Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,имам един въпрос към вас. Преди около 2 седмици разбрах че съм бременна чрез тестове, първите 3 теста бяха с бледа чертичка и четвъртият вече си личеше.Отидох на гинеколог да ми направят вагинален ехограф,и не се видя нищо.Въпросът ми е следният,сериозно ли е?   на вас в коя седмица,или месец се видя че сте бременна на вагиналният ехограф?

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 12:59 от Не се сърди, човече

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Кажи в коя седмица си отишла на преглед и съвсем ли нищо не се видя, или само ембрион не видяхте? Лекарят какво каза?
В 7ма седмица ми потвърдиха бременност и чухме пулс.

# 2
  • Мнения: 5 149
6та седмица сакче с мехурче, началото на 8ма - пулс.

# 3
  • Мнения: 6 766
И двата пъти посетих АГ с поне 10 дни закъснение. Видя се бременност с коремен ехограф. С колко дни закъснение отидохре на лекар? Тестовете преди или след закъснение правихте?

# 4
  • Мнения: 594
Втора бременност, в 5седмица и 6 дни потвърдиха бременност и се чу пулс.

# 5
  • Мнения: 46 526
При мен нещата се развика така:
В 6 седмица установиха бременност с коремен ехограф (в обикновена поликлиника).
В 11 седмица постъпих в болница заради зацапване, там с вагинален ехограф не видяха бременност и освен че прегледът беше болезнен, ми изкараха акъла. Настоях за коремен, с него се видя всичко.
Повече не позволих да ме преглеждат с вагинален.

# 6
  • Мнения: 3 597
Ходих на седмица закъснение , прегледа ме с вагинален и се видя сакче вътре в матката / което изключва извънматочна / в 5 + , а ембрионче с пулс се видя в 6 и няколко дни .
Това с последната Б , с предните две нямам точен спомен , но все ходя сравнително рано на 5-6-7 дни закъснение и се вижда .
Зависи от доста неща … дали закъснението е правилно изчислено , съответно и овулацията кога е била … много е важно апарата дали е по-нов , доктора …

# 7
  • Мнения: 1 195
В 5-6 седмица беше при мен. За пулс мисля, че след 8 седмица ходих.

# 8
  • Мнения: 11
Кажи в коя седмица си отишла на преглед и съвсем ли нищо не се видя, или само ембрион не видяхте? Лекарят какво каза?
В 7ма седмица ми потвърдиха бременност и чухме пулс.
На 11 юни трябваше да ми дойде цикъла отидохме на 15-ти и не се видя нищо въпреки че тестовете ми бяха положителни но може и да е било много рано не знам и не знам в коя седмица точно да отида да ме прегледат

# 9
  • Мнения: 1 306
В 5 се видя сакче, в 7 - пулс. В коя седмица сте, да не би да е твърде рано? Кога ви беше ПРМ?

# 10
  • Мнения: 5 149
На 4 дни закъснение да търсят ембрионче е безобразие. Или поне е трябвало да ти обяснят какво значи положителен тест и кога изобщо се вижда нещо на ехограф.
10-14 дни след закъснение за преглед и установяване на бременност. Имай предвид, че тогава не е задължително да се види сърце. За повече сигурност се ходи след още 10. Можеш и направо след 20тина да отидеш, разбира се.
Ако искаш да видиш дали нараства правилно пусни чхг през 48 часа. Но за визуализация е повече от рано.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 15:21 от Inferiya

# 11
  • Мнения: 179
Ако трябва да съм точна 6та седмица 7ма се видя... Моят лекар беше отпуска, отидох след направен положителен и едната ми каза че няма бременност... Другия ми каза, че не е сигурен, след 3 дена си отидох при моя и сърце чух и всичко... Зависи от много неща, имай търпение

# 12
  • София
  • Мнения: 2 570
Изчакайте най-малко 10 дни закъснение, за да се види добре. При първата отидох с 13 дни, а при втората със 17 и се видяха ембриончета.

# 13
# 14
  • Мнения: 14
В 7-ма седмица ми потвърдиха бременност и чухме пулс.

Общи условия

Активация на акаунт