🌸🐟 АВГУСТ 🐟🌸 2022 💙 👶🏻👧🏻 🎀 (Тема 18)

  • 16 645
  • 170
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 156
Включвам се и аз с новина:
В 12:15 днес с планово секцио се роди нашият втори син - Явор ❤
С мерките на батко си: 3010гр/49см

Сърцето и домът ни са пълни!

# 106
  • Мнения: 701
Голямата си я взехме на 15ия ден, а малката на 25ия. Малката беше и в кувиоз 7 дни. Бяха и на антибиотици, заради инфекция. И след това просто трябваше да натрупат
M_ lady твоите колко време ги държаха в болницата?

Лизи, честити бебенца. Няколко дни си мисля за теб, че не пишеш.
Разбирам те за всичко, аз влязох да раждам с 89 хемоглобин. Първия ден, като ме качиха в стаята и исках да отида да видя децата, едва стигнах и се върнах до стаята. Щях да падна в коридора.
Аз също бих те посъветвала да се прибереш вкъщи. Там не им помагаш с нищо, освен, че вредиш на себе си.
Моите се родиха 2260 и 1840, а предния ден на ехографа ги измериха над 2500, така че е нормално. Утре правят 40 дни голямата вече е 3500, а малката около 3000. Растат като Гъбки.
Прибери се, оздравей и като си ги вземеш, ще си се възтановила напълно и ще се се грижиш за тях.

# 107
  • София
  • Мнения: 276
Честито на всички мами, които съм пропуснала да поздравя!  Да са ви живи и здрави бебчовците!  ♥️♥️♥️

# 108
  • Мнения: 119
Честито на всички мами и от мен!
Аз ще се оплаквам 😁 ами писна ми вече, искам да излиза. Бях с настройката, че ще е по-рано - молих се да стигна поне 37ма седмица, а сега както е тръгнало май ще си откарам до термин, а така се надявах да е лъв. Девите не ги харесвам някакси, въпреки че майка ми е дева. Пък и септември не го харесвам особено. И ми е тежко и постоянно се озъртам за някакви симптоми, но нищо. Тук-таме усещам болезнени контракции и тъкмо си помисля, че наближава вече и айде те прекъснат. Май почти не остамаха неродили 🤱

# 109
  • Мнения: 28
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебчетата, а те бързо да се възстановяват!
Gro1, моят термин беше на 17ти и аз много се надявах да е лъв, но уви... преносвам вече 6ти ден.
Довечера ще ме приемат в болницата, а утре ще ми пуснат система. Нямам никакви индикации за раждане, явно на бебка и е добре, но АГ каза, че няма кой да ме държи повече от 7 дни. Исках да си тръгне нормално, имам лоши спомени от окситоцина... Sad
Стискайте палци всичко да е наред!

# 110
  • Мнения: 20
Привет, изчетох няколко теми назад- честито на всички , които Вече гушкат своите съкровища- аз бях за септември, но ще се наложи по спешност да родя в Август. Има ли фб група ( тайна, затворена) за да се присъединя, с предното раждане бях една от последните в групата и ми беше много полезно - тъй като почти всички бяха преминали през - ваксина, скок в растежа, започнали колики , рефлукс и тн и получавах невероятни съвети, та в тази връзка бих искала да се присъединя към мамите с термин август

# 111
  • Мнения: 119
Юлия Илиева, стискам палци. Пък дано да има развитие до довечера и да не ти трябват системи. Успех и да разкажеш после!
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебчетата, а те бързо да се възстановяват!
Gro1, моят термин беше на 17ти и аз много се надявах да е лъв, но уви... преносвам вече 6ти ден.
Довечера ще ме приемат в болницата, а утре ще ми пуснат система. Нямам никакви индикации за раждане, явно на бебка и е добре, но АГ каза, че няма кой да ме държи повече от 7 дни. Исках да си тръгне нормално, имам лоши спомени от окситоцина... Sad
Стискайте палци всичко да е наред!

# 112
  • Мнения: 1 238
Кокоша, Несса, честити бебчета Явор и Даяна! Иначе да, не е най -якото изживяване раждането ама бързо се забравя като попмат коликите 😀😀😀

# 113
  • Мнения: 48
Момичета, днес в 35+6 ме приеха за задържане с 3 см разкритие даже не съм усетила как 🤷🏻♀
Моля ви за малко кураж - дали е възможно да задържим раждането възможно най-дълго и да не родя в началото на 9 месец 😐

# 114
  • Мнения: 1 377
Възможно е, разбира се, важното е да минеш 36та седмица, 9ти месец вече е безопасно, дори началото му. Вероятно ще ти влеят кормагнезин и ще ти сложат 3 инжекции кортикостероид мускулно (по 1 на ден) за белите дробчета на бебето. Важното е да лежиш максимално много и без физически усилия. Успех!

Честити бебчета на всички мами тези дни, бъдете здрави и благословени с малките!

# 115
  • Мнения: 48
Досега не се спирах  - без болки, разходки по 10 км, явно на бебо му харесва да се движим и тръгна. Сега ще гнездя 🙏🏼
Възможно е, разбира се, важното е да минеш 36та седмица, 9ти месец вече е безопасно, дори началото му. Вероятно ще ти влеят кормагнезин и ще ти сложат 3 инжекции кортикостероид мускулно (по 1 на ден) за белите дробчета на бебето. Важното е да лежиш максимално много и без физически усилия. Успех!

Честити бебчета на всички мами тези дни, бъдете здрави и благословени с малките!

# 116
  • Мнения: 28
Днес се роди със 7 дни закъснение моята дъщеричка Лилия, 4450кг.,54 см. Нормално раждане, няма нищо ибщо с първото, мога още няколко да родя така Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 5 623
Честита да е Лилия!

# 118
  • Мнения: 1 377
Браво на теб, голямо бебче! Честита рожба, да е жива и здрава! А ти да си възстановяваш бързо!

# 119
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито Юлия, да е жива и здрава тази голяма мома! Heart Eyes
И аз мисля че окситоцинът не е толкова страшен колкото го демонизират. Просто при всяка жена раждането протича различно и наистина при някои по-тежко. При мен първите две раждания го включваха и пак минаха леко, сега на третото не се наложи, просто много бързо правех разкритие.

Общи условия

Активация на акаунт