Вредна ли е по някакъв начин епидуралната упойка?

  • 6 233
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Благодаря ви момичета  Hugнепременно ще се посъветвам с анествзиолог и с генеколога ми.
Но едно не мога да разбера   newsm78защо на всички които кажа че мисля да раждам евентуално с упоика(дори майка ми)  все намират някаква причина да изтъкнат че е по добре да родя без упоика. Thinking
Аз пък мисля ако има начин да не се мъча - защо да не се възползвам

# 16
  • Мнения: 2 818
защо на всички които кажа че мисля да раждам евентуално с упоика(дори майка ми)  все намират някаква причина да изтъкнат че е по добре да родя без упоика. Thinking


Предполагам, че казваш на хора, за които раждането винаги е болезнено и няма начин да бъде неболезнено, а ако не е все едно не си раждала, което разбира се изобщо не е така. Вероятно и нямат достатъчно информация за епидуралната упойка. Не им се връзвай, раждай така както ти искаш  Peace

# 17
  • Мнения: 8 505
Тук има една добра схема къде се поставя епидуралната упойка.Ако е поставена както трябва,няма никакви странични реалции.А за удължаване на раждането-не мисля,че влияе,при положение,че изпълняваш точно напътствията на екипа.

# 18
  • Мнения: 689
Аз лично съм против този вид упойка.
Вярно е, че вече сме във XXI век и медицината е напреднала доста, но грешки винаги стават (няма безгрешни хора).
Знам, че при неправилното и поставяне може да се получи обездвижване. А при голяма част от жените, раждали под действието и, като старнични ефекти се появяват често главоболие и болки в кръста.

# 19
  • Мнения: 2 952
"Всички " Mr. Greenраждат  вече  с епидурална .....събуди се народе ....додето   свикне България  с тази мисъл ....хората  друго чудо ще измислят Simple Smile

Раждах с епидурална , пак ще раждам така.Няма нужда да се дера от  болки.Добър  анестезиолог и всичко ще е наред. Peace Да  живее  епидурала.Казвам го от опит. Wink

# 20
  • Мнения: 1 455
Не знам кой ти е казал,че раждането се удължава с упойката,аз знам,че скъсява раждането.На мен като ми я сложиха родих след 40 мин. ,а и доктора ми каза,че  упойката помага за по бързото разкритие.И един съвет,недей да слушаш майка ти и познати,които не са толкова наясно само те объркват ,а и те се притесняват,но аз заради това така се измъчих,точно защото всеки ме разубеждаваше.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 043
Благодаря ви момичета  Hugнепременно ще се посъветвам с анествзиолог и с генеколога ми.
Но едно не мога да разбера   newsm78защо на всички които кажа че мисля да раждам евентуално с упоика(дори майка ми)  все намират някаква причина да изтъкнат че е по добре да родя без упоика. Thinking
Аз пък мисля ако има начин да не се мъча - защо да не се възползвам

Защото не са информирани и са чували само градски легенди. Консултирай се с компетентен специалист.

Не знам кой ти е казал,че раждането се удължава с упойката,аз знам,че скъсява раждането.

И аз това знам. Инфото ми е от лекциите на "9 месеца".

# 22
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 538
Искам да ви кажа че всичко зависи от вашата чувствителност в смисъл,че-аз имам УЖАСЕН ooooh! ooooh! ooooh! опит и с двете упойки.Това е най-ужасния спомен в целия ми живот болките след това бяха неописуеми.Но подчертавам това е строго индивидуално.Главоболие ,повръщане ,припадъци от ниското кръвно и това не ден два а седмици.Пак казвам това бе при мен докторите се бяха хванали за главите.Аз съм от Бургас но това стана в София не виня докторите дори съм им благодарна но живот и здраве като дойде време за секцито ми ще искам пълна упойка 100 пъти е по-добре.

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
СЛЕД ВСИЧКИ ВАШИ МНЕНИЯ РЕШИХ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ И С АНЕСТЕЗИОЛОГ И С ГЕНЕКОЛОГА МИ.  newsm78
АНЕСТЕЗИОЛОГА КАЗА ,,КАТО ПОЧНЕ ДА РАЖДА МОЯТА ЖЕНА НЕПРЕМЕННО ЩЕ РАЖДА С ЕПИДУРАЛНА УПОЙКА"  PeaceСМЯТАМ ЧЕ ТОЗИ ЦИТАТ Е ДОСТАТЪЧЕН ЗА ДА ОТРАЗИ ЦЕЛИЯ НИ РАЗГОВОР - ТОЙ Е ТВЪРДО ЗА.
ГЕНЕКОЛОГА МИ КАЗА ЧЕ В БОЛНИЦАТА В КОЯТО ВЪЗНАМЕРЯВАМ ДА РАЖДАМ  НЕ ПОЛЗВАЛИ ТАЗИ УПОЙКА ЗАЩОТО ЦИТИРАМ "ЕПИДЪРАЛНАТА УПОИКА  УДУЛЖАВА РАЖДАНЕТО, НЕ СЕ УСЕЩАТ КОНТРАКЦИИТЕ, ОТ ТУК СЛЕДВА ЧЕ ЧЕСТО ВОДИ ДО УПОТРЕБА НА ФОРЦЕПС"  newsm78НО МИ КАЗА ИНАЧЕ ЧЕ АКО ДЪРЖА МОЖЕ ДА МИ  СЕ ПОСТАВИ ТАЗИ УПОИКА  Thinking

# 24
  • Мнения: 6 164
Няма да се удължи раждането и да се стигне до форцепс, ако се дозира правилно.
Докато бях бременна четях  описаните раждания на форумки и бях останала с впечатлението, че като се сложи упойката не трябва да си чувстваш краката, а аз ги чувствах и те просто ми вляха по-малка доза, боля ме слабо, не ме впечатли болката, а родих на 3-я напън! Всичко зависи от дозата и от способността на родилката. Честно казано сигурна съм, че 50% от родилките напъват неправилно!

# 25
  • Мнения: 683

Аз пък мисля ако има начин да не се мъча - защо да не се възползвам
След първото раждане и аз така мисля.И за сегас съм решила да проверя всичко и ако е възможно ще си поискам - няма два пъти да минавам през ада!

# 26
  • Мнения: 35 961
за мен плюсовете бяха повече от минусите, доверих се на анстезиоложката и спах почти два часа докато траеше разкритието

# 27
  • Мнения: X
 Слушай гинеколога си и моя отказа да ми я сложи Crossing Arms и раждах нормално. След раждането могада кажа,, че дето се вика и 5 деца да имам още пак ще ги родя без упойка Naughty. Боли, но не непоносимо.Природата си го е измислила...силната болка не идва изведнъж а постепенно за да се нагоди организма ти. Другото е че ти да не мислиш че докато станат тези 5 см разкритие няма да те боли? Пакще боли, миналата седмица роди моя позната с такава упойка и каза ( то че си болеше - болеше, просто не си струва да я слагам за остатъка от раждането , което беше малко). А след упойка е била много зле, от кръста надолу не е можела да се движи, добре че отшумя. Пък понеже тука майките казват че остатъка от раждането след упойка било песен....ми че преди това не е ли? Не е ли това най-хубавия момент в живота? Някои не го изживяват никога, а вие се чудите как да го притъпите. Незнам...аз бях с болки общо 18 часа, като започнаха още от 1-вия см. разкритие да боли. По едно време исках секцио, но не и упойката. Не съжалявам нито за секунда мога да кажа че цялата болка е толкова приятна ! Моя лекар много меуспокояваше, като казваше че...цял цвят така се е родил,, че няма как да стана майка по друг начин, че когато даваш живот - боли, и тогава аз се сетих за един цитат :" Най-хубавото в живота се постига само с цената на голяма болка". Ето тези неща ме стимулираха непрекъснато, сложиха ми малко лидокаин в системата ( понеже мнго се проточи всичко и ми включиха система) и ....след 2 часа вече се гушкахме с дребното. Та моя съвет е - предстои ти нещо невероятно и прекрасно, нещо което може да не ти се случи 2-ри път, не бъди "егоист", няма да се измъчиш ! - изживей го ! Naughty

# 28
  • Мнения: 1 341
От личен опит я препоръчвам с 2 ръце  newsm10 Хиляди благодарности на този който я е измислил.Много зависи от анестезеолога който ще я постави.Аз лично в този момент не мислех за нищо друго освен за облекчаване на болката  Crazy След поставянето й,на 15-тата мин се роди дъщеря ми.
Бързо,лесно и без болка  Mr. Green Време за реклама  smile3503

# 29
  • Мнения: 2 271
Ако не е добър специалист анестезиолога,ако такъв ти е късмета,ако направиш алергична реакция,ако те предузират,ако се оцели нерв при убождането и още много други ако(мога още да изброявам- в областта на професията ми е)-тогава да вредна е!
Аз също раждах без каквато и да била упойка и не се оплаквам!Родих бързо и лесно.

Общи условия

Активация на акаунт