Нашите кухни - тема 91

  • 43 855
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • гр. София
  • Мнения: 4 806
Аз пък се отказах от долен ъглов шкаф с въртележка. Губи се много място, не можеш да сложиш нещо по-тежко, по-обемно. Винаги трябва да се съобразяваш с размерите на механизма, колко кг може да носи рафта, да не провисне..... Можех да сложа, имам достатъчно други шкафове, които да пълня, но прецених, че няма смисъл. Сега отзад имам чинии, които ползвам рядко - плата, големи купи, нова тенджера и разни такива неща....

# 706
  • Мнения: 4 365
Обсъждането за ъглите ми е много полезно,чака ме същия проблем.
Наснимах си неща,които ми харесаха.Може и на някой да му дадат идея.

# 707
  • София
  • Мнения: 44 330
Ами при нас няма да е възможен ъгъл с въртящи се рафтове, но за мен не е проблем, в дъното ще натискам неща, които ползвам 1-2пъти в годината, като оризоварка, гофретник и тн

# 708
  • Мнения: 39 685
Имах два ъглови шкафа и много се опъвах на изпълнителя, защото не исках въртележки. С днешните модерни уреди за готвене много лесно се запълва.

# 709
  • Мнения: 135
Друг проблем на въртележките е товароносимостта - икейските ги дават 12/15кг (зависимост ъглов или прост долен шкаф) на рафт...

# 710
  • Мнения: 296
На моята въртележка ще слагам само стоманени тенджери и тигани
Всякакви уреди, дето се ползват веднъж на петилетка съм изхвърлила
Оставих само миксерите, робот отдавна нямам - след като се развали купих поотделно обикновен миксер, чопър, пасатор

Единствено микровълнова и кафемашина ще има и то отгоре на плота
Микровълновата ще е именно отгоре върху вътрешния ъглов шкаф, по диагонал на ъгъла
Кафемашината ще е отгоре на външния ъглов шкаф за лесен достъп откъм хол/трапезария/спалня


Ето тук намерих различни вариации на ъглов шкаф
https://www.pinterest.com/pin/424605071100835585/
Чекмеджетата са интересни

Последна редакция: ср, 28 сеп 2022, 12:12 от valkyrian

# 711
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
У нас хич не харесвам шкафа без въртележка, там държа държа резервни неща като опаковка гъби, бърсачки и тн. филтри брита, неща които не се ползват често, някой и друг уред. Имам две въртележки, едната е за  сухи храни и подправки, ориз, захар, паста, бисквити, и т.н. другата е за пластмасови неща, кутии, фолио, формички за кекс, за сладки и т.н. неща дето трудно се прибират в обикновен шкаф, заради формата си и въртележката ми е много по-практична за достъп, въртиш, гледаш, избираш вместо да ровичкаш и прехвърляш нещо дето е сбутано натясно.
Чекмедже за ъглов шкаф е адски непрактично, защото може да вадиш само нагоре, а не напред, и на тази снимка ^^  изглежда подходящо само за малки неща, а и тази чупка ми боде нервите само като я гледам.

# 712
  • Мнения: 4 365
Обаче,от линка,видях идеи за ъглов хладилник,ъглова фурна и ъглов кухненски килер,което много ми хареса.

# 713
  • Мнения: 25 351
Гледах едно клипче в сайта на Блум за монтаж на тези чекмеджета. Чудех се как са оползотворили мястото встрани от чекмеджетата, ами никак не са. Остава си празно. Те са за големи кухни, в които има много шкафове и може да си позволиш загуба на място. При въртящите се кошници също се губи от полезното пространство. За мен най-практични са този тип ъглови шкафове, най-вече за малки кухни.





# 714
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Юни месец ми монтираха нова кухня, Икейска. Имах няколко изисквания, след 15 години мъчене със старата. Едното нещо беше точно въртележка в ъгъла. Да, губи се малко място, но в предишната кухня бях натрупала в ъгъла толкова неизползвани неща, че се чудих откъде са дошли. Това е едно от най-добрите решения за кухнята ми. Държах фурната да е вградена, индукционен котлон и всички долни шкафове да са чекмеджета. Единствено под мивката не успях да сложа чекмеджета, че водомера е под мивката и нямаше как да се сложат чекмеджета. Оползотворих пространството максимално и много и се радвам. Ако някой иска ще пусна снимки.

# 715
  • Мнения: 25 351
Може ли снимки? При мен също един от вариантите е Икеа.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 590
...Оползотворих пространството максимално и много и се радвам. Ако някой иска ще пусна снимки.

И аз бих искала да видя снимки на икейската кухня, моля Simple Smile

# 717
  • Мнения: 13 217
На моята въртележка ще слагам само стоманени тенджери и тигани
(
Ето тук намерих различни вариации на ъглов шкаф
https://www.pinterest.com/pin/424605071100835585/
Чекмеджетата са интересни
Напълно безсмислени. Отстрани се губят два големи триъгълника място.

# 718
  • Мнения: 4 629
Каква е дълбочината на горните ви шкафове. За дала съм 35-36, при плот ш60 да не е много..
Мивка с отцедник или без?
Някой да ползва уреди за Пирамис?

# 719
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 117
Няколко снимки на кухнята. Не е от тези супер ауу, нямах намерение да хвърлям сумати пари за кухня в шоурум. Не е голяма, реших да си спестя пари и да не купувам нови перялня и миялна, затова и не са вградени. Бяха на същото място и в предишната кухня, оказа се най-удобното решение. Две седмици след монтирането на кухнята пералнята издаде багажа, сега чакам и миялната та да я съчетая с пералнята и хладилника. Доста неизползвани  неща изхвърлих от старата кухня, индукционните котлони решиха проблема с един куп тенджери и тигани. До сантиметър съм смятала къде да сложа хлебопекарната, слоу кукъра и еър фрайера. Сега съм и с нова кафе машина, обновяванията продължават
 Исках вградени дръжки за вратите, но не предлагаха с тези врати. Пуш бутони имам на бестата на последната снимка, ми не ми са удобни. Пускам и в скрит текст няколко решения за шкафовете.




Скрит текст:




Това беше преди
 


Дано съм помогнала на някой, съжалявам за многото снимки.

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 01:26 от Doret

Общи условия

Активация на акаунт