За градините "Step by step"

  • 2 853
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Туфи

Това звучи малко като метода на Монтесори. |


Звучи така, защото повечето сървеменни педагогики "стъпват" на метода на д-р Монтесори.

Иначе за Стъпка по стъпка можете да прочетете тук:

http://www.stepbystep.bitex.com/

Има и списък на градините!

# 31
  • Мнения: 1 278
Цитат на: logo5ka
... с американската система се произвеждат "бачкатори", а не хора с широка култура и различни умения....



Идеята за този вид педагогика, при който детето се занимава с това, с което има желание в момента, не е американска, а на първата жена лекар в Италия - д-р Мария Монтесори. Целта на занятието съвсем не е да се призведе "бачкатор".

Монтесори по емпиричен път установява, че детето влага най-много от себе си, съответно най-много научава, когато има желание да се занимава с това. Тоест, ако в момента иска да рисува, това ще бъде най-достъпният и най-успешният начин да научи за числото 3, например. Ако иска да реди кубчета пък, педагогът използва този вариант.
Става въпрос за желание в момента и за учене + удоволствие, а не за бъдеща професионална реализация.

А по въпроса за широката култура и различните умения, просто ще използвам един цитат от "Великият Гетсби":
"Най-лошият от всички специалисти е всестранно развитият човек"

# 32
  • Мнения: 8 769
Demetra, много ти благодаря за линка! Grinning

# 33
  • Мнения: 5 500
За Варна не знам, но в Девня има такава детска градина. Стара дружка на мъж ми преподава там и тя ми разясни метода. Млада е и има голям хъс за работа и най-важното й харесва.

# 34
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Цитат на: boo
За Пловдив няма ли кой да каже? И колко струва това удоволствие на месец? От 3г ли приемат?


Да, в Смирненски. Чувала съм противоречиви мнения. Предпочетох друга за дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт