.

Имаха родителска среща, свикана от заместник директор по повод следната случка: един ученик, бил съученичка, после се качил на чин, скачал върху него и го счупил, после се качил на перваза и при поканата на госпожата да слезе от там и тговорил "ми може да искам да падна през прозореца". Не съм присъствала на въпросната среща, но таткото разказа какво му е направило основно впечатление:
 Основния проблем е бил счупения чин и отношението към учителката, а не боя върху ученичката. Та всеки със ценностите си.

Другото, което ми прави впечатление е интереса към филми на ужасите. Аз не си падам особено по такива, но гледам рейтинга във фрий сървърите, обикновено хорърите са с макс точки. Като бях ученичка си игрлаехме на "седморката на Блейк" (не се смейте, това даваха тогава), сега подражават на други филми. Нищо чудно  неговия подпис да е такова подражание.
Ще се повторя за кеча - ми децата подражаваха на него, ако гледат филми на ужасите - ще подражават на тях. Нали чрез подражание децата се учат първоте години да говорят, да ходят, подражанието си остава основна форма на обучение и възпитание.

Има и фактора споменат от Пенелопа, но продължавам да виждам "онзи" поглед в очите на сина ми като му правя забележка.

Аз много се разприказвах, ама малката ми дъщеря намерила розовите касети на тати и си ги пуснала  Blush и го питала защо тази леличка държала с ръце онази работа на чичкото  #Crazy Ще взема да ги изтрия всичките за всеки случай...

# 29
  • Мнения: 4 806
Не мисля да изпадам в разсъждения по въпроса какво му е на момчето. Даже и добронамерено, тези пасажи са извадени от контекста. Много неща не знаем за момчето, само Кака Сийка е по - осведомена, понеже е чела повече от него.
Затова моите разсъждения са "по принцип"...
Момчето обича своето цвете. Готов е да пести от закуски, за да му купи нова саксия. Това е трогателно. Проблематично е, че не получава подкрепа в тази посока. Дали е възможно да преиначава? Не ми се вярва, защото има детайли в написаното от него, които лъжещ пубер трудно ще се сети да опише.
Като цяло ми става мъчно за това дете. Много е самотно. В тази ситуация агресията е начинът да се изрази.

# 30
  • Мнения: 3 371
"Едиповият "комплекс има съвсем други измерения и проявления. За съжаление , зовът за помощ на това дете , ще бъде чут само от цветята и от нас.!Явно майка му е твърде заета да разделя времето си между новия си приятел и машината  за изкуствени нокти...Това е начинът , по който това момче се чувства полезно , значимо и дай Боже забележимо , някой ден!

# 31
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Съгласна с Любознателна.
В историята цветето е момчето, а момчето играе грижовния родител, какъвто не вижда до себе си.


# 32
  • Мнения: 25 620
Чакайте, хайде да не съдим кой - крив, кой - прав.  Peace
Пуснах това, за да се вгледаме повече в себе си и децата си, да се опитаме да вникнем в истинските им мисли и чувства, а не само да се интересуваме дали са яли и дали са ги изпитвали...  newsm78
Нито семейството е бедно, нито детето е оставено на произвола. Напротив, останах с впечатление, че добре се грижат за него. Е, майка му живее с друг мъж, който не му е баща, но малко ли такива случаи има? Предполагам, че подобен проблем щеше да има даже и да живееха със собствения му баща. (Момчето хем обвинява майка си, че не се интересува от него, хем се оплаква, че нощем ставала всеки час да го проверява. Коя незаинтересована майка ще си прави този труд? Защо го проверява? Много неизвестни, за да има ясна картина. Не това е важното.)
Нали имаше тема за душите на децата ни? В този дух е и моята.
А може би съм се надявала, че майка му чете тук и ще познае детето си...
А може би съм се надявала, че всяка от нас ще познае някакво късче от своето дете...

# 33
  • Мнения: 1 581
Да, и според мен темата е полезна точно като "познай себе си".
С някои психо-литературни анализи не съм съгласна - според мене нещата са съвсем обикновени, нормално е да се ядосаш един ден, да се противопоставиш на родителите си, да се оттласнеш от тях. Това е пубертетът.
Това с вниманието и липсата на внимание много го обичат някои - ето, на, майка му гледай я... Айде пак 2 крачки напред майките, които всички желания на децата си задоволяват. Евала! Ама красиво е цветето, ама любовта на детето... И моят син, едва на 3, така сърцераздирателно може да ви разкаже как не съм му купила балон от 5 паунда, ама така хубав е бил, синьо делфинче, и перката и опашката... Пък съм си купила крем за лице преди 1 седмица за 10 паунда...

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"Едиповият "комплекс има съвсем други измерения и проявления.
Именно.
Нищо му няма на момчето. Съвсем нормален (и даже симпатичен) пубер. Добре, де, тийнейджър. Майка му го дразни и толкова. На повечето в тази възраст им иде да си убият родителите (не го правят, разбира се Laughing). Било е и ще бъде.
А това, за бойното поле...  Laughing Настръхнала козинка, за да изглежда голям и страшен. 
hahahaТо остава да си напише: "Обожавам цветята".  Crazy
П.П. Бях автор на тийн предаване. Имахме конкурс за личен сайт. Получих и адреса на сайт, изпратен от момче на петнадесет години. Беше си направил сайт със снимки от морги. Най-много се гордееше с тези, които сам беше направил. Ето за този ме е страх. И от него ме е страх.

# 35
  • Мнения: 25 620
Ето го и краят на историята (засега!):

Хаха вие сте направили цял литературен анализ! 
Ами не е чак толкова зле както е описано!
Аз много обичам да хиперболизирам в момент на бяс,ярост и прочие!
Та и тогава преовеличих малко!На мен почти с всичко ми е огаждано!
Имам хубави дрехи,когато поискам да ми се купи ми се копува,когато ми се яде нещо винаги го получавам и едно 98% от нещата поискани от мен ги получавам!Задоволен съм с подчти всичко.Майка ми проявява разбиране,но сега неме мислете за гадняр или нещо подобно!
Тогава просто неси бях навил на ината и хиперболизирах нещата! 
Все пак разбрах,че майка ми мисли в близките 2 седмици да вземе за терасата печка с газова бутилка да я пуска през ноща(защото с климартика ще излезе скъпо),но разберете ме когато не ми е на кеф и хиперболизирам се успокоявам и после се усещам,че нетрябва да е така!
Имам парфюми за по 70-80 лв. от Англия,Германия,маркови якета,но просто се вбесявам от факта,че майка ми преди имаше в Ловеч около 105-110 саксии с цветя и ги наподари на хората и взе за Добрич само 30-40 от които не всички оцеляха!Остави ги аз да ги гледам и сега постояно се движи с него!По цял ден ходи с него на Варна,на Шумен..... а като реча да ми помогне край имала работа или готви се нещо прави!
Ако има 1 филия хляб на масата ще я даде на него,а не на мен дето той и е никакъв! 
А докато живеех в Ловеч несъм живял толкова охолен живот в сравнение със сега,а като ми отпусне каиша и започвам да си позволявам много това го осъзнах!
Преди търпях лишение... а сега нещо да неми се купи и сълците ми за цопнати на лицето!
Майка ми си е добра,но....
незнам неискам да си мислите нещо лошо за мен или нея..
просто детски лудории.....

Надявам се всички да прочетат това което написах по-горе!
И се надявам също да разберете,че понякога обичам да послъгвам (естествено после си казвам нямам намерения да ставам крадец,убиец.....) или да плеща простотии на ляво на дясно!  Местенето ми в Добрич ме промени доста!
Научих се да се бия (е само за самозащита,защото са ме били в Ловеч 5 пъти и тоо без причина) е имам червива уста,но сега като се научих да се бия обичам да се заяждам,да нерва другите (има хора които ме дразнаят много)(естествено си има причина аз редовно ан хората им намирам кусури-миришат,с жълти зъби,ходят всеки ден с едн и и същи дрехи, със селски манталитет са,крив нос,глупави и редица още дребни неща и недостатъци,в които аз ги НЕ намирам и попринцип хората ме харесват)!Оф вече мисля,че е време да се опитам да не хиперболизирам,да не лъжа и после да си признавам ами малко по-земно да се държа и човешки!
Понякога прекалявам ама сега после каквото и да правя нередно си го признавам дори и да търпя последствия!
Като дойдох в Добрич просто станах по-готин човек,вдигнах си смаочувствието и някак си абе промених се и то към по-хубава страна,така че храта да ме харесват.....)
 


А сега, де!  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 581
Сега да дойде момчето вече да му обЕсня правописа  Laughing

# 37
Сега да дойде момчето вече да му обЕсня правописа  Laughing
Така си е  Mr. Green

Всъщност почвам да се плаша - мъж на 13 години да си даде толкова пълна и изчерпателна самооценка на поведение .... то вярно че сега бързо израстват, но просто не го очаквах.  Това ме подсеща, че явно още не гледам достатъчно в очите на сина ми.
Како Сийке, благодаря за напомнянето.

Всъщност това "пълно задоволяване на материалните нужди" не идва ли от ОНЗИ приятел на майката?
Лека нощ на всички, сънувайте "идеалното дете", защото само в сънищата има такива, а ако срещнете реално такова  заведете го непременно на психолог!

# 38
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
хм, в описанието на майката познах моментално свекърва ми и нейната дъщеря;
не го казвам със злоба към една от двете, просто факт....
всеки ден гледам такова момче, но за съжаление нищо не мога да направя.
Семейството и пак семейството е в основата на всичко, на....

# 39
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Това дете има нужда от майчина обич , внимание и психиатър.

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.


  smile3521


А за правописа,наистина тъжно и срамно  Embarassed

# 41
  • Мнения: 14 654
защо пък да има нужда от психиатър- защото обича цветята или защото понякога мрази майка си?
по тази логика следва всяка една ,  която в даден миг се е подразнила на мъжа си, че е излязъл с приятели да пийне вместо на семейна разходка с нея и децата, но иначе да смята съпруга си за добър човек- да ходи при психиатър

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 13:21 от Rадост

# 42
  • Мнения: 1 100
Аз пък нищо странно не виждам в него. Всеки мрази майка си понякога, макар да знае, че тя прави всичко по силите си, за да е добре детето и. Всеки понякога се чувства пренебрегнат. Всеки понякога е егоист. И всеки забравя, че майката освен майка е и жена. Това е в главата на всеки един тийнейджър почти. Според мен спешно има нужда от учител по български език.  Peace 

# 43
  • Мнения: 1 100
На мен не ми напомня на Едиповия комплекс. Ами по-скоро ми напомня за Електра и Орест. Нали те убили майка си, защото е изменила на баща им, убила го, заменила го с любовника, направила дъщеря си прислужница. Дори се надявала да умре Орест-родния и син. Това, разбира се е много силно казано в този случай. Просто е едно малко разглезено момченце, което е свикнало да бъде център на вниманието на мама. Сега му е трудно да свикне с промените.

# 44
  • Мнения: 3 835
Това момче, чисто и просто ревнува майка си. То е едно презадоволено момче, в пубертетска възраст, когато света е странен и представите за него също. Болезнено чувствителен!!! Цветята са просто повод, да покаже раздразнението си от ВСИЧКО и ВСИЧКИ. Според мен е временен период. Ще се оправи момчето!!! Peace

# 45
  • Мнения: 11 607
Детето просто плаче за внимание и любов.......

# 46
  • Мнения: 2 792
  Да замислих се, нещата явно наистина се изместват и хормоните ги тресват децата по от рано, особено пък за момче, навремето ги хващаше след 14 годишна възраст.
 Това, което прочетох са типичните пубертетско-хормонални кризи, където всичко е или черно или бяло и най-добре е целия свят да бъде провокиран. С последното визирам описаните снимки с насилие в подписа, класическа провокация, която всъщност е част от осъзнаването на реалността и протестта срещу правилата.
  Малко извън темата но целия този протест срещу правилата в крайна сметка обикновенно ни връща точно към тях, но и за това си трябва време  Laughing

# 47
  • Мнения: 2 724
  Да замислих се, нещата явно наистина се изместват и хормоните ги тресват децата по от рано, особено пък за момче, навремето ги хващаше след 14 годишна възраст.
 Това, което прочетох са типичните пубертетско-хормонални кризи, където всичко е или черно или бяло и най-добре е целия свят да бъде провокиран. С последното визирам описаните снимки с насилие в подписа, класическа провокация, която всъщност е част от осъзнаването на реалността и протестта срещу правилата.
  Малко извън темата но целия този протест срещу правилата в крайна сметка обикновенно ни връща точно към тях, но и за това си трябва време  Laughing
Много точно казано   Peace

# 48
защо пък да има нужда от психиатър- защото обича цветята или защото понякога мрази майка си?
по тази логика следва всяка една ,  която в даден миг се е подразнила на мъжа си, че е излязъл с приятели да пийне вместо на семейна разходка с нея и децата, но иначе да смята съпруга си за добър човек- да ходи при психиатър
Thinking
Вярно е, че последното изречение съм го написала малко неясно, допускам че си бързала да прочетеш всички мнения. Според мен за психиатър е "идеалното" дете а не автора на дадените от Кака Сийка писания, който изглежда напълно нормален или по-скоро нормално ненормален за възрастта си (дано не се засегне от определението). Това, което си спомням за тази възраст е, че хората обикновено търсят начин да изглеждат интригуващи за другите, това момче е избрало цветята.

# 49
 Embarassed

Опс, това не било по мой адрес... Съжалявам   bouquet

# 50
  • Мнения: 791
Смятам че какъвто и да е проблема на това дете - дали е разглезено или не, дали ревнува или просто копнее за малко повече любов и внимание, дали се чувства пренебрегнат - в крайна сметка няма значение, защото ние не можем да му помогнем. Просто трябва да се постараем нашите деца да не изпадат в положението когато има нещо да им тежи да го споделят във форум, а да го споделят с човек, би бил и той брат или сестра, приятел, баба или дядо, леля или вуйчо, а може би най-добре ако успеем да изградим доверие помежду си за да може да си казва болката на нас. Винаги и на всяка възраст има проблеми и те винаги са големи, но важното е да ги преодоляваме, а с помоща на приятел става по лесно.
Това дете няма при кого да отиде да си изкаже болката - това е тъжното, че е едно толкова чувствително дете и толкова самотно,а не правописа- дори и да има проблем с него, той се учи, а едно разбито детско сърце не се поправя.
Какво ще стане това дете на 20, на 30г. ......... каква личност ще се оформи ... newsm12
Заслужава си да се замислим!!! Децата ни не са като нас, не са като нас от детските ни години, мислят и живеят различно!!!
Нека ги правим щастливи и им даряваме любов!!!
Има толкова майки който не го правят и това е жалко Cry (знам че тук - в тоя форум няма такива - или поне се надявам - защото самият факт че мислим толкова за децата си, че ги обсъждаме тук говори предостатъчно  Wink )

# 51
  • Мнения: 1 547
Хм, мен що така не успя да ме трогне цялата тая история...  newsm78

Писанията на младежа силно ми напомниха на едно момче, с което израстнахме заедно. Техните бяха на принципа "неограничена свобода на действията и мислите", в резултат на което отгледаха много умен и изобретателен син, но зверски разглезен, чак изкривен. Та въпросния обичаше да драматизира постоянно - днес е нещастен и самотен, утре е неосъзнат гений, вдругиден - природолюбител на свободна практика. Излишно е да казвам, че повечето от превъплъщенията нямаха нищо общо с действителността. Агресивен не беше, но беше лош. Бидейки оставян да стига до крайност във всяко свое начинание, той изпитваше удоволствие да разтяга границите си до безкрай. Малко трудно ми е да го обясня накратко, но ето... Решава днес, че обича цветя. Съзнателно и целенасочено започва да ги събира, сади, полива, тори и т.н. Ангажира целия свят с поредната си обсесия, започва да изисква от родителите си да купуват всевъзможен разсад, да покрият с найлон терасата, да топлят с печка цветята и да ги облъчват със специална лампа, стимулираща растежа, а също и да говорят по-тихо край тях, за да не ги стресират. Води приятели да разгледат оранжерията, хвали се в училище, сърди се на всеки, който не е съпричастен към благородното му дело. Естествено всяка прищявка в тази връзка бива задоволявана от родителите, защото, видите ли, момчето е с толкова широка душа, толкова умно и различно от останалите посредствени деца... Това продължава до момента, в който момчето решава, че цветята вече не са интересни и насочва енергията си към животните, примерно. След което става лекар, купуват му се необходимите екстри, определя се приемно време и се залепя на вратата на детската /като в обедната почивка никой, ама никой няма право да влиза/. Сетне  е химик, сетне свещеник - можете и сами да продължите безкрайния списък. Наистина беше подтискащо да си свидетел как едно дете бавно, полека и с пълното съдействие на своите родители губи ориентация в своя свят, няма граници в нищо и експериментира със своята и с чуждата психика, както намери за добре. Какъв е животът му днес няма изобщо да споменавам...  Tired

Не знам защо, но излиянията на този тийнейджър веднага ме подсетиха за моя приятел...

# 52
  • София
  • Мнения: 1 352
Хм, мен що така не успя да ме трогне цялата тая история...  newsm78
Абсолютно и мен така.  Peace
Още в началото докато четях си мислех, че повечето майки тук са забравили какво е да си на 12-13-14 години, когато всички възрастни са тъпи, глупави и лоши, когато света и мрачно и грозно място, а родителите ти са най-лошите, които има на света... #Cussing out

Детето си е обяснило в последствие - обича да послъгва, да преувеличава и т.н.
Не мисля, че има нещо за което да се замислям.

# 53
  • Мнения: 14 133
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.


  smile3521


А за правописа,наистина тъжно и срамно  Embarassed
Peace

Общи условия

Активация на акаунт