🌸🐟 АВГУСТ 🐟🌸 2022 💙 👶🏻👧🏻 🎀 (Тема 18)

  • 16 298
  • 170
  •   1
Отговори
  • Мнения: 771
🎀💎 ЗАПОВЯДАЙТЕ В НОВАТА ТЕМА 💎🎀







🍬🍭Краят на Юли, 2022 🍭🍬
the crab_nebula 29.07  🤱🏼 момиче 🎀👚 гр.Варна, 35г.


🍬🍭 2-ри Август, 2022 🍭🍬
p.miteva  🤱🏼момче💙👕
Нели Илиева 711853  🤱🏼
famma_vanila  🤱🏼 момиче🎀👚 гр.Бургас


🍬🍭 3-ти Август, 2022 🍭🍬
Bool  🤱🏼момче💙👕

🍬🍭 4-ти Август, 2022 🍭🍬
ancho_82  🤱🏼момиче🎀👚
Dachinka  🤱🏼момче💙👕

🍬🍭 5-ти Август, 2022 🍭🍬
desk@t@2808 🤱🏼
Pipi_03 🤱🏼 момиче 🎀👚 гр.София

🍬🍭 6-ти Август, 2022🍭🍬
Mimkemz 🤱🏼момче💙👕


🍬🍭 9-ти Август, 2022 🍭🍬
NI_CI  🤱🏼момиче 🎀👚 гр.София
Dinewa Polina 712421 🤱🏼 гр.Бургас

🍬🍭 10-ти Август, 2022 🍭🍬
FBID100003758742013 🤱🏼момиче 🎀👚

🍬🍭 11-ти Август, 2022 🍭🍬
HrisMartinova 👩🏼🍼   гр. Бургас


🍬🍭 15-ти Август, 2022 🍭🍬
Десислава Стоева  🤱🏼 момиче🎀👚
Rositsa Georgieva 700072 🤱🏼
kuche_98 🤱🏼 момиче🎀👚 гр.София

🍬🍭 16-ти Август, 2022🍭🍬
katherineskrl  🤱🏼момиче 🎀👚
Радди 🤱🏼момиче 🎀👚


🍬🍭 17-ти Август, 2022🍭🍬
Юлия Илева 🤱 момиче 🎀👚 гр.Пловдив, 34г.



🍬🍭 20-ти Август, 2022 🍭🍬
R.T.J 🤱🏼


🍬🍭 22-ри Август, 2022 🍭🍬
Amélie  🤱🏼 момиче🎀👚 гр.София
Cloudi  🤱🏼


🍬🍭 23-ти Август, 2022 🍭🍬
mariaM9 🤱🏼 момче💙👕


🍬🍭 27-ми Август, 2022 🍭🍬
Ven4e444 🤱🏼момиче 🎀👚 гр.София
summer20  🤱🏼 момиче 🎀👚

🍬🍭 28-ми Август, 2022 🍭🍬
Rosi Teneva 715368 🤱🏼момче💙👕

🍬🍭 29-ти Август, 2022 🍭🍬
 Nessa   🤱🏼момиче 🎀👚
Ester Georgieva  🤱🏼 момиче 🎀👚

🍬🍭 30-ти Август, 2022 🍭🍬
desislava_narova@abv.bg  🤱🏼  момиче 🎀👚

🍬🍭 31-ви Август, 2022 🍭🍬
DVS28 🤱🏼


🍬🍭 Началото на Септември, 2022 🍭🍬
yoanna789 01.09  🤱🏼момче💙👕
redraspberry 🤱🏼момче💙👕
Coccosha 03.09 🤱🏼момче💙👕
Gro1 02.09 🤱момиче 🎀👚
SunLove 05.09 🤱🏼 момче💙👕
33hope 05.09 🤱🏼
minmin 05.09 🤱🏼 момче💙👕
Lizi:) Simple Smile 07.09 🤱🏼 близнаци момче💙👕 & момиче 🎀👚 гр. Видин
m1mka 09.09 🤱🏼момиче 🎀👚
sunnymoney 11.09 🤱🏼 момче💙👕
Lilith@ 12.09 🤱🏼момиче 🎀👚

🐝 БОНУС   ОКТОМВРИ 🍂🍁
Flower90 🤱🏼 03.10 👧🏻👶🏻

Без информация за Термин:
tedi8904 🤱🏼момиче 🎀👚



💡 АДМИНИСТРАТИВНИ ❗

🌸 Как се издават болничните листове за бреме нност и раждане?
https://www.nssi.bg/forusers/faq/390-qesiseodd/4537-votg11

🌸 Калкулатор - Майчинство
 https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php

🌸 Отпускане на еднократна помощ при раждане
https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … i/uslugi-814/1742

🌸КАКВО ПРЕДСТОИ 🌸

Приготвихте ли багажа? 🛍🧸
Всяка болница има различни изисквания какво трябва да се вземе в родилното. Както и всяка жена има нужда от различно количество и вид лични вещи. Все пак, това е примерен списък за това какво трябва да се вземе:




🤱🏻 ПЪРВИ ПРИЗНАЦИ НА РАЖДАНЕ
🔍  https://www.puls.bg/bremennost-i-razhdane-c-36/razhdane-prvi-priznatsi-koito-pokazvat-nachaloto-mu-n-26881
💛 Естествено 🔍 https://www.zanzu.be/bg/естествено-раждане
🧡 Секцио 🔍 https://www.omed.bg/Kakvo-predstavlava-Tsezarovoto-sechenie-ili- … tsio-page961.html

👶🏻 ИЗПИСВАНЕ НА БЕБЕТО 💗💙
🔍 https://kidso.bg/mamapedia/kak-da-se-podgotvim-za-denya-na-izpisvaneto-na-bebeto/

🏘 Първи грижи за новороденото у дома
🔎 https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/prvi-grizhi-za-novorodenoto-u-doma-n-38906

🏖 Обличане на лятно бебе 👚👕
🔎 https://crazy-kids.bg/blog/novorodeno-liatno-bebe

Допълнителни лекции
 📌https://youtube.com/channel/UCkTF7sUw0sJ7dsDHYxjwiFg
📌 https://youtube.com/channel/UCP2MGd6vZ_fvZXbEUNOxsIw



💗💙 На родилите: ЧЕСТИТО! Останалите очакваме с нетърпение нашите здрави, красиви и смели бебенца! 👶🏻

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 13:07 от Королева

# 1
  • София
  • Мнения: 276
Королева, благодаря за новата тема.  В нея вече трябва и аз да се похваля.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 371
Благодаря за новата темичка 💗
Аз вече изгубих бройката, колко останахме не родили? Май не много 😬

# 3
  • Мнения: 771
Те някои са пропуснали да се похвалят. Иначе, да. Не останаха много. Но пък всяко бебче с датата си ❤

# 4
  • Мнения: 701
Страхотна тема.
Аз пак пиша в прилично време.
Странно мисля вече за погачата, а все още има неподели мама във групата Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 5 622
Да се запиша да ви следя. Още малко остана за чакащите 🤗

# 6
  • София
  • Мнения: 371
Страхотна тема.
Аз пак пиша в прилично време.
Странно мисля вече за погачата, а все още има неподели мама във групата Wink

Аз съм луда на тема организации, съответно още не съм родила, обаче вече съм си измислила темата, свалила съм снимки на бисквитки и торта, тоалета на бебка е готов 🤣

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен дами
Утре ми предстои предизвикване на раждане, термина ми беше на 15.08.АГ ми каза сряда ще пуснем система, често казано не исках да оставам на предизвикано раждане от това ме беше най страх чувала съм ужасни истории колко било болезнено,но уви нещата отиват на там.. Леко раждане на всички бъдещи майки и накрая да си гушнем живи здрави бебоците 💜

# 8
  • Мнения: 251
Успех Мети. Всичко ше бъде наред. ❤️

# 9
  • Мнения: 606
Чета ви, но не съм писала.  Заисвам се да во следя.  🙂

Честито на последните попълнения в редиците на августовски те бебета! Да са здрави и честити!

# 10
  • Бурса
  • Мнения: 649
Дойде и моят ред да се похваля. Тази ранна сутрин в 4.24 се роди Деян, 3340, 52 см.

При мен започнаха контракции, но не болезнени и на рядко от предния ден. Към следобяд вчера започнаха леко да наболяват стяганията. Легнах си, но вече към 1 часа станаха на 7-8 мин и нали ми е трето раждане реших да тръгнем към болницата. Приеха ме с 4 см разкритие в 2 часа. Клизма, пукнаха ми водите и дойде анестезиологът да ми слага епидурална. Е да ама аз вече с 6-8 см разкритие каза док. Съответно анестезиолога вика лягай да се разпредели течността на упойката, е да ама те контракциите вече бяха много болезнени и аз не можех да стоя легнала, сядах, даже станах, и не ме хвана упойката, изтърпях си целия разкош, добре че беше за кратко. Бебо се появи след 3тия напън още от първата контракция за напъване, буквално за 2 мин. И двамата сме добре. Дадох му да засуче. Сега спинка до мен и си го гледам Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 371
Честит да е Деян! А на теб бързо възстановяване Simple Smile

# 12
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Честит да е Деян.На мама бързо възстановяване.

# 13
  • Мнения: 151
Telli честито, да ви е жив и здрав малкия Деян💙

# 14
  • Мнения: 2 605
Честити бебчета, Saudade и telly Hug Живи и здрави, бързо възстановяване, момичета!

Тели, ти си родила за отрицателно време Heart Eyes А аз си мислех, че аз съм бърза с 20 минути от първия напън Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 276
Telly, честито момченце! Да ви е много здрав и щастлив малкия Деян.💙💙💙
На теб бързо възстановяване.  Наистина бързо раждане,такива истории ми дават кураж Simple Smile

# 16
  • Мнения: 112
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебоците и да порастнат големи! 😍

# 17
  • София
  • Мнения: 353
Честито, Тели Simple Smile Бързо възстановяване.
Каролева, прекрасна тема, както винаги Heart Simple Smile
Успех на всички, които още сме в очакване.
Мети, успех и на теб. Не се страхувай, дано всичко мине по вода.
И аз си чакам, терминът ми беше вчера. Имам си стягания, но засега нищо. Дано се появи скоро, защото и мен ме чака предизвикване, ако няма промяна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 416
Бях на тонове… Грам контракция няма… Терминът ми е на 28.8… Колкото му треперих да не излезе по-рано, сега ми се иска вече да излиза…

# 19
  • Мнения: 3 963
Telly, честито! Аз съм на тонове довечера. Засега нямам изгледи да раждам, но аз и предните два пъти родих от нищото :Grinning

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Честити бебенца Saudade и  Telly Да са ви много здрави! ❤

# 21
  • София
  • Мнения: 5 622
Да е честит Деян! Пожелавам здраве и много да го слушат каките!

# 22
  • Мнения: 481
Здравейте момичета предстои ми раждане в края на септември. Насочила съм се към Надежда, в София. Вече минах през първоначален преглед при д-р Кръстев. Това, което ме вълнува, е дали в болницата се практикува масово т.н. индуцирано естествено раждане?Иска ми се да бъде напълно естествен процеса, без пришпорване, без окситоцин, без упойки. Въпросът ми е към вече раждали жени в болницата. Как беше при вас? Изчакват ли да се случат нещата или се индуцира? Много благодаря на включилите се!

# 23
  • Мнения: 90
Здравейте, от 5ч сутринта съм с болки. Пих но шпа, но от 14ч съм в болницата без разкритие, но с контракции. За сега чакам да решат дали утре сутринта да ме оперират или да чакам до 26 , когато е планирано. Ох пия някакви хапчета, биха ми мускулно и но шпа, но контракциите си продължават. Ако има промяна ще пиша, айде стига съм се оплаквала.

# 24
  • Мнения: 28
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

# 25
  • Мнения: 251
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

Вие си преценяте най- добре. Аз ще ви кажа моето мнение. Като човек, който съм виждала и чула през какво минаха жените раждали вагинално, особено предизвикано, както казвате с окситоцин, бих предпочела секциото. Толкова добре ми мина секциото, особено ако сте със спинална анестезия, чуваш си виждаш си бебето, емоцията е голяма. След операцията ме раздвижиха след няколко часа, и 2 дена ми даваха обезболяващи, изобщо не мога да кажа, че болеше много. На третия ден вече нямах нужда и от обезболяващи. Махнаха ми конците на шестия ден и все едно не съм раждала. И най важното е, че имам само добри спомени от раждането и че стана супер бързо. Успех и пожелавам да ви се случи това, което е най- добре за вас.

# 26
  • Мнения: 1 230
Gro1Ами аз имах 2 см във вторник , в неделя ме приеха с 4см и вечерта родих .
Успех Meti_90
Sonneymoney успех и на теб , каквото и да предстои Wink
M_lady и аз така.Поръчала съм вече сладки, торта и съм се снабдила с балони за погачата.Надявам се бебунка да е спокойна и да имаме хубав празник.
Telly  честито трето щастие !

# 27
  • Мнения: 1 025
Аз раждах предизвикано без упойка с каката, приеха ме без болки само с разкритие. Пукнаха водите, сложиха окситоцин, вярно е,че болеше, но аз нямам неприятни спомени. Родих за 1ч30 след слагането на системата. През цялото време бях спокойна, имах доверие на екипа, грам не съм поставяла под съмнение действията им. Аз лично не бих решила секцио без мед. причина.
Дори и сега пак съм за същото протичане не ми се стои в неведение, кога могат на ми се спукат водите...
Слушах акушерката, ако по-бързо бях загряла как се напъва ефективно, може би и по-бързо да бях родила.
Смятам,фактът че нямаше грам паника ми помогна много. Докато обикалях коридорите за по-голямо разкритие, усещах си болка, но нормална. АГ ми казваше, не си мисли,че това е раждането 😂 Ще боли, спокойно 😂

Може би и психически съм претръпнала относно болнична обстановка и грам не ми влияе...но смятам,че спокойствието е от ключово значение за развоя на нещата. Не се навивайте,че ще боли адски много и т.н., сигурно и секциото боли, просто е до нагласа.

Последна редакция: вт, 16 авг 2022, 22:42 от 33hope

# 28
  • Мнения: 3 963
Честити да са Калоян и Деян! Да растат живи и здрави!
Утре ми е термина, а нямам никакви индикации за раждане Sad
Ходя да пазарувам, шофирам,  работя си хоум офис, че ще полудея иначе...
Не искам да ми слагат окситоцин за предизвикване, имам ужасни спомени с каката. Чудя се дали да не питам за секцио и да се свършва вече ?

Аз не бих избрала секцио без медицинска причина, само защото терминът е дошъл. В крайна сметка, още колко да мине? Ден, два, пет? С второто ми раждане бях на тонове в осем вечерта, нямах нито една контракция и никакви изгледи да родя. В един през нощта започнаха контракции, в три бях родила. Така че, нищо не се знае.

# 29
  • София
  • Мнения: 276
Момичета, дойде и моя ред да се похваля.  Днес в 7.10ч се роди нашето второ щастие Виктория, 3800гр,51см.
Раждането протече толкова бързо, че не можах да се осъзная.
В 5.47ч усетих първата контракция, бяха на 10 мин, мъжът ми отиде да вземе мама, за да стои при Баткото (тя живее в съседния квартал). Стигнахме в болницата към 6ч и нещо, вече ми бяха на 5 мин, падна се моята лекарка на смяна, провери ме за разкритие, имах 8см.
В 7.10ч роди Вили, без упойка, с няколко напъна.  Болеше си, но лекарката ми беше изключително мила и спокойна, акушерката пък се падна една моя позната, която беше още по-уникална.
Имам малка епизиотомия и някой друг лев, ама си е голяма мома.
Сега чакам да ми я дадат и да се гушкам.

# 30
  • Бурса
  • Мнения: 649
Еха Теди направо рекордно бързо, браво. Да сте здрави с Вики. Голяма бебка! На теб също толкова скоростно възстановяване Blush

# 31
  • София
  • Мнения: 5 622
Супер раждане, Теди. Да е честита малката Виктория!

Аз мисля, че мога да изкажа мнение като раждала и по двата начина. Нормалното не ми беше предизвикано, но не направех разкритие и така или иначе ми изтекоха две банки окситоцин. От първата болезнена контракция до раждането минаха 17часа,  от които 90минути напъни. Бях с епидурална упойка. Имам епизиотомия, не знам колко шева и трудно се възстанових.
Сега с малката - секцио по спешност. Отидох за нормално раждане, вече бях с 5см, контракции на 3-4мин и поносими болки. Вярвам, че щях да родя доста по-бързо. Операцията няма да я коментирам, защото имаше проблем при мен, но възстановяването ми е доста по - трудно от нормалното раждане. Да не говорим, че не усещам същата връзка каквато имах със сина ми. Трудно ми е да кажа - родих дъщеря ни, казвам - извадиха я със секцио. Може би такава ми е нагласата, но се чувствам виновна и гузна, че така се получи.
Всичко е индивидуално, така е, но аз не бих се подложила на операция, ако не е необходимо.

# 32
  • Мнения: 163
Привет !
И аз вече съм с бебче - днес м 07.52 h. се роди синът ми с планирано секцио две седмици преди термин! Всичко мина добре, освен че много се страхувах. В момента малко ми замаяно още от упойката.

# 33
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Честито на новите мами.Бързо възстановяване и на двете.Ооо голяма бебка.Да са много здрави.

# 34
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Честито мамчета Теди и Константина! Да са много здрави бебчетата! И на вас бързо възстановяване!

# 35
  • Мнения: 28
Честито на новите мами! Да растат децата живи и здрави, а на вас бързо възстановяване!
Днес ми е термина, минах на запис и сега чакам ли и чакам пред кабинета на доктора... индикации за раждане нямам Sad
Ще полудея вече... а тук, както винаги е пълна  лудница от хора...

# 36
  • Мнения: 2 605
Неизвестна, най-най-важното е, че с бебка сте добре! Нищо друго няма значение! За какво ти е гузно?! В 1 наум имаше уебинар за раждането и по-скоро как да го преодолеем. Особено, ако не е минало така, както сме си го представяли. Аз не съм го гледала още, а ми се иска. Три години живях със страховете от първото раждане. А сега се чудя дали разкъсването по стария шев на епизиотомията е било "естествено" или са му "помогнали" малко. Все остава нещо, което да те гложди... Ето линк към видеото:
https://youtu.be/pAcjOIRBh3k

А така е поднесена темата:


Честито на Теди и Константина Hug Flowers Hibiscus
Теди, ражданията ни са почти 1:1 Grinning
05:30 ми изтекоха водите. Към 06:00 бяхме в болницата. В 06:20 преглед за разкритие 8 см Grinning Вързаха ме да следят тонове и да чакаме напъните. В 06:40 се почна и напъвах 20 минути близо и в 07:00 изплака нашето момче, 3900 гр, 51 см. Болеше си ме и мене и макар, че този път беше много по-кратко, спомените от цялото раждане са ми по-живи, защото не бях изтормозена от окситоцин преди това, бях по-свежа, по в съзнание, не бях изтощена и помня всичко по-ясно и си го изживях цялото от до без да ми се губят някои моменти като с първото.

Юлия, а разкритие имаш ли? Каката я родих на термин, има още време. Предполагам, че вече доста се напрягаш, но скоро ще е Simple Smile

# 37
  • Мнения: 28
Минах на тонове, всичко е наред. Разкритие - 1см., което е нищо. Скъсена е шийката, бебето е главично, та ще чакаме. Активно започнах да катеря стълбите до 4тш етаж, дано да има ефект.

# 38
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито бебенце и на Константина!

Успех на майчетата, които още чакате! Да мине бързо като миг Hands Plus1

# 39
  • София
  • Мнения: 276
Много ви благодаря, момичета за прекрасните пожелания.  Да  са живи и здрави всички бебчета.

Барбалена, и ти ли без упойка роди? Този път и аз си бях с абсолютно цялото съзнание какво се случва. При първото раждане от упойката нищо не усещах, включително и контракциите.
Сега си усетих всичко и нямаше да е лошо да се възползвам от една упойка, ама така трябвало да стане.

# 40
  • Мнения: 701
Ехаа, един ден не съм влизала да чета, а но имало бебевалеж. Останаха ли още неподели?
Аз също винаги съм била супер организирана и за това сега не мога да повярвам, колко неподготвена съм за погачата на децата. Всеки ден си казвам, че утре ще седна да помисля и то утрето все не идва. Спя по 2-3часа и все има нещо за вършене. Да се изцедя, да измия шишетата, да направя децата. Трите часа минават за едно мигване и всичко започва отначало Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 353
Честито на новите бебенца и мами Simple Smile Да растат здрави, много щастливи и с късмет Heart Heart Simple Smile Аз съм вече два дни след термина. Тоновете са си все така добри, днес ми правиха преглед за разкритие. Нямам, но уж шийката е изгладена на 30 процента и ще видим до петък дали нещо ще се промени. Ако не - понеделник е денят. Може би чакането накрая е най-досадно и натоварващо, особено в комбинация с липсата на сън и напрежението на всички, които не спират да питат: "Ама роди ли? Ама защо още не? Какво става?" и така всеки ден Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 025
Ох да, много са досадни всички, поне около мен.  
Майка ми сутрин и вечер пита как съм, всеки ден. Отделно разни хора,които не съм виждала, а за общувала "очакват трепетно новини". Изтрила съм си видимостта на онлайн състоянието от вайбър и фб 😤😤😤 Много ме напрягат честно, дори взех да заобикалям места та, на които мога да срещна познати 🥴🥴🥴

Честито на новите мами! Бързо възстановяване 🤗

# 43
  • Мнения: 1 230
Теди , Константина , честити бебчета ! Да са ви здрави и послушни!

# 44
  • Мнения: 110
Дойде и моят ред да се похваля. Тази ранна сутрин в 4.24 се роди Деян, 3340, 52 см.

При мен започнаха контракции, но не болезнени и на рядко от предния ден. Към следобяд вчера започнаха леко да наболяват стяганията. Легнах си, но вече към 1 часа станаха на 7-8 мин и нали ми е трето раждане реших да тръгнем към болницата. Приеха ме с 4 см разкритие в 2 часа. Клизма, пукнаха ми водите и дойде анестезиологът да ми слага епидурална. Е да ама аз вече с 6-8 см разкритие каза док. Съответно анестезиолога вика лягай да се разпредели течността на упойката, е да ама те контракциите вече бяха много болезнени и аз не можех да стоя легнала, сядах, даже станах, и не ме хвана упойката, изтърпях си целия разкош, добре че беше за кратко. Бебо се появи след 3тия напън още от първата контракция за напъване, буквално за 2 мин. И двамата сме добре. Дадох му да засуче. Сега спинка до мен и си го гледам Heart Eyes
Честито! Да Ви е жив и здрав!💙
Бързо възстановяване!🍀

Момичета, дойде и моя ред да се похваля.  Днес в 7.10ч се роди нашето второ щастие Виктория, 3800гр,51см.
Раждането протече толкова бързо, че не можах да се осъзная.
В 5.47ч усетих първата контракция, бяха на 10 мин, мъжът ми отиде да вземе мама, за да стои при Баткото (тя живее в съседния квартал). Стигнахме в болницата към 6ч и нещо, вече ми бяха на 5 мин, падна се моята лекарка на смяна, провери ме за разкритие, имах 8см.
В 7.10ч роди Вили, без упойка, с няколко напъна.  Болеше си, но лекарката ми беше изключително мила и спокойна, акушерката пък се падна една моя позната, която беше още по-уникална.
Имам малка епизиотомия и някой друг лев, ама си е голяма мома.
Сега чакам да ми я дадат и да се гушкам.

Честито! Да Ви е жива и здрава!💜
Бързо възстановяване!🍀

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 21:59 от Ivka13

# 45
  • Мнения: 60
Ох ще се побърках много е дразнещо да не знаеш какво се случва с тялото ти. Цял ден имам уш подготвителни контракции през 10,20,30 минути, различно, но са си и леко болезнени. Сега почнаха на 10 мин, слязоха на 8, но са пак само леко болезнени и незнам да си лягам ли, да звъня ли да мъжа ми да си идва, че е на работа. Много гадно, чак искам да ми изтекът водите, че поне да съм сигурна почвам ли да раждам или не.

# 46
  • Мнения: 2 605
Аз последния месец избягвах всякакви познати. Ама сега пак ми е досадно с "Честито! Роди ли". И пак искам да се залостя в нас Joy

Теди, и двата пъти бях без упойка Smiley Мъжът ми много искаше да съм със, да не се мъча, ама мен и от упойката ме е страх Laughing Т.е това, че не трябва да мърдам докато ми я слагат. А и съм много нерешителна, та докато взема решение мога да родя 5 пъти...

# 47
  • Мнения: 112
Момичета, понеже ми е първо раждане като изтекът водите веднага ли да се ориентирам към болницата, тъй като за момента нямам все още болки. Просто продължават да текът ли текът все едно се напишквам.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 416
Аз тръгнах веднага. Средата не е стерилна за бебето и трябва да се проверяват тонове и неща.

Иии успех Simple Smile Hug

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 09:41 от Erinne

# 49
  • Мнения: 112
Благодаря ти! Ами тръгваме с мъжа пък да видим дали ще е днес. 😅

[/b]
Аз тръгнах веднага. Средата не е стерилна за бебето и трябва да се проверяват тонове и неща.

Иии успех Simple Smile Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 2 416
По принцип до 24/48 часа гледат да извадят бебето след спукването на мехура, за да не стане някоя инфекция при него, така че споко Simple Smile Лек път, раждане и първа среща.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте, аз рядко пиша, но гледам да ви следя. Терминът ми е за 27.08, все още си ходя на работа даже 😁😁 ( утре ще ми е последно, работя в офис ) Ходя на тонове, от тази седмица два пъти в седмицата, нямам никакви индикации за раждане, контракции не съм усещала досега нито един път за цялата бременност, но ми се иска вече да излиза. .. Ако не съм родила до 27ми, на 27ми вечерта ме приемат за предизвикване, тъй като не искат да преносвам, с гестационен диабет съм.
Тааааа чакам си и аз Simple Smile След малко отивам на тонове даже Simple Smile
Честито на всички родили мамчета !

# 52
  • Бурса
  • Мнения: 649
R.T.J. какво стана, разредиха ли се контракциите или имаш да се похвалиш Blush

# 53
  • Мнения: 4
Здравейте момичета
На 17 ми се роди дъщеричка Берин 💓 13:46 с  предизвикано раждане със система,което продължи 8 часа от първите контракции до самото раждане.
Мога да кажа,че всичко мина добре имам хубави спомени пожелавам на всички мами живи здрави бебоци 🤗 И на тези които ги чака предстоящо раждане не се страхувайте,слушайте какво ви казват екипа при които ще раждате и успех на всички.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 416
Надявям се да не ме намразят в болницата, ама и днес моята лекарка я няма, а пак почнах сърбежи и болки… две седмици след края на лечението и 10 дена преди термин… да видим пак ли са гъби..

Честита Берин Hug и бързо възстановяване

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 16:37 от Erinne

# 55
  • Мнения: 1 230
Честито, Мети! Жива и здрава да е Берин !

# 56
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте момичета
На 17 ми се роди дъщеричка Берин 💓 13:46 с  предизвикано раждане със система,което продължи 8 часа от първите контракции до самото раждане.
Мога да кажа,че всичко мина добре имам хубави спомени пожелавам на всички мами живи здрави бебоци 🤗 И на тези които ги чака предстоящо раждане не се страхувайте,слушайте какво ви казват екипа при които ще раждате и успех на всички.
Честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава малката Берин.  ♥️♥️♥️

# 57
  • Мнения: 60
telly нищо нямам за хвалене все още, продължават си подготвителни само.
Жива и здрава да е Берин!

# 58
  • Мнения: 3 332
Честито на новите мами. Да са ви живи и здрави бебенцата.

Lizi скоро не е писала.

# 59
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честита да е Берин! Бързо възстановяване на мама Мети!

# 60
  • Мнения: 163
Meti честита да е Берин !

# 61
  • Мнения: 28
Честита да е Берин! Много здраве и радост да носи!

# 62
  • Мнения: 466
Честито на новите мами.

Аз се опитвам да дойда на себе си и да разкажа за раждането ама нямам никакво време… Амкато ми остане свободно се опитвам да поспя

# 63
  • Мнения: 119
Честито на новите мами 🥳
Lizi мина ли раждането?

# 64
  • Мнения: 251
Днес бях на преглед и бебето все още не е слязло в таза.Докторът подчерта,че гръбнакът и е изцяло разположен в дясната ми част и съответно не е в добра позиция ,ако тръгне да излиза така,някак си диагонално.
Терминът ми е за 29-ти.
Някакви съвети,какво мога да правя за да се намести евентуално в по-правилна позиция?
Главичката иначе е надолу.
Казаха ми също така,че тазът е тесен и до последно има вероятност за секцио.

# 65
  • Мнения: 112
Здравейте,

Днес на обяд след 30часа със спукан мехур и без разкритие, със секцио се роди госпожица Теа с тегло 3.200 и 52см дълга. 💙

Ако ми остане време днес или утре ще драсна дългата и нетака приятна история, която доведе до секциото… но не съжалявам.  Госпожицата е прекрасна!

# 66
  • Мнения: 28
Честита да е г-ца Теа! Да е жива и здрава, а на теб бързо възстановяване!

Nessa, прави разходки има време до термина, така че да се разположи правилно, важното е, че е главата на долу.

Аз продължавам всеки ден да съм на тонове и да чакам заветното нормално раждане, но уви вече съм 2 дни след термин, а нямам индикации за раждане Sad

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 01:10 от Юлия Илиева

# 67
  • Мнения: 3 963
Днес бях на преглед и бебето все още не е слязло в таза.Докторът подчерта,че гръбнакът и е изцяло разположен в дясната ми част и съответно не е в добра позиция ,ако тръгне да излиза така,някак си диагонално.
Терминът ми е за 29-ти.
Някакви съвети,какво мога да правя за да се намести евентуално в по-правилна позиция?
Главичката иначе е надолу.
Казаха ми също така,че тазът е тесен и до последно има вероятност за секцио.
Само тази вечер моята се завъртя сигурно 10 пъти ту наляво, ту надясно. Това пък с тазът са извинения в 99% от случаите.

# 68
  • Мнения: 684
Момичета, минава да се похваля, днес следобед се роди и нашето момиче, 3200, 50 см. Родих я нормално, много трудно, но няма да разказвам подробности, защото се оказа, че имам особеност на шийката, та затова се измъчих. И двете сме добре, аз даже нямам и един шев 😊 Тя засука още на родилния стол, нишо, че още няма какво 😊 Пожелавам на всички очакващи да минава леко и кураж 🤗🤗🤗

# 69
  • София
  • Мнения: 353
Честито на новите мами и бебенца Simple Smile Бъдете много здрави и скорошно изписване.
Минавам и аз да се разпиша. 4-ти ден преносване, все така няма индикации за нещо, освен стягания. Бебето расте много - 3 и 900. Днес на тоновете всичко беше добре, води - идеални. Според докторката не упражнява достатъчно натиск върху шийката, самата плацента го храни добре и ще си расте, без да има индикация да излиза. Ако до понеделник не се роди и нямам промяна като разкритие или контракции, ще ми направят секцио. За съжаление не си представях нещата така, но честно казано 4-те килограма ме притесняват доста, а и това очакване и напрежение е ужасно. Надявам се всичко да мине добре. Успех на всички очакващи. Да се заредим с положителна енергия и всичко да мине успешно. Heart Heart Heart Simple Smile

# 70
  • Мнения: 76
Здравейте, мами! Честито на новите мами и бебенца, и моята припцеса се роди във вторник с планово секцио. Наблюдавам окосмяване на бебчето по раменцата, бедрата, челцето и на дупенцето има също, ще опадат ли тези косъмчета след време?

# 71
  • Мнения: 190
Честито на всички родили мами 🎉
Аз имам питане към родилите:
Вашите бебчета грухтят ли? Изобщо не диша вече свободно носленцето?  Знам че има период на чистене,  ама докога... На 15 дена в бебка

# 72
  • Мнения: 60
Честито на всички нови бебчета! И аз имам повод за хвалене. Днес в 00:10 се роди Тео, 3200кг (явно са се на говорили всичките толкова да излизат) 49см. Цял ден правих разни неща за предизвикване, защото днес ми е термина, мисля че най-помогнаха танците, и към 19:30 почнаха малко по-болезнени контракции, но пак не регулярни. Изпържих си тиквичките на спокойствие, поиграх с детето седнахме да вечеряме и тогава вече  почнаха на 6 мин някъде и тръгнахме, защото все пак имаме и 30-40 мин път. По пътя пак си бяха не регулярни и средно болезнени. В родилното бях с 5, 6 см като пристигнахме, бързо стана на 8см. Вече си бяха болезнени контракциите, малко след това почнаха и напъни преместих се в родилна зала, незнам колко пъти напънах, но ме хвалиха през цялото време че съм като по учебник. Пак имам епизиотомия уш по-малка от миналия път ама аз докато не видя не вярвам. Сложиха ми го веднага на корема после се погушкахне малко, уш го кърмих, какво е ял само той си знае и сега си спи сладко сладко до мен.

# 73
  • Мнения: 1 230
R.T.J, mariya.9777, ven4e44, честити бебоци , са са ви живи и здрави , и бързо възстановяване на вас!
Моето момиче се роди с мъх по раменцата и ушите.До скоро имаше още , тези дни не съм обръщала внимание , сигурно е паднал.Нормално е.
Ancho82 какво става с теб ?

# 74
  • Мнения: 3 332
Да са живи и здрави всички нови бебенца. На майките бързо възстановяване.

За мъха нормален си е.
 По някое време ще падне.

Medelin13 по всяка вероятност ви е запушено нослето. Взе ми си физиологичен разтвор и капи в нослето да се изчисти. На средното носа му хрипа с месеци. Напълно си е нормално. От време на време се сещах и да и накапя в носа, че да се изчисти каквото има събрано.

# 75
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито на мамите R.T.J, mariya.9777 и ven4e44 за новородените бебенца! Да са ви здрави а вие бързо възстановяване!

Мъхче имаше номер едно и сега номер три има. Ще опада Stuck Out Tongue Winking Eye

# 76
  • Мнения: 163
Честито на новите мами и бебчета ! Бъдете здрави ! ❤

# 77
  • София
  • Мнения: 5 622
Честити бебета и бързо възстановяване на мамите!

# 78
  • Мнения: 543
Орехче, здравей! Лично не съм честитила на новите майки, но давам по един лайк за всяко новородено бебче. Иначе ви следя и в двете теми, но нямам съвети за даване или пък питанки(за сега).
Орехче, аз също родих още на 3ти август ден преди термин. Естествено раждане без епидурална. В 21ч бях в болницата и 22,05мин се роди Дебора. Отидох с 9см разкритие при условие, че през деня до 15,30 бях там заради контракции, които дори спряха и нямах абсолютно никакво разкритие и индикации за предстоящо раждане. Те така моята история.

# 79
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Честито на всички нови мамчетаа!! Да са ви много здрави бебоците! И бързо възстановяване!💕💕💕

# 80
  • Мнения: 2 173
Мамчета, изпуснала съм доста, честито на родилите!
На 19.08 с планове секцио в 37+1 гс, се родиха и мойте бебчета - Яна 1850гр 41 см  и Самуил 2620 гр. 47 см.
Още не съм ги взимала в стаята си, Яна е на венозно хранене, а Сами се храни с шише, но от днес са на антибиотик 5 дни заради инфекция, не са ми ги давали до сега, само на вратата на неонатологията ги виждам, аз съм с много нисък хемоглобин и все ми е зле, страх ги е да не припадна със Сами на ръце (Яна няма да ми я дадат скоро) ... Казаха ми, че утре може да ме изпишат мен, или да остана като придружител по 160 лв на нощувка, като ако няма места, пак ще се наложи да ме изпишат. Сами може да го изпишат след 5 дни, но Яна ще остане повече.
В операционната много се разтроих, че Яна е толкова мъничка, очаквах да е над 2кг и излязох с кръвно
195 /100,  следващата сутрин пък бях с кръвно 80/60, а днес с хемоглобин 80, общо взето не се чувствам добре, много трудно ставам без обезболяващи не мога.
Сега трябва да реша, да си тръгна ли утре или не, хем не искам да си тръгвам, хем пък си мисля, че не ми ги дават в стаята, за какво да стоя, вкъщи поне ще ми помагат да ставам, тук не ми помагат, постоянно съм замаяна.... Не знам какво да правя...

# 81
  • Мнения: 422
Честито, Лизи! Бързо да наддават децата! Според мен си иди вкъщи, с тоя хемоглобин как изобщо живееш, вкъщи ще те хранят и гледат близките ти. Сега на бебетата не можеш да помогнеш като си толкова слаба физически.

# 82
  • Мнения: 3 332
Лизи честито. Сигурна ли си, че ще те изпишат утре, клиничната пътека за секцио е 4 нощувки. Според мен е по добре да се прибереш. Така ще имаш 5 дни да закрепнеш в спокойна атмосфера и да си готова да посрещнеш Сами. Нормално е да те боли, с всеки ден ще става по добре. Не ти ли дадоха/изписаха желязо за хемоглобина, много е нисък. Според мен вкъщи ще си една идея по спокойна, защото като не ти дават там децата така или иначе се разстройваш повече. Но само ти можеш да решиш кое ще е най-добре за теб.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 416
Честити бебчета! Гледай сега ти да се закрепиш и заради тях! Задължително някакъв железен препарат, супер нисък е тоя хемоглобин. Искай рецепти/дозировки!

# 84
  • Мнения: 2 173
Днес ми вливаха желязо и утре ще ми вливат, сега постоях със Сами в коридора пред неонатологията малко, Яна не ми дадоха да я видя.

# 85
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Честито ,да и аз мисля че вкъщи ще ти е по добре .Освен ако някой не те раздвижва в болницата.След 5дни като изпишат малкия ще си доста по добре.И по спокойна.И задължително желязо.

# 86
  • Мнения: 3 332
Днес ми вливаха желязо и утре ще ми вливат, сега постоях със Сами в коридора пред неонатологията малко, Яна не ми дадоха да я видя.
И при нас не пускаха в неантологията, а преди пускаха. Даже ми се скараха къде съм тръгнала да влизам, а аз връщах шишетата от АМ. Казаха, че заради Ковид нещата са променени и бебетата се оставят на входа, разбира се има акушерка, която ги поема, а шишетата те си ги събират като донесат следващото мляко. Имаше обаче една смята, която искаше да ги връщаме ние и им звъняхме на вратата да си ги вземат.

# 87
  • Мнения: 216
Мамчета, изпуснала съм доста, честито на родилите!
На 19.08 с планове секцио в 37+1 гс, се родиха и мойте бебчета - Яна 1850гр 41 см  и Самуил 2620 гр. 47 см.
Още не съм ги взимала в стаята си, Яна е на венозно хранене, а Сами се храни с шише, но от днес са на антибиотик 5 дни заради инфекция, не са ми ги давали до сега, само на вратата на неонатологията ги виждам, аз съм с много нисък хемоглобин и все ми е зле, страх ги е да не припадна със Сами на ръце (Яна няма да ми я дадат скоро) ... Казаха ми, че утре може да ме изпишат мен, или да остана като придружител по 160 лв на нощувка, като ако няма места, пак ще се наложи да ме изпишат. Сами може да го изпишат след 5 дни, но Яна ще остане повече.
В операционната много се разтроих, че Яна е толкова мъничка, очаквах да е над 2кг и излязох с кръвно
195 /100,  следващата сутрин пък бях с кръвно 80/60, а днес с хемоглобин 80, общо взето не се чувствам добре, много трудно ставам без обезболяващи не мога.
Сега трябва да реша, да си тръгна ли утре или не, хем не искам да си тръгвам, хем пък си мисля, че не ми ги дават в стаята, за какво да стоя, вкъщи поне ще ми помагат да ставам, тук не ми помагат, постоянно съм замаяна.... Не знам какво да правя...
Честити бебенца! В твоето положение бях и реших да се прибера в къщи. Само че мойте младежи бяха и двамата по 1850/80 и 2 седмици след мен ги изписаха. Имах време да се възстановя и да доподготвя къщата за тяхното прибиране.
Мн добре се грижат за тях в Надежда. Всеки ден можеш да звъниш за информация, а един път в седмицата да си ги виждаш.
Оставането единствено психически те успокоява, че си при тях, но реално няма мн смисъл.

# 88
  • Мнения: 163
Честит бебенца, Lizi!
Да са здравички и бързо да ги изпишат.

🫶

# 89
  • Мнения: 3 963
Честити бебета, Лизи! Да се закрепят бързо и да си ги прибирате вкъщи. А и ти също. Те не са ли ги видели на ехограф, че са мънички? Или има друга причина да избързат със секциото?

# 90
  • Мнения: 2 173
Ами на прегледа на 27.юли, Яна я измериха 2,100 кг, след това на 12 август пак 2,100 кг и ме оставиха в болницата, защото не е качила.... И накрая тя излезе  1,860 кг, знам че ехографа не е кантар, но очаквах, че дори малко е качила .
Момичета краката са ми безобразно подути, такова нещо не съм виждала.... Disappointed Relieved


Честити бебета, Лизи! Да се закрепят бързо и да си ги прибирате вкъщи. А и ти също. Те не са ли ги видели на ехограф, че са мънички? Или има друга причина да избързат със секциото?

# 91
  • Мнения: 3 963
Бъркат ехографите, при това изобщо не е рядкост.
Пий повече вода, не яж сол, въглехидрати и трябва да спаднат.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 800
Честити на всички нови мами ❤
Аз продължавам да си ви чета, но няма какво да добавя. Освен може би, че ви чакаме останалите в другата група съвсем скоро 🙂

# 93
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Лизи честито! 💕 Бързо възстановяване, започвай да пиеш Сорбифер сутрин и вечер, много бързо се усвоява, разбира се ако не са ти изписали друго, ще се вдигне хемоглобина, хапвай и почивай, може би най-добре вкъщи, ти си знаеш, но наистина няма какво много да направиш за тях сега, те ще порастнат бъзо ще видиш! И адашката скоро ще я гушкаш. Пожелавам им мноого бързо да се приберът вкъщи при мама и тати!💕👼🏻

# 94
  • Мнения: 771
Лизи, честито! Всичко ще е наред и скоро ще се приберат. Относно краката, моите бяха подути и по време на бременността, но след като родих беше нещо ужасно. Днес е седми ден и вече са добре. Пих някакви витамини, които помагат да ходиш до тоалетна. Съответно и всеки ден свалях по килограм - явно от задържана вода. Съответно днес съм вече 10кг. по-малко от раждането. Краката ми бяха толкова подути, че чак ми се плачеше и си мислих, че никога няма да се оправя. Едвам сложих едни широки чехли…

# 95
  • Мнения: 1 230
Уау , Анчо , много бързо си направила разкритие , да ти е жива и здрава Дебора!
Живи и здрави да са и Яна и Сами! Бързо да качват грамчета и скоро да се приберат вкъщи.Аз бих останала поне още два три дни в болницата предвид , че и ти не си много добре,но разбира се ако можеш да си го позволиш, че не са малко 160 на ден.
Междудругото странното е ,че аз като родих идваха да ме видят и израждащия и АГ,който ми следеше бремеността и други доктори на визитация , но никой не ми назначи кръвни изследвания.В моята стая момичето и взеха кръв и хемоглобина също и беше нисък(но не чак толкова) та и дадоха желязо да пие.Чудя се защо мен не ме провериха , явно доктора ми е преценил , че щом цъкам напред назад съм добре.Аз родих нормално ,но и моите крака бяха огромни и подути.Казаха ми , че ще съм така 20 дена , но може би ма четвъртия ден спаднаха.Стараех се да пия повече вода.

# 96
  • Мнения: 2 173
Дори и в болницата, пак виждането е трудно, направо се изнервям тук, няма кой да ми помогне да стана или поне да ми дава по често информация. В 22:00 минаха по стаите да ги дадат на майките да ги хранят, на мен не ми го дадоха, реших да пробвам да отида до неонатологията и да попитам дали може да ми покажат как се храни, само и само  да ги видя, те ме отрязаха и казаха да ги оставя да работят и аз много се разтроих, сега разбирам че можело да видя и момиченцето в 12:30, но никой не ми е казал... Аз днес бях тръгнала на там, към толкова часа, но ми стана лошо и се върнах в стаята , за да си сложа обезболяващи, направо ми е много гадно... Те като ме отрежат и аз се разтройвам, поне вкъщи ще ми дават инфо по телефона всеки ден и мъжа ми ще ми помогне да се раздвижа.

Уау , Анчо , много бързо си направила разкритие , да ти е жива и здрава Дебора!
Живи и здрави да са и Яна и Сами! Бързо да качват грамчета и скоро да се приберат вкъщи.Аз бих останала поне още два три дни в болницата предвид , че и ти не си много добре,но разбира се ако можеш да си го позволиш, че не са малко 160 на ден.
Междудругото странното е ,че аз като родих идваха да ме видят и израждащия и АГ,който ми следеше бремеността и други доктори на визитация , но никой не ми назначи кръвни изследвания.В моята стая момичето и взеха кръв и хемоглобина също и беше нисък(но не чак толкова) та и дадоха желязо да пие.Чудя се защо мен не ме провериха , явно доктора ми е преценил , че щом цъкам напред назад съм добре.Аз родих нормално ,но и моите крака бяха огромни и подути.Казаха ми , че ще съм така 20 дена , но може би ма четвъртия ден спаднаха.Стараех се да пия повече вода.

# 97
  • Мнения: 701
Лизи, честити бебенца. Няколко дни си мисля за теб, че не пишеш.
Разбирам те за всичко, аз влязох да раждам с 89 хемоглобин. Първия ден, като ме качиха в стаята и исках да отида да видя децата, едва стигнах и се върнах до стаята. Щях да падна в коридора.
Аз също бих те посъветвала да се прибереш вкъщи. Там не им помагаш с нищо, освен, че вредиш на себе си.
Моите се родиха 2260 и 1840, а предния ден на ехографа ги измериха над 2500, така че е нормално. Утре правят 40 дни голямата вече е 3500, а малката около 3000. Растат като Гъбки.
Прибери се, оздравей и като си ги вземеш, ще си се възтановила напълно и ще се се грижиш за тях.

# 98
  • Мнения: 90
Да си кажа и аз, от вторник съм в болницата имах контракции. В събота ме пуснаха да се прибера и вчера се върнах пак,защото изместиха секциото за днес. След малко ще започвам приготовленията (свещичка,абокат, системи) първа съм за днес, но ми е адски притеснено. Бебока го мериха 3 пъти За последните дни 3.300, 3.600 и вчера 3.100 пък да видим днес какво ще стане.  Всички ме успокояват айде нали ти е 4то ама са си минали 12 години и все едно е за първи път. До сега нямах търпение д се роди, ама като наближи и направо ще откача. Като се посъвзема ще пиша да разкажа как е минало всичко.

# 99
  • Мнения: 2 173
M_ lady твоите колко време ги държаха в болницата?

Лизи, честити бебенца. Няколко дни си мисля за теб, че не пишеш.
Разбирам те за всичко, аз влязох да раждам с 89 хемоглобин. Първия ден, като ме качиха в стаята и исках да отида да видя децата, едва стигнах и се върнах до стаята. Щях да падна в коридора.
Аз също бих те посъветвала да се прибереш вкъщи. Там не им помагаш с нищо, освен, че вредиш на себе си.
Моите се родиха 2260 и 1840, а предния ден на ехографа ги измериха над 2500, така че е нормално. Утре правят 40 дни голямата вече е 3500, а малката около 3000. Растат като Гъбки.
Прибери се, оздравей и като си ги вземеш, ще си се възтановила напълно и ще се се грижиш за тях.

# 100
  • Бурса
  • Мнения: 649
Lizi честота ти радост! Като минат притесненията и изпишат децата ще си най-щастливата! Погрижи се за себе си сега докато са в болницата, за да можеш после да се грижиш за тях!

Sunnymoney успех днес и да се похвалиш! Май не си споменавала че ти е четвърто детенце, майка героиня!

Амели термина е днес нали? Как си? Катериш ли стълби Grinning Помня защото и моя термин беше днес, а малкия побърза с 6 дни. Все си мислех че ще си чакам до края. Днес още сме в лъв, от утре в дева Hug

# 101
  • Мнения: 251
Днес с планово секцио се роди Даяна💝
2,950кг
50см
Ами много неприятно беше,втори пък не искам и да раждам😄Не знам как го правят жените по няколко пъти,стори ми се цяла вечност ,постоянно питах дали сме към края.Сега болките си ги имам и се надявам да се възстановя бързо.
Но важното е,че всичко мина добре🙏🏼❤

# 102
  • Мнения: 3 963
Амели термина е днес нали? Как си? Катериш ли стълби Grinning Помня защото и моя термин беше днес, а малкия побърза с 6 дни. Все си мислех че ще си чакам до края. Днес още сме в лъв, от утре в дева Hug

Днес съм, да, заедно сме. И аз все си мислех, че поне няколко дкк ще подрани, обаче няма никакви изгледи. Катеря стълби, местя мебели, чистя, мия и нищичко. Как пък една контракция за разнообразие не получих 😀

# 103
  • Мнения: 466
Амели, аз нямах кьорава контракция До 20мин след като  ми изтекоза водите…
Даже казах на ММ да пие една бира, че няма да раждам 😂

# 104
  • Мнения: 3 963
Аз бях така с предните ми две раждания. Ама все си мислех, че с третото ще усетя тръпката Grinning

# 105
  • Мнения: 156
Включвам се и аз с новина:
В 12:15 днес с планово секцио се роди нашият втори син - Явор ❤
С мерките на батко си: 3010гр/49см

Сърцето и домът ни са пълни!

# 106
  • Мнения: 701
Голямата си я взехме на 15ия ден, а малката на 25ия. Малката беше и в кувиоз 7 дни. Бяха и на антибиотици, заради инфекция. И след това просто трябваше да натрупат
M_ lady твоите колко време ги държаха в болницата?

Лизи, честити бебенца. Няколко дни си мисля за теб, че не пишеш.
Разбирам те за всичко, аз влязох да раждам с 89 хемоглобин. Първия ден, като ме качиха в стаята и исках да отида да видя децата, едва стигнах и се върнах до стаята. Щях да падна в коридора.
Аз също бих те посъветвала да се прибереш вкъщи. Там не им помагаш с нищо, освен, че вредиш на себе си.
Моите се родиха 2260 и 1840, а предния ден на ехографа ги измериха над 2500, така че е нормално. Утре правят 40 дни голямата вече е 3500, а малката около 3000. Растат като Гъбки.
Прибери се, оздравей и като си ги вземеш, ще си се възтановила напълно и ще се се грижиш за тях.

# 107
  • София
  • Мнения: 276
Честито на всички мами, които съм пропуснала да поздравя!  Да са ви живи и здрави бебчовците!  ♥️♥️♥️

# 108
  • Мнения: 119
Честито на всички мами и от мен!
Аз ще се оплаквам 😁 ами писна ми вече, искам да излиза. Бях с настройката, че ще е по-рано - молих се да стигна поне 37ма седмица, а сега както е тръгнало май ще си откарам до термин, а така се надявах да е лъв. Девите не ги харесвам някакси, въпреки че майка ми е дева. Пък и септември не го харесвам особено. И ми е тежко и постоянно се озъртам за някакви симптоми, но нищо. Тук-таме усещам болезнени контракции и тъкмо си помисля, че наближава вече и айде те прекъснат. Май почти не остамаха неродили 🤱

# 109
  • Мнения: 28
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебчетата, а те бързо да се възстановяват!
Gro1, моят термин беше на 17ти и аз много се надявах да е лъв, но уви... преносвам вече 6ти ден.
Довечера ще ме приемат в болницата, а утре ще ми пуснат система. Нямам никакви индикации за раждане, явно на бебка и е добре, но АГ каза, че няма кой да ме държи повече от 7 дни. Исках да си тръгне нормално, имам лоши спомени от окситоцина... Sad
Стискайте палци всичко да е наред!

# 110
  • Мнения: 20
Привет, изчетох няколко теми назад- честито на всички , които Вече гушкат своите съкровища- аз бях за септември, но ще се наложи по спешност да родя в Август. Има ли фб група ( тайна, затворена) за да се присъединя, с предното раждане бях една от последните в групата и ми беше много полезно - тъй като почти всички бяха преминали през - ваксина, скок в растежа, започнали колики , рефлукс и тн и получавах невероятни съвети, та в тази връзка бих искала да се присъединя към мамите с термин август

# 111
  • Мнения: 119
Юлия Илиева, стискам палци. Пък дано да има развитие до довечера и да не ти трябват системи. Успех и да разкажеш после!
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебчетата, а те бързо да се възстановяват!
Gro1, моят термин беше на 17ти и аз много се надявах да е лъв, но уви... преносвам вече 6ти ден.
Довечера ще ме приемат в болницата, а утре ще ми пуснат система. Нямам никакви индикации за раждане, явно на бебка и е добре, но АГ каза, че няма кой да ме държи повече от 7 дни. Исках да си тръгне нормално, имам лоши спомени от окситоцина... Sad
Стискайте палци всичко да е наред!

# 112
  • Мнения: 1 230
Кокоша, Несса, честити бебчета Явор и Даяна! Иначе да, не е най -якото изживяване раждането ама бързо се забравя като попмат коликите 😀😀😀

# 113
  • Мнения: 48
Момичета, днес в 35+6 ме приеха за задържане с 3 см разкритие даже не съм усетила как 🤷🏻♀
Моля ви за малко кураж - дали е възможно да задържим раждането възможно най-дълго и да не родя в началото на 9 месец 😐

# 114
  • Мнения: 1 377
Възможно е, разбира се, важното е да минеш 36та седмица, 9ти месец вече е безопасно, дори началото му. Вероятно ще ти влеят кормагнезин и ще ти сложат 3 инжекции кортикостероид мускулно (по 1 на ден) за белите дробчета на бебето. Важното е да лежиш максимално много и без физически усилия. Успех!

Честити бебчета на всички мами тези дни, бъдете здрави и благословени с малките!

# 115
  • Мнения: 48
Досега не се спирах  - без болки, разходки по 10 км, явно на бебо му харесва да се движим и тръгна. Сега ще гнездя 🙏🏼
Възможно е, разбира се, важното е да минеш 36та седмица, 9ти месец вече е безопасно, дори началото му. Вероятно ще ти влеят кормагнезин и ще ти сложат 3 инжекции кортикостероид мускулно (по 1 на ден) за белите дробчета на бебето. Важното е да лежиш максимално много и без физически усилия. Успех!

Честити бебчета на всички мами тези дни, бъдете здрави и благословени с малките!

# 116
  • Мнения: 28
Днес се роди със 7 дни закъснение моята дъщеричка Лилия, 4450кг.,54 см. Нормално раждане, няма нищо ибщо с първото, мога още няколко да родя така Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 5 622
Честита да е Лилия!

# 118
  • Мнения: 1 377
Браво на теб, голямо бебче! Честита рожба, да е жива и здрава! А ти да си възстановяваш бързо!

# 119
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито Юлия, да е жива и здрава тази голяма мома! Heart Eyes
И аз мисля че окситоцинът не е толкова страшен колкото го демонизират. Просто при всяка жена раждането протича различно и наистина при някои по-тежко. При мен първите две раждания го включваха и пак минаха леко, сега на третото не се наложи, просто много бързо правех разкритие.

# 120
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Ехе честито Юлия!.Голяма бебка.На мама бързо възстановяване.

# 121
  • София
  • Мнения: 371
Да се похваля и аз, днес с индукция се роди втората ни дъщеричка Екатерина 3.100кг. 50см. Все още чакам да ме качат в стаята и да си я нагушкам, само 5 мин. Ми я дадоха че педиатъра беше тук да я прегледа. Почнах да напъвам в 12:27 родих в 12:34 Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 2 416
Леле, почвам да се плаша. Първо честито на всички нови бебоци и мами!
Второ Grinning Мен почна да ми пада слузестата запушалка (има розов оттенък секрета…) и като ви чета колко бързо са станали нещата с второ особено, все ме е страх дали ще стигна на време в болницата.

# 123
  • Мнения: 1 025
Честито на новите мами!
Бързо възстановяване!
Erinne, кога ти е терминът? Много се затеши темата..Колко още останахме да чакаме?
Аз съм с термин 02.09 и вече не издържам да чакам. Движа се без ограничения, контракции само вечер имам ..

# 124
  • София
  • Мнения: 2 416
28.8 (неделята). В петък съм на тонове, преглед и всичко, ако още не съм родила де… Ама с тая тапа днес, ще видим де. Както стисках да мина 32ра седмица, сега вече искам да излиза, че ме е страх да не стане огромно бебе

# 125
  • Мнения: 1 377
Естер, честита радост! Да расте здрава и безгрижна! На теб бързо възстановяване, звуче като чудесно раждане!

Бебо го измериха 3190гр на ехографа сутринта като ме приеха да раждам, а излезе 3840гр накрая - 12 дни преди термин. И аз чаках само да вляза в август, после само още 5 дни, за да мине 3кг, а той си е вървял повече от добре. Сега ме болят ръцете да го нося Simple Smile Пожелавам скорошно и леко раждане на всички, които вече се гласят.

# 126
  • Мнения: 1 230
Честито на новите мами Естер и Юлия , да са ви живи и здрави дечицата ! Моята като ме приеха за раждане я измериха между 2900 и 3кг , и се роди 2950 - доста точни бяха.Обаче запопочвам да мисля ,че не са и измерили ръста правилно.Води се родена 49см , а предния път на консултацоята беше 53 , а сега е 55 см на почти 40 дена.Не вярвам толкова бързо да дръпне 6 см , а аз и държах главата при измерването и не съм я изпускала по - надолу .

# 127
  • София
  • Мнения: 2 416
Моят номер 1, първите 2 месеца дърпаше с по 4-5см всеки, таа не е невъзможно Simple Smile

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 800
Честито на новите мами Естер и Юлия , да са ви живи и здрави дечицата ! Моята като ме приеха за раждане я измериха между 2900 и 3кг , и се роди 2950 - доста точни бяха.Обаче запопочвам да мисля ,че не са и измерили ръста правилно.Води се родена 49см , а предния път на консултацоята беше 53 , а сега е 55 см на почти 40 дена.Не вярвам толкова бързо да дръпне 6 см , а аз и държах главата при измерването и не съм я изпускала по - надолу .

Ние имахме два прегледа в рамките на три дена: единия беше контролен, от болницата, в която родих, а другия при педиатърката.
При първия прехлед я измериха 50 см, след три дена: 52 см, аа вчера я измериха 51 см.. 😁

# 129
  • Мнения: 119
И аз се записвам в групата на неродилите все още 😏 вече наистина започна да ми омръзва, а така искам да се роди август. Даже прекалявам с движенията, упражненията и чистенето, но уви - нищо не помага. Абсолютно никакви индикации нямам, чак ме хваща яд, че лежах толкова време от страх да не се роди по-рано, май не е било нужно 😁

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте..Не мога да ви изчета.Честито на всички мами.Малката стана вече на 21 дена,има леки колики.Цока си,спи си.И тя ще е май бая дунда като брат си...На 1 пак сме на преглед,та ще видим..Ще правите ли погача?

# 131
  • Мнения: 251
Здравейте..Не мога да ви изчета.Честито на всички мами.Малката стана вече на 21 дена,има леки колики.Цока си,спи си.И тя ще е май бая дунда като брат си...На 1 пак сме на преглед,та ще видим..Ще правите ли погача?

Ние мислим да правим

# 132
  • Мнения: 2 173
Момичета,  утре ми изписват едното бебче! Много съм щастлива! Heart

Цеденето  се оказа кошмар  за няколко дни,  но поне имам кърма!

Корема ми е ужасен,  като балон пълен с вода,  много ми е трудно  да пътуваме,  защото във всяка неравност  корема  ми отива на различна страна и боли,  взех един колан за кръст,  дано да свърши работа  и утре  да ми държи  корема,  защото  трябва  да пропътуваме 500 км за да вземем бебо!
И бебка вече не е на венозно  хранене,  качила  е грамчета,  в понеделник беше  1,700кг ,  днес е 1,860,  стискайте палци  скоро да си я приберем и нея!

# 133
  • Мнения: 422
Браво Лизи, дано скоро е нея да си вземете!

Аз също си чакам. Темата наистина заглъхна, но явно не са много останали. Аз съм за 4 септември, почти не остана, а все пак има доста време до тогава. Joy

# 134
  • Мнения: 3 963
Момичета, аз вече не съм при чакащите. Вчера се роди дъщеря ми. Беше раждане-мечта. От първата истинска контракция до раждането - 1:20 минути, като до последно бях с ММ на вайбър. Сега се напасваме и се надявам в събота да сме си вкъщи вече.

# 135
  • Мнения: 2 173
Честито,  да ти е жива и здрава малката принцеса и бързо  възстановяване на теб! Heart


Момичета, аз вече не съм при чакащите. Вчера се роди дъщеря ми. Беше раждане-мечта. От първата истинска контракция до раждането - 1:20 минути, като до последно бях с ММ на вайбър. Сега се напасваме и се надявам в събота да сме си вкъщи вече.

# 136
  • Мнения: 481
Момичета, някоя от вас да е раждала в Св. Лазар, при Олга Дукат?

# 137
  • Бурса
  • Мнения: 649
Да ти е честита дъщеричката Амели! На теб колкото бързо раждането, толкова бързо и възстановяването!

Лизи супер новини!

# 138
  • Мнения: 119
Момичета и аз вече съм от чакащите ❤ Снощи се роди нашата малка принцеса в 39та седмица с тегло 3100 и 51см. Пожелавам на всички неродили майки скорошно раждане и здрави бебчета 🤱

# 139
  • Мнения: 14
Майчета, да се разпиша и аз с един малък мъж, който се роди днес 26.08 в 12:31 💙 Емир 💙 3,530 51см. Първо, доста болезнено, но безпроблемно раждане. Заслужава си всяка болка. Успех на останалите, които още чакат!

# 140
  • Мнения: 163
Честити да са новите бебчета в тази група! 🎈

# 141
  • София
  • Мнения: 276
Честити нови бебчета!  Да бъдат много здрави и благословени. ♥️♥️♥️ На мамите бързо възстановяване.

# 142
  • Мнения: 3 332
Честито нови бебечета. Да са живи и здрави. Бързо възстановяване на майките.

# 143
  • Мнения: 1 377
Честити рожбички, майчета! Да са здрави и много да ви радват, а на вас бързо възстановяване!

На мен терминът ми беше за днес, а утре бебо ще направи 2 седмици ... ❤

# 144
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте, момичета. Честито на новите бебечета Heart Не съм чела и писала скоро, понеже родих. На 23.08. в 10:56 се роди нашата прекрасна дъщеря Габриела. Тежи 4080 и е 56 см. За съжаление не се получи естествено раждане, както се надявах. Преносих с една седмица. След като ме приеха за наблюдение в понеделник, имах контракции, но те не водеха до разкритие. Отделно заради теглото ѝ и това, че беше много високо разположена, се наложи секцио. Много съм благодарна за всеки един момент, въпреки че не си представях раждането така. Още от втория ден сме заедно и не мога да ѝ се нарадвам. Heart Днес ни изписаха и вече сме си вкъщи. Аз се боря с кърменето и по-точно с цедене с помпа, защото покрай раждането имах много запушени канали, но се надявам всичко да се нареди. Ако все още има чакащи, пожелавам им успех и леко раждане Simple Smile Бъдете смели, най-хубавото предстои. Heart Heart Heart

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 23:44 от kuche_98

# 145
  • Мнения: 163
Честито !



quote author=kuche_98 link=topic=1474116.msg45225681#msg45225681 date=1661632751]
Здравейте, момичета. Не съм чела и писала скоро, понеже родих. На 23.08. в 10:56 се роди нашата прекрасна дъщеря Габриела. Тежи 4080 и е 56 см. За съжаление не се получи естествено раждане, както се надявах. Имах контракции, но те не водеха до разкритие. Отделно заради теглото ѝ и това, че беше много високо разположена, се наложи секцио. Приеха ме в понеделник и във вторник сутринта го направиха. Много съм благодарна за всеки един момент, въпреки че не си представях раждането така. Още от втория ден сме заедно и не мога да ѝ се нарадвам. Heart Днес ни изписаха и вече сме си вкъщи. Аз се боря с кърменето и по-точно с цедене с помпа, защото покрай раждането имах много запушени канали, но се надявам всичко да се нареди. Ако все още има чакащи, пожелавам им успех и леко раждане Simple Smile Бъдете смели, най-хубавото предстои. Heart Heart Heart
[/quote]

# 146
  • София
  • Мнения: 276
kuche_98, Честита дъщеричка! Да ви е жива и здрава малката Габриела!♥️♥️♥️

# 147
  • Мнения: 156
Момичета, коя беше темата за вече родилите?

# 148
  • София
  • Мнения: 353
Благодаря ви, момичета Heart Simple Smile И аз се прехврълям в другата тема на вече родилите Wink Ще се видим там.

# 149
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Честито на новите бебечета! Да са много здрави. 💙💕

Ето темата за родените бебчета:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1470783.msg45224164#new

# 150
  • Мнения: 1 230
Kuche, Ameli, Maria, Gro1 , да са ви честити бебчетата , хайде бързо в новата тема!

# 151
  • Мнения: 1 025
Момичета, днес се роди моето чудо ❤
Като си почина малко ще пиша пак!

Последна редакция: нд, 04 сеп 2022, 16:59 от 33hope

# 152
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито на всички нови мами! Хоуп чакаме да разкажеш за Вяра! Да са здрави бебоците и мамите бързо да се възстановяват!:heart:

# 153
  • Мнения: 163
Hope 33
какво хубаво име. Здрава и благословена да е Вяра !

# 154
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета. Честито на новите бебечета Heart Не съм чела и писала скоро, понеже родих. На 23.08. в 10:56 се роди нашата прекрасна дъщеря Габриела. Тежи 4080 и е 56 см. За съжаление не се получи естествено раждане, както се надявах. Преносих с една седмица. След като ме приеха за наблюдение в понеделник, имах контракции, но те не водеха до разкритие. Отделно заради теглото ѝ и това, че беше много високо разположена, се наложи секцио. Много съм благодарна за всеки един момент, въпреки че не си представях раждането така. Още от втория ден сме заедно и не мога да ѝ се нарадвам. Heart Днес ни изписаха и вече сме си вкъщи. Аз се боря с кърменето и по-точно с цедене с помпа, защото покрай раждането имах много запушени канали, но се надявам всичко да се нареди. Ако все още има чакащи, пожелавам им успех и леко раждане Simple Smile Бъдете смели, най-хубавото предстои. Heart Heart Heart
Здравей, жива и здрава да е Габи, а на теб бързо възстановяване!
При мен ситуацията беше сходна.
Бях с термин за 17.08, на 23.08 ми приеха в болницата, бебка беше високо, нямах контракции, но в 6;00 ми пуснаха окситоцин, в 8;00 ми направиха епидурална упойка, а през цялото време ме караха да правя упражнения на пилатес топка, за да слезе бебето. В 9:53часа се роди Лилия, 54 см, 4450 кг. В 13:00 часа тя вече беше при мен, а в петък на 26-ти си бяхме вкъщи.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 416
И аз се местя в другата тема.
След два дена преносване:
Станислав днес в 9:22, 3600, 52см. Голям ревльо, аз пак без упойка… боли ме дупето Grinning Надух главите на акушерките в родилното… ама излезе…

Лошото е, че оставих баткото май болен, повърнал е към 4 сутринта… Надявам се да е от вкисната лимонада, към 1 ми рева, че му е лошо… Ама вчера беше в поликлиниката 2 часа и нз дали не е лепнал нещо.

# 156
  • Мнения: 3 332
И аз се местя в другата тема.
След два дена преносване:
Станислав днес в 9:22, 3600, 52см. Голям ревльо, аз пак без упойка… боли ме дупето Grinning Надух главите на акушерките в родилното… ама излезе…

Лошото е, че оставих баткото май болен, повърнал е към 4 сутринта… Надявам се да е от вкисната лимонада, към 1 ми рева, че му е лошо… Ама вчера беше в поликлиниката 2 часа и нз дали не е лепнал нещо.

Честито. Да ти е жив и здрав.

Като влязох да раждам второто, на втората третата нощ баткото повърна през ноща. ММ го беше оставил да преяде с пържени картофи и пръчици на Бони. Детето повърна еднократно и нищо му нямаше, но ММ се поболя, че трябва да прибира новородено, а баткото е болен. Не повярва на мен, че нищо му няма, ами вдигнал на пожар и ЛЛ като и започнало работното време. Дано и при вас е от храна.

# 157
  • София
  • Мнения: 353
Честито на новите бебечета Simple Smile Да са живи и здрави и благословени Simple Smile На майките - бързо възстановяване.

# 158
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито на Ерине и Юлия за новите бебенца! Да са здрави, а мамите бързо да се възстановяват.

Юлия май Лилия е рекордьорчето в темата, много голямо бебенце, да е жива и здрава!

Ерине това са нещата от живота, ще оздравее баткото, пожелавам да е много бързо. Мен като ме изписаха с втората, прибрахме се и същия следобяд каката вдигна 40 градуса Т и айде в спешното с 3 годишно и новородено.... но и това мина

# 159
  • Мнения: 701
Всички ли родиха в тази тема? Аз нещо изгубих другата за родени през август.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 416
Ето я другата Simple Smile скоро никой не е мрънкал, че преносва.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1470783.msg45224164#new

# 161
  • Мнения: 3 332
Всички ли родиха в тази тема? Аз нещо изгубих другата за родени през август.
И аз точно днес се чудех дали остана още някой да чака.

# 162
  • Мнения: 422
Моят термин беше днес, но още чакам Smile Живи и здрави до сряда-четвъртък се надявам да се отчета Wink

# 163
  • Бурса
  • Мнения: 649
Успех Sunlove! Чакаме те в другата тема.

# 164
  • Мнения: 251
Мами,трябва ми мнение за nan supreme pro и nan comlete comfort..благодаря предварително

# 165
  • Асеновград
  • Мнения: 1 378
Неса, нямам мнение за храната на нан, и отзиви не съм чувала, вие с коя сте и защо мислиш да я сменяш?

# 166
  • Мнения: 251
Nan supreme pro..малката се запече , не знам дали от млякото или от лефакса..утре ще минем на nan complee comfort..

# 167
  • София
  • Мнения: 353
Ние ползвахме Нан Комфортис. Педиатъра днес ни каза да сменим с Новалак за запек, защото въобще не може да се изхожда. Спряхме всякакви капки за колики, пробиотици и екстри и успя да ходи преди 2 дни. От два дни не е ходила и се надявам с новото мляко да има ефект. Бях чела, че повечето бебета се запичат от млякото на Нан.

# 168
  • Мнения: 422
Айде най-сетне да ви се похваля. Родих на 8ми. Вече сме вкъщи и се кърмим с момъка. Blush

# 169
  • София
  • Мнения: 5 622
Честита рожба. Чакаме те в другата тема Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1 230
Честито момченце ! Бъдете живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт