Имат ли бременните право да се возят в трамвай?

  • 1 918
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 978
Много добре те разбирам как се чувставш. за съжаление хората станах ужасни и на мен ми е било ужасно неприятно когато с тумбака се кача в градския транспорт и всичко живо започва да се разсейва. Но това е въпрос на възпитание. Тъжна работа.

# 16
  • Мнения: 9 990
Ами започнете да си изисквате местата.Така както  другите го правят-кой болен, кой стар, кой недоволен нещо.Качвате се, отивате отпред, където е нарисувана майка с дете и си искате мястото...

# 17
  • Мнения: 8 505
Трета опция,щом става въпрос точно за трамваите.В автобусите (линиите към Студ. град) редовно ми правеха място.Тогава обаче ми беше все едно дали съм права или седнала,бременността ми беше много лека.Сега обаче редовно съм с хлапето на ръце и права Confused

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
По този повод ще разкажа една случка от моята бременност, макар и не в трамвай. В доста напреднала бременност бях по някакъв повод в близката поликлинака - май за кръвни изследвания, но вече не помня точно. И тръгвам да излизам през входната врата на поликлиниката, мъжът ми отваря вратата, прави ми път и в този момент срещу мен жена малко над средната възраст ме поглежда злобно и изблъсква най-гадно само и само да мине преди мен през вратата. Аз, като и видях блясъка в очите, реших за по-разумно да отстъпя назад и да й направя място. На нея обаче явно това не й беше достатъчно, защото минавайки покрай мен заби с всички сила лакътя си право в корема ми. Мъжът ми, който е ужасно толерантен и кротък човек, беше готов да я убие на място. За щастие ударът й не се оказа фатален.  Praynig Но аз и до днес не мога да си обясня човешката злоба, проявявана в някои случаи дори към съвсем непознати хора - без значение дали са бременни  или не.  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 3 826
Мили,момичета не си мислете,че само в България е така.
Живея в Германия и с ръка на сърцето мога да ви кажа,че за 9 месеца,нито веднъж не са ми направили място в градския транспорт.
Тук бременните жени не се ползват със специално отношение и никой независимо дали е на 25 години или на 65 не им отстъпват място (не само в ГТ,а и в магазините на опашките).

# 20
  • Мнения: 3 116
Марти, сигурно съм че в Германия е така, но със сигурна също че там хората които се возят в градския транспорт не висят от вратите.

Иначе според мен е въпрос на първите седем години да направиш място на бременна жена  или човек с малко дете, но на повечето българи тези години му липсват. Наистина проблема не е толкова в това дали на жената и е лошо или и тежи коремчето, а в безопастността за нея и бебето или детето. Аз лично бях бременна в 4 месец когато автобуса рязко спря за да избегне катастрофа и оттам една лелка връхлетя върху мен, а аз направо с корема връхлетях върху дръжката при вратата. Колко съм плакала и съм се молила бебето да е живо само аз си знам.

Била съм в Австралия, бременна в 7 месец. Почти не ми се е случвало да не седна, почти винаги някой ставаше. Да не говоря за усмивките по лицата на хората, непознати ме питаха кога ще раждам, какво ще е бебето. Това е една друга тема. Освен това в градския транспорт там почти винаги имаше свободни места за сядане (дори в пиковите часове), а ако нямаше имаше много малко правостоящи, а не както тук, натъпкани като сардели в превозните средства.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 280
Това ми дойде още при виждането на заглавието  Joy Joy Joy Joy
Само с 2 билета! Не стига, че заемат място, ами и държат да не ги буташ!

малеее, че съм нарушител аз само с един пътувам СРАМ, ПОЗОР, ПОСИПВАМ СИ ГЛАВАТА С ПЕПЕЛ.

# 22
  • Мнения: 811
ами ние сме от поколението 4авдар4ета и пионер4ета и така са ни нау4или,ама отдавна си замина това време.Ве4е нали вси4ко е по западен стереотип,а на запад е така....ами никой не ми стана ,докато бременеех #Cussing outЯдосвах се и аз,ама ква е файдата.Светът се е озлобил и няма да отива на по добро Sad

# 23
  • по света
  • Мнения: 1 587
Прости хора можеш да срешнеш навсякъде.Скоро една лелка искаше да и дам път с количката,защото тя била с кученце.  #Crazy факт че по-възрастните често са по-злобни.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 16:26 от juliana

# 24
  • Мнения: 1 217
Здравейте,ще Ви разкажа нещо което мислех,че е само виц ,но ми се случи наистина.Хода на училището "9 месеца" и рано се качавам на трамвай,който е много пълен.Това става около 8.30 сутринта.Блъсканицата е пълна и аз заставам пред мъж на видима възраст 60 години с вестник пред очите си.Минава 1,2 спирки и една жена му прави забележка да ми отстъпи място,/в края на 7 месец съм/,той сваля вестника  и ме измерва с поглед и казва "защо да и отстъпвам място,като и е било хубаво не се е оплаквала".Честно казано се почувствах толкова гадно и слязох от трамвая и продължих пеша.Няма да коментирам.

# 25
  • Мнения: 560
Изуми ме заглавието на темата и с изцъклени очи Shocked прочетох поста на мацката за случката в трамвая.Аз съм автомобилна женка newsm01 и не ползвам градски транспорт от доста време.И голям късмет за пътниците.Като знам как слизам от колата по задръстванията из София да скачам на бой bambam fight Angry на разни пернишки голфаджии,просто си представям бременна или не как щях да сваля тая селска пача с ритници от трамвая.

# 26
  • Мнения: 174

Аз също съм в 8 месец и определено съм с корем, който не е от преяждане!
Въпреки това /добре че пътувам за малко спирки/ всички се правят на утрепани.
Затова много се дразня на чичковци и студенти дето на 8 март сигурно носят цветя на жените и  майките си.
ВЕДНЪЖ  в 280, който беше пълен ми направи място момиче, което беше с 2 торби, /надявам се леки?/ а пръдльовците около нея  седяха и мечтаеха за нещо......примерно  и те да имат някой ден съпруга и дечица.....
Не държа да седна, държа някой да попита имам ли нужда.
А относно анкетата - Да! Бременните имат право да се возят в трамвай, но с какво са по-различни от останалите?
Явно с нищо. ooooh!

# 27
  • Мнения: 1 114
Аз не съм в чак толкова напреднала бременност, но вчера в 94 една жена, скочи да ми остъпи, като даже се извини, че по-рано не ме е забелязала, но около нея имаше 5 броя мъже, които гледаха страшно интересният пейзаж навънка! Но хора всякакви, аз лично много преди да съм си мислила за бременност от чисто човешки чувства съм си отстъпвала мястото.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
Вчера мислих да пускам почти същота тема.
като цяло избягвам да пътувам в градски транспорт. Не отстъпват място. Според мен са длъжни, защото очакват същото й от нас.
Когато бях бременна с Али и не ми стгаваха, ръгаха ме в корема, извръщаха глава и се правеха, че не ме забелязват, някакси го преглътнах. Обаче вчера..., направо побеснях.
Бременна с големичък корем, гушнала 2 годишното си хлапе, се опитвам да се закрепя в един 204 ,не много пълен. И ме гледат хората като телета и  няма кой да ми стане.  #Crazy

Какво повече да коментирам!!!
И защо ,питам аз, дъщеря ми и бъдещото бебе/живот и здраве/ трябва да отстъпват място на някого.

Общи условия

Активация на акаунт