Защо напускам България

  • 9 400
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 239
Не всяка жена може да паркира или да решава математически задачи. Каза го бившия шеф на Харвард, каза го и жоро01.

Популярността на доли партън в световен мащаб и липсата на такава за Ивана да речем няма нищо общо със сравнителните им постижения на местна почва. Говорим за америка, американските глобални медии, налагането на англосаксонския вкус. Ако България имаше пет сиенена, ако въртеше войни в ирак и страдаше от най-силната икономика Ивана щеше сега да я слушат в Аляска и Афганистан. Не смесвай едното с другото или поне като го правиш е хубаво да го обмислиш все пак, а?

# 31
  • Мнения: 2 292
Чета, чета и се чудя... хората напускат България, щото музиката не им харесва ooooh! Ми и тук имаме добри певци- оперни, народни, естрадни...

Вzеми прочети пак  Hug

# 32
  • Мнения: 2 292
Не всяка жена може да паркира или да решава математически задачи. Каза го бившия шеф на Харвард, каза го и жоро01.

Популярността на доли партън в световен мащаб и липсата на такава за Ивана да речем няма нищо общо със сравнителните им постижения на местна почва. Говорим за америка, американските глобални медии, налагането на англосаксонския вкус. Ако България имаше пет сиенена, ако въртеше войни в ирак и страдаше от най-силната икономика Ивана щеше сега да я слушат в Аляска и Афганистан. Не смесвай едното с другото или поне като го правиш е хубаво да го обмислиш все пак, а?

вярно   bouquet Но на мен Доли Партъм МИ ХАРЕСВА  (иzлъчване, муzика ...) Интересна ми е , zабавна ми е и ми носи настроение. Докато Ивана ме драzни , та тръпки ме побиват , zвучи ми елементарно, улично, кръчмарско , но в никакъв случай не и романтично, секси и подобни. Май zависи от представите на човека zа секси. Ако се раzбират едни крака , със съответното между тях ... ОК, но ако човек търси романтика , стил , нежност, хумор, добро насторение и иzобщо човешка усмивка  (беz zнака на мангиzите отгоре ) ...

# 33
  • Мнения: 4 473
И аз ще размия темата, но ще си позволя да си кажа мнението относно музиката и чалгата в частност.
Чалга има в цял свят, не сме я открили ние, най-малко Азис и Кондьо. Смешно и нелепо е да се твърди обратното.
Аз съм музикален мелез - слушам почти всякаква музика, в зависимост от мястото, компанията, повода и настроението ми.
Каква е чалгата по света:
- черно и R&B - чалгата на чернокожите;
- кънтри и джаз - чалгата на средната и над средната възрастова група от хора по цял свят;
- латино - чалгата на латиноамериканците;
- хаос - чалгата на подрастващите, най-често наркомани;
- хеви метъл - чалгата на наркомани (отново), обличащи се странно хора и с още по-странно поведение;
Останалите  жанрове са малко по-мащабни като обхват на подстилове и чалгата в тях не бие така на очи, не че я няма!
А за текстовете едва ли е нужно да споменавам - който разбира езика, знае какво имам предвид. Посланието и "възпитателните" си качества, която носи музиката е също ясно, то си личи. При някои по-осезаемо, при други не толкова.
Да съдиш човек по стила музика, който слуша е толкова елементарно, че и най-долнопробните текстове в българската чалга не могат да се равняват с това поведение.

п.п. Изразих мнение. Не нападам никого в частност, нито ангажирам някого с разбиранията си.

# 34
  • Мнения: 1 334
Жорка, културни човече, кажи ми моля те , колко години вече Доли Партън е иzвестна по цял свят? Кажи ми моля те , коя е българската чалгаджийка с подобна иzвестност? И zа мен е чест да си пиша с теб , да zнаиш  Hug 

Точно това имах предвид.
А що се отнася до мойта кулутура относно Доли, кънтри музика ит.н., joro01 не можеш да коментираш без да ме познаваш и да си говорил с мен.Приемам го като лош вкус да правиш такива заключения.Тук не се коментира Доли Партън , дори не и бг чалга певици.Нека си пеят, да правят каквото знаят, все някой като тебе ще ги хареса. Коментира се чрез тях се налага жизнен стандарт, както за възрастни , така и за деца.Я се разходи и виж как са облечени по голяма част от момиченцата на по 10/12/14 години.Я иди на един концерт и виж каква е възрастовата категория.Просто на управляващите това им изнася.В Бг хората да има замъглен поглед от чалга и наркотици.Ценностна система-тц.

# 35
  • Мнения: 239
Не всяка жена може да паркира или да решава математически задачи. Каза го бившия шеф на Харвард, каза го и жоро01.

Популярността на доли партън в световен мащаб и липсата на такава за Ивана да речем няма нищо общо със сравнителните им постижения на местна почва. Говорим за америка, американските глобални медии, налагането на англосаксонския вкус. Ако България имаше пет сиенена, ако въртеше войни в ирак и страдаше от най-силната икономика Ивана щеше сега да я слушат в Аляска и Афганистан. Не смесвай едното с другото или поне като го правиш е хубаво да го обмислиш все пак, а?

вярно   bouquet Но на мен Доли Партъм МИ ХАРЕСВА  (иzлъчване, муzика ...) Интересна ми е , zабавна ми е и ми носи настроение. Докато Ивана ме драzни , та тръпки ме побиват , zвучи ми елементарно, улично, кръчмарско , но в никакъв случай не и романтично, секси и подобни. Май zависи от представите на човека zа секси. Ако се раzбират едни крака , със съответното между тях ... ОК, но ако човек търси романтика , стил , нежност, хумор, добро насторение и иzобщо човешка усмивка  (беz zнака на мангиzите отгоре ) ...

Това е въпрос на вкус. Не знам дали си вниквала в 'сложността' на текстовете на Доли Партън или Гарт Брукс, но при всички положения не говорим за някакъв сериозен ъпгрейд на оркестър Лолуги ако се сещаш за кои американски селяни става дума. Ходи да живееш в Тексас ако си толкова на кеф. На мен Тексас ми е симпатичен с това, че са толерантни към негрите и педерасите и в никакъв случай не ги размазват от бой. Joy

Жорка, културни човече, кажи ми моля те , колко години вече Доли Партън е иzвестна по цял свят? Кажи ми моля те , коя е българската чалгаджийка с подобна иzвестност? И zа мен е чест да си пиша с теб , да zнаиш  Hug 

Точно това имах предвид.
А що се отнася до мойта кулутура относно Доли, кънтри музика ит.н., joro01 не можеш да коментираш без да ме познаваш и да си говорил с мен.Приемам го като лош вкус да правиш такива заключения.Тук не се коментира Доли Партън , дори не и бг чалга певици.Нека си пеят, да правят каквото знаят, все някой като тебе ще ги хареса. Коментира се чрез тях се налага жизнен стандарт, както за възрастни , така и за деца.Я се разходи и виж как са облечени по голяма част от момиченцата на по 10/12/14 години.Я иди на един концерт и виж каква е възрастовата категория.Просто на управляващите това им изнася.В Бг хората да има замъглен поглед от чалга и наркотици.Ценностна система-тц.

Какви заключения съм направил?! Ти сама написа онова, което написа и не съм ти аз виновен ако се сещаш за какво говорим все пак. И какво - кажи ми в коя държава ти изнася с какво се занимава младежта днес или поне ми кажи как виждаш, че е редно да се държи младежта според теб? Защото според мен всеки има прави да прави каквото си иска защото не сме в Северна Корея ако се сещаш за какво говорим все пак, а?

Да ми изтъквате и правите сравнения между нашите и доли партън е тъжно, особено имайки предвид, че двете явления са едно и също нещо - музиката на определени масови социални групи в две РАЗЛИЧНИ държави. Какво сравнявате?! Ако България беше по-мощна от америка сега в америка щеше да има някой пич, който щеше да се прави на Иво Папазов, а не в българия да има хора, които се правят на джъстин или бритни. Логика бате, ако се сещаш за какво говорим все пак, а?

# 36
  • Мнения: 2 292
strelche® всяки един от иzброените от теб стилове има иzпълнители на световно ниво. Каzахме Доли Партън, ДА споменем Металика, Скорпионс, Fugees ...
мнението ми zа българското явление чалга го описа и Бискара.

# 37
  • Мнения: 5 468
Някой да смени заглавието на темата.
Че отното стана чалга или против с фанатичните изказвания. А темата беше: Защо напускам Бг.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
strelche® всяки един от иzброените от теб стилове има иzпълнители на световно ниво. Каzахме Доли Партън, ДА споменем Металика, Скорпионс, Fugees ...
мнението ми zа българското явление чалга го описа и Бискара.
Не ми е толкова интересна "темата за чалгата", че да чета пак и да се задълбочавам. Само не разбирам сравнението между Металика или Скорпионс и чалга певиците Laughing

# 39
  • Мнения: 78

[/quote]

де пък са тия мутри?!?!. и къде е чалгата? това което намекваш отдавна не е чалга а преуспял музикален бизнес, на световно ниво.
[/quote]

Ехо, ти къде живееш?Май не е на тази планета . Joy

# 40
  • Мнения: 4 473
РЕНИ, не разбрах към кого е насочено запитването ти, но в случай, че е към мен, искам да припомня какво написах по-горе:

п.п. Изразих мнение. Не нападам никого в частност, нито ангажирам някого с разбиранията си.

Умишлено не цитирах имена на изпълнители/групи. Тези, които имах предвид ще бъдат `разкодирани` от онези, които са им поклонници. А и не искам да обиждам ничий вкус. Peace

# 41
  • на терасата
  • Мнения: 665
Цитат
Много е лесно да се отрича всичко и вечно някой друг да ти е виновен. По-трудното е обаче да се замислим какво може да направи всеки от нас за родината си, така че тя да стане място, хубаво за живот.

Я попитай някой, който се е опитал да направи нещо, въпреки всички административни и т.н. пречки.

В България има "богоизбрани", на които всичко е разрешено и простосмъртни, които са длъжни да плащат данъци и почти само това, но пък ги лъжат с хляб и зрелища.  То хлябът напоследък много поскъпна, та може да останат само зрелищата (чалга певачки и тлъстички мутри).

# 42
  • Мнения: 3 423
Абе стига с тая чалга, бре, половината от изброените
т.нар. певци хич не ги и знам кои са. На Ивана името
ми харесва, но иначе не знам за кого става въпрос. По
мое време имаше едно хумористично предаване по
Нова ТВ с една "Аз съм Албена и ви обичам", та там
се чеплезеха някакви оркестър Кристал с шарени сакенца,
имаше и разни други, които ми освежаваха съботата,
докато ги гледах и се заливах от смях. Но не заради
това напуснах България. Както по-горе се изказа един
младеж, България е хубава, ама да си нямаш работа
със съд, прокуратура, болници, транспорт, училища,
администрация. А що се отнася до мутри, курви,
продавачки и дрога, винаги има начин да стоиш настрана.
Или да ги използваш за собствени интереси. Което впрочем
и в чужбина го има. И айде стига с тая чалга, че ще пропея.

# 43
  • Мнения: 1 334
Обичам уверените коментари и сигурната истина.
[/quote]

Какви заключения съм направил?! Ти сама написа онова, което написа и не съм ти аз виновен ако се сещаш за какво говорим все пак. И какво - кажи ми в коя държава ти изнася с какво се занимава младежта днес или поне ми кажи как виждаш, че е редно да се държи младежта според теб? Защото според мен всеки има прави да прави каквото си иска защото не сме в Северна Корея ако се сещаш за какво говорим все пак, а?

Да ми изтъквате и правите сравнения между нашите и доли партън е тъжно, особено имайки предвид, че двете явления са едно и също нещо - музиката на определени масови социални групи в две РАЗЛИЧНИ държави. Какво сравнявате?! Ако България беше по-мощна от америка сега в америка щеше да има някой пич, който щеше да се прави на Иво Папазов, а не в българия да има хора, които се правят на джъстин или бритни. Логика бате, ако се сещаш за какво говорим все пак, а?
[/quote]

Ето за това заключение говорим.
Естествено че всеки може да прави каквото си иска, най вече младежите.Те трябва да са пуснати на свобода и никой да не се интересува от тях.Който колкото може, ако му се падне от тотото да е в добра среда, супер, ако ли не да е мислил....
Joro01,  това са твърдения които нямат нищо общо с темата.Не е въпроса на мен да ми изнася, въпроса е държавата да дава пример на младите хора, че те могат да се развиват в нея.Бг  е държава на абсурда под каквато и да е форма.не можеш да се сравняваш нито със САЩ, нито с който и да е.Иво Папазов е един и Доли Партън е една , те заместители не могат да имат.Може само някой да се опитва да им подражава - къде повече, къде по малко успешно.
А и е недопустимо за един такъв отявлен българин като теб да сравняваш една многовековна история с история на  която нулите след първата сифра са само 2.И още по нетипично е аз да ти го пиша това при положение че в момента не живея в България.Нямам нищо против чалгата, слушам всякаква музика.
Изобщо темата се измести в много различна посока.

# 44
  • Мнения: 1 080
Вървях си в едно свежо пролетно утро и надигнах глава да се порадвам на небето .погледът ми обаче се спря на един балкон на който стоеше костюмиран господин в следващия момент след гръмко изхриптяване съществото се изхрачи и проследих секретите му ,който стремглаво летяха към лицето ми .
По време на една буря наблюдавах танца на хилядите боклуци въртящи се и летящи сред прах и изсъхнали дърва .
Когато  снегът започва да се топи кафяво -оранжевото преобладава .
Който желае да заповяда в мойта хубава страна .

Общи условия

Активация на акаунт