Харесвам най-добрия приятел на гаджето ми

  • 2 207
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте. На 24 години съм. Преди известно време(година)  се запознах с едно момче ,което първоначално не ме грабна особено много ,но с времето и държанието му към мен ,започнах да се влюбвам малко по малко (или поне така си мислех). Нещата прерастнаха във връзка и той ме представи на приятелите си като негова приятелка. Тогава се запознах и с другия (неговия приятел) , при което ние двамата си говорехме почти през цялото време. Сещате се ,кликнахме си просто. Докато си говорехме той му каза "тя е най-добрия ти избор до сега."  А след срещата ,гаджето ми ми каза ,че никога не го е виждал толкова ентусиазиран да си говори с негова приятелка така. И така винаги ,когато се засичаме с него си говорим. Оставали сме на саме ,но нищо не предприема. Нито той ,нито аз. В последно време се хващам ,да се смея прекалено много на шегите му. Днес имах кофти ден в работата и го засекох пред входната врата на апартамента на гаджето ми ,пак се заговорихме и ме накара да забравя за проблемите на работа,поне за малко. Междувременно с официалния ми приятел имаме доста проблеми .. на кантар са нещата,караме се ,спорим Sad , но държа на него и знам ,че не мога да му го причиня. Не ми е безразличен и когато мисля за приятеля му се обърквам и си повтарям ,че е неуважително и грозно от моя страна и в същото време само го мисля този другия. Не знам дали флиртува с мен или е просто приятелски настроен?Кара ме да се чувствам по-добре,от гаджето ми. Супер объркано ми е.

# 1
  • Мнения: 17
Нормално е понякога към някои хора да изпитваме привличане, чисто енергийно. Все пак хормоните играят роля до голяма степен.
И на мен ми се е случвало да усетя “тръпка” от общуване с някой приятел на гаджето ми или да си мисля, че има нещо. То е едно странно нажежено усещане като си около такъв човек.
Опитай се да разграничиш дали наистина има нещо, или просто те привлича на животинска основа.
Ако си обичаш твоя човек, тази “тръпка” ще премине и даже ще може да се възползваш от нея, но към гаджето ти (if you know what I mean).
Но бъди искрена към себе си- ако не ти е ок с твоя човек, карате се и няма как да се напаснете - разделете се.
Но не се хвърляй при приятеля му веднага.
Първо да не излезеш пчеличка от цвят на цвят, второ - да събереш главата си и себе си.
Но се замисли, ако не виждаш известно време приятеля му -ше продължаваш ли да мислиш за него?
Като цяло се разграничи и от двамата, според мен и се обърни първо към себе си.

# 2
  • Мнения: 1 591
Аз от цялата история разбрах, че не си щастлива с човека с когото си. Гледаш ли друг още в началото на връзката, по-добре не се насилвай да оставаш, по-добре няма да стане. А за другия, можеш да кажеш дали наистина има нещо, когато си свободна и той вече не е забранения плод.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 200
Поведение ниво 15 годишна.
Зарежи приятеля си и индикирай пряк интерес към другия. Какво се чудиш, не знам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 791
Аз съм стара школа - при така описаната ситуация, приключвам с "моя" човек, явно не е такъв, но и с приятеля съм дотам. Не се застава между приятели. Точно казано, не се дава "лице" щото да застанеш не може, ако не поддат те.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Аз нищо не бих променяла на този момент.

# 6
  • Мнения: 821
Не харесваш сегашния си приятел и трябва да се разделите, независимо колко мъже си харесаш преди това.

С неговия приятел няма как да стане вече… един ден обичаш един от компанията, утре втория… ами ако те запознаят и с трети? Представям си ако се запознаеш и с нечии брат…

Често хората кликват и без да има сексуална химия. Човека, за който сега се навиваш, че си влюбена може да ти се кефи просто на личността и утре ако му се обясниш в любов да останеш неприятно изненадана. На мен мног пъти ми се е случвало да ме поставят в неудобна позиция да връщам някого във френдзоната, от която се е опитал да избяга.

Явно си влюбчива, така че и да паднеш от два стола, бързо ще намериш трети.

# 7
  • Мнения: X
Работата с гаджето ти може и да е била обречена от самото начало. И аз имах една такава връзка преди години, не ме грабна, но беше мил и добър и от това имах нужда тогава. Е, хиляда пъти се загледах по други. Не съм му изневерявала, поне не и физически, но много закъснях с раздялата.

В другата ситуация - да харесвам приятел на гаджето си, не съм била никога. Но съм се събирала с човек, чийто много добър приятел беше влюбен в мен (уж вече не беше, де) и това тотално им съсипа отношенията. Той си знаеше, че така ще стане и пое риска. Каза, че ако някога между мен и приятелят му е имало нещо, никога не би се замесил с мен - но се е решил, когато е видял, че аз интерес нямам и не съм имала и си казал, че твърде много ме харесва.

Бро кода си е важен за доста мъже, имаш ли представа твоите двама в това отношение как са?

# 8
  • Мнения: 21
Съвета ми е да си намериш мъж , който може и да не харесваш толкова , но да знаеш ,че той ще направи всичко за теб и е сериозен . Не ти трябват изневери и проблеми в бъдеще.

# 9
  • Мнения: 354
Пробвай тайно и с другия да видиш как се справя. После си избери един от двамата. Ако ти харесва и с двамата просто ги редувай.

# 10
  • Мнения: 650
Пробвай тайно и с другия да видиш как се справя. После си избери един от двамата. Ако ти харесва и с двамата просто ги редувай.
Не е нужно да редуваш, може и едновременно Simple Smile

# 11
  • SF
  • Мнения: 21 318
Съвета ми е да си намериш мъж , който може и да не харесваш толкова , но да знаеш ,че той ще направи всичко за теб и е сериозен . Не ти трябват изневери и проблеми в бъдеще.

Ехаааа! Това е достойно да грабне наградата за Съвет на годината! Как не сме се сетили по-рано!!! Simple Smile


Desislavaaa678, вероятно нещата с гаджето ти не вървят, откакто вече ти е по-приятно да си мислиш и мечтаеш за приятеля му. Това са естествени процеси, които настъпват, когато чувствата и емоциите са насочени в друга посока. Готова си с приятеля му да говориш с часове на крак пред входа, само и само да даваш шанс за контакт. Другият горе те чака и е нормално, ако после е нервен и това влияе на срещата ви.

Май си на етап, когато нямаш нищо против да се карате  и даже да чуеш заветното: По-добре да си останем само приятели! Свободна си да правиш, каквото си искаш, да си говориш с когото си искаш. Аз няма да се сърдя. Едва ще те навие! Simple Smile
Да де, ама не е хубаво така. Дори и да се разделите, не се бутай при приятеля. Приятелят му може да го удари на чест и да те отпрати  с думите, че си луда, ако си си въобразявала, че той би постъпил така.

# 12
  • Мнения: 673
Искаш да си с приятеля на приятеля ти, но ще сбъркаш, защото той не е "стока" щом може да "бройка" приятелката на най-добрия си приятел. А ти щом му хвърляш око значи не харесваш достатъчно настоящия си приятел. Според моя опит и да бъдеш с този, когото харесваш - няма да се получи, защото всичко е само на ниво "свалка", а няма чувствата, за които ти, уж, се бориш. Но все пак си само на 24. Имаш време да направиш правилните избори и те минават и през неправилни решения. Успех!

# 13
  • Мнения: 8 915
Щом отношенията ти с гаджето не вървят, не виждам смисъл да ги буташ. На 24 си, не на 42.

С приятеля му, дали ще се получи - не е ясно. В крайна сметка те се познават от преди ти да се появиш и това може да е по-ключово от интереса му към теб.

# 14
  • Мнения: 2 000
Личи си, че не харесваш сегашното гадже. Но дори да ти се получи с приятеля му ще стане голяма разправия, уж му е приятел пък...
Най-добре да прекъснеш връзка и да видиш дали онзи ще те търси. Ако те търси му казваш, че трябва малко време да си сама, ако те изчака - имаш отговор и значи държи да е с теб.

Общи условия

Активация на акаунт