До всички майки - нещо за размисъл...

  • 2 998
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 371
"Едиповият "комплекс има съвсем други измерения и проявления. За съжаление , зовът за помощ на това дете , ще бъде чут само от цветята и от нас.!Явно майка му е твърде заета да разделя времето си между новия си приятел и машината  за изкуствени нокти...Това е начинът , по който това момче се чувства полезно , значимо и дай Боже забележимо , някой ден!

# 31
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Съгласна с Любознателна.
В историята цветето е момчето, а момчето играе грижовния родител, какъвто не вижда до себе си.


# 32
  • Мнения: 25 620
Чакайте, хайде да не съдим кой - крив, кой - прав.  Peace
Пуснах това, за да се вгледаме повече в себе си и децата си, да се опитаме да вникнем в истинските им мисли и чувства, а не само да се интересуваме дали са яли и дали са ги изпитвали...  newsm78
Нито семейството е бедно, нито детето е оставено на произвола. Напротив, останах с впечатление, че добре се грижат за него. Е, майка му живее с друг мъж, който не му е баща, но малко ли такива случаи има? Предполагам, че подобен проблем щеше да има даже и да живееха със собствения му баща. (Момчето хем обвинява майка си, че не се интересува от него, хем се оплаква, че нощем ставала всеки час да го проверява. Коя незаинтересована майка ще си прави този труд? Защо го проверява? Много неизвестни, за да има ясна картина. Не това е важното.)
Нали имаше тема за душите на децата ни? В този дух е и моята.
А може би съм се надявала, че майка му чете тук и ще познае детето си...
А може би съм се надявала, че всяка от нас ще познае някакво късче от своето дете...

# 33
  • Мнения: 1 581
Да, и според мен темата е полезна точно като "познай себе си".
С някои психо-литературни анализи не съм съгласна - според мене нещата са съвсем обикновени, нормално е да се ядосаш един ден, да се противопоставиш на родителите си, да се оттласнеш от тях. Това е пубертетът.
Това с вниманието и липсата на внимание много го обичат някои - ето, на, майка му гледай я... Айде пак 2 крачки напред майките, които всички желания на децата си задоволяват. Евала! Ама красиво е цветето, ама любовта на детето... И моят син, едва на 3, така сърцераздирателно може да ви разкаже как не съм му купила балон от 5 паунда, ама така хубав е бил, синьо делфинче, и перката и опашката... Пък съм си купила крем за лице преди 1 седмица за 10 паунда...

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"Едиповият "комплекс има съвсем други измерения и проявления.
Именно.
Нищо му няма на момчето. Съвсем нормален (и даже симпатичен) пубер. Добре, де, тийнейджър. Майка му го дразни и толкова. На повечето в тази възраст им иде да си убият родителите (не го правят, разбира се Laughing). Било е и ще бъде.
А това, за бойното поле...  Laughing Настръхнала козинка, за да изглежда голям и страшен. 
hahahaТо остава да си напише: "Обожавам цветята".  Crazy
П.П. Бях автор на тийн предаване. Имахме конкурс за личен сайт. Получих и адреса на сайт, изпратен от момче на петнадесет години. Беше си направил сайт със снимки от морги. Най-много се гордееше с тези, които сам беше направил. Ето за този ме е страх. И от него ме е страх.

# 35
  • Мнения: 25 620
Ето го и краят на историята (засега!):

Хаха вие сте направили цял литературен анализ! 
Ами не е чак толкова зле както е описано!
Аз много обичам да хиперболизирам в момент на бяс,ярост и прочие!
Та и тогава преовеличих малко!На мен почти с всичко ми е огаждано!
Имам хубави дрехи,когато поискам да ми се купи ми се копува,когато ми се яде нещо винаги го получавам и едно 98% от нещата поискани от мен ги получавам!Задоволен съм с подчти всичко.Майка ми проявява разбиране,но сега неме мислете за гадняр или нещо подобно!
Тогава просто неси бях навил на ината и хиперболизирах нещата! 
Все пак разбрах,че майка ми мисли в близките 2 седмици да вземе за терасата печка с газова бутилка да я пуска през ноща(защото с климартика ще излезе скъпо),но разберете ме когато не ми е на кеф и хиперболизирам се успокоявам и после се усещам,че нетрябва да е така!
Имам парфюми за по 70-80 лв. от Англия,Германия,маркови якета,но просто се вбесявам от факта,че майка ми преди имаше в Ловеч около 105-110 саксии с цветя и ги наподари на хората и взе за Добрич само 30-40 от които не всички оцеляха!Остави ги аз да ги гледам и сега постояно се движи с него!По цял ден ходи с него на Варна,на Шумен..... а като реча да ми помогне край имала работа или готви се нещо прави!
Ако има 1 филия хляб на масата ще я даде на него,а не на мен дето той и е никакъв! 
А докато живеех в Ловеч несъм живял толкова охолен живот в сравнение със сега,а като ми отпусне каиша и започвам да си позволявам много това го осъзнах!
Преди търпях лишение... а сега нещо да неми се купи и сълците ми за цопнати на лицето!
Майка ми си е добра,но....
незнам неискам да си мислите нещо лошо за мен или нея..
просто детски лудории.....

Надявам се всички да прочетат това което написах по-горе!
И се надявам също да разберете,че понякога обичам да послъгвам (естествено после си казвам нямам намерения да ставам крадец,убиец.....) или да плеща простотии на ляво на дясно!  Местенето ми в Добрич ме промени доста!
Научих се да се бия (е само за самозащита,защото са ме били в Ловеч 5 пъти и тоо без причина) е имам червива уста,но сега като се научих да се бия обичам да се заяждам,да нерва другите (има хора които ме дразнаят много)(естествено си има причина аз редовно ан хората им намирам кусури-миришат,с жълти зъби,ходят всеки ден с едн и и същи дрехи, със селски манталитет са,крив нос,глупави и редица още дребни неща и недостатъци,в които аз ги НЕ намирам и попринцип хората ме харесват)!Оф вече мисля,че е време да се опитам да не хиперболизирам,да не лъжа и после да си признавам ами малко по-земно да се държа и човешки!
Понякога прекалявам ама сега после каквото и да правя нередно си го признавам дори и да търпя последствия!
Като дойдох в Добрич просто станах по-готин човек,вдигнах си смаочувствието и някак си абе промених се и то към по-хубава страна,така че храта да ме харесват.....)
 


А сега, де!  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 581
Сега да дойде момчето вече да му обЕсня правописа  Laughing

# 37
Сега да дойде момчето вече да му обЕсня правописа  Laughing
Така си е  Mr. Green

Всъщност почвам да се плаша - мъж на 13 години да си даде толкова пълна и изчерпателна самооценка на поведение .... то вярно че сега бързо израстват, но просто не го очаквах.  Това ме подсеща, че явно още не гледам достатъчно в очите на сина ми.
Како Сийке, благодаря за напомнянето.

Всъщност това "пълно задоволяване на материалните нужди" не идва ли от ОНЗИ приятел на майката?
Лека нощ на всички, сънувайте "идеалното дете", защото само в сънищата има такива, а ако срещнете реално такова  заведете го непременно на психолог!

# 38
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
хм, в описанието на майката познах моментално свекърва ми и нейната дъщеря;
не го казвам със злоба към една от двете, просто факт....
всеки ден гледам такова момче, но за съжаление нищо не мога да направя.
Семейството и пак семейството е в основата на всичко, на....

# 39
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Това дете има нужда от майчина обич , внимание и психиатър.

# 40
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не мога да повярвам, че 13 годишно дете и то момче има такива чувстава и то към растения. Браво. Иска ми се майка му да ги прочете тези неща.


  smile3521


А за правописа,наистина тъжно и срамно  Embarassed

# 41
  • Мнения: 14 654
защо пък да има нужда от психиатър- защото обича цветята или защото понякога мрази майка си?
по тази логика следва всяка една ,  която в даден миг се е подразнила на мъжа си, че е излязъл с приятели да пийне вместо на семейна разходка с нея и децата, но иначе да смята съпруга си за добър човек- да ходи при психиатър

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 13:21 от Rадост

# 42
  • Мнения: 1 100
Аз пък нищо странно не виждам в него. Всеки мрази майка си понякога, макар да знае, че тя прави всичко по силите си, за да е добре детето и. Всеки понякога се чувства пренебрегнат. Всеки понякога е егоист. И всеки забравя, че майката освен майка е и жена. Това е в главата на всеки един тийнейджър почти. Според мен спешно има нужда от учител по български език.  Peace 

# 43
  • Мнения: 1 100
На мен не ми напомня на Едиповия комплекс. Ами по-скоро ми напомня за Електра и Орест. Нали те убили майка си, защото е изменила на баща им, убила го, заменила го с любовника, направила дъщеря си прислужница. Дори се надявала да умре Орест-родния и син. Това, разбира се е много силно казано в този случай. Просто е едно малко разглезено момченце, което е свикнало да бъде център на вниманието на мама. Сега му е трудно да свикне с промените.

# 44
  • Мнения: 3 835
Това момче, чисто и просто ревнува майка си. То е едно презадоволено момче, в пубертетска възраст, когато света е странен и представите за него също. Болезнено чувствителен!!! Цветята са просто повод, да покаже раздразнението си от ВСИЧКО и ВСИЧКИ. Според мен е временен период. Ще се оправи момчето!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт