🌸🐟 АВГУСТ 🐟🌸 2022 💙 👶🏻👧🏻 🎀 (Тема 18)

  • 15 621
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 276
Telly, честито момченце! Да ви е много здрав и щастлив малкия Деян.💙💙💙
На теб бързо възстановяване.  Наистина бързо раждане,такива истории ми дават кураж Simple Smile

# 16
  • Мнения: 112
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебоците и да порастнат големи! 😍

# 17
  • София
  • Мнения: 353
Честито, Тели Simple Smile Бързо възстановяване.
Каролева, прекрасна тема, както винаги Heart Simple Smile
Успех на всички, които още сме в очакване.
Мети, успех и на теб. Не се страхувай, дано всичко мине по вода.
И аз си чакам, терминът ми беше вчера. Имам си стягания, но засега нищо. Дано се появи скоро, защото и мен ме чака предизвикване, ако няма промяна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 410
Бях на тонове… Грам контракция няма… Терминът ми е на 28.8… Колкото му треперих да не излезе по-рано, сега ми се иска вече да излиза…

# 19
  • Мнения: 3 946
Telly, честито! Аз съм на тонове довечера. Засега нямам изгледи да раждам, но аз и предните два пъти родих от нищото :Grinning

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Честити бебенца Saudade и  Telly Да са ви много здрави! ❤

# 21
  • София
  • Мнения: 5 617
Да е честит Деян! Пожелавам здраве и много да го слушат каките!

# 22
  • Мнения: 481
Здравейте момичета предстои ми раждане в края на септември. Насочила съм се към Надежда, в София. Вече минах през първоначален преглед при д-р Кръстев. Това, което ме вълнува, е дали в болницата се практикува масово т.н. индуцирано естествено раждане?Иска ми се да бъде напълно естествен процеса, без пришпорване, без окситоцин, без упойки. Въпросът ми е към вече раждали жени в болницата. Как беше при вас? Изчакват ли да се случат нещата или се индуцира? Много благодаря на включилите се!

# 23
  • Мнения: 90
Здравейте, от 5ч сутринта съм с болки. Пих но шпа, но от 14ч съм в болницата без разкритие, но с контракции. За сега чакам да решат дали утре сутринта да ме оперират или да чакам до 26 , когато е планирано. Ох пия някакви хапчета, биха ми мускулно и но шпа, но контракциите си продължават. Ако има промяна ще пиша, айде стига съм се оплаквала.

# 24
  • Мнения: 28
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

# 25
  • Мнения: 251
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

Вие си преценяте най- добре. Аз ще ви кажа моето мнение. Като човек, който съм виждала и чула през какво минаха жените раждали вагинално, особено предизвикано, както казвате с окситоцин, бих предпочела секциото. Толкова добре ми мина секциото, особено ако сте със спинална анестезия, чуваш си виждаш си бебето, емоцията е голяма. След операцията ме раздвижиха след няколко часа, и 2 дена ми даваха обезболяващи, изобщо не мога да кажа, че болеше много. На третия ден вече нямах нужда и от обезболяващи. Махнаха ми конците на шестия ден и все едно не съм раждала. И най важното е, че имам само добри спомени от раждането и че стана супер бързо. Успех и пожелавам да ви се случи това, което е най- добре за вас.

# 26
  • Мнения: 1 219
Gro1Ами аз имах 2 см във вторник , в неделя ме приеха с 4см и вечерта родих .
Успех Meti_90
Sonneymoney успех и на теб , каквото и да предстои Wink
M_lady и аз така.Поръчала съм вече сладки, торта и съм се снабдила с балони за погачата.Надявам се бебунка да е спокойна и да имаме хубав празник.
Telly  честито трето щастие !

# 27
  • Мнения: 1 024
Аз раждах предизвикано без упойка с каката, приеха ме без болки само с разкритие. Пукнаха водите, сложиха окситоцин, вярно е,че болеше, но аз нямам неприятни спомени. Родих за 1ч30 след слагането на системата. През цялото време бях спокойна, имах доверие на екипа, грам не съм поставяла под съмнение действията им. Аз лично не бих решила секцио без мед. причина.
Дори и сега пак съм за същото протичане не ми се стои в неведение, кога могат на ми се спукат водите...
Слушах акушерката, ако по-бързо бях загряла как се напъва ефективно, може би и по-бързо да бях родила.
Смятам,фактът че нямаше грам паника ми помогна много. Докато обикалях коридорите за по-голямо разкритие, усещах си болка, но нормална. АГ ми казваше, не си мисли,че това е раждането 😂 Ще боли, спокойно 😂

Може би и психически съм претръпнала относно болнична обстановка и грам не ми влияе...но смятам,че спокойствието е от ключово значение за развоя на нещата. Не се навивайте,че ще боли адски много и т.н., сигурно и секциото боли, просто е до нагласа.

Последна редакция: вт, 16 авг 2022, 22:42 от 33hope

# 28
  • Мнения: 3 946
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

Аз не бих избрала секцио без медицинска причина, само защото терминът е дошъл. В крайна сметка, още колко да мине? Ден, два, пет? С второто ми раждане бях на тонове в осем вечерта, нямах нито една контракция и никакви изгледи да родя. В един през нощта започнаха контракции, в три бях родила. Така че, нищо не се знае.

# 29
  • София
  • Мнения: 276
Момичета, дойде и моя ред да се похваля.  Днес в 7.10ч се роди нашето второ щастие Виктория, 3800гр,51см.
Раждането протече толкова бързо, че не можах да се осъзная.
В 5.47ч усетих първата контракция, бяха на 10 мин, мъжът ми отиде да вземе мама, за да стои при Баткото (тя живее в съседния квартал). Стигнахме в болницата към 6ч и нещо, вече ми бяха на 5 мин, падна се моята лекарка на смяна, провери ме за разкритие, имах 8см.
В 7.10ч роди Вили, без упойка, с няколко напъна.  Болеше си, но лекарката ми беше изключително мила и спокойна, акушерката пък се падна една моя позната, която беше още по-уникална.
Имам малка епизиотомия и някой друг лев, ама си е голяма мома.
Сега чакам да ми я дадат и да се гушкам.

Общи условия

Активация на акаунт