Много ли са 6.800 кг за 4-месечно бебе?

  • 3 964
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 137
а аз имам другия проблем - бебешора на 3м. беше  5700, беше наддал само 700гр, а сме само на кърмене - на поискване, лошото е, че той огладнява само 4 пъти и от 8-9вечерта огладнява чак в 8 сутринта, като от 11-11.30 вечерта спи чак до сутринта. сам си се отказа от нощното хранене, никога не съм го насилвала за ядене или пиене на вода.

# 31
  • Мнения: 380
Ник се роди 3370. На консултацията на 4 месец тежеше 8400  Mr. Green. Изключително кърмен е, не пие вода, не яде пюрета все още.
Зарежи ги тия педиатри с тяхното мнение за нощното хранене. Моят шишко си хапва все още през ноща и въобще не мисля да го тормозя с вода или каквото и да било.
Да ти е живо и здраво бебчето, продължавай в същия дух Hug.

# 32
  • Мнения: 276
Здравей!Изобщо не се притеснявай ние още нямаме 4 мес. и тежи 8200 е роди се 3900,първия мес.нададе с 1500 втория с 1200,храня го 1 през ноща и това с водата е голяма глупост само ще се измъчите,детето най добре си знае кога е гладно и колко да наддава.При това недоносените бебчета гледат да наваксат,кърми си бебето и понякога не трябва да вярваш на докторите на 100% особено за кърмене,аз ако бях слушала моята щях да кърмя най много месец.Всичко хубаво ти желая!

# 33
  • Мнения: 689
За пореден път се убеждавам колко са некомпетентни българските педиатри Confused
1.Моята бебка е над 6кг,на 1мес.и половина,така,че...
2.Кърмените бебета никога немогат да трупат излишно тегло,за разлика от тези на АМ!
3. кърмата има и вода и захар-и то най-усвоимите за бебето и най-добрите!
4.Нощното кърмене намалява децката смъртност в ранните месеци!
5.Стомахче колкото юмручето на бебето не може да почива по 8 часа!Освен това кърмата вечер е различна от тази деня,сигурно по-скоро утолява жаждата,отколкото е хранителна.
                                 

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Аз също искам срамно Mr. Green да си призная - моя син на няма 3 месеца тежи вече 6,600 (теглих го миналия ден у една приятелка, не е като на кантара на педиатърката, но.......) Laughing Много сме със затлъстелите деца Stop , но ако пък не наддаваше така щяха да ме карат да давам адаптирано мляко Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 487
Нас ни изписаха 3550, а в края на първия месец бяхме 5480  Laughing Всичко е наред, не се притеснявай  Hug

# 36
  • Мнения: 867
Какво повече да кажа и аз..Лора беше на 4 и нещо месеца 7.800, само на кърма е. Бяха ме побъркали през това време, че щяла да стане дебела и че съм създавала мастни клетки и т.н. Качваше по кило и нещо всеки месец.А вчера на консултацията какво да видим - качила е 200гр. Природата си знае работата, а това за водата и захарта - само хората може да го измислим, вместо естественото и полезно мляко на майката, което си има и захар и вода, да дадем вода с прибавена захароза...

п.с А на втората седмица педиатърът ме посъветва да дохранвам с АМ, защото беше качила само 150гр. Ако и това не е простотия, здраве му кажи. Угодия няма - ако е малко - дохранвай, ако е много - не кърми, давай вода и захар. Май има нещо като политика против кърменето в нашата държава.

# 37
  • Мнения: 439
И Даниел е 4мес и тежи 4850.Важното е детето да е жизнерадостно, да мърда ръце, крака и да наддава смело

# 38
  • Мнения: 329
Не се тревожи , моят син се роди 3.100 и на три месеца беше 6.600, вече е на почти четири и все още се буди нощем за по малко мляко, не го ограничавам, кърмим се и мисля, че е правилно.

# 39
  • Мнения: 49
Не се притеснявай, ние на 2,5 месеца тежахме 6 кг. А за нощното кърмене нашата докторка каза, че няма нищо страшно, че става да суче понякога през нощта и че после всичко ще се нагласи от самосебе си. Така че спокойно,зарежи я тази вода за през нощта...то бебчето си преценява колко да яде.Важното е да е здравичко детето, нали? Hug

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Това колко да наддава, колко да яде и колко да тежи на определена възраст е доста субективно. Виж персентилите ако ти се занимава.
Често лекарите спазват правилото - рожденото тегло по две на 6 месеца, и по три на годинка.
Това сигурно са имали предвид.
Аз в подобна ситуация направих диета на детето си - малко ябълка преди едното кърмене. Не съжалявам.

НО ИМА НЕЩО МНОГО ВАЖНО! Детето наддава буйно в тъмната част на годината. И се налага да даваш витамин D. При това в по-голяма от обичайната доза за да не направи рахит. Ако не го е направил до сега, нека педиатъра го прегледа специално за това. Има си начин.

# 41
  • Мнения: 946
Ами ние на 4 бяхме 8 300кг  newsm78 определено незнам дали вашите са много

Общи условия

Активация на акаунт