БЪНДЖИ ГАЩИ ИЛИ ПРОХОДИЛКА ?

  • 5 759
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 897
Първо и купихме бънджи, спести ми доста болки в ръцете,защото тя искаше да скача постоянно. Все още го ползваме и много му се радва. Проходилка мислех да не и взимам, но тя ми спестява доста време от деня, защото Симона може да ходи с нея, да е близо до мен и сътветно да не мрънка,докато аз имам някаква работа. Не съм забелязала проходилката да и пречи, изправя се по мебелите, не пада напред. С две думи това са най-полезните неща в къщи! Hug

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Лично за мен са глупави сравненията между деца, ползвали и неползвали проходилка  Stop Защото аз познавам и от двата вида, но разлики няма. Да ми се говори, че заради проходилката стъпва на пръсти или е проходило по- късно, извинете, но не го приемам   Crossing Arms
Дъщеря ми ползва проходилка и бънджи около 3 месеца- между 7 и 10-я. Проходи на десет и половина месеца и никога не е имала каквито и да е било проблеми с прохождането или правилното стъпване  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние пропуснахме бънджито,но проходилка ползвахме.

# 33
  • Мнения: 5 362
Лично за мен са глупави сравненията между деца, ползвали и неползвали проходилка  Stop Защото аз познавам и от двата вида, но разлики няма. Да ми се говори, че заради проходилката стъпва на пръсти или е проходило по- късно, извинете, но не го приемам   Crossing Arms

Peace Peace PeaceПодкрепям напълно.
Ние сме ползвали само проходилка.

# 34
  • Мнения: 903
Отговор за себе си няма да намериш тук.
Всеки е избрал това за детето си което е смятал , че е най-добро за него а мнения колкото искаш......
И деца в проходилки са прохождали и без тях са прохождали!!!
Напълно съм съгласна и само искам да кажа, че нещата не са чак толкова вредни в умерени количества, а всеки си знае как да гледа и възпитава детето си...
  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
Според физиотерапевтката ни и двете не се препоръчват, защото създават предпоставки за изкривяване на крачетата и неправилно прохождане. Аз лично смятам, че бебето може и без тях, тя природата си е помислила за всичко - лазене, пълзене, сядане, изправяне, прохождане. За какъв дявол е нужно да насилваме нещата?!

подкрепям, въпреки че съм го слагала в проходилка за по млко , сумарно не повече от час на ден...

# 36
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194

доволна съм и от двете еднакво, родих се направо, бебка се забавлява много добре,
аз мисля че щом са направени от фирми, които са специализирани за бебешки стоки едва ли ще водят до увреждания, но това си е мое мнение, освен това зависи от детето и доколко е готово за това
не я държа в тях постоянно, ползвам ги доста умерено, така че не мисля че ще подтисна инстинкта в нея за самостоятелно пълзене, ходене, падане и т.н, но всеки сам си решава

# 37
  • Мнения: 8 917
Проходилка Peace

# 38
  • Мнения: 4 362
Лично за мен са глупави сравненията между деца, ползвали и неползвали проходилка  Stop Защото аз познавам и от двата вида, но разлики няма. Да ми се говори, че заради проходилката стъпва на пръсти или е проходило по- късно, извинете, но не го приемам   Crossing Arms


Еее най сетне едно нормално мнение  ooooh! ,раво!
Аз пък си я слагам в проходилката и не само за 10-15 мин,а за повече и съм убедена,че и повечето от тук го правят,ама не си признават  Wink
А стъпването на пръсти от проходилката е защото много зависи как ще се нагласи височината й.

# 39
  • Мнения: 315
Лично за мен са глупави сравненията между деца, ползвали и неползвали проходилка  Stop Защото аз познавам и от двата вида, но разлики няма. Да ми се говори, че заради проходилката стъпва на пръсти или е проходило по- късно, извинете, но не го приемам   Crossing Arms


Еее най сетне едно нормално мнение  ooooh! ,раво!
Аз пък си я слагам в проходилката и не само за 10-15 мин,а за повече и съм убедена,че и повечето от тук го правят,ама не си признават  Wink
А стъпването на пръсти от проходилката е защото много зависи как ще се нагласи височината й.

Peace
 А ползвам и бънджи- така и сменям мирогледа, дейностите и т.н
Но важното е да е с мярка и да се редува с повечко седене, или полягане. Ами тя като дори и не се опитва да лази...какво да я правя.
А в проходилката от раз е като фурия... Даже си мрънка и сочи къде иска да я сложиш..
Аз съм на принципа Следвай детето

Общи условия

Активация на акаунт