Шипове на врата

  • 1 257
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Моля за помощ на 27 години съм и имам шип на врата 3-4 прешлен бях на невролог 1 месец и нещо мазах се пий какво ли не нищо не помогна болката е по целия гръб и се мени мястото.

# 1
  • Мнения: 105
Моля за помощ на 27 години съм и имам шип на врата 3-4 прешлен бях на невролог 1 месец и нещо мазах се пий какво ли не нищо не помогна болката е по целия гръб и се мени мястото.
преди много време ми попадна в ютуб клип с един тренажор за масаж на паравертебралните мускули, тези около гръбначният стълб. Свързах се с човека он москва, който го изобретил, продават го и в ЕС, изнасат го там, но струваше майкаси и бащаси, така си направих свой, копирах го..както и да е. Тези мускули непосредствено около стълба трябва да се масажират, разтриват, разтягат и всичко преминава. Трябва голямо постоянство и усърдие...
Най-добре ще помогне фоум ролер, да се търкаляте, както и упражнения за разтягане и ДИЕТА, защото шиповете са информация, че в организма ви върви натрупване на метаболити, вредни вещества и т.н. Диетата е проста, премахвате от храненето лека полека всички меса, яйца, ориз, картофи, бобови, хляб, солено, кисело...Повече природна храна, без термична обработка.
ВАЖНО! Храненето се променя бавно и не кардинално. За нагледност ще ви публикувам това


това е тренажора, който копирах https://www.youtube.com/watch?v=OQcLsFR0JP0&t=396s

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 08:57 от ИваИво

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря ще опитам. Натъкнах се ,че СБАЛ - Гръбначен център АД премахват шипове от шията и гръбнака някой минал през тази болница и процедура? Заслужава ли си.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 875
Потърси в търсачката на форума. Има много теми по проблема...Шипове имат много хора, но не при всеки създават проблеми. Помисли при теб какво ги е провокирало? Застоял начин на живот, ходене прегърбен, неправилна поза пред компютъра, забита глава в gsm-a, стоене на течение, спортуване, спане на неудобен матрак и възглавница?

# 4
  • Мнения: 60
Благодаря ще опитам. Натъкнах се ,че СБАЛ - Гръбначен център АД премахват шипове от шията и гръбнака някой минал през тази болница и процедура? Заслужава ли си.
Категорично не в твоя случай! Това са рискови операции и се правят само ако положението е много тежко и обикновено на по-възрастни пациенти. Посети някой добър кинезитерапевт да ти покаже какви упражниения да правиш за твоя случай. Ако той вече прецени, че си за лекар, чак тогава го мисли.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт