Парфюмни размисли и страсти-201

  • 109 621
  • 700
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 10 012
Бижу, аз много харесвах подправките в Dzonghka, червените чушки в нея ми харесваха повече от Лютите, докато изведнъж не усетих гумени ръкавици в началото. Размених го веднага, просто ми беше невъзможно да го нося.

# 241
  • Мнения: 17 546
Ако си пробвала Terre d’Hermès, който също нося, има доста прилики между тях. И пак уточнението, че не са копия, а са с подобно звучене.
Той е един от малкото мъжки аромати, които наистина мнооого харесвам. Мъж ми също и като ми ухае на него, просто съм омагьосана Crazy Blush И понякога се пръсвам вкъщи с Terre d’Hermès Blush Blush А една приятелка на морето ме пита на какво мирише мъжа ми, че искала и нейният да мирише така Laughing

Deziderata, твоите усещания за този парфюм трябва да са лампичка за мен, но пък аз повече се стряскам от подправки, защото не обичам джинджър, индийско орехче и кардамон. Гумените ръкавици... зависи каква е гумата, не всички ухаят гумено. Laughing

Фръц!, Hug

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 21:32 от Бижy

# 242
  • Мнения: 2 435
Бижу, Zozina добре го е казала за Timbuktu. Хубав ветивер, но понякога тамяна е твърде на преден план.
Дзонка пробвай, един малкото, но твърде многолики аромати. Един ден ми харесва, на следващия не го понасям, до степен да ми се обръща стомаха. Така е и с ЛМ, когато го ползва. Има стара хартия и кой знае още какви неща. Понякога тамян или пък е прашен и зловещ. Не ми се пробва пак в момента. Rolling Eyes
Dzing  не познавам.

# 243
  • Мнения: 17 546
Начи аз в абсолютно грешна посока вървя в представите си за тия три парфюма. Дори след безброй пъти четените ревюта, пирамиди и отзиви тук, оставам с идеята, че са някакви билкови, тревисти, подправково-чаени парфюми, а те не са! Thinking Тамянът ме интригура определено. Ще взема да си купя пробички и ще задоволя любопитството си.
Благодаря, goddess! Hug

# 244
  • Мнения: 2 435
Начи аз в абсолютно грешна посока вървя в представите си за тия три парфюма. Дори след безброй пъти четените ревюта, пирамиди и отзиви тук, оставам с идеята, че са някакви билкови, тревисти, подправково-чаени парфюми, а те не са! Thinking Тамянът ме интригура определено. Ще взема да си купя пробички и ще задоволя любопитството си.
Благодаря, goddess! Hug
Най-добре, защото наистина се представят в различна светлина и да, понякога са билкови, чаени, тамянени.
Дори и след 1-2 проби не препоръчвам покупка. Пробвай в различни температури, сезони, настроения, в продължение на месеци. Никак не са лесни.
Caligna при мен е рафинирана, добре узряла смокиня, но не съм го купила. Не изпитвам нужда в момента да го притежавам, но е хубав.

# 245
  • Мнения: 31 206
Да повторя въпроса си,  дали се предлага Vert линията на ТФ някъде в Бг.  Това е единственото ми парфюмно вълнение в момента.  И отлагания цяло лято Bright neroli Ferrari,  който не съм толкова убедена вече, че искам да притежавам. . .
Не, няма ги. Щяло да ги има, но никой не знае кога.

А, хубаво каза за Нероли Ферари. Благодаря на Ковачева, че ме накара да пробвам тези парфюми на Ферари, защото всичките са чудесни. Пробвам си аз Смокинята, Уда, Кожата и т.н. и накрая понеже тя ми е казала да пробвам и Неролито, без нищо друго да ми обяснява, а аз знаете нероли не харесвам, го искам небрежно на блотер и....и...виждам несбъдната ми любов Нероли Протофино Форте Том Форд как се приближава до мен под формата на бежово, неролено Ферари. Та този парфюм доста прилича на Том Фордовския и е за малко пари. Докато чакам голямо намаление за да купя Форте, ще се пръскам яко с този на Ферари, защото е най-хубавото нероли в парфюм, което съм пробвала.

Ти защо не си убедена, че вече искаш да го притежаваш?

# 246
  • Мнения: 17 546
Пробвам си аз Смокинята, Уда, Кожата и т.н. и накрая понеже тя ми е казала да пробвам и Неролито, без нищо друго да ми обяснява, а аз знаете нероли не харесвам, го искам небрежно на блотер и....и...виждам несбъдната ми любов Нероли Протофино Форте Том Форд как се приближава до мен под формата на бежово, неролено Ферари. Та този парфюм доста прилича на Том Фордовския и е за малко пари.
Ти правиш сравнение между парфюми?! Shocked Това е събитие! Laughing bouquet

# 247
  • Мнения: 31 206
Пробвам си аз Смокинята, Уда, Кожата и т.н. и накрая понеже тя ми е казала да пробвам и Неролито, без нищо друго да ми обяснява, а аз знаете нероли не харесвам, го искам небрежно на блотер и....и...виждам несбъдната ми любов Нероли Протофино Форте Том Форд как се приближава до мен под формата на бежово, неролено Ферари. Та този парфюм доста прилича на Том Фордовския и е за малко пари.
Ти правиш сравнение между парфюми?! Shocked Това е събитие! Laughing bouquet
Направо! Неролито във Нероли Ферари е сладникаво, точно като Том Фордовото. Цялостното звучене на двата парфюма е като перилен препарат. Миришат на чисто и прах на пране. Разбира се не са еднакви, но имат доста общо и евтиния не остстъпва много на срамно скъпите ексклузиви на Том Форд под името Нероли Портофино.
Пробвайте Фераритата удовото и коженото също са много хубави. Аз харесах на кожата си и смокиновият.
Ето за мен те са модерни, унисекс аромати в красиви бутилки за немного пари. Какво повече да иска човек?

Deetron, знам че купи Нероли и познаваш другите, сподели моля те, както ти си можеш дълго и хубаво за тях.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 22:12 от densi

# 248
  • София
  • Мнения: 3 857

И моля да ми препоръчате някои от ексклузивите на Диор. В края на месеца очаквам подарък, но трябва да си го избера предварително (за съжаление без проба). Поне да насоча човека какво да пробва и кое да търси. Искам да е красив аромат, луксозен,женствен. Да няма обаче алдехиди и шипри - тях ги ненавиждам. Харесвам много Beige Шанел, Ели Сааб,Alien eau Extraordinary,Dolce Dolce&Gabbana, Shalimar Initial, Allure Chanel,La vie est belle, Шансовете на Шанел, Sublime Balkiss, Лалето Byredo.
В темата съм чела за New look 1947 и Gris Montaigne, но ще се радвам на още мнения.

Аз имам Gris Montaigne и го обожавам.Не знаех нищо за него, просто една консултантка като ме попита какво харесвам като нотки,като ме погледна и реши,че това е парфюма за мен и ме „окъпа” от глава до пети - аз не издържах, ММ също.Прекрасен е и той е моя фаворит в колекцията на Диор.След него мога да ти предложа да погледнеш http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/F-ve-D-licieuse-30164.html - уникално гурме, толкова многолик парфюм и така хубаво композиран,че води до пристрастяване, мисля го всеки момент, имам виал и чат пат се наслаждавам.Ароматът се води унисекс, но това не бива да те притеснява, защото няма нито една нотка, която да мъжкарее.На трето място в уиш листата ми е http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/La-Collection- … k-1947-10628.html.Прекрасни цветя, събрани в един много нежен букет.
Четвърто място в класацията ми заема http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Dior-Grand-Bal-14984.html, който представлява много нежен и красив жасмин.Петото ми място е за http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Bois-D-argent-1377.html.Също се води унисекс, но аз не откривам нищо мъжко в него.Мисля, че писах миналата седмица, че правих паралелен тест с http://www.fragrantica.com/perfume/Van-Cleef-Arpels/Collection-E … -d-Iris-6466.html, за който много хора твърдят,че е негов близнак,но аз не харесах втория - тамяна много изпъква на моята кожа.В базата двата аромата имат някакви допирни точки.
Докато ми опаковаха GM, помирисах и другите ексклузиви, но тези ме впечатлиха най-много.Мисля, че който и ексклузив на Диор да избереш няма да сбъркаш.От тези, които си посочила като ориентир имам и/ или харесвам повечето, ако това ще ти помогне.Peace

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 22:56 от veka

# 249
  • Мнения: 31 206
Сега след още проби да ви кажа за ChanelChanel No 5 L'Eau . Още преди да излезе любимата ми консултантка в Леро ми сподели, че парфюмът прилича по аромат абсолютно точно на крема за тяло на Шанел №5. Линията за тяло на 5-цата е прекрасна много луксозна и продуктите миришат леко различно всеки и доста различно от самият парфюм. Аз имам в момента налична пудрата за тяло и си я обожавам, нямам обаче крема. Даде ми дамата щедра отсипка от крема за тяло и наистина ароматите са идентични и който желае да увеличи интензитета на Chanel No 5 L'Eau може да я нанася върху крема или лосиона на класическата №5. Съчетава се добре и с пудрата за тяло.

При мен този парфюм не може да мине с две-три пръсвания, както се пръскам с новите ми парфюми напоследък. Тук се пръскам сериозно с 5,6,7 натискания. Само така парфюмът има добра трайност от над 6 час при мен и добър интензитет в средата. Първоначалните нотки са си силни и остри от шанелските алдехиди и цитрусите на моята кожа, но после утихва рязко и ако няма количество ми се губи от удоволствието.

Пробвайте парфюма с хубаво, сериозно напръскване да видите дали така няма да ви хареса повече. Hug

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 09:34 от densi

# 250
  • Мнения: 813
Timbuktu е хубав аромат , за мен е мъжки повече. Бижу, мисля, че у вас няма да се доредиш ти да го ползваш  Grinning Дзонка мисля, че няма да ти хареса, не можах да го нося него.Не го помня добре. Дзинг не познавам. Мисля, че от трите за които питаш Timbuktu ще ти допадне като аромат. Нямам вече от него иначе щях да ти пратя. Стои наистина на мъжка кожа доста добре, но си иска проби.

# 251
  • Мнения: 5 080
Ти защо не си убедена, че вече искаш да го притежаваш?
Откривам само 100ци онлайн, не съм го пробвала,  това лято бях неролино пристрастена.  Но напоследък ми се завърна мигрената от бели цветя,  едни момини сълзи се оказаха убийствени за мен. . . . носимият  God girl By Killian също, понякога и нероли ми е на кантар. . и  започнах да давам задна за сляпа покупка на голямо количество.  
Ти с твоето описание пак ме замисли  Party Дано открия 50мл.

А ТФ ще го чакам с нетърпение.  Vert d 'encense по пирамида е зелената ми мечта в бутилка. ..бленувам да се докосна до тези творения фордови.



P.S. Поръчах го  Peace Благодаря за включването.

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 11:13 от Фръц!

# 252
  • Мнения: 958
Някой да е попадал на това:
http://www.juliettehasagun.com/en/white-spirit.html

Забравих да питам, densi, хареса ли ти смокинята на Ферари? Драсни две думи за нея. kovatcheva каза, че е доста цитрусова. Как е като я сравниш с неролито?

Последна редакция: нд, 04 сеп 2016, 12:46 от Zozina

# 253
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Бижу, мен ако ме питаш, пробичката на Dzing! спокойно можеш да си я спестиш. Ако твоите родители са те водили на цирк на Солни пазар, представи си момента след антракта. Влизаш в цирковата шатра, а там спарен въздух, талаш, коне, клетки с тигри, силен аромат на животни и техните екстременти. Ако искаш така да ухаеш, както и на камшика, плющящ над животните, с малко карамел за разкош, поръчай го  Peace


И моля да ми препоръчате някои от ексклузивите на Диор. В края на месеца очаквам подарък, но трябва да си го избера предварително (за съжаление без проба). Поне да насоча човека какво да пробва и кое да търси. Искам да е красив аромат, луксозен,женствен. Да няма обаче алдехиди и шипри - тях ги ненавиждам. Харесвам много Beige Шанел, Ели Сааб,Alien eau Extraordinary,Dolce Dolce&Gabbana, Shalimar Initial, Allure Chanel,La vie est belle, Шансовете на Шанел, Sublime Balkiss, Лалето Byredo.
В темата съм чела за New look 1947 и Gris Montaigne, но ще се радвам на още мнения.

Според мен си е доста рисковано без проба, защото не са лесни аромати, и все пак най-безопасен ми се струва Gris Montaigne, но пък той е доста далеч от парфюмите, които си изброила. Повечето са топли и цветни аромати, докато Gris Montaigne e хладен, високомерен, дистанциращ. За мен лично (увредена съм професионално Mr. Green) е перфектният адвокатски парфюм. Строг, държащ на дистанция, без емоции, със силно изявено пачули, с доста мъхове и бодлива и нетипична роза. Аз умирам за него, но много хора казват за този вид пачули, че им мъжкарее, киселее и все в този ред. Не е никак лесно. Ще спомена следния случай, който ме изуми, защото очаквах парфюма да се харесва от всички. Дъщеря ми посещава българско училище веднъж седмично, и докато децата са на училище, ние, техните родители се наговаряме за цяла седмица със сънародници  Heart Eyes Приятелка, която споделя моята страст ме попита, дали имам нещо ново, и аз извадих и пръснах веднъж на ръката си от Gris Montaigne, който ми беше в чантата, като парфюм подходящ за всеки случай, ако случайно съм излязла без парфюм. Пръскам аз от парфюма, и се започват едни коментари от сто човека, колко е силен, колко е мъжки, ама какво е това, я отворете прозореца  Blush Разбира се, реакцията беше върху първоначалните нотки и не е никакъв ориентир, но мен лично много ме изненада, и затова ако успееш да си намериш проба ще бъде добре. Ако не откриеш и не ти хареса, поне лесно ще го продадеш  Wink. Трайност и проекция, невероятни, усеща се и на другия ден. Между другото, аз и преди го споменах, новия Галоп на Hermes  за мен е много в посока на Gris Montaigne, същото хладно, надменно и дистанциращо усещане има, като там различното и интересното за мен е онова тръпчиво усещане от дюлята, както и фините кожени акорди.
По подходящ спрямо нещата, които си посочила ми се струва http://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/F-ve-D-licieuse-30164.html, който е топъл, вкусен, но аз го обичам чак на следващия ден  Mr. Green. В този парфюм бобовата тонка ми е предозирана, толкова е интензивна, че създава усещането за алкохол, мирише на скъп коняк или ликьор, но колкото и да са скъпи, определено не искам да мириша на попрекалила с алкохола. Оказа се и силно главоболен за мен. Но на шал, особено на следващия ден е много красив  Heart Eyes Пак е на границата на унисекс, заради силната тонка нота, която е от основните съставки в мъжките парфюми. Препоръчвам отново проба, при това задължително с пръскане, при мазане не се усеща това силно алкохолно усещане.
Другите мисля, че няма да са подходящи за теб. На каквото и да се спреш, мисля че инвестицията в проба си заслужава Peace

И сега ще помоля за мнение някой, който е пробвал http://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Poudree-36679.html Два пъти го тествам на кожа, и изненадващо много ми харесва, като не намирам изобщо допирни точки с белия Нарцизо, с който го сравняват. Прекрасна е тази пудра, аз усещам някакъв ретро акорд, и час след нанасяне, при мен мирише на карамфилчета  Thinking, а такива не са посочени в пирамидата. Вчера го пробвах още веднъж, и пак се появиха. Много женствен, лъстив и присъствен парфюм, а тези карамфилчета ми създават едно будоарно усещане, с този парфюм си се представям с копринен халат, еротични сандали с пухче на висок ток  Mr. Green, заметната с боа  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Знам, че въобще няма да съм аз с него, но наистина много ми харесва. Кажете, моля, че не е за мен  Twisted Evil

# 254
  • Добрич
  • Мнения: 74
Пробвам си аз Смокинята, Уда, Кожата и т.н. и накрая понеже тя ми е казала да пробвам и Неролито, без нищо друго да ми обяснява, а аз знаете нероли не харесвам, го искам небрежно на блотер и....и...виждам несбъдната ми любов Нероли Протофино Форте Том Форд как се приближава до мен под формата на бежово, неролено Ферари. Та този парфюм доста прилича на Том Фордовския и е за малко пари.
Ти правиш сравнение между парфюми?! Shocked Това е събитие! Laughing bouquet
Направо! Неролито във Нероли Ферари е сладникаво, точно като Том Фордовото. Цялостното звучене на двата парфюма е като перилен препарат. Миришат на чисто и прах на пране. Разбира се не са еднакви, но имат доста общо и евтиния не остстъпва много на срамно скъпите ексклузиви на Том Форд под името Нероли Портофино.
Пробвайте Фераритата удовото и коженото също са много хубави. Аз харесах на кожата си и смокиновият.
Ето за мен те са модерни, унисекс аромати в красиви бутилки за немного пари. Какво повече да иска човек?

Deetron, знам че купи Нероли и познаваш другите, сподели моля те, както ти си можеш дълго и хубаво за тях.

Здравейте, преди няколко страници подсказах тема за сравнение на парфюми, ...това ще помогне да не повтаряме грешки, да поспестяваме, да не се натрупваме .....особено на дами, които четат този хубав форум, искат да носят хубави аромати и да имат самочувствие, но не могат да си позволят ...например ТФ - 50мл ...

Общи условия

Активация на акаунт