Дария, Божидара или Рая 🎀

  • 2 925
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Момичета в голямо чудене сме между тези имена. Първото ни детенце се казва Борис, него го избрахме единодушно, но в момента имаме колебания между тези три имена.

Харесва ни галеното Дари и затова избрахме - Дария или Божидара, но Рая също е хубаво.

На мен Дария ми харесва, но таткото има притеснения че може да се направи кофти асоциация с една буква "и". Което доста често го срещнах по разни теми във форума.

Божидара като съчетание с Борис е хубаво, ако на галено е Дари или Дара, но пък Божа или Божи ... не ми допада особено.

Моля да споделите вашето мнение.

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 19:08 от mamasbo

# 1
  • Мнения: 513
Божидара.
Дария и Рая ми звучат лигаво.
Дарина ми харесва.

# 2
  • Мнения: X
Божидара.

Дария е вече изтъркано, може да яде и подигравки, както сама се досещате.

Рая вече всяко второ куче се казва така.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 011
От трите Божидара, иначе Дара вместо Дария бих препоръчала.

# 4
  • Мнения: 1 306
Само тези имена ли успя да измислиш? И трите са от раздел "сега е модерно", т.е. не че е модерно, а много родители избират дадените имена, защото... други много ги избират.

# 5
  • Мнения: 12 031
Гласувах за Божидара. Дария също ми харесва и беше един от вариантите за дъщеря ми, но е доста масово напоследък и ми омръзна. А пък Божидара също се съкращава на Дари.
Ако приемате идеи с Д и историческо е Десислава. Също така мисля, че и Косара ще стои добре до Борис

# 6
  • Мнения: 3 922
Дария е прекалено масово вече, чак банално стана. Дарина, Дарена или само Дара звучат по-добре.
Ако се спрете на Божидара, пак  всички накратко ще я наричат Дари.
Рая не ми харесва единствено поради това, че не харесвам трибуквени имена.

Ако държите да е нещо свързано с "божи дар" можете да помислите за Теодора, Доротея, Матеа, Богдана, Божана.

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 19:47 от Greene

# 7
  • Мнения: 1 195
Дария ми допада най- много от трите, Рая най - малко. Единствената Божидара, която познавам се представяше като Боги (което е по-подходящо за Богдана ама..), а не Божи.

# 8
  • Мнения: 8 819
Дар
Дара
Дарена
Дариана
Дарина
Дарка
Даря
Даряна

Борис  и Дебора
Борис и Деметра
Борис и Даяна

# 9
  • Мнения: 2 757
Божидара или само Дара

# 10
  • Мнения: 1 582
Рая
Божидара

Дария на мен не ми е сред любимите.
Познавам Божидара, която е Жужа, сама си го е избрала като е преговаряла и така си е останала.

# 11
  • Мнения: 6 150
Божидара не е лошо, но на мен ми е натъртващо. За него гласувах, защото просто няма за кой.
От Дария и Рая ми е втръснало. 

# 12
  • Down south
  • Мнения: 7 681
Цитат
Божидара като съчетание с Борис е хубаво
Защо, за бога, е нужно да се съчетават имената? За благозвучие в речта на майката.
По-скоро риторичен въпрос
Божидара е ужасно, както и останалите, като Бориса, Калояна и пр.

Гласувах за Рая.

# 13
  • Мнения: 18 562
Нито едно.
Ако трябва обаче да избирам от тези трите ще е Божидара.
Племенницата ми се казва така. Дари й казваме.
И още едно детенце на приятели се казва така. Тя пък е само Божидара (Божидарка), няма галено.
А пък котката ми е Дара. Та на нас много Дарита ни станаха😂
Дария не ми харесва. Рая също.
И трите са банални.
Има къде-къде по-хубави имена.

# 14
  • Мнения: 362
От мен глас за Божидара Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт