Семейството ми не ме търси.

  • 4 866
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 212
И аз се опитвам да си представя каква е тази опора, която се очаква от братовчедите. Ако сте на един акъл, и си имате приказка - да, приятно е да се събирате на маса, ама това и с приятели става. А ако не сте, как да се получат нещата.
В тежки моменти, да не дава Господ, но според мен човек се опира на най-близките, а и сам трябва да се справи с някои неща.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 370
Проблемът според мен е, че жената няма връзка,  приятелски кръг, явно няма и познати около университета/службата, защото няма логика да имаш контакти около себе си и да ти пука, че братовчед ти не ти се обажда. Че аз с комшийката от съседния вход си общувам приятно (не в приятелския, по-скоро в кръга "добра позната") и хич не ме е  еня какво прави 1вия ми братовчед  или братовчедка, с която дори бяхме много близки и играехме заедно.
Отделно майка ѝ намила тези глупости.
Авторке, не разбрах на колко си години. Опитай да се отделиш малко от майка си.

# 107
  • Мнения: 15 158
Да, де. И тука е моментът да се запитаме дружно защо героинята няма контакти, братовчедите ли са виновни за случая и в крайна сметка братовчедите материалисти ли са, защото не контактували с героинята.

# 108
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Роднините не са ти семейство. Те си имат свои животи. Много хора са единствени деца на разведени родители, но едва ли страдат, че братовчедите и калековците не ги канят на кафета и не се държат като bff.
А всъщност много малка част измежду братовчедите са близки и поддържат отношения.
Подозирам, че майка ти цял живот ти мъти и промива мозъка, в резултат на което имаш тотално грешна представа за междуроднинските отношения.
Цяла седмица на вода сте карали, доообре. Верваме ти.

# 109
  • Мнения: 528
Имам познати - майка и син, на които им се случиха някакви неща във времето, преди 10 г да речем и те просто там си останаха.

Синът е вече на 20-5-6-7, но, продължава като мама да е жертва на обстоятелствата и са същите - ние сме бедни, ние сме нещастни, но ние сме ИСТИНСКИТЕ хора, бла, бла.
С кеф ги махнах, хем съм била всякакъ съпричастна.

Тази тема ми навява за тях.

Не се оплакваме че сме бедни. Живи сме здрави сме, работим изкарваме пари. Просто майка ми иска да я има тази връзка разбирате ли? Каквито и да са братовчедите ми, да се старая да сме близки, да имам УЖ някакви роднини на среща. Не става въпрос те да ме издържат, нито пък за имоти. Аз нямам какво да деля с тях. Нито изкарвам себе си и майка ми бели, а останалата рода черни. Някой беше попитал, дали братовчедите ми са искали нещо, докато бях с моя приятел, който беше  по заможен? Да! Тогава всички ме търсеха, и искаха услуги. Аз примерно казвах че не съм взела още заплата, и нямам възможност. А те ми отговаряха ееее ай ся, гаджето баровец, пък ти да нямаш пари.
Мале... Демек в най-лошото, ако нямаш роднини,духаш супата? Ами, ето ти от опит-въпросното,, най-тегаво в живота,, често пъти иде точно по роднинска линия. Драми, травми, емоции... Ужас. Но! Ако не ти пука, ако спреш да мантросваш,, това все пак ми е брат, сестра, родител, др... ще те боли много по-малко. Остави майка ти да си жали за евентуалните пропуснати ползи от роднини, остави я. Викай и,, добре майко,,. Остави тия хора да си потъват естествено в миналото. Едни хора заминават - други идват. Търси хора, с които да се ограждаш с главно Х. Други са топ качествата-днк нищо не ти гарантира в живота. Като те не те искат и ти не ги искай. От писаното разбирам, че въоросните роднини са готованци, лицемери, търсещи изгода. Търси хора, които да те търсят тебе и 2лв да нямаш. Да те питат как си, кво си, що си, имаш ли си всичко, плачеш ли смееш ли се. Мани я майка ти.

# 110
  • Мнения: 18 385
Майка ти с тази фикс идея да не останеш сама, да беше родила и отгледала още едно дете (или осиновила и отгледала още едно дете).
Какво мислиш по въпроса, щеше да имаш брат или сестра?

# 111
  • София
  • Мнения: 35 327
Предпочитам опорките да си ги избирам по  вкус, не по кръв.

# 112
  • Мнения: 502
Доста измислен проблем е този, който си описала. Приятно е човек да общува с братовчедите си, но в твоя случай, при положение, че те не желаят, нямате общи интереси и дори ти е направило лошо впечатление, че са матереалисти, за какво ти е да общуваш с тях? Това, че мъжете и приятелите си тръгвали, а роднините оставали е абсолютно погрешно твърдение, не знам защо майка ти го е казала, след като тя самата е скарана с роднините си. Направила си няколко опита за сближаване, няма нужда да правиш нещо оттук нататък. Това за "ще останеш самичък/самичка на този свят мен като ме няма" имам чувството, че е стандартен израз, който си повтарят хората с повод и без повод. Както са те посъветвали вече, създай си приятелства, създай свое семейство и не влагай време и усилия да се сближаваш с братовчедите.

# 113
  • Мнения: 2 114
А ти търсила ли си ги? Някога поддържали ли сте контакт?

Голям човек си, роднините не ги избираме, но приятелите - да. Създай си читав кръг от хора около себе си. Не е нужно да са роднини.
...
Имам много приятели, и всички са близки със семействата си. Само аз съм като дърво без корен. И само ми се натяква ти си сама, ти си сама, нас не ни търси.

Кога намират възможност, да ти го натякват, след като не се виждате  и чувате ?
Има нещо недоизказано в цялата ситуация.

Натякванията на майка ти са вредни и манипулативни.

# 114
  • София
  • Мнения: 13 679
Да се виждате събота неделя, да се чувате, да се виждате по празници, да си споделяте, ако имаш проблеми - да ти помогнат, ако те имат - ти да им помогнеш. То по тая логика нямаме нужда от абсолютно никой. Може да живеем абсолютно сами в гората.

Всичко това следва да го намираш в най-близките - родители,, деца, партньор и най-близки приятели. Ако имаш брат или сестра и те, но не и братовчеди, лели, калековци и подобни. В случая майката не намира опора в родната си сестра и насажда комплекси на дъщеря си, че изобщо пък няма сестра. Психо работа.
Това, че с някой имаш общи прародители, не ви прави еднакви и близки. Истински близките хора са тези, с които имате сходни разбирания, изживяли сте заедно живота си и може да си имате доверие. И си ги избираш сам, базирайки се на жизнения опит, а не на кръвта си.

И аз се зачудих кога лелята и калекото казват да не ги търси авторката, след като явно го казват това на нея, докато общуват. Сбъркано е цялото семейство. И явно роднините не харесват авторката и майка й, за което надали само роднините имат вина.

# 115
  • Мнения: 5 365
И аз това искам питам, но подозирам, че няма да ни отговори. И все пак. Ти какво искаш, авторке? Не какво майка ти ти втълпява, че би трябвало, а какво наистина искаш лично ти?

# 116
  • Мнения: 6 184
Някой беше попитал, дали братовчедите ми са искали нещо, докато бях с моя приятел, който беше  по заможен? Да! Тогава всички ме търсеха, и искаха услуги. Аз примерно казвах че не съм взела още заплата, и нямам възможност. А те ми отговаряха ееее ай ся, гаджето баровец, пък ти да нямаш пари.
За водата наивно повярвах, ама на това - мне.

# 117
  • Мнения: 18 385
Да не би в периода с богатото гадже отношението към роднините да е било такова, че сега те не искат да общуват?

# 118
  • Мнения: 12 922
Не знам, с никого никога не съм имала такива отношения, нито с роднини, нито с когото и да е, да се очаква от мен да давам пари назаем, само защото аз ги имам, а някой ги няма. Това е доста абсурдна ситуация, която никога не бих допуснала да се случи.

# 119
  • Мнения: 5 365
Не знам, с никого никога не съм имала такива отношения, нито с роднини, нито с когото и да е, да се очаква от мен да давам пари назаем, само защото аз ги имам, а някой ги няма.
И аз не съм го преживявала лично, но моя близка ми е споделяла за нейната сестра, която е в чужбина. Като се прибере в отпуск, лелята и братовчедите, които иначе не се сещат много-много за моята позната и нейните родители, започват активно да "ухажват" сестрата с идеята да измъкнат нещо от нея. Подарък да им направи, да ги почерпи, да даде заем, за който и двете страни са наясно, че няма да бъде върнат... В началото се е връзвала, после вече не.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт