Каква марка тенджери да избера?

  • 11 102
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 176
От Технополис съм си купувала тенджера и тиган,тигана с капака струваше към 130 лв.,тенджерата и тя май беше толкова.Страшно съм доволна от тях,тежки са малко,обаче не са мръднали-тигана го ползвам нон стоп-печа пържолки стават като на скара,без мазнина сочни,правя палачинки,абе готвя всичко в тях и не съжалявам за парите,струват си,ползвам ги вече сигурно 4 год.Ако те интересуват ще ти кажа марката,че не я помня.А на тефлоновите и аз не съм им фен.Имам и Цептер-стават и те Wink
Е, същите ги има и в халите. За тях говоря. Имам тенджера и грил тиган.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 880
От Технополис съм си купувала тенджера и тиган,тигана с капака струваше към 130 лв.,тенджерата и тя май беше толкова.Страшно съм доволна от тях,тежки са малко,обаче не са мръднали-тигана го ползвам нон стоп-печа пържолки стават като на скара,без мазнина сочни,правя палачинки,абе готвя всичко в тях и не съжалявам за парите,струват си,ползвам ги вече сигурно 4 год.Ако те интересуват ще ти кажа марката,че не я помня.А на тефлоновите и аз не съм им фен.Имам и Цептер-стават и те Wink

и аз имам такъв тиган taurus, страхотен е!!!
щом хвалиш тенджерата ще взема и нея да си купя! Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 044
От Технополис съм си купувала тенджера и тиган,тигана с капака струваше към 130 лв.,тенджерата и тя май беше толкова.Страшно съм доволна от тях,тежки са малко,обаче не са мръднали-тигана го ползвам нон стоп-печа пържолки стават като на скара,без мазнина сочни,правя палачинки,абе готвя всичко в тях и не съжалявам за парите,струват си,ползвам ги вече сигурно 4 год.Ако те интересуват ще ти кажа марката,че не я помня.А на тефлоновите и аз не съм им фен.Имам и Цептер-стават и те Wink

и аз имам такъв тиган taurus, страхотен е!!!
щом хвалиш тенджерата ще взема и нея да си купя! Wink
smile3521Да, taurus са

# 18
  • Мнения: 3 388
Аз ползвам различни тефлонирани тигани-плитки и дълбоки, според това какво готвя. Много от тях са на Bialetti - популярна италианска марка, с прибиращи се дръжки за спестяване на място.
Иначе, имам един комплект от няколко тенджери с двойно дъно / доста тежки, междудругото/, които ми беше подарила свекърва ми. Много съм доволна, продукт са на Solingen, а модела е Mayer Classics. Пише, че са подходящи, както за газови, така и за електрически котлони, на мен досега не са ми загаряли / ползвам ги  от близо година/.
Иначе, имам тенджери под налягане - комплект от 2 тенджери, малка и голяма, с един универсален капак- и няколко малки съда за затопляне на мляко и вода, които са на Lagostina / тези също са с двойно дъно и са доста тежки/.
Дано съм била полезна  Simple Smile

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Хубава тема,че и мен ме чака купуването на тигани,тенджери и тави.
И в този ред на мисли ,какво ще кажете за комплекта тенджери ,които продават в Метро,едни такива черни отвън,май бяха от чугун? newsm78
Или пък ,пак там има на Солинген.Колко е Солинген ,ми е ясно,ама ако някой има такива ,да пише доволен ли е?
Аз май искам от тези тежките,чогунените,че си взех газови котлони ,и мисля,че колкото е по тежичка тенджерата,ще стои по стабилно бърху скарата на котлона.Хайде давайте акъл и мнения.....  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 104
ето другите мами са разширили обсега на добрите фирми.

# 21
  • Мнения: 920
Най-прост Солинген. Ползвам от повече от 10 г. С дебело дъно, стъклени капаци. Мия в миялната.

# 22
  • Мнения: 382
Тефал не си купувай! Прословутите им тигани с червената точка не можаха да издържат и една година-вече втори изхвърлям,като втория започна да се рони даже още на третия месец.По-добре руски,румънски,гръцки комплекти,но не и Тефал.

# 23
  • Мнения: 11 747
Аз имам един тиган- Bialetti,от Метро съм го купувала.Пише,че е италиански,доволна съм.Помня,че имаше доста неща на тази марка- не са скъпи!

# 24
  • Мнения: 5 462
Аз ползвам различни тефлонирани тигани-плитки и дълбоки, според това какво готвя. Много от тях са на Bialetti - популярна италианска марка, с прибиращи се дръжки за спестяване на място.
Иначе, имам един комплект от няколко тенджери с двойно дъно / доста тежки, междудругото/, които ми беше подарила свекърва ми. Много съм доволна, продукт са на Solingen, а модела е Mayer Classics. Пише, че са подходящи, както за газови, така и за електрически котлони, на мен досега не са ми загаряли / ползвам ги  от близо година/.
Иначе, имам тенджери под налягане - комплект от 2 тенджери, малка и голяма, с един универсален капак- и няколко малки съда за затопляне на мляко и вода, които са на Lagostina / тези също са с двойно дъно и са доста тежки/.
Дано съм била полезна  Simple Smile
Сонита , аз също имах такава тенджера под налягане на Lagostina , но клапана и се скапа  и сега вече нямам такава ... SadНе зная защо се получи така , добре че мъжа ми се беше в къщи , та се справи успешно с критичната ситуация !!Сега се чудя каква да си взема  newsm78
Хвърлила съм око на Тефал Клипсо 200 - 220 лв. ама искам да съм сигурна в качеството и .Ако някой знае по евтин вариант , моля да ме посъветва ..

# 25
  • Мнения: 1 910
Какво им правите на вашите Тефал-и?  Shocked
Паднали точки, покрития, изкривени. Сигурни ли сте, че сте купували, това за което говорите, че имате?! Или пък зависи кой ги ползва...  Rolling Eyes Имам тенджери,тавички и тигани (всичко по 2) на тефал от 4 години и са като нови. А готвя само в тях, други нямам.
Най-новия ми тиган е от серията Тефал+Jamie Oliver . Метален, с двойно дъно. Не виждам начин да ги сменя скоро с друга марка.

# 26
  • Мнения: 3 379
Да използвам темата да питам можете ли да ми препоръчате за газови котлони какво да ползвам?

Аз също имам Тефал - тигани главно, горе-долу съм доволна, нямам проблеми засега. Но тенджери нямам хубави, искам да си купя, а печката ми е комбинирана с газови котлони, като главно газовите използвам естествено.

# 27
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Страхотни са съдовете в Технополис /немските/ и имат 10 г. гаранция. В крайна сметка не сме толкова богати, че да купуваме ефтинийки! Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 11 707

Иначе аз ползвам PRIVILEGE. Това е един вид немския Цептер.
Предпочитам Привилега, защото е с дебело дъно, неръждавейка, не залепва, мие се лесно, спестява енергия и е вкусно. Не са евтини, но далеч не са с цената на Цептер.
Е за тях пък аз мога да изкажа лоши слова.Купих си комплекта преди 7-8 години за скромната сума от 200-250$.Излезнаха голям боклук,още ме боли сърцето за похарчените пари. Дръжката на капаците беше с вграден термометър,който след време се счупи,дръжката се разглоби/счупи,съответно термометъра спря да работи.Абе не бях доволна.И сега си седят в шкафа,а аз минах на Тефал и други с тефлоново покритие.
Живот и здраве след Нова Година мисля да се обурудвам с нови тенджери и сериозно ще се замился какви да са.

Общи условия

Активация на акаунт