Парфюмни размисли и страсти - 275 август 2022 г.

  • 52 804
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 184
Парфюми Guerlain

Кои са любимите ви парфюми на Guerlain? Искате ли да купите нещо от марката?







Снимките са от интернет

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари, не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Парфюмен пътеводител - за София

Fragrantica
https://www.fragrantica.com

Basenotes
https://basenotes.com

Parfumo
https://www.parfumo.net

Bois de Jasmin https://www.youtube.com/user/vicky19971997

https://boisdejasmin.com/

https://nstperfume.com/

https://www.wikiparfum.fr/

Книги за парфюми https://bg1lib.org/s/perfume

Старата тема
Изпитани сайтове за парфюми

# 1
  • Мнения: 1 003
Благодаря за новата тема, Дени!

Аз не съм особена фенка на "редовните" им парфюми, но обожавам повечето от LES ABSOLUS D'ORIENT линията.

Наскоро придобих Ambre Eternal и в момента той ми е един от най-носените.

Santal Royal е първата ми любов от тази линия. От него изпръсках една 125 милилитрова бутилка без капка свян Grinning и в момента си пръскам втората..

Oud Essentiel обожавам и върху мен, и върху мъж. Един от парфюмите, които винаги ме карат да извърна глава за да видя от кой господин се носи.

Encens Mythique нося когато искам вътрешен дзен или съм в някакво доста строго и официално облекло. В последната година ми стана някак малко сериозен и формален този парфюм, и май заради това посягам дооста рядко към него. Но пък е един от няколкото ми любимеца за йога и медитации.

SOTD - Mancera Vanilla Exclusif. Страшно пристрастяващ ми е.. нося го почти всеки ден напоследък.. А си мислех, че не харесвам прасковки и османтус ...

# 2
  • Мнения: 5 231
Благодаря за новата тема!
Ако не ме лъже паметта, единственият парфюм на марката, който познавам, е Mon EDP. От онези, които оценявам, но не съм харесала достатъчно, за да ми стане любимец. Критерият за любим парфюм при мен е да поискам го повторя, след като веднъж съм го имала.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 374
Денси, благодаря за новата тема! Flowers Cherry Blossom
Магде, може би това е ревюто, което търсиш, в края на поста пише за Пудре https://www.bg-mamma.com/?topic=939629.msg33661489#msg33661489
СоленаЛуна, може ли да да пишеш в темата какви са ти впечатленията Дама Бианка, след като поносиш? И мен ме привлича по описание, но от това, което четох като отзиви можело на някои да избият нотки на бира, вино или да стои подобен на  Rose Vanilla Mancera , на който не съм фен.
По темата - в уишлиста ми са Cuir Beluga и Allegoria Flora Salvaggia. Фен съм на линията Мон Герлен, като най-любимият ми е от тази линия е Florale. Имам и Allegoria Orange  Soleia, Granada Salvia, La Petite Robe Noire Intense и Black Perfecto и последната ми придобивка Shalimar Philtre.
СОТД: Les Creations de Monsieur Dior Forever and Ever

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 13:25 от Vesika

# 4
  • Мнения: 872
Благодаря за темата! Парфюм на Герлен в момента нямам и като се замисля, това май е една от малкото марки популярни парфюми, които не притежавам нищо. Мон така и не успя да ме грабне, лавандулата ми е тежка и не я харесвам. Душкала съм, май ориенталска серия се наричаше?, и въобще не са моите. Харесвам Алегориите, но все някак не стигам до тях да си купя и нещо изпреварва. Роклите също не са моите парфюми, не че съм пробвала всички, но тези които съм, са твърдо пас. Общо взето това ми е опита с марката май.

sotd: Nina Nina Ricci. Истинска класика. Обожавам този парфюм, но за съжаление много бързо изчезва. Много.

# 5
  • Мнения: 254
Любима марка.
Любимият ми парфюм е Idylle, edp, а върху любимия мъж - L`Homme Ideal, edt. Даже в унисон с темата, току-що со поръчах от Алегориите Rossa rosa, за да си правя комбинации с нея, Flora salvaggia и Flora cheryssia. Умувам Granada salvia.

# 6
  • Мнения: 979
Здравейте, търся нещо за ежедневно прахосване..чудя се за трайността на Wish, Brilliant Wish i Cashmere, като бюджетни опции на ванилова сладост.
По темата, най-уютен ми е Insolence, при мен стои прибран и утихвайки дори повече ми харесва. Явно съм на вълна сладкиши Simple Smile

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Благодаря за новата тема!
Харесвам парфюмите на Guerlain.
Имам Shalimar EDP, Mon Guerlain EDP, Shalimar Souffle EDP, Samsara, Insolence.

Издирвам Souffle Intense, но вече никъде не го откривам.

# 8
  • Мнения: 239
Благодаря за новата тема, Денси Flowers Tulip
Харесвам парфюмите на Герлен, но за момента нямам много - Herba Fresca, едно мини Мон и проба от Sparkling Bouquet.
Харесвам почти всички Алегории и ги дебна на добри цени за покупка. Мисля есен-зима да взема и Mon Intense. Ще разчитам първо на проби, преди да купя някои от другите им аромати, но определено планирам да разширя присъствието им в парфюмния ми гардероб, прекрасни аромати правят Heart

# 9
  • Мнения: 105
Слабо познавам Guerlain. Имам само Mon EDP, Black Perfecto EDP и EDT и Granada Salvia. Харесвам си ги, но са далеч от представителна извадка, за да изразя общо впечатление от марката. Интересни са ми техните класики, които често обсъждате, в бъдеще ще се постарая да пробвам някои от тях.

# 10
  • Мнения: 4 015
Благодаря за прекрасната нова тема! 💐
Харесвам Герлен и през годините съм имала няколко техни парфюма. Набелязала съм и още техни за тестване и придобиване. Това което ме впечатли последно свързано с тях е че спадат към нишовите аромати. Тъй като винаги са били "наоколо" аз бях свикнала да ги възприемам като дизайнерски, сега вече гледам на тях с друго по-впечатлено око 😁
Качествени, трайни, интересни, различни.
Ясно е защо са любимци и на парфюмани и на обикновенния клиент Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 авг 2022, 07:20 от Lale_Lili

# 11
  • Мнения: 2 821
Честита ни нова тема,❤❤❤ фен съм на Moon -ще следя.

# 12
  • Мнения: 35 966
най-, най-, най-любим на герлен - жики едт
екстремният ветивер е лятно откритие от миналата година
днес съм с подобен на него - Madera de Naranjo Angel Schlesser
старата теракота клик - меланхолия и късно-есенна (и понякога дъждовна) депресия
шалимар едт - харесвам го, но не помня от кога не съм го носила
май инсоленс - плодов спомен от по-фриволни времена
инсоленс едт - всепоглъщащ
колон 68 - прекрасен и много кътан

# 13
  • Мнения: 919
Благодаря за новата тема! Харесвам легендарната  линия на Герлен. Звучат като класни нишови аромати. Имам Шалимар и Инстант, харесвам Жики, искам да пробвам Апре Лонде и Вол де нуи, но най любим ми е Нахема.

Ако някой не го е пробвал, поправете този пропуск. За мен това е най-великото парфюмно творение и ще се опитам да ви убедя да го тествате. Това е абстрактен и много евокативен аромат.
При първа проба ще ви остави без думи и без дъх буквално, още преди да разберете какво точно подушвате и харесва  ли ви или не. Завихря около вас розови листа, стъбла и електричество, усещането е като по време на буря.
Началото е изненадващо зелено и сочно с току-що смачкани розови стъбла и листа. Щом първоначалната бурята се укроти настъпва усещане за хармония и медитативна красота. Появяват се теменужка, зюмбюл, мъхеста праскова и чисти алдехиди, сякаш току що си си взела дълга вана и си излязла в пролетната градина. Нужно е малко време докато мозъкът навакса и събере всички тези образи в най-прекрасната, мека и фотореалистична роза. Зелените нотки и цветята продължават да се редуват до типичното герленско затихване, а при всеки повей на вятъра се появява прекрасната роза.
Нахема е кръстена на непокорна Ориенталска принцеса, и е вярна на името си -  момичешка красота и огнена буря, събрани в едно.
По-милата и покорна сестра на Нахема (от едноименната приказка) спокойно може да бъде Делина на Парфюмс де Марли,  двата аромата имат общо ДНК, очевидно Нахема е вдъхновението на Куентин Биш и благодарение на нея оцених и сладката Делина.  В Портрет на една дама на Фредерик Мал също виждам ясни препратки към Нахема.
Дори и да не го носите, всяка парфюмиста мисля трябва да го пробва.
Имам нещо свръхестествено тук, някаква истинска алхимия, заради която отделните парфюмни ноти създават такова всепоглъщащо сензорно преживяване, което не съм срещала в друг аромат

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 12:56 от Солена Луна

# 14
  • Мнения: 235
Благодаря за новата тема! Харесвам легендарната  линия на Герлен. Звучат като класни нишови аромати. Имам Шалимар и Инстант, харесвам Жики, искам да пробвам Апре Лонде и Вол де нуи, но най любим ми е Нахема.

Ако някой не го е пробвал, поправете този пропуск. За мен това е най-великото парфюмно творение и ще се опитам да ви убедя да го тествате. Това е абстрактен и много евокативен аромат.
При първа проба ще ви остави без думи и без дъх буквално, още преди да разберете какво точно подушвате и харесва  ли ви или не. Завихря около вас розови листа, стъбла и електричество, усещането е като по време на буря.
Началото е изненадващо зелено и сочно с току-що смачкани розови стъбла и листа. Щом първоначалната бурята се укроти настъпва усещане за хармония и медитативна красота. Появяват се теменужка, зюмбюл, мъхеста праскова и чисти алдехиди, сякаш току що си си взела дълга вана и си излязла в пролетната градина. Нужно е малко време докато мозъкът навакса и събере всички тези образи в най-прекрасната, мека и фотореалистична роза. Зелените нотки и цветята продължават да се редуват до типичното герленско затихване, а при всеки повей на вятъра се появява прекрасната роза.
Нахема е кръстена на непокорна Ориенталска принцеса, и е вярна на името си -  момичешка красота и огнена буря, събрани в едно.
По-милата и покорна сестра на Нахема (от едноименната приказка) спокойно може да бъде Делина на Парфюмс де Марли,  двата аромата имат общо ДНК, очевидно Нахема е вдъхновението на Куентин Биш и благодарение на нея оцених и сладката Делина.  В Портрет на една дама на Фредерик Мал също виждам ясни препратки към Нахема.
Дори и да не го носите, всяка парфюмиста мисля трябва да го пробва.
Имам нещо свръхестествено тук, някаква истинска алхимия, заради която отделните парфюмни ноти създават такова всепоглъщащо сензорно преживяване, което не съм срещала в друг аромат

Nahema от картинката е много  стар парфюм и нотките му се различават от съвременната версия с това име. А първият не може да се намери вече.  Вие описвате старата (оригинална) версия?

Общи условия

Активация на акаунт